PDA

View Full Version : кАК мИнА ИзПитаАА ?!



Страници : [1] 2 3

xXxScreamxXx
06-20-2008, 09:47
Как ви мина днешния изпит ?!

как ви се стори текста за преразказа ?!

строги ли бяха квесторите ?! :P :P

LostInMe
06-20-2008, 10:01
Преразказа беше супер лесен. За теста немога да кажа същото , защото беше по трудничък...

Ако някои може да ми намери теста които се падна цена няма да има... става въпрос там за Олимп и за олимпииските игри

xXxScreamxXx
06-20-2008, 10:13
ммм да преразказа и на мен ми се стори мн лесен :)

Теста също ... НО не мога да го открия в интернет ....
някой ако го намери моля да даде линк :) :)

darking
06-20-2008, 10:27
Абе и двете бяха бая лесни. Само да питам на теста за 29, 33 и 49 :D Ако някой ми каже кво е писал ще съм му МнОгО благУдарен! ;)

xXxScreamxXx
06-20-2008, 10:31
ем ако кажеш за какво бяха въпросите може и да ти помогна ... ама така ... само 4исла нищо не ми говорят :D :D

darking
06-20-2008, 10:35
Ми 49 е онова с очите на Нонка, 33 е със запетайките, където има ше едно изрешение със "със който" и 28 е онуй със отворен отговор да напишеш какво е подчиненото изречение.
Аз на 28 съм написал подложно, на 33 - първото(забравих го) и на 49 - желанието й за живот 8-)

xXxScreamxXx
06-20-2008, 10:38
на 28 съм писала 4е е под4инено определително май .. /не съм сиг ///

на 49 НИ е вярно :D :D
а за 33 5 запетай4иции .... УбеДЕНА СЪМ !!

аа имаше едно ъпражнение за определния ... колко писахте .. аз 5 :D :D ам мисля 4е не ми е вярно :(

darking
06-20-2008, 10:41
Имаше едно за запетайки и писах 5, имаше и едно за определения - и там 5. Ама 33 е едно друго. Там има А, Б, В и Г и питат къде ИМА пунктуационна грешка :? А 28 1000000% не е определително :shock: Или е допълнително, или е подложно :?

deo<3
06-20-2008, 10:49
Аз на тва със запетайте писах 5 на тва с определенията 3 ама май са 4
А преразказа не беше труден. 49 е много ясно че е желанието и за живот, а вие на онва с датата за кое произведение се отнася кое писахте ?

darking
06-20-2008, 10:52
Определенията са МИН 5 ;)

xXxScreamxXx
06-20-2008, 10:52
Аз на тва със запетайте писах 5 на тва с определенията 3 ама май са 4
А преразказа не беше труден.

спокйййно и 4 не са :D :D 5 са ;)


аа онова за под4иненото ... просто изклю4их ..и нз ,, дори не помня какво то4но писах :(

Yancheto
06-20-2008, 10:53
O, darking,благодаря ти,човече!Аз на 28 също съм писала допълнително!!!И за запетайките съм писала 5,но пък за определенията-6. :D
Иначе теста и преразказа ми бяха супер лесни,не го очаквах.Мисля,че съм се справила добре,но ще видим.

xXxScreamxXx
06-20-2008, 10:54
Аз на тва със запетайте писах 5 на тва с определенията 3 ама май са 4
А преразказа не беше труден. 49 е много ясно че е желанието и за живот, а вие на онва с датата за кое произведение се отнася кое писахте ?

опъл4енците писах .. и ся гледам в у4ебника 4е ми е вярно0ооо :grin: :grin:

Pedigree
06-20-2008, 10:55
Преразказът ми се стори супер лесен, тестът не беше кой знае колко труден, мисля, че съм направила работа. 8)

Нашите квесторки не бяха особено строги, колкото и да се правеха на такива, защото някакви мацки пред мен си разменяха листовете. Иначе аз не преписвах, ако вляза в даскалото, в което искам, искам да знам, че съм влязла със собствени знания. :)

LostInMe
06-20-2008, 10:55
O, darking,благодаря ти,човече!Аз на 28 също съм писала допълнително!!!И за запетайките съм писала 5,но пък за определенията-6. :D
Иначе теста и преразказа ми бяха супер лесни,не го очаквах.Мисля,че съм се справила добре,но ще видим.


ne beshe opredelitelno be hora!!!! dopulnitelno beshe
inache zapetaikite i az gi broih 4 no posle pri proverkata gi izkarah 5

WaterLilly
06-20-2008, 10:58
"Заложна къща"
Деян Енев

Звънчето, закачено на дръжката на вратата, издрънча. Калин Бандеров вдигна очи от огромната като картата на бившия Съветски съюз кръстословица, с която се бореше вече цял предиобяд и погледна към влезлия. Беше една бабичка, прозрачна като паяжина и толкова слаба, че сякаш едва издържаше тежестта на големите дървени копчета върху палтото си. Калин Бандеров с един поглед я прецени и едва успя да скрие досадата си. Такива като нея в последно време се бяха навъдили твърде много. Те с невероятно упорство изравяха незнайно от какви гънки на времето никому непотребни вещи, притежаващи единствено сантиментална стойност за тях самите като шноли, напръстници, портмоненца, покривчици с целуващи се гълъбчета, мастилници, цигарета, пачи пера, тенекиени гривни, имитация на злато и със сиромашка жар се опитваха да ги заложат или направо да ги продадат. На всичкото отгоре сумите, които искаха, бяха отчайващо високи и понякога Калин Бандеров не издържаше и започваше да крещи. Тези клети хорица не можеха да проумеят, че чувствата, които бяха влагали десетилетия в тези предмети, сами по себе си не струваха и пукната пара.


Бабичката плахо пристъпи към старинното орехово бюро, зад което се беше разположил Калин Бандеров. Докато ситнеше по мозайката, тя на няколко пъти се опита да се извини за безпокойството, което причинява.


— Това нали е заложна къща? — попита бабичката, когато се изправи в далечния край на огромното орехово бюро. Беше толкова малка, че наподобяваше поставена отгоре върху плота порцеланова фигурка, помътняла от годините и напукана от старост.


— Да, госпожо.


— Извинете, не ви чух.


— Да, така е, това е заложна къща!


— А какви вещи приемате в залог?


— Различни, госпожо.


— А случайно стари вещи приемате ли?


— Зависи от много неща, госпожо. Най-добре е да видя за какво става дума.


— Какви суми давате, извинете?


Калин Бандеров за секунда се подвоуми дали да не изхвърли бабичката веднага, но все пак реши да си поиграе още малко на любезност.


— Ако дадената вещ, госпожо, е нова или идеално запазена, се договаряме с вас за размера на сумата, който да отговаря на реалната й цена и от тази сума, но пак повтарям, в зависимост от състоянието на предмета, аз мога да ви дам от 10 до 50 процента. Срокът за погасяване на заема е тридесет дни плюс тридневен гратисен период. Ако се появите в рамките на този срок, но примерно, нямате възможност да откупите обратно предмета, получавате възможност срещу една определена сума да удължите срока за откупуване с още един месец. Ако и тогава не успеете да го откупите, той става собственост на заложната къща. Разполагаме с типови договори, в които са описани тези условия. Договорът се подписва в два екземпляра, за всяка от страните.


Старата жена внимателно го слушаше и дълбоко скритите й в тъмновиолетовите орбити очи проблясваха, или може би сълзяха като две огледалца с изронена амалгама.


— Аз нося едно нещо — каза най-сетне тя.


Калин Бандеров несъзнателно сви мускулите на краката си, сякаш се готвеше да скочи. Тежката златна верижка на дясната му китка полегна върху полирания плот на бюрото като анаконда. Шансът старицата да покаже нещо наистина ценно беше едно на хиляда, но ловната тръпка изду ноздрите на Калин Бандеров.


Бабичката бръкна в разръфания джоб на палтото си и извади нещо, многократно увито във вестник. Тя бавно и с треперещи ръце започна да развива хартията. След това изведнъж пое дъх и положи пред Калин Бандеров един неописуемо красив златен джобен часовник „Омега“.


Калин Бандеров разбираше от ценни вещи. Тях той откупуваше веднага, даже и ако собствениците им знаеха или подозираха тяхната реална стойност, защото после по идеално разработен канал ги продаваше на Запад, където вече цената им скачаше най-малко десетократно.


— Този часовник беше на мъжа ми — каза някак напевно старицата, сякаш толкова пъти беше разказвала тази история, че историята се беше превърнала накрая от само себе си в песен. Той пък го има от своя баща. От вътрешната страна на капака е гравиран надпис, може да го видите. Мъжът ми, лека му пръст, беше лекар. Той имаше вкус към изисканите вещи. Да знаете само с какво достойнство носеше този часовник в джоба на жилетката си. Когато искаше да види колко е часът, мъжът ми се изправяше, никога не го гледаше седнал, щракваше капачето и поне една минута се взираше с наслаждение в циферблата. Винаги съм имала чувството, че както той се любуваше на часовника, така и целият свят в този миг се любуваше на него.


