PDA

View Full Version : Бременност



bebeto0o
06-19-2008, 18:34
Имаше една тема , в която пишеше за някакви хапчета които се пият маи няколко седмици след като е станала "белята" само че казаха че са мн скъпи иии искам да ви помоля някой да ми каже името им иии да ми даде повечко инфо за тях защото е мн спе6но :S
П.С. Ако има значение "белята" е станала преди 9 дни.

angelcheeee_93
06-19-2008, 18:39
4uvala sam za ESCAPEL,no ne sam mn sigurna.iz4akai ostanaalite mneniq,4e moje i da gre6a :?

SpOrTs_GiRl
06-19-2008, 18:40
4uvala sam za ESCAPEL,no ne sam mn sigurna.iz4akai ostanaalite mneniq,4e moje i da gre6a :?
Ескапел е съвсем друго, пиле ..........

hottie
06-19-2008, 18:43
ти да не мислиш , че ей така се продават хапчета за аборт. Ако си бременна отивай на лекар - колкото по-рано , толкова по-добре!

Fx1
06-19-2008, 18:44
Няма такива.

tedi_sunny
06-19-2008, 19:00
На колко години си?За тези хапчета и аз съм чувала,ама по-добре недей експериментира :!: а доколкото за аборта също съм много против ](*,) скоро разбрах с подробности как става и всички подробности и е Ужасно,но все пак е много важно на колко години си

bebeto0o
06-19-2008, 19:32
Не стаав въпрос за мене а за една приятелка и бях чела тук във форума за такива хапчета и затова ви попитах. Да знам че не се дават така лесно ноо искам помощ просто ;( Моля ви :S

bebeto0o
06-19-2008, 19:48
а и може ли да ми кажете кога теста ще е най - верен ? В смисъл след колко време

Yallama
06-19-2008, 20:26
Обичам темите за БРЕМЕННОСТТА..някак си са толкова ... еднотипни

darla
06-19-2008, 21:03
На колко години си?За тези хапчета и аз съм чувала,ама по-добре недей експериментира :!: а доколкото за аборта също съм много против ](*,) скоро разбрах с подробности как става и всички подробности и е Ужасно,но все пак е много важно на колко години си
moeto momi4e,ti v koi vek jivee6?!??! abortut otdavna ne predstavlqva "izkarvane"na ploda s lajica!!! vkarvat ti upoika,ginekologa te iz4istva na principa na prahosmuka4kata,estestveno ti ne use6ta6 absolutno ni6to,za6toto spi6,posle dokato izliza6 ot upoikata e malko gadno 6toto si zamaqn i ne znae6 kude si,no ne se umira ot tova,izliza6 ot upoikata,stava6 i si trugva6,est ima kruv,koqto se priema kato cekulut ti i tva e.....est vseki org e razli4en,ruvala sum,4e nqkoi vdigat temp.i im vurvi po dve sedmici,no tova sa izklu4eniq.
P.S.-az sum PROTIV abortite,prosto izkazah mnenie sre6tu tvoeto,4e e ujasno,ujasno e kato psihi4esko prejivqvane,ne tolkova kato fizi4esko-est.ako nqma str.efekti i lo6i posledstviq

tedi_sunny
06-20-2008, 17:47
Да ама много често има странични ефекти.Само без да иска,ако доктора и пробие стената на матката без да усети знаеш ли какво става?Затова не ме критикувай

darla
06-20-2008, 18:44
Да ама много често има странични ефекти.Само без да иска,ако доктора и пробие стената на матката без да усети знаеш ли какво става?Затова не ме критикувай
ako tova se slu4i na tozi lekar 100% 6te mu otnemat razre6itelnoto,a ako nqkoq popadne na takuv "kvalificiran" lekar zna4i ne se e posuvetvala s nikoi pri kogo da otide,sry ama spored mene takiva raboti pri durjaven lekar ne trqbva da se "slu4vat",ako iska6 ne6to da e napraveno kato horata-pla6tai!

