PDA

View Full Version : Кога опасността от забременяване е най-малка?



frapirashta
06-19-2008, 15:53
В кои дни?А когато ми е дошло може ли да правим секс без презерватив и да няма никаква опасност? :oops:

Мерси

SpOrTs_GiRl
06-19-2008, 16:00
ВИНАГИ ИМА ОПАСТНОСТ !!!!!!!!!!! ЕЙ ДА ГО Е*А НЕ ГО ЛИ РАЗБРАХТЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПРЕЗЕРВАТИИИИИИИИИИИИВВВВ ВВВВВВВВВВ !!!!!!!!!!! ..

WaKo
06-19-2008, 16:04
ВИНАГИ ИМА ОПАСТНОСТ !!!!!!!!!!! ЕЙ ДА ГО Е*А НЕ ГО ЛИ РАЗБРАХТЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПРЕЗЕРВАТИИИИИИИИИИИИВВВВ ВВВВВВВВВВ !!!!!!!!!!! ..

Абе хайде стига с тия глупости - не е винаги. Няма напълно безопасно, защото никой не може да ти каже точно кога си в овулация, точно колко време ще е жива яйцеклетката след това, дали няма да се отдели втора и т.н. Но иначе в дните преди да ти дойде може да се каже, че е безопасно. Но все пак, за да няма после теми " ама дали е станало нещо си ползвайте презервативи или ако толкова искате без - има достатъчно други начини за предпазване от бременност.

best_buy
06-19-2008, 16:05
Стига сте лъгали момичето бе :-x , от 20-ти до 29-ти няма никаква опасност от забременяване , забравете кондомите правете го както си искате !!!

SpOrTs_GiRl
06-19-2008, 16:06
ВИНАГИ ИМА ОПАСТНОСТ !!!!!!!!!!! ЕЙ ДА ГО Е*А НЕ ГО ЛИ РАЗБРАХТЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПРЕЗЕРВАТИИИИИИИИИИИИВВВВ ВВВВВВВВВВ !!!!!!!!!!! ..

Абе хайде стига с тия глупости - не е винаги. Няма напълно безопасно, защото никой не може да ти каже точно кога си в овулация, точно колко време ще е жива яйцеклетката след това, дали няма да се отдели втора и т.н. Но иначе в дните преди да ти дойде може да се каже, че е безопасно. Но все пак, за да няма после теми " ама дали е станало нещо си ползвайте презервативи или ако толкова искате без - има достатъчно други начини за предпазване от бременност.
Е .. извинявай .. ВИНАГИ ИМА !! .. Може да е минимална, но я има !! .. Пуу .......... Тия "безопастни периоди" и т.н. .. не са по едно и също време при всяко момиче ..

SomeGirl
06-19-2008, 16:24
nqma bezopasen period, kazvam go ot li4en opit. dosta pati sam si pozvolqla da bada bezotgovorna i da ne vzimam merki i to4no togava kogato bqx nai-sigyrna 4e ni6to ne moje da stane, to vze 4e stana i be6e sedmicata sled cikala mi, taka 4e po-dobre badi otgovorna i IZPOLZVAI kondomi!!!

Yallama
06-19-2008, 20:08
ИМАМ ПЕРФЕКТНОТО РЕШЕНИЕ ЗА ВСИЧКИ ТЪПАЦИ КОИТО НЕ ИСКАТ ДА ЗАБРЕМЕНЯВАТ !
НЕ ПРАВЕТЕ СЕКС !!!!

DreamDiddy
06-19-2008, 22:43
2-3 dena predi ili sled kato ti doide e bezopasno .. stiga da vnimava da ne svu6i v teb :) :-D

mumiikataa
06-20-2008, 08:01
Абе к'во ше ви стане ако го правите с презерватив,бе деа :-x :-x :-x После пак ше има тема "Забременях к'во да правя?" или "Бременна ли съм" ОФФФ.......