Докато слушаше разсеяно думите на бабичката, Калин Бандеров гальовно въртеше скъпата вещ в ръцете си и вече пресмяташе цената й в долари. Той щракна капачето и то красиво отскочи нагоре. От вътрешната му страна имаше гравиран пестелив надпис. Калин Бандеров го прочете веднъж и после още един път и още един път. „На сина ми Калин Бандеров — с надежда и упование.“ Нищо не разбираше. Когато вдигна очи към старицата, видя, че я няма. Беше си тръгнала. Чудно нещо, даже и звънчето не беше издрънчало.




Ето го текста, лесен беше. Теста не чак толкова много. :P Бях уплашена, ама ми мина бързо.

darking
06-20-2008, 10:59
Аз писах подложно :( Някой да е писал като мен? :(

deo<3
06-20-2008, 10:59
офф аз на онва не писах тищо просто не се сетих кво е тва изречение :(

xxXroshawkaXxx
06-20-2008, 11:01
:grin: :grin: opredeleniqta sa 5 a zapetaikite i te sa 5 :grin: :grin:
aa tva s izre4enieto nqkoi siguren li e v nego az ne pomnq kvo pisah to4no ama ... uff tfa opredeleno be6e NAI-GADNIQ VAPROS NA SVETA!!! :( :( aa prerazkaza be6e super lesen pъk i az go bqh 4ela toq tekst v neta nqkade :-P :razz: :razz: 8-) 8-)

Loshotia
06-20-2008, 11:06
Откакто премахнаха интерпретативното съчинение за изпит след 7клас, форматът стана абсурден. За съжаление не ви учат да мислите с тези преразкази, а определенята и правилата, които сега знаете, бързо ще забравите в гимназиите.

Пожелавам ви успех и на изпита по математика!

M!mZzZ
06-20-2008, 11:07
izre4enieto e PODLOJNO i dsm 1000% sig 6oto v4era v 6kolata mi mi go kazhaa i daje go iam zapisano..si4ki izre4eniq,koito zapo4va6 sas "trudno e","lesnoe " i t.n tiq ot toq vid si4kite sa podlojni..Uspeh ;]

LostInMe
06-20-2008, 11:11
to kak beshe to4no izre4enito?

xxXroshawkaXxx
06-20-2008, 11:13
aa... :) podloga tam v onva izre4enie s kvo ime e zadaden ne6to be6e mai "dvamata"... azZ pisah 4islitelno..ama nz ](*,)

darking
06-20-2008, 11:14
me 2

lifelesscorpse
06-20-2008, 11:15
а имаше един въпрос с некви залози трябваше да се определи някакъв залог мисля че беше 19 въпрос знаете ли го щото аз съм писала пълни глупости :x

darking
06-20-2008, 11:15
Страдателен :?

lifelesscorpse
06-20-2008, 11:16
:D начи ми е правилно :grin: егати късмета 8-) просто в момента го бях забравила и не се сещах нищо друго

xxXroshawkaXxx
06-20-2008, 11:16
Stradatelen e da :-D

deo<3
06-20-2008, 11:18
според мен залога беше деятелен :-D а тва двамата е числително аз писах редно щотот бройните са едно дже три а двамата мисля че е редно

7oup
06-20-2008, 11:18
Хе-хе,ами то аз като чета са ми верни нещата!Изречението е допълнително.

xxXroshawkaXxx
06-20-2008, 11:18
a tam zaglavieto na teksta kvo be6e?! 4ee az ne6to tam se opleskah 4isto :D

bitanem_25.05
06-20-2008, 11:19
Някой знае ли колко точки за каква оценка са? :-)

darking
06-20-2008, 11:19
според мен залога беше деятелен :-D а тва двамата е числително аз писах редно щотот бройните са едно дже три а двамата мисля че е редно
Редно е "втори". "Двамата" е бройно. Както и да е. И въпреки това правилния отговор е "ЧИСЛИТЕЛНО ИМЕ". А за залога съм 90% сигурен, защото в случая подлога не беше логическия, а граматическия извършител ;)

Някой знае ли колко точки за каква оценка са? :-)
Zx0.04 + 2 Тва е формулата, като Z e броят на точките. Всяко едно упражнение може да бъде по 1 или по 2 точки. Към Z се прибавят и точките от преразказа. Ама може и да е "+ 2,2", защото така е по Математика. По БЕЛ не съм сигурен.

LostInMe
06-20-2008, 11:24
i az mislq 4e e dopulnitelno NO NZ a tfa za 4islotelnoto i az pisah redno no kato zvunnah na gospojata po bel tq kaza 4e e broino ddeeeba :(
a za drugoto pisah stradatelen... :P

deo<3
06-20-2008, 11:28
Mamka my a nqkoi znae li kato sam pisala 4islitelno redno dali 6te mi go s4etat za vqrno kato si e 4islitelno?

7oup
06-20-2008, 11:30
А само ЧИСЛИТЕЛНО е правилно така ли?И последно кой е залогът? :-o

Rush_girl
06-20-2008, 11:31
i az mislq 4e e dopulnitelno NO NZ a tfa za 4islotelnoto i az pisah redno no kato zvunnah na gospojata po bel tq kaza 4e e broino ddeeeba :(
a za drugoto pisah stradatelen... :P
Не трябваше ли да пишем само 'числително име'?Иначе писах страдателен залог,а запетайките май всички сме нацелили
:D
А за отговорите-утре си гурно ще са публикувани във в.Труд :) 8)

bitanem_25.05
06-20-2008, 11:33
според мен залога беше деятелен :-D а тва двамата е числително аз писах редно щотот бройните са едно дже три а двамата мисля че е редно
Редно е "втори". "Двамата" е бройно. Както и да е. И въпреки това правилния отговор е "ЧИСЛИТЕЛНО ИМЕ". А за залога съм 90% сигурен, защото в случая подлога не беше логическия, а граматическия извършител ;)

Някой знае ли колко точки за каква оценка са? :-)
Zx0.04 + 2 Тва е формулата, като Z e броят на точките. Всяко едно упражнение може да бъде по 1 или по 2 точки. Към Z се прибавят и точките от преразказа. Ама може и да е "+ 2,2", защото така е по Математика. По БЕЛ не съм сигурен.
Мерси много,дано всички да са се справили добре.Успех и на изпита по математика! :)

darking
06-20-2008, 11:35
А само ЧИСЛИТЕЛНО е правилно така ли?И последно кой е залогът? :-o
Май да. И залогът е страдателен!
@bitanem_25.05 - 10х, ми как иначе....... Да излагам СМГ-то ли? :D

7oup
06-20-2008, 11:36
darking,мерси. :-)

bitanem_25.05
06-20-2008, 11:37
А само ЧИСЛИТЕЛНО е правилно така ли?И последно кой е залогът? :-o
Май да. И залогът е страдателен!
@bitanem_25.05 - 10х, ми как иначе....... Да излагам СМГ-то ли? :D
Еее няма начин. :-D Тук само умни деца. :P 8)

gabi_94
06-20-2008, 11:41
изречението 100% е подложно, учителка ми го каза после, иначе аз писах допълнително. Залогът е страдателен, двамата е числително име, запетяйките и определенията са 5. Аз си открих 4 грешки, което не е на добре, ама поне преразказа ми се стори лесен и всичко си написах, надеждата ми е в него. Дано имам добър резултат, че ми трябва за гимназиите, в които искам да вляза.

darking
06-20-2008, 11:42
А някой да каже нещо за 33-то? :(

NaNa_SladuRana
06-20-2008, 11:44
Аз писах подложно :( Някой да е писал като мен? :(
И аз и съм сигурна,че е така.Леле аз за определенята писах 4,защото си викам,а то е сказуемно определение последното и не го броих :(
Иначе изпита беше лесен,квесторите шемети и половита,шоколадчето вкусно :D Само дето се изнервих,че станах толко рано,за да чакам 25 мин :-x

darking
06-20-2008, 11:45
Аз пък като направих преразказа чаках почти 40 минути :D А най-накрая се колебаех за 10 въпроса и като почнах шоколада станаха 2/3 :D Квесторите бяха дърти ама ми се сториха надеждни и затова реших да не рискувам. Не че исках де...

MirCa
06-20-2008, 11:46
Аз писах подложно :( Някой да е писал като мен? :(
+1 :grin: :grin: писах подлооожно и е вярно защото за уроците г-жата ни припомни ,че когато има изречение от типа трудно е ( както беше при нас ) ,лесно....ВИНАГИ е подложно (зависи от сказуемите ) .....текста беше хипер лесен,но теста :-o :-o поозорих се имам грешни отговори.... и някои ТЪПИ отговори :( ...например там гдето беше двамата ...блабла написах наречие :shock: :shock: пък аз блокирах.....а някой може ли да ми каже какво написа на 1-во :lol: , 9-то ( кандидат-гиманзисти и спомням си още че имаше и райна попгеоргиева ) ...на запетайките и определенията и двете получих 5 :) :) :) :-) ( още веднъж преразказа беше лесен :D даже запомних наизуст ония предмети шнолата,напръстник.портмон енце,покривчица с целуващи се гълъбчета , мастилница ,цигарета, пачи пера , тенекиени гривни и имитация на злато...запомних също и условията за заемите :D :D :D ) късмет на всички дано над 5 да имате :-)

karit0
06-20-2008, 11:47
Аз за определенията написах 6 :D иначе там подложни числителни съм ги написала :D и залогът е страдателен

Rebellion_Angel
06-20-2008, 11:47
изречението 100% е подложно, учителка ми го каза после, иначе аз писах допълнително. Залогът е страдателен, двамата е числително име, запетяйките и определенията са 5. Аз си открих 4 грешки, което не е на добре, ама поне преразказа ми се стори лесен и всичко си написах, надеждата ми е в него. Дано имам добър резултат, че ми трябва за гимназиите, в които искам да вляза.