Marianella
06-20-2008, 18:52
Постинор но мисля,че се пие до 24 часа след половият акт.Иначе знам за инжекции в първия месец,които могат да премахнат плода,но за тях трябва да си убедена,че си заченала.

xaxa
06-20-2008, 18:53
Обичам темите за БРЕМЕННОСТТА..някак си са толкова ... еднотипни

comics
06-20-2008, 18:59
Обичам темите за БРЕМЕННОСТТА..някак си са толкова ... еднотипни :D
+1

SomeGirl
06-20-2008, 19:04
Ima na4in za abort s xap4eta, nari4a se medicinski abort, a drygite sa ve4e operativni- vakyym, predizvikvane na rajdane i operaciq v po-naprednala bremennost. Ne znaq dali v BG e praktika, ne mislq, v Angliq se pravi do 9ta gestacionna sedmica, sled 9ta sedmica ve4e se pravi abort s vakyym, kadeto ti slagat ypoika i t.n.
Medicinskiq abort se sastoi v 2 4asti, vednaj pie6 edno xap4e i ne pomnq sled kolko 4asa mislq 4e na drygiq den se pie vtorata 4ast, tova napodobqva spontanniq abort, za6toto zarodi6a sam se otlepq ot matkata, no ne prodavat xap4etata v aptekite, taka 4e trqbva da se ide na lekar i ot tam natatak te 6te kajat kakva e procedyrata.

Abigoria
06-20-2008, 19:14
Да ама много често има странични ефекти.Само без да иска,ако доктора и пробие стената на матката без да усети знаеш ли какво става?Затова не ме критикувай
ako tova se slu4i na tozi lekar 100% 6te mu otnemat razre6itelnoto,a ako nqkoq popadne na takuv "kvalificiran" lekar zna4i ne se e posuvetvala s nikoi pri kogo da otide,sry ama spored mene takiva raboti pri durjaven lekar ne trqbva da se "slu4vat",ako iska6 ne6to da e napraveno kato horata-pla6tai!
Щели да му отнемат разрешителното... Мила, ти знаеш ли колко вече стерилни момичета познавам, и на нито един от лекарите, осъществяващи абортите, не са му вземали разрешителното, едно момиче на 19 или нещо такова даже беше съдило един такъв и пак не му отнеха нищо...

Другото което е, няма "държавни" лекари... Има лекари с опит, демек хирурзи... А ако си мислиш, че лекарите с добра квалификация и мн опит не са правили никога такива гафове, мога да ти кажа, че мн яко се лъжеш... А за парите темата е съвсем друга :x

SomeGirl
06-20-2008, 19:29
Да ама много често има странични ефекти.Само без да иска,ако доктора и пробие стената на матката без да усети знаеш ли какво става?Затова не ме критикувай
ako tova se slu4i na tozi lekar 100% 6te mu otnemat razre6itelnoto,a ako nqkoq popadne na takuv "kvalificiran" lekar zna4i ne se e posuvetvala s nikoi pri kogo da otide,sry ama spored mene takiva raboti pri durjaven lekar ne trqbva da se "slu4vat",ako iska6 ne6to da e napraveno kato horata-pla6tai!
Щели да му отнемат разрешителното... Мила, ти знаеш ли колко вече стерилни момичета познавам, и на нито един от лекарите, осъществяващи абортите, не са му вземали разрешителното, едно момиче на 19 или нещо такова даже беше съдило един такъв и пак не му отнеха нищо...

Другото което е, няма "държавни" лекари... Има лекари с опит, демек хирурзи... А ако си мислиш, че лекарите с добра квалификация и мн опит не са правили никога такива гафове, мога да ти кажа, че мн яко се лъжеш... А за парите темата е съвсем друга :x

Mdaa, saglasna sam s teb.
Ima sly4ai kogato lekarite yvrejdat matkata, ima sly4ai kogato ne yspqvat da maxnat zarodi6a i kakvo li o6te ne. Do sad i otnemane na kvalificaii i diplomi, trydno se stiga, osobeno v BG...

Mirelchetoo14
06-20-2008, 19:49
Обичам темите за БРЕМЕННОСТТА..някак си са толкова ... еднотипни

Е,не можем да сме оригинални и да си носим бебетата една в бъбрека,друга в червата....може би затова са....еднотипни. :o

tedi_sunny
06-21-2008, 09:22
Да ама много често има странични ефекти.Само без да иска,ако доктора и пробие стената на матката без да усети знаеш ли какво става?Затова не ме критикувай
ako tova se slu4i na tozi lekar 100% 6te mu otnemat razre6itelnoto,a ako nqkoq popadne na takuv "kvalificiran" lekar zna4i ne se e posuvetvala s nikoi pri kogo da otide,sry ama spored mene takiva raboti pri durjaven lekar ne trqbva da se "slu4vat",ako iska6 ne6to da e napraveno kato horata-pla6tai!
Щели да му отнемат разрешителното... Мила, ти знаеш ли колко вече стерилни момичета познавам, и на нито един от лекарите, осъществяващи абортите, не са му вземали разрешителното, едно момиче на 19 или нещо такова даже беше съдило един такъв и пак не му отнеха нищо...