&ILoveU2
06-20-2008, 08:09
nqma bezopasen period, kazvam go ot li4en opit. dosta pati sam si pozvolqla da bada bezotgovorna i da ne vzimam merki i to4no togava kogato bqx nai-sigyrna 4e ni6to ne moje da stane, to vze 4e stana i be6e sedmicata sled cikala mi, taka 4e po-dobre badi otgovorna i IZPOLZVAI kondomi!!!
Еми умницо ако можеше да смяташ щеше да знаеш че седмица след менструация се пада опасен период. Нека да се обясни отново. Овулация настъпва около 14-15 дни след първия ден на последната менструация. Хайде смятай сега.

mumiikataa
06-20-2008, 08:31
nqma bezopasen period, kazvam go ot li4en opit. dosta pati sam si pozvolqla da bada bezotgovorna i da ne vzimam merki i to4no togava kogato bqx nai-sigyrna 4e ni6to ne moje da stane, to vze 4e stana i be6e sedmicata sled cikala mi, taka 4e po-dobre badi otgovorna i IZPOLZVAI kondomi!!!
Еми умницо ако можеше да смяташ щеше да знаеш че седмица след менструация се пада опасен период. Нека да се обясни отново. Овулация настъпва около 14-15 дни след първия ден на последната менструация. Хайде смятай сега.
Но не при всички е така.При някои уволацията е по време на месечния цикъл.При някои е преди.

&ILoveU2
06-20-2008, 08:47
nqma bezopasen period, kazvam go ot li4en opit. dosta pati sam si pozvolqla da bada bezotgovorna i da ne vzimam merki i to4no togava kogato bqx nai-sigyrna 4e ni6to ne moje da stane, to vze 4e stana i be6e sedmicata sled cikala mi, taka 4e po-dobre badi otgovorna i IZPOLZVAI kondomi!!!
Еми умницо ако можеше да смяташ щеше да знаеш че седмица след менструация се пада опасен период. Нека да се обясни отново. Овулация настъпва около 14-15 дни след първия ден на последната менструация. Хайде смятай сега.
Но не при всички е така.При някои уволацията е по време на месечния цикъл.При някои е преди.
Да когато е нередовен цъкъла се получава така. Овулацията винаги е по време на месечния цикъл. И ако ще изказваш компетентно мнение моля те поне разграничавай понятията месечен цикъп и ОвУлация.

mumiikataa
06-20-2008, 09:06
nqma bezopasen period, kazvam go ot li4en opit. dosta pati sam si pozvolqla da bada bezotgovorna i da ne vzimam merki i to4no togava kogato bqx nai-sigyrna 4e ni6to ne moje da stane, to vze 4e stana i be6e sedmicata sled cikala mi, taka 4e po-dobre badi otgovorna i IZPOLZVAI kondomi!!!
Еми умницо ако можеше да смяташ щеше да знаеш че седмица след менструация се пада опасен период. Нека да се обясни отново. Овулация настъпва около 14-15 дни след първия ден на последната менструация. Хайде смятай сега.
Но не при всички е така.При някои уволацията е по време на месечния цикъл.При някои е преди.
Да когато е нередовен цъкъла се получава така. Овулацията винаги е по време на месечния цикъл. И ако ще изказваш компетентно мнение моля те поне разграничавай понятията месечен цикъп и ОвУлация.
Знам как се пише,какво да направя,че съм отнесена и че още не съм се събудила.А ти от къде знаеш,че въпросното момиче има редовен или нередовен цикъл?

&ILoveU2
06-20-2008, 09:17
Еми при нередовен цикъл просто не може да се определи. Тоест няма смисъл да се пита. Тоест е опасно през цялото време, защото просто е непредвидимо. Тоест не можем да и помогнем по никакъв начин. И аз казвам това което знам не се наемам с предположения и само да заблуждавам хората. Когато се пита в тема се пита за общия случай. Никога не може да се даде универсален отговор за всички случаи по даден проблем. Айде със здраве. Достатъчно време си загубих.

NH3
06-20-2008, 13:12
когато не правиш секс реално погледнато вероятността да забременееш е най-малка освен ако някой свободен летящ сперматозоид не проникне мощно през дрехите ти ( в долната част на тялото )

krem4et0
06-20-2008, 14:36
Има безопасни периоди. За 1 менструален цикъл жената отделя 1 яйцеклетка, която може да се оплоди в рамките на 12 часа. Всеки 13-ти цикъл е без овулация. Опасните дни са от 9-ти до 19-ти ден на цикъла(броено от началото на менструацията). Останалите дни са относително безопасни. Биология 8-ми клас някой да е учил?