Числително бройно или редно писахте? :cry:

darking
06-20-2008, 11:49
1во го забравих но съм 100% сигурен, че ми е вярно, а на 9то ли там кво беше писах онова с "кандидат-гимназист"...по метода на изключването :?

n0_19
06-20-2008, 11:49
Аз имах супер квестори, а изпита не беше толкова труден, преразказа също, сега чакам довечера в сайта на мон да излязат резултатите...

darking
06-20-2008, 11:50
изречението 100% е подложно, учителка ми го каза после, иначе аз писах допълнително. Залогът е страдателен, двамата е числително име, запетяйките и определенията са 5. Аз си открих 4 грешки, което не е на добре, ама поне преразказа ми се стори лесен и всичко си написах, надеждата ми е в него. Дано имам добър резултат, че ми трябва за гимназиите, в които искам да вляза.

Числително бройно или редно писахте? :cry:
^
||

cunt
06-20-2008, 11:56
Някой няма ли все пак да даде самия тест да си пробвам знанията? 8)

xXxScreamxXx
06-20-2008, 11:58
Някой няма ли все пак да даде самия тест да си пробвам знанията? 8)

И ние тфа искаме ама в МОН още го няма :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

gabi_94
06-20-2008, 12:00
Някой няма ли все пак да даде самия тест да си пробвам знанията? 8)

И ОТ КЪДЕ ДА ГО ВЗЕМЕМ???

на 1 въпрос писах първите олимпийски игри, на 9 за кандидат-гимназиста

darking
06-20-2008, 12:01
А някой сеща ли се въобще кви бяха подточките на 1во? :D

MirCa
06-20-2008, 12:02
на 1 въпрос писах първите олимпийски игри, на 9 за кандидат-гимназиста
АААА И АЗЗЗЗ мерси се пак мога да имам над 5 ( дано ) амм когато го пуснат може би ше получа удар ако видя много грешки :cry: [/quote]



А някой сеща ли се въобще кви бяха подточките на 1во?


а). първите олимпийски игри
б). ( не помня сори )
в).храмовете на Олимп
г).стадионите на Олимп

:cry: [/quote]

gabi_94
06-20-2008, 12:06
А някой сеща ли се въобще кви бяха подточките на 1во? :D

а) Древния град Олимпия
б) Храмът на Зевс в Олимпия
в) Първите олимпийски игри
г) Олимпийският стадион

не съм сиг как са подредени обаче, чудех се дали а) всъщност е на мястото на в), или обратното, но отговорите горе долу са тези :)

darking
06-20-2008, 12:07
Значи аз съм писал "Древния град Олимпия" и според мен той е верния ;)

MirCa
06-20-2008, 12:09
аз писах първите олипийски игри ( това което беше за а) на изпита ) :)

Qnchety
06-20-2008, 12:09
А някой сеща ли се въобще кви бяха подточките на 1во?


а). първите олимпийски игри
б). ( не помня сори )
в).храмовете на Олимп
г).стадионите на Олимп

:cry: [/quote]

Май б) беше "древния град Олимпия" или нещо такова. Аз пък него писах, щоту текста съдържаше и за храмовете и за стадиона и за олимпийски игри...

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:11
Значи аз съм писал "Древния град Олимпия" и според мен той е верния ;)
И аз това писах... :-o

lia555
06-20-2008, 12:13
az na parvo pisah 4e e b) gradat Olimp (ne6to takova)
Na 9 sam go obarkala za izre4enito pisah 4e e opredelitelno :( no in4e i az sam pisala 4e sa 5 azpetaite i opredeleniqta.
Iskam da vi pitam za 15 nemoga da se setq kvo pisah i kvi sa otgovorite tama deto be6e za pametnik - granit ne pomnq to4no .... :neutral:

MirCa
06-20-2008, 12:14
аааа и аз не помня какви са отговорите но верния 100 % е секция-махагон :)

darking
06-20-2008, 12:16
аааа и аз не помня какви са отговорите но верния 100 % е секция-махагон :)
;)

lia555
06-20-2008, 12:16
аааа и аз не помня какви са отговорите но верния 100 % е секция-махагон Smile

da vqrno tova be6e i az nego piah no ne se se6tah 10x

ЕPu
06-20-2008, 12:16
Лелеее колко се радвах за преразказа.. :) много лесен ми се видя
Тестът ме затрудни малко повече, ама пак съм яко доволна :)

П.П. На мене запетайките ми бяха 5, определенията също :)

Qnchety
06-20-2008, 12:17
аааа и аз не помня какви са отговорите но верния 100 % е секция-махагон :)

Йеееее :grin: тука начи съм познала. За една от следващите задачи пак такава беше ковач - чук и писах верен отговор шивач - игла
:)

vesito13
06-20-2008, 12:17
Изпита мина горе долу добре не съм много доволна от себа си , ама не знам ще видя после , дано съм се справила :(
аз писах , че определенията са 4 , а запетайките 5 и изречението е подложно .
онова с датата писах "Опълченците на Шипка"
в упражнението там с Двамата ... писах , че е числително бройно име , защото редните показват реда на предметите или лицата (първи , втори ...)
за залога мисля , че е страдателен
на 1-ви въпрос писах , че е за града Олимпия или нещо такова
а на 9-ти май писах това за знамето
сега това се сещам , дано съм се справила добре :)

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:17
аааа и аз не помня какви са отговорите но верния 100 % е секция-махагон :)
Мхм и аз така написах.А на 16 написах шивач-игла. :neutral:

vesito13
06-20-2008, 12:19
аааа и аз не помня какви са отговорите но верния 100 % е секция-махагон :) Това съм го объркала писах страница-книга :(

MirCa
06-20-2008, 12:19
. За една от следващите задачи пак такава беше ковач - чук и писах верен отговор шивач - игла
:)


:grin: :grin: :grin: да..... аз забравих да отговоря на въпроса за квесторите...бяха много яки :Р....даже толкова добри че оставиха едно момиче да си допише преразказа още 5 минути :Р 8) [/quote]

vesito13
06-20-2008, 12:20
аааа и аз не помня какви са отговорите но верния 100 % е секция-махагон :)
Мхм и аз така написах.А на 16 написах шивач-игла. :neutral: и аз май писах това , но не съм много сигурна

LovePoisoned
06-20-2008, 12:20
Абе и двете бяха бая лесни. Само да питам на теста за 29, 33 и 49 :D Ако някой ми каже кво е писал ще съм му МнОгО благУдарен! ;)
На 49 е Б), сравнихме с един френд.
На 1 е Б), на 50 е В).
На задачата с броя запетаи и тази с броя определения е 5 - и на двете (с думи де). :P
Квесторите в моята стая... пф, едната беше ужасна, мегастрога някаква... ааа, много тъпа работа. |-/
На 9 е за кандидат-гимназистите изречението.
На въпроса, където питаха къде няма съставно глаголно сказуемо, е последното!
Текстът го има в нета, аз съм го чела този автор. Наскоро гледах един негов друг разказ, който в началото ми беше меганепонятен и се наложи учителката да ми го обяснява. :shock: Еее, поне не беше за преразказ той де. ;д

vesito13
06-20-2008, 12:22
За какво бяха 49-ти и 50-ти въпрос :-o

Qnchety
06-20-2008, 12:24
Който намери първи теста с отговорите ше бъде ли така добър да даде линк или да го копне? :)

lia555
06-20-2008, 12:25
[quote=darking]

На въпроса, където питаха къде няма съставно глаголно сказуемо, е последното!


da tova go pomnq iaz poslednoto pisah! :grin:

MirCa
06-20-2008, 12:25
49 за очите на нонка ( мисля си ) а пък 50 беше кое е грешното твърдение и аз писах в беше толкова глупаво :D :D а иначе на 1-во малко ме съмнява да е б ама айде....аз писах а) защото през целия текст се говори за първите олимпийски игри не се говори за всички стадиони говори се за стадионите .в които са играни и тия глупости :D :D според мен е а) :)

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:26
За какво бяха 49-ти и 50-ти въпрос :-o

49 го обсъдихме беше за о4ите на Нонка .. а 50 не помня ..

lia555
06-20-2008, 12:27
na 50 otgovora e onova za daskal Slave.

vesito13
06-20-2008, 12:28
na 50 otgovora e onova za daskal Slave. май и аз писах това , но не съм сигурна

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:28
na 50 otgovora e onova za daskal Slave.
Бингоооо!!! :grin: :grin: :grin: :D

MirCa
06-20-2008, 12:29
na 50 otgovora e onova za daskal Slave.

ДААААААААААААААААААА :grin: :grin: :-) данке :D :D

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:31
na 50 otgovora e onova za daskal Slave.