Другото което е, няма "държавни" лекари... Има лекари с опит, демек хирурзи... А ако си мислиш, че лекарите с добра квалификация и мн опит не са правили никога такива гафове, мога да ти кажа, че мн яко се лъжеш... А за парите темата е съвсем друга :x

съгласна съм.Ако момичето е малко и въобще може да не разбере,че са му пробили матката,Ще се усети след години,когато иска да забременее,а не може.Тогава мн ще помни кой и го е причинил,да не говорим че никой няма да вземе разрешителното на лекаря

sadsad
06-21-2008, 09:27
Постинор но мисля,че се пие до 24 часа след половият акт.Иначе знам за инжекции в първия месец,които могат да премахнат плода,но за тях трябва да си убедена,че си заченала.
Постинор Дуо го спряхя от производство и на негов място е Ескапел - 30лв едно хапче, на се пие до 72 часа(3 дни)след гафа и не винаги помага.Иди на лекар, няма други хапчета за този проблем.И следващият път бъдете по - внимателни.

БЕС
06-21-2008, 09:57
http://s10.rimg.info/608de2f9be9fb8d611db5a934c1b525c.gif (http://smiles.33b.ru/smile.101082.html)

БЕС
06-21-2008, 09:58
http://s10.rimg.info/3fea618a04ef72e353c181ab3aed8b08.gif (http://smiles.33b.ru/smile.101078.html)

darla
06-21-2008, 15:21
[quote=tedi_sunny]Да ама много често има странични ефекти.Само без да иска,ако доктора и пробие стената на матката без да усети знаеш ли какво става?Затова не ме критикувай
ako tova se slu4i na tozi lekar 100% 6te mu otnemat razre6itelnoto,a ako nqkoq popadne na takuv "kvalificiran" lekar zna4i ne se e posuvetvala s nikoi pri kogo da otide,sry ama spored mene takiva raboti pri durjaven lekar ne trqbva da se "slu4vat",ako iska6 ne6to da e napraveno kato horata-pla6tai!
Щели да му отнемат разрешителното... Мила, ти знаеш ли колко вече стерилни момичета познавам, и на нито един от лекарите, осъществяващи абортите, не са му вземали разрешителното, едно момиче на 19 или нещо такова даже беше съдило един такъв и пак не му отнеха нищо...


Другото което е, няма "държавни" лекари... Има лекари с опит, демек хирурзи... А ако си мислиш, че лекарите с добра квалификация и мн опит не са правили никога такива гафове, мога да ти кажа, че мн яко се лъжеш... А за парите темата е съвсем друга :x [/quote

"durjavni" sa lekarite,pri koito otiva6 s napravlenie ot li4niq lekar,koito te preglejdat i "operiret" kolkoto da obiqt nomera,a 4astnite sa tezi,pri koito si pla6ta6..vupros na kusmet i razuznavane e da popadne6 na doburginekolog...a za6to misli6,4e aborta se pravi ot hirurg?!?!? :lol:

SomeGirl
06-21-2008, 19:09
[quote=tedi_sunny]Да ама много често има странични ефекти.Само без да иска,ако доктора и пробие стената на матката без да усети знаеш ли какво става?Затова не ме критикувай
ako tova se slu4i na tozi lekar 100% 6te mu otnemat razre6itelnoto,a ako nqkoq popadne na takuv "kvalificiran" lekar zna4i ne se e posuvetvala s nikoi pri kogo da otide,sry ama spored mene takiva raboti pri durjaven lekar ne trqbva da se "slu4vat",ako iska6 ne6to da e napraveno kato horata-pla6tai!
Щели да му отнемат разрешителното... Мила, ти знаеш ли колко вече стерилни момичета познавам, и на нито един от лекарите, осъществяващи абортите, не са му вземали разрешителното, едно момиче на 19 или нещо такова даже беше съдило един такъв и пак не му отнеха нищо...


Другото което е, няма "държавни" лекари... Има лекари с опит, демек хирурзи... А ако си мислиш, че лекарите с добра квалификация и мн опит не са правили никога такива гафове, мога да ти кажа, че мн яко се лъжеш... А за парите темата е съвсем друга :x [/quote

"durjavni" sa lekarite,pri koito otiva6 s napravlenie ot li4niq lekar,koito te preglejdat i "operiret" kolkoto da obiqt nomera,a 4astnite sa tezi,pri koito si pla6ta6..vupros na kusmet i razuznavane e da popadne6 na doburginekolog...a za6to misli6,4e aborta se pravi ot hirurg?!?!? :lol:


abort moje da se pravi i ot xiryrg, otnositelno e. ima medicinski abort- s xap4eta, s vakyyim, predizvikvane na rajdane i operativen kogato te rejat, koeto logi4no se pravi ot xiryrg.