SomeGirl
06-20-2008, 14:37
nqma bezopasen period, kazvam go ot li4en opit. dosta pati sam si pozvolqla da bada bezotgovorna i da ne vzimam merki i to4no togava kogato bqx nai-sigyrna 4e ni6to ne moje da stane, to vze 4e stana i be6e sedmicata sled cikala mi, taka 4e po-dobre badi otgovorna i IZPOLZVAI kondomi!!!
Еми умницо ако можеше да смяташ щеше да знаеш че седмица след менструация се пада опасен период. Нека да се обясни отново. Овулация настъпва около 14-15 дни след първия ден на последната менструация. Хайде смятай сега.
Но не при всички е така.При някои уволацията е по време на месечния цикъл.При някои е преди.
Да когато е нередовен цъкъла се получава така. Овулацията винаги е по време на месечния цикъл. И ако ще изказваш компетентно мнение моля те поне разграничавай понятията месечен цикъп и ОвУлация.
Знам как се пише,какво да направя,че съм отнесена и че още не съм се събудила.А ти от къде знаеш,че въпросното момиче има редовен или нередовен цикъл?

Redovniq cikal ne e garanciq koga to4no 6te e ovylaciqta, nqkoi jeni moje da imat i 2 obylacii, vsi4ko e strogo individyalno. I to4no za6toto az bqx bezotgovorna i zabremenqx kazvam IZPOLZVAITE KONDOMI, nikoi ne moje da opredeli to4no koga 6te e ovylaciqta, osven onezi ma6inki koito sa dosta skapi.

krem4et0
06-20-2008, 14:40
1 седмица СЛЕД менструацията е точно най-ОПАСНИЯ период, мила.

Средна менструация 5 дни + 7=12, което си е точно около овулацията.

SomeGirl
06-20-2008, 14:41
Има безопасни периоди. За 1 менструален цикъл жената отделя 1 яйцеклетка, която може да се оплоди в рамките на 12 часа. Всеки 13-ти цикъл е без овулация. Опасните дни са от 9-ти до 19-ти ден на цикъла(броено от началото на менструацията). Останалите дни са относително безопасни. Биология 8-ми клас някой да е учил?

Ne mislq 4e ima bezopasni dni, po-dobre e 4ovek da prieme 4e nqma i da si vzima merski otkolkoto da kara na opasni i bezopasni periodi i nqkoi 6tastliv den da se 4ydi- ami sega...da go ostavim li tova bebe ili ne?

krem4et0
06-20-2008, 14:42
Как аджеба след като ми е минала овулацията, мога да забременея? Отговори ми на този простичък въпрос, моля.

SomeGirl
06-20-2008, 14:42
1 седмица СЛЕД менструацията е точно най-ОПАСНИЯ период, мила.

Средна менструация 5 дни + 7=12, което си е точно около овулацията.
da, moje da e nai-opasniq no dosta vreme ot li4na praktika se bqx ybedila 4e e bezopasen.

SomeGirl
06-20-2008, 14:43
Как аджеба след като ми е минала овулацията, мога да забременея? Отговори ми на този простичък въпрос, моля.
nikoi ne moje da ti garantira 4e nqma da ima6 2ra ovylaciq predi da ti doide.

krem4et0
06-20-2008, 14:47
Как аджеба след като ми е минала овулацията, мога да забременея? Отговори ми на този простичък въпрос, моля.
nikoi ne moje da ti garantira 4e nqma da ima6 2ra ovylaciq predi da ti doide.

И все пак това е огромна рядкост. Много малко жени овулират едновременно и от двата яйчника. а и общо взето след първата овулация хормоналните нива в организма се променят и се пречи на оплождането.

blackfate
06-20-2008, 14:55
Някъде четох че под въздействието на силната възбуда може да се отдели и 2ра яйцеклетка, от другия яйчник.
Овулацията не е свързана с месечния цъкъл, ох голяма простотия изръсих но, имам предвид, че овулацията настъпва някъде 14 ден с отделяне на 1 яйцеклетка от 1я яйчник ... движи си се
яйцето" и се "маха" от организма доста преди да ти дойде цикъла ...
Обаче тая статия дето я четох преобърна всичко детско в мен... незнам доколко е вярно, обаче има някаква логика ... незнам... според мен напълно безопасни дни няма, защото колкото и да ти е редовен цикъла все се получава някакво леко отклонение, което преебава всичко общо зето и най добре е с презерватив, ако не - противозачатъчни

krem4et0
06-20-2008, 14:59
Именно за това следенето на овулацията е метод за забременяване, а не метод за контрацепция! При младите момичета е абсолютно неприлижим. Тук говоря принципно.