ДААААААААААААААААААА :grin: :grin: :-) данке :D :D



ааааааа вярно 4е беше за даскалаа :grin: :grin: :grin: вярно ми ее :grin: :grin:

darking
06-20-2008, 12:31
. За една от следващите задачи пак такава беше ковач - чук и писах верен отговор шивач - игла
:)


:grin: :grin: :grin: да..... аз забравих да отговоря на въпроса за квесторите...бяха много яки :Р....даже толкова добри че оставиха едно момиче да си допише преразказа още 5 минути :Р 8)
11 СОУ, 2ра зала? :shock:

1-во малко ме съмнява да е б ама айде....аз писах а) защото през целия текст се говори за първите олимпийски игри не се говори за всички стадиони говори се за стадионите .в които са играни и тия глупости :D :D според мен е а) :)
А храмовете...

Mishlety
06-20-2008, 12:32
А някой знае ли кам колко часа ще излязат отговорите??

MirCa
06-20-2008, 12:33
11 СОУ, 2ра зала? :shock:


аз съм от варна :) бях в неофит бозвели 14 зала :D :D
п.с. ЧИНЪТ МИ БЕШЕ УЖАСЕН !!! :D :D

Бай дъ уей знам че не му е тук мястото ама кокло имате по мат и бел за края на годината :) [/quote]

lia555
06-20-2008, 12:34
а на шесто отговора мисля 4е е б) преусмисля - май се пише с "о"

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:34
А някой знае ли кам колко часа ще излязат отговорите??

трябваше да е още към 12 и 30 ... НО нз кфо става .... егатии :booooomb: :booooomb:

vesito13
06-20-2008, 12:34
А някой знае ли кам колко часа ще излязат отговорите?? и на коя дата точно ?

MirCa
06-20-2008, 12:35
А някой знае ли кам колко часа ще излязат отговорите?? и на коя дата точно ?


ъъъ днес :-D :-D

vesito13
06-20-2008, 12:35
а на шесто отговора мисля 4е е б) преусмисля - май се пише с "о"тук писах , че е а)

Mishlety
06-20-2008, 12:36
еми би трябвало днес да излязат но нз .... не става въпрос за резултатите а за отговорите на теста

vesito13
06-20-2008, 12:37
еми би трябвало днес да излязат но нз .... не става въпрос за резултатите а за отговорите на теста а някой знае ли за резултатите

MirCa
06-20-2008, 12:37
а на шесто отговора мисля 4е е б) преусмисля - май се пише с "о"


уххх :o :o това ми е грешн :? :? :-x :x

desityyy
06-20-2008, 12:37
хора имаше един въпрос коква фигура не е използвана вие какво писахте аз антитеза :-o

vesito13
06-20-2008, 12:38
хора имаше един въпрос коква фигура не е използвана вие какво писахте аз антитеза :-oне беше фигура , но иначе и аз писах антитеза

Qnchety
06-20-2008, 12:38
а на шесто отговора мисля 4е е б) преусмисля - май се пише с "о"тук писах , че е а)

И аз... помислих си, че въплъщение се пише с "а" :D :D :D Ама май не е то :(

desityyy
06-20-2008, 12:39
а за 1 задача съм 1000% сигурна че е градът олимп

Qnchety
06-20-2008, 12:40
хора имаше един въпрос коква фигура не е използвана вие какво писахте аз антитеза :-oне беше фигура , но иначе и аз писах антитеза

И аз писах антитеза. някой знае ли със сигурност кое е ? :-o

vesito13
06-20-2008, 12:40
а на шесто отговора мисля 4е е б) преусмисля - май се пише с "о"тук писах , че е а)

И аз... помислих си, че въплъщение се пише с "а" :D :D :D Ама май не е то :( ще го преживеем някак си :wink:

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:40
хора имаше един въпрос коква фигура не е използвана вие какво писахте аз антитеза :-oне беше фигура , но иначе и аз писах антитеза
И аз писах антитеза,а на 6-б)

darking
06-20-2008, 12:40
хора имаше един въпрос коква фигура не е използвана вие какво писахте аз антитеза :-o
Да!
btw Тоя ник ми е познат :shock:
Dammit! Сбъркал съм 6-то... Е...поне едно грешно 8-)

MirCa
06-20-2008, 12:40
100 % антитеза ;)

Qnchety
06-20-2008, 12:41
а на шесто отговора мисля 4е е б) преусмисля - май се пише с "о"тук писах , че е а)

И аз... помислих си, че въплъщение се пише с "а" :D :D :D Ама май не е то :( ще го преживеем някак си :wink:

Даммззз.. Ама кат се сетя, че мислех да пиша "Б", а то МАЙ е "б" :? :? :?

the_best_f
06-20-2008, 12:41
Кажете някои от въпросите си (ако си ги спомняте), интересно ми е какво е имало. :)

Mishlety
06-20-2008, 12:42
При мен дори не се отваря вече сайта на МОН

desityyy
06-20-2008, 12:42
компания и кампания 1000000%е пароними

darking
06-20-2008, 12:42
Аз пък си мислих, че се пише препяДствие :-D
@Mishlety - Мда, бъгнал се е или просто го ъпдейтват(а дано).
@desityyy - Мхм.

Ice_ki§§
06-20-2008, 12:43
49 за очите на нонка ( мисля си ) а пък 50 беше кое е грешното твърдение и аз писах в беше толкова глупаво :D :D а иначе на 1-во малко ме съмнява да е б ама айде....аз писах а) защото през целия текст се говори за първите олимпийски игри не се говори за всички стадиони говори се за стадионите .в които са играни и тия глупости :D :D според мен е а) :)

Аз написах б)

А по темата
квесторките бяха супер, особено едната!
Да преразкажеш "Заложна къща" на Деян Енев беше сравнително лесно ( :oops: забравих да напиша, че понякога крещял и да изброя вещите)
Колкото за теста двуумих се за някои въпроси, и съм сигурна че обърках въпроса с датата! :D
Не се надявам на оценка от 5 до 6, искам само да вляза в училището, в което искам!
:)

desityyy
06-20-2008, 12:43
и при мен не се отваря сиг е претоварен

vesito13
06-20-2008, 12:43
а там където трябваше да се подреждат изреченията аз писах , че е а) така ли е ?

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:44
хора имаше един въпрос коква фигура не е използвана вие какво писахте аз антитеза :-oне беше фигура , но иначе и аз писах антитеза

И аз писах антитеза. някой знае ли със сигурност кое е ? :-o


АНТИТЕЗА Е СПОКОЙНО !!! :)

vesito13
06-20-2008, 12:44
компания и кампания 1000000%е пароними :grin: :grin: :grin: :grin:

LostInMe
06-20-2008, 12:45
а там където трябваше да се подреждат изреченията аз писах , че е а) така ли е ?

mislq 4e a) beshe zapo4vashe s 2,x,x,x

Qnchety
06-20-2008, 12:45
Абе имаше един въпрос защо авторът е написал за очите на Нено "две черни точки". Койе верния отговор, че се колебаех между две подточки :-o

darking
06-20-2008, 12:45
а там където трябваше да се подреждат изреченията аз писах , че е а) така ли е ?
Да, 2134 :D

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:45
еми би трябвало днес да излязат но нз .... не става въпрос за резултатите а за отговорите на теста а някой знае ли за резултатите


ахаахаха .... те още не са по4нали да ги проверяват ти искаш резултати .. разби ме :lol: :lol:

desityyy
06-20-2008, 12:45
:grin: :grin: ура

darking
06-20-2008, 12:45
Абе имаше един въпрос защо авторът е написал за очите на Нено "две черни точки". Койе верния отговор, че се колебаех между две подточки :-o
А) там за материалното му състояние

desityyy
06-20-2008, 12:45
резултатите ще са готови на 3 юли или по точно ще излезнат на 3

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:46
а там където трябваше да се подреждат изреченията аз писах , че е а) така ли е ?
Дано да е,защото писах него. 8-) За паронимите съм познала. :shock: :grin:

Qnchety
06-20-2008, 12:46
а там където трябваше да се подреждат изреченията аз писах , че е а) така ли е ?

И аз тфа писах и тей кат гледам май е вярно :)

MirCa
06-20-2008, 12:46
а там където трябваше да се подреждат изреченията аз писах , че е а) така ли е ?


+1 и аз писах а) :grin: :grin: :grin:

vesito13
06-20-2008, 12:46
еми би трябвало днес да излязат но нз .... не става въпрос за резултатите а за отговорите на теста а някой знае ли за резултатите


ахаахаха .... те още не са по4нали да ги проверяват ти искаш резултати .. разби ме :lol: :lol: не ги искам сега обаче бяха казали на коя дата ще ги обявят , просто не я помня

Qnchety
06-20-2008, 12:47
Абе имаше един въпрос защо авторът е написал за очите на Нено "две черни точки". Койе верния отговор, че се колебаех между две подточки :-o
А) там за материалното му състояние

Баааа сгрешила съм. :o

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:47
При мен дори не се отваря вече сайта на МОН


логи4но .. в момента хиляди хора се опитват да влязат ;)

LostInMe
06-20-2008, 12:47
Абе имаше един въпрос защо авторът е написал за очите на Нено "две черни точки". Койе верния отговор, че се колебаех между две подточки :-o
А) там за материалното му състояние

az twa go sgreshih zashtoto to bilo NEVERNIQ a az mislih za verniq

vesito13
06-20-2008, 12:48
Абе имаше един въпрос защо авторът е написал за очите на Нено "две черни точки". Койе верния отговор, че се колебаех между две подточки :-o
А) там за материалното му състояние вярно ми е :grin: :grin: :grin:

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:48
Абе имаше един въпрос защо авторът е написал за очите на Нено "две черни точки". Койе верния отговор, че се колебаех между две подточки :-o
А) там за материалното му състояние

Баааа сгрешила съм. :o
И аз съм объркала.:oops: Писах за не помня точно какво,но нещо за идеалите и... :oops: 8-)

Qnchety
06-20-2008, 12:48
Абе имаше един въпрос защо авторът е написал за очите на Нено "две черни точки". Койе верния отговор, че се колебаех между две подточки :-o
А) там за материалното му състояние

az twa go sgreshih zashtoto to bilo NEVERNIQ a az mislih za verniq

За неверния ли било бе?
:shock: :D :D :D Аз писах за тфа, коет мислех че е вярно :D

desityyy
06-20-2008, 12:49
аз писах 4 запетаи и6 определения :-o

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:49
а там където трябваше да се подреждат изреченията аз писах , че е а) така ли е ?
Дано да е,защото писах него. 8-) За паронимите съм познала. :shock: :grin:


мда А) е :grin: :grin: сигурна бях... дори квесторката ми го потвърди :P

Forest_girl
06-20-2008, 12:49
Да, мн е гадно. Миналата година не можеше да се влезе изобщо, особено като излязаха резултатите... дори да влезеш не можеш да ги видиш, щот нищо не се отваря.
Късмет на всичкиии :D
Дано сте се справили добре!

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:49
аз писах 4 запетаи и6 определения :-o


и 2те са ти грешни :?

desityyy
06-20-2008, 12:50
аз писах оръфания пояс на гунчо ми та тои не го прави тъжен

vesito13
06-20-2008, 12:50
а там където трябваше да се подреждат изреченията аз писах , че е а) така ли е ?
Дано да е,защото писах него. 8-) За паронимите съм познала. :shock: :grin:


мда А) е :grin: :grin: сигурна бях... дори квесторката ми го потвърди :P мойте квесторки нищо не са ни казвали и аз се радвам за това , а и не ни оставиха да коментираме нищо 8)

lazaroni94
06-20-2008, 12:51
хахаха на министъра сигурно му е гръмнал сървъра :D

аз на едното писах 3 на другото 4 ама на кое колко......

vesito13
06-20-2008, 12:51
аз писах оръфания пояс на гунчо ми та тои не го прави тъжен и аз писах това :)

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:51
а там където трябваше да се подреждат изреченията аз писах , че е а) така ли е ?
Дано да е,защото писах него. 8-) За паронимите съм познала. :shock: :grin:


мда А) е :grin: :grin: сигурна бях... дори квесторката ми го потвърди :P мойте квесторки нищо не са ни казвали и аз се радвам за това , а и не ни оставиха да коментираме нищо 8)


хах ..който както се уреди :P ;) ;)

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:52
Абе имаше един въпрос защо авторът е написал за очите на Нено "две черни точки". Койе верния отговор, че се колебаех между две подточки :-o
А) там за материалното му състояние

az twa go sgreshih zashtoto to bilo NEVERNIQ a az mislih za verniq

За неверния ли било бе?
:shock: :D :D :D Аз писах за тфа, коет мислех че е вярно :D
Ъъъъъ? :razz: Е,не е лесно да си тъп! :lol: [за себе си говоря 8-) ] И аз писах за това,което мислех,че е вярно.

MirCa
06-20-2008, 12:52
Да, мн е гадно. Миналата година не можеше да се влезе изобщо, особено като излязаха резултатите... дори да влезеш не можеш да ги видиш, щот нищо не се отваря.
Късмет на всичкиии :D
Дано сте се справили добре!



дано дано 8) 8) аааа аз това за черните точки (очите на нено ми е вярно :) ...аз пък направих ТОЛКОВА ТЪПА ГРЕШКА ЧЕ ПОВЕЧЕ НЯМА И НАКЪДЕ !!!! зацепих на онова за ниагарския водопад :( :( ааа исках да ви питам на онова кое представлява развръзка на опълченците кое написахте :)

lia555
06-20-2008, 12:53
Да, мн е гадно. Миналата година не можеше да се влезе изобщо, особено като излязаха резултатите... дори да влезеш не можеш да ги видиш, щот нищо не се отваря.
Късмет на всичкиии :D
Дано сте се справили добре!



дано дано 8) 8) аааа аз това за черните точки (очите на нено ми е вярно :) ...аз пък направих ТОЛКОВА ТЪПА ГРЕШКА ЧЕ ПОВЕЧЕ НЯМА И НАКЪДЕ !!!! зацепих на онова за ниагарския водопад :( :( ааа исках да ви питам на онова кое представлява развръзка на опълченците кое написахте :)

mai be6e a) tam . . Izvednaj radecki ....

vesito13
06-20-2008, 12:53
за опулченците на шипка писах и радетски пристигна с гръм или нещо такова :-o

lazaroni94
06-20-2008, 12:53
това с гунчо е много спорно защото в уч обсъждахме че и оръфаните му дрехи също са знак за угриженост - него не го интересува с какво е облечен стига само нонка да е добре

е и аз съм го писал това ама не съм сигурен вярно ли е

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:54
аз писах оръфания пояс на гунчо ми та тои не го прави тъжен и аз писах това :)
Бройте и мен.Дано е вярно. :-D

vesito13
06-20-2008, 12:54
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

lia555
06-20-2008, 12:54
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

g) za balerinata

lazaroni94
06-20-2008, 12:55
аз писах Г) не помня какво беше :-D

Qnchety
06-20-2008, 12:55
Да, мн е гадно. Миналата година не можеше да се влезе изобщо, особено като излязаха резултатите... дори да влезеш не можеш да ги видиш, щот нищо не се отваря.
Късмет на всичкиии :D
Дано сте се справили добре!



дано дано 8) 8) аааа аз това за черните точки (очите на нено ми е вярно :) ...аз пък направих ТОЛКОВА ТЪПА ГРЕШКА ЧЕ ПОВЕЧЕ НЯМА И НАКЪДЕ !!!! зацепих на онова за ниагарския водопад :( :( ааа исках да ви питам на онова кое представлява развръзка на опълченците кое написахте :)

mai be6e a) tam . . Izvednaj radecki ....

Аз писах онуй дет събирали труповете :D

vesito13
06-20-2008, 12:55
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

g) za balerinataдано съм написала това , че иначе ще се изложа много яко :(

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:55
за опулченците на шипка писах и радетски пристигна с гръм или нещо такова :-o :grin: :grin: :grin: :grin: ДААААААА!

lazaroni94
06-20-2008, 12:55
е как?! нали радецки е за края т.е. развръзка

MirCa
06-20-2008, 12:56
за опулченците на шипка писах и радетски пристигна с гръм или нещо такова :-o


ЮПИИИИИИИ :grin: :grin: :grin: :grin:

xXxScreamxXx
06-20-2008, 12:57
аз писах оръфания пояс на гунчо ми та тои не го прави тъжен и аз писах това :)
Бройте и мен.Дано е вярно. :-D


вярно0о е :grin: :grin:

lia555
06-20-2008, 12:57
е как?! нали радецки е за края т.е. развръзка

emi da te pitaha koe razvrazka

vesito13
06-20-2008, 12:57
е как?! нали радецки е за края т.е. развръзка ами то въпроса беше за развръзката

bitanem_25.05
06-20-2008, 12:58
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

g) za balerinataдано съм написала това , че иначе ще се изложа много яко :(
За балерината е,проверих в литературата...
Дано си писала него,защото аз се издъних на този въпрос.:-o
Писах а)-нещо за прашец някакъв...
:o

darking
06-20-2008, 12:59
това с гунчо е много спорно защото в уч обсъждахме че и оръфаните му дрехи също са знак за угриженост - него не го интересува с какво е облечен стига само нонка да е добре

е и аз съм го писал това ама не съм сигурен вярно ли е
Ква угриженост бе? Духовно състояние! Да различаваш материално от духовно???????

MirCa
06-20-2008, 12:59
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

g) za balerinata


:cry: не е честно !! първо написах г ама си викам кви са тия глупости то има иииии се издъних яко яко и ся ако заради 5 въпроса се издъня б*х и излагацията :cry: :cry: :cry:

xXxScreamxXx
06-20-2008, 13:00
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

g) za balerinataдано съм написала това , че иначе ще се изложа много яко :(
За балерината е,проверих в литературата...
Дано си писала него,защото аз се издъних на този въпрос.:-o
Писах а)-нещо за прашец някакъв...
:o



0ооо боже ... тфа произведение дори не съм го 4ела ... смо на ъ4оците ни правиха анализ и само от това там знам 4е праха е за ниагара ...а БалеРината о4еизвадно 4е е за Бродуей

darking
06-20-2008, 13:02
Ей! "Очеизвадно" си е моя дума :D

bitanem_25.05
06-20-2008, 13:03
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

g) za balerinataдано съм написала това , че иначе ще се изложа много яко :(
За балерината е,проверих в литературата...
Дано си писала него,защото аз се издъних на този въпрос.:-o
Писах а)-нещо за прашец някакъв...
:o



0ооо боже ... тфа произведение дори не съм го 4ела ... смо на ъ4оците ни правиха анализ и само от това там знам 4е праха е за ниагара ...а БалеРината о4еизвадно 4е е за Бродуей
Еми който предпочита да си чати с гаджето,вместо да прочете едно произведение... :-x

taffy
06-20-2008, 13:03
аааа и аз не помня какви са отговорите но верния 100 % е секция-махагон :) Това съм го объркала писах страница-книга :(

И аз така, другите май са ми верни, за прословутите "двама" написах само бройно, дано не го сметнат за непълно..

xXxScreamxXx
06-20-2008, 13:03
Ей! "Очеизвадно" си е моя дума :D

бъркаш нещо... !!! айдееее двойкаа 8-)

NaNa_SladuRana
06-20-2008, 13:03
аз писах оръфания пояс на гунчо ми та тои не го прави тъжен и аз писах това :)
той разкрива тревогите на жена му/тъй като тя потънала в черни мисли не можи да му закърпи дрехите/ и външния му вид.На 1 е вярно първите олимпийски,защото в два абззака се говори главно за тях,а в останалите се споменават :)

bunny...killer
06-20-2008, 13:04
Абе на 7 и 9 кво сте писали?? :?

xXxScreamxXx
06-20-2008, 13:04
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

g) za balerinataдано съм написала това , че иначе ще се изложа много яко :(
За балерината е,проверих в литературата...
Дано си писала него,защото аз се издъних на този въпрос.:-o
Писах а)-нещо за прашец някакъв...
:o



0ооо боже ... тфа произведение дори не съм го 4ела ... смо на ъ4оците ни правиха анализ и само от това там знам 4е праха е за ниагара ...а БалеРината о4еизвадно 4е е за Бродуей
Еми който предпочита да си чати с гаджето,вместо да прочете едно произведение... :-x


нали ми е вярно бе кфо ми пилиш ?!??!? пахахааха и тфа кфо правя не е тфоя работа !!!!!!!!!

vesito13
06-20-2008, 13:04
аааа и аз не помня какви са отговорите но верния 100 % е секция-махагон :) Това съм го объркала писах страница-книга :(

И аз така, другите май са ми верни, за прословутите "двама" написах само бройно, дано не го сметнат за непълно.. дано ще стискам палци :-)

bitanem_25.05
06-20-2008, 13:05
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

g) za balerinataдано съм написала това , че иначе ще се изложа много яко :(
За балерината е,проверих в литературата...
Дано си писала него,защото аз се издъних на този въпрос.:-o
Писах а)-нещо за прашец някакъв...
:o



0ооо боже ... тфа произведение дори не съм го 4ела ... смо на ъ4оците ни правиха анализ и само от това там знам 4е праха е за ниагара ...а БалеРината о4еизвадно 4е е за Бродуей
Еми който предпочита да си чати с гаджето,вместо да прочете едно произведение... :-x


нали ми е вярно бе кфо ми пилиш ?!??!? пахахааха и тфа кфо правя не е тфоя работа !!!!!!!!!
Извинявай,но не си ме разбрала.:oops:
Аз говорех и се ядосвах на себе си. :-o

darking
06-20-2008, 13:06
Абе то половината текст е за стадионът и храмовете! Не може да е "Олимпийските игри"!
@-4arovnata- - Па аре.
btw За сега имам 1 грешка :D

xXxScreamxXx
06-20-2008, 13:06
а за ниагарския водопад кое е , че не мога да се сетя сега ?

g) za balerinataдано съм написала това , че иначе ще се изложа много яко :(
За балерината е,проверих в литературата...
Дано си писала него,защото аз се издъних на този въпрос.:-o
Писах а)-нещо за прашец някакъв...
:o



0ооо боже ... тфа произведение дори не съм го 4ела ... смо на ъ4оците ни правиха анализ и само от това там знам 4е праха е за ниагара ...а БалеРината о4еизвадно 4е е за Бродуей
Еми който предпочита да си чати с гаджето,вместо да прочете едно произведение... :-x


нали ми е вярно бе кфо ми пилиш ?!??!? пахахааха и тфа кфо правя не е тфоя работа !!!!!!!!!
Извинявай,но не си ме разбрала. :oops:
Аз говорех и се ядосвах на себе си. :-o


ааа на4и извинявай тогава .. :)

xXxScreamxXx
06-20-2008, 13:07
Абе то половината текст е за стадионът и храмовете! Не може да е "Олимпийските игри"!
@-4arovnata- - Па аре.
btw За сега имам 1 грешка :D


аз или 1 , или 2 :D :D

Mishlety
06-20-2008, 13:08
Ей -4arovnata- аре не не заяждай със сички ма... всеки е изнервен и найстина мисля че не трябва да се баркаш кадето не ти е работата и да даваш много акъл и да се подиграваш на останалите...

vesito13
06-20-2008, 13:09
Абе на 7 и 9 кво сте писали?? :? за какво са 7 и 9 ?

bitanem_25.05
06-20-2008, 13:09
-4arovnata- Няма нищо :-D Ти извинявай наистина е прозвучало все едно говоря на теб. 8-) :oops: Просто не разбирам защо си знаех,че ще ми се падне това което не съм чела и пак не го прочетох. :D

lia555
06-20-2008, 13:09
Абе на 7 и 9 кво сте писали?? :?

на 7 е б - май, а на 9 - а (аз писах б, но май е а)

mimenceto666
06-20-2008, 13:09
Абе на 7 и 9 кво сте писали?? :?
кви бяха тия

май на всички се е паднал вариант 3

Rush_girl
06-20-2008, 13:10
Абе то половината текст е за стадионът и храмовете! Не може да е "Олимпийските игри"!
@-4arovnata- - Па аре.
btw За сега имам 1 грешка :D
уф аз 2 :? Абе я и аз да питам на оня въпрос с 'видял' дето трябваше да напишем какво написахте?'

lia555
06-20-2008, 13:11
Абе на 7 и 9 кво сте писали?? :? за какво са 7 и 9 ?

7 - в кой ред всички думи са написани правилно, а за 9 е кандитдат -гимназиста

darking
06-20-2008, 13:11
Абе на 7 и 9 кво сте писали?? :?
кви бяха тия

май на всички се е паднал вариант 3
Естествено! Теглили са го от министерството!
@-4arovnata- - от теста :lol:
@lia555 - А подточките на 7мо кви бяха :?

vesito13
06-20-2008, 13:12
на 7 май писах б) а 9 съм го объркала :(

lia555
06-20-2008, 13:12
Абе то половината текст е за стадионът и храмовете! Не може да е "Олимпийските игри"!
@-4arovnata- - Па аре.
btw За сега имам 1 грешка :D
уф аз 2 :? Абе я и аз да питам на оня въпрос с 'видял' дето трябваше да напишем какво написахте?'

написах видели

bunny...killer
06-20-2008, 13:12
Абе на 7 и 9 кво сте писали?? :?
кви бяха тия

май на всички се е паднал вариант 3
На всички в България(седмокласници) е едно и също! :)

vesito13
06-20-2008, 13:13
Абе то половината текст е за стадионът и храмовете! Не може да е "Олимпийските игри"!
@-4arovnata- - Па аре.
btw За сега имам 1 грешка :D
уф аз 2 :? Абе я и аз да питам на оня въпрос с 'видял' дето трябваше да напишем какво написахте?'

написах виделиа аз видяли ](*,)

MirCa
06-20-2008, 13:13
Абе то половината текст е за стадионът и храмовете! Не може да е "Олимпийските игри"!
@-4arovnata- - Па аре.
btw За сега имам 1 грешка :D
уф аз 2 :? Абе я и аз да питам на оня въпрос с 'видял' дето трябваше да напишем какво написахте?'

видялИ ... :) а иначе на 7-ми спомням си че го поправих на в) а 9 а) :-D и се пак ми е много притеснено :(

xXxScreamxXx
06-20-2008, 13:14
Ей -4arovnata- аре не не заяждай със сички ма... всеки е изнервен и найстина мисля че не трябва да се баркаш кадето не ти е работата и да даваш много акъл и да се подиграваш на останалите...


птдале4 си ли4и 4е си селянка ... тфа МА най добре си го избии от ре4ника ... да вярно 4е тръгнах да се заяждам на bitanem_25.05 . но се оправихме .. и тфа 4е казах на darking 4е ще има 2ка .. явно не си разбрала 4е се шегувам .. аман от прости хора !!!!
а акъл щом имам защо да не давам ?!

bitanem_25.05
06-20-2008, 13:14
на 7 май писах б) а 9 съм го объркала :(
Ако 7 въпрос е за думите на целия ред и аз май писах б).

darking
06-20-2008, 13:15
Абе то половината текст е за стадионът и храмовете! Не може да е "Олимпийските игри"!
@-4arovnata- - Па аре.
btw За сега имам 1 грешка :D
уф аз 2 :? Абе я и аз да питам на оня въпрос с 'видял' дето трябваше да напишем какво написахте?'
Опс! Значи имам 2 ;( Писах "видял". Моля ВИ! Кажете ми, че ми е правилно 8-)

Mishlety
06-20-2008, 13:16
Ей -4arovnata- аре не не заяждай със сички ма... всеки е изнервен и найстина мисля че не трябва да се баркаш кадето не ти е работата и да даваш много акъл и да се подиграваш на останалите...


птдале4 си ли4и 4е си селянка ... тфа МА най добре си го избии от ре4ника ... да вярно 4е тръгнах да се заяждам на bitanem_25.05 . но се оправихме .. и тфа 4е казах на darking 4е ще има 2ка .. явно не си разбрала 4е се шегувам .. аман от прости хора !!!!
а акъл щом имам защо да не давам ?!


ОО така като те гледам бликаш от акъл ама айде като си видиш резултатите от изпита ще разбереш

7oup
06-20-2008, 13:17
Има ги вече отговорите в сайта на МОН! :grin:

Rush_girl
06-20-2008, 13:17
http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/

lia555
06-20-2008, 13:17
Абе то половината текст е за стадионът и храмовете! Не може да е "Олимпийските игри"!
@-4arovnata- - Па аре.
btw За сега имам 1 грешка :D
уф аз 2 :? Абе я и аз да питам на оня въпрос с 'видял' дето трябваше да напишем какво написахте?'
Опс! Значи имам 2 ;( Писах "видял". Моля ВИ! Кажете ми, че ми е правилно 8-)

според мен е видЕли но нз.

xxXroshawkaXxx
06-20-2008, 13:17
49 за очите на нонка ( мисля си ) а пък 50 беше кое е грешното твърдение и аз писах в беше толкова глупаво а иначе на 1-во малко ме съмнява да е б ама айде....аз писах а) защото през целия текст се говори за първите олимпийски игри не се говори за всички стадиони говори се за стадионите .в които са играни и тия глупости според мен е а)

+1 :grin: i az sam pisala a) :grin: :grin: :grin:

Qnchety
06-20-2008, 13:18
Абе то половината текст е за стадионът и храмовете! Не може да е "Олимпийските игри"!
@-4arovnata- - Па аре.
btw За сега имам 1 грешка :D
уф аз 2 :? Абе я и аз да питам на оня въпрос с 'видял' дето трябваше да напишем какво написахте?'
Опс! Значи имам 2 ;( Писах "видял". Моля ВИ! Кажете ми, че ми е правилно 8-)

И аз писах видял... Дано да верно..

bitanem_25.05
06-20-2008, 13:18
Излязоха отговоритеееее

vesito13
06-20-2008, 13:18
момичета не се карайте де , всички сме под напрежение заради изпита няма смисъл да се изпокараме сега :(

xXxScreamxXx
06-20-2008, 13:19
айдее кефф отоговорите излязоха :grin: :grin: ....

ай до скоро сладури 4е излизаммм :-) :-D :-D

unfaithful1234
06-20-2008, 13:19
Не беше хич трудно!Не мога все още да осъзная,че мина изпита... :shock: В колата слушах по радиото,че на учениците им бил по-труден преразказа.А според мен текста беше много интересен и приятен за трансформация...В теста имаше някои по-гадни въпроси,но съм доста доволна от себе си.Мисля,че се справих... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

mimenceto666
06-20-2008, 13:21
аз за сега нямам грешка, но със сигурност имам грешки в други отг. :-D :o

Ice_ki§§
06-20-2008, 13:23
1.Б
2.В
3.В
4.страдателен
5.В
6.Б
7.Б
8.Б
9.А
10.А
11.Г
12.най-добрият
13.преписа
14.откровен, видели
15.В
16.В
17.Г
18.Б
19.пароними
20.В
21.Г
22.А
23.Г
24.числително
25.Б
26.В
27.А
28.подложно
29.Г
30.В
31.пет
32.Г
33.А
34.А
35.пет
36.Г
37.А
38.В
39.А
40.Б
41.В
42.В
43.Г
44.Г
45.А
46.Г
47.В
48.А
49.Б
50.В

Взех ги от сайта на МОН
Там има и самия тест :)

darking
06-20-2008, 13:23
4 грешки :( :( :(

unfaithful1234
06-20-2008, 13:26
4 грешки :( :( :(
i az maj samo tolkova.Mislq,4e 4 sa dobre...Vie kakvo 6te kajete? :(

vesito13
06-20-2008, 13:32
4 грешки :( :( :(
i az maj samo tolkova.Mislq,4e 4 sa dobre...Vie kakvo 6te kajete? :( според мен това е много добре :wink:
аз си сметнах точките и ги искарах 62 от 75 не съм много доволна , но за моя град мисля , че и толкова стигат :(

MirCa
06-20-2008, 13:33
4 грешки :( :( :(
i az maj samo tolkova.Mislq,4e 4 sa dobre...Vie kakvo 6te kajete? :( според мен това е много добре :wink:
аз си сметнах точките и ги искарах 62 от 75 не съм много доволна , но за моя град мисля , че и толкова стигат :(

добре е споко аз имам 65 точки и се радвам :grin: :grin: :grin: ,защото преразказа го направих и все пак си смятам 18 то1ки от него и става яка оценка :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: СУПЕЕЕЕЕЕЕР :grin: :grin: :-) :-)

Qnchety
06-20-2008, 13:35
4 грешки :( :( :(

Хора за 4 грешки ли се шокирате? Аз предполагам че ше имам над 10 :D . Ама то тука у моя град е предостатъчно тей че :)

vesito13
06-20-2008, 13:40
4 грешки :( :( :(
i az maj samo tolkova.Mislq,4e 4 sa dobre...Vie kakvo 6te kajete? :( според мен това е много добре :wink:
аз си сметнах точките и ги искарах 62 от 75 не съм много доволна , но за моя град мисля , че и толкова стигат :(

добре е споко аз имам 65 точки и се радвам :grin: :grin: :grin: ,защото преразказа го направих и все пак си смятам 18 то1ки от него и става яка оценка :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: СУПЕЕЕЕЕЕЕР :grin: :grin: :-) :-)мисля , че можех и повече и направих много глупави грешки , ама без никакви часни уроци и без да седна да уча въобще за тоя изпит е добре :)

darking
06-20-2008, 13:43
Абе Zx0.04 + 2 или + 2,2 е? Иначе ако е +2 и на преразказа имам 20 точки ще имам 5.52 :-P Ма някак си ми се струва малко малко :(

katenceto94
06-20-2008, 13:47
Много ми е интересно как си смятате точките като на всеки въпрос има различен брой точки?? Ако знаете как бихте ли ми ми казали ?? Аз имам 8 грешки на 2,4,5,6,25,28,43 и 45 въпрос...

bitanem_25.05
06-20-2008, 13:47
Имам 52 точки на теста...
Дано преразказа е по-добре.

5StaR
06-20-2008, 13:48
всички сме под напрежение заради изпита няма смисъл да се изпокараме сега :(

Аз не съм 8) 8) 8-) 8-)

bitanem_25.05
06-20-2008, 13:48
Много ми е интересно как си смятате точките като на всеки въпрос има различен брой точки?? Ако знаете как бихте ли ми ми казали ?? Аз имам 8 грешки на 2,4,5,6,25,28,43 и 45 въпрос...
Изтегли си резултатите от сайта на МОН и там пише коя задача колко точки е. :-D

vesito13
06-20-2008, 13:50
всички сме под напрежение заради изпита няма смисъл да се изпокараме сега :(

Аз не съм 8) 8) 8-) 8-) е да , ти не си 8-)

lia555
06-20-2008, 13:51
май имам 67 понеже не съм напълно сигурна в някой отговори, но аз съм доволна ако са толкова :)

Yancheto
06-20-2008, 13:53
Боже,хора,много съм щастлива!Имам само 6 грешки на теста и резултатът ми е 66 точки! :grin: И ако изкарам над 20 точки на преразказа...Ще имам повече от 5.50!!! Йей!

LovePoisoned
06-20-2008, 13:58
Вече ги има отговорите в сайта. :)

На теста нямам ни една грешка, ще видим к'во е станало на преразказа. Yay! :) (party)

katenceto94
06-20-2008, 14:12
katenceto94 написа:
Много ми е интересно как си смятате точките като на всеки въпрос има различен брой точки?? Ако знаете как бихте ли ми ми казали ?? Аз имам 8 грешки на 2,4,5,6,25,28,43 и 45 въпрос...


Изтегли си резултатите от сайта на МОН и там пише коя задача колко точки е.

Ухх толкова съм се ушашавила от т'фа напрежение,че дори не съм го погледнала :shock: :-o :(

Ммм сметнах и имам 64 от 75 ...Мн малко е :? :?

pifiella
06-20-2008, 14:18
Преразказа беше лесен ама на мене не ми стигна времето да го препиша на беловата и незнам ......Теста беше лесен, изобщо не знам колко точки имам на теста,ще разбера на 3 юли. Браво на тези,които имат 6 :)

katenceto94
06-20-2008, 14:21
Преразказа беше лесен ама на мене не ми стигна времето да го препиша на беловата и незнам ......Теста беше лесен, изобщо не знам колко точки имам на теста,ще разбера на 3 юни. Браво на тези,които имат 6

:-D :-D Искаше да кажеш юли :) :) [/quote]

pifiella
06-20-2008, 14:24
Айде някой да копне теста, че не мога да го сваля много моля :( е сега от толкова напрежение днес е нормално да съм :shock:

darking
06-20-2008, 14:28
Прочетете текста и отговорете на въпросите от 1. до 5. вкл.
В древна Елада най-свещеното късче земя е Олимпия, чието име и традиции са живи и сега. Нейният разцвет започва, когато дорийците издигат тук светилище в чест на бащата на боговете – Зевс.
Името на древния град се свързва с най-известните състезания, т.нар. олимпийски игри. Херакъл, великият митичен герой от древността, се смята за основател на игрите, организирани в чест на Зевс, които в продължение на около 1 200 години – от 776 г. пр.н.е. до 393 г. от н.е. – се провеждат на всеки четири години.
Център на археологическите разкопки в Олимпия е дорийският храм на Зевс от времето между 470 и 456 г. пр.н.е., където първоначално се намира огромната статуя от злато и слонова кост на седящия Зевс Олимпийски, дело на Фидий. Храмът на богинята Хера, разположен северно от храма на Зевс, принадлежи все още на античната епоха. В него са запалвали олимпийския огън.
Стадионът на Олимпия е мястото, където са се провеждали олимпийските игри. Той е с дължина почти 193 м и с дълъг цилиндричен вход, наричан крипта. Там са допускани като участници и зрители само мъже. Единствената жена, която е допускана по време на игрите, е жрицата на богинята Хера. Във всички времена стадионът е възприеман като природна даденост. Зрителите са седели не върху помпозни мраморни стъпала, а върху земни насипи.
1. Коя е темата на текста?
А) първите олимпийски игри
Б) древният град Олимпия
В) стадионът на Олимпия
Г) храмовете в Олимпия
2. Кое от посочените твърдения е вярно според текста?
А) Единствената жена, допускана да присъства на игрите, е богинята Хера.
Б) На олимпийския стадион зрителите са седели върху мраморни стъпала.
В) Статуята в дорийския храм на Зевс е изработена от Фидий.
Г) Храмът на Зевс е разположен северно от храма на богинята Хера.
3. Кое от посочените твърдения НЕ е вярно според текста?
А) Дорийският храм на Зевс е от V в. пр.н.е.
Б) Херакъл се приема за основател на олимпийските игри.
В) Олимпийския огън са запалвали в храма на Зевс.
Г) Стадионът на Олимпия е с дълъг цилиндричен вход.
4. В какъв залог е глаголната форма в подчертаното изречение в текста?
(Отговора запишете в листа за отговори.)
5. Как е осъществена връзката между първото и второто изречение в последния абзац от текста?
А) чрез контекстови синоними
Б) чрез лексикално повторение
В) чрез лично местоимение
Г) чрез показателно местоимение
2
6. В коя от думите е допусната правописна грешка?
А) въплъщение
Б) преусмисляне
В) препятствие
Г) безспорно
7. В кой ред НЕ е допусната правописна грешка?
А) голяма, поляни, засмяни
Б) отегчителен, сватба, смекча
В) иззвъня, отенък, поддръжка
Г) военнопленник, странноприемница, племеница
8. В коя от подчертаните думи е допусната правописна грешка?
Машинописката (А) се оказа идеялният (Б) сътрудник – сдържан (В) и коректен (Г).
9. В кое от изреченията НЕ е допусната правописна грешка?
А) Кандидат-гимназистите трябва да подадат документи до 6 юни.
Б) Тя мечтаеше да се отдаде на оединение и хубаво да си почине.
В) Двадесет годишната учителка Райна Попгеоргиева ушила знамето на свободата.
Г) От време навреме преваляваше слаб снежец.
10. В коя от подчертаните думи е допусната граматична грешка?
Не ме учи с кой (А) да се срещам, а мисли за своите (Б) собствени проблеми, защото няма на кого (В) да се оплачеш и никой (Г) не може да ги реши вместо теб.
11. В кое изречение е допусната граматична грешка?
А) Игумена го няма в манастира и Илийца моли Евтимий да прочете молитвата за здраве.
Б) Бургаска и Варненска област бележат висок икономически ръст.
В) В стиховете си поетът възпява своя роден край.
Г) Една фраза може да се произнесе по два начини.
12. – 14. Коя е правилната форма на думата в скоби?
(Съответния отговор запишете в листа за отговори на предвиденото място.)
12. Иван е (най-добър) човек, когото познавам.
13. Оригиналът е изгубен, но се пазят три (препис).
14. Господине, бъдете (откровен) и ни разкажете всичко, което сте (видял).
15. – 16. При коя от двойките думи отношението е като в посочената двойка?
15. паметник – гранит
А) вилица – ястие
Б) килия – затвор
В) скрин – махагон
Г) страница – книга
3
16. ковач – чук
А) рибар – риба
Б) автомонтьор – кола
В) шивач – игла
Г) учител – ученик
17. В кой ред фразеологичните словосъчетания са синоними?
А) костелив орех – на пух и прах
Б) излизам от кожата си – наливам масло в огъня
В) заравям томахавката – играя си с огъня
Г) отгоре-отгоре – надве-натри
18. Коe словосъчетание може да се постави на празното място в изречението?
Всички медии отделят................ на събитието.
А) важно значение
Б) голямо внимание
В) главен акцент
Г) основна тема
19. Какви са подчертаните думи в изречението от лексикална гледна точка?
(Отговора запишете в листа за отговори.)
Всички от голямата компания оживено и шумно обсъждаха предстоящата изпитна кампания.
20. Кое от посочените фразеологични словосъчетания е със значение променя поведението си?
А) запъва се като магаре на мост
Б) хвърля ръкавица
В) запява друга песен
Г) обира си крушите
21. Посочете вида на изречението по състав.
Наредени на дълга печална върволица, проточена като голяма гъсеница из полето, селяните – измъчени, боси, гологлави – мълчаливо вървяха след белите черковни хоругви.
А) сложно съчинено изречение
Б) сложно съставно изречение
В) сложно смесено изречение
Г) просто разширено изречение
22. В кой ред всички думи са предлози?
А) към, срещу, в
Б) не, без, нали
В) през, върху, аз
Г) до, ала, кога
4
23. По какво се различават подчертаните глаголни форми в изреченията?
Пътечката криволичеше между стари камъни. По пътя ни примамваха гроздове зрели къпини.
А) по време
Б) по наклонение
В) по залог
Г) по спрежение
24. С каква част на речта е изразен подлогът в изречението?
(Отговора запишете в листа за отговори.)
Двамата очакват с нетърпение решителния миг.
25. Кое от изреченията е сложно съставно с подчинено определително?
А) Който е гладен, и неканен ще дойде.
Б) Краят на страшната суша, която изпогори всичко, вече наближаваше.
В) Колко е важно първото впечатление, той и не подозираше.
Г) Гледаше звездите горе, без да ги вижда.
26. В кое от изреченията НЯМА обособена част?
А) Ужасена от писъка на рожбата си, тя тичаше нагоре-надолу из гората.
Б) В стаята, подпрян на стол, стоеше новодошлият.
В) По един път, който излизаше иззад хълма, минаваха коли.
Г) Всички – и млади, и стари, го уважаваха.
27. В каква последователност изреченията образуват смислово и логически свързан текст?
(1) Това романтично поверие очевидно не е възникнало случайно, тъй като пеперудите са едни от най-красивите живи същества на нашата планета. (2) Древните римляни са вярвали, че пеперудите произлизат от цветчетата, които са се откъснали от стъблата си. (3) В животинския свят с тях могат да си съперничат по хубост на багрите и изящество на формите само някои тропически птици, риби и корали. (4) В умерените географски ширини обаче, сред които се намира и нашата страна, пеперудите са несъмнено най-красивите животни.
А) 2, 1, 3, 4
Б) 4, 3, 1, 2
В) 1, 2, 3, 4
Г) 3, 4, 2, 1
28. Определете вида на подчиненото изречение в състава на сложното изречение.
(Отговора запишете в листа за отговори.)
Трудно е да се приеме истината.
29. В кое изречение НЕ е употребено съставно глаголно сказуемо?
А) Сигурен съм, че мога да се справя със ситуацията без чужда помощ.
Б) Още с идването си лястовиците се заловиха да поправят гнездата си.
В) Впечатлена от древния град, тя цял ден не спря да говори за него.
Г) Висша мъдрост е да различаваш доброто от злото.
5
30. С кой от посочените изрази ще довършите изречението, за да съдържа то сказуемно определение?
Майстор Манол...
А) гледаше доволно от чардака на къщата си
Б) гледаше от чардака на къщата си със задоволство
В) гледаше доволен от чардака на къщата си
Г) гледаше от чардака на къщата си и беше доволен
31. Колко определения има в изречението?
(Отговора запишете с думи в листа за отговори.)
През малкото прозорче на хижата се подаваше рошавата глава на пазача, който тревожно наблюдаваше децата си.
32. В кое от изреченията е допусната пунктуационна грешка?
А) Възрожденският дух на Копривщица се усеща както в старите църкви, така и в родните домове на Димчо Дебелянов, на Любен Каравелов и на Георги Бенковски.
Б) Необяснимо вълнуващо е да си на връх Шипка при ветровито време.
В) Националният музей „Самуилова крепост”, разположен край Петрич, пази част от
историята.
Г) Дали защото архитектурата на Несебър е средновековна или защото градът има уникалната атмосфера, но той привлича все повече туристи.
33. В кое от изреченията е допусната пунктуационна грешка?
А) Една минута глупост, разрушава труда на три часа мъдрост.
Б) Ще дойде да му помогне само който го уважава и го разбира.
В) Не разбрах какво прави, въпреки че го наблюдавах през цялото време.
Г) Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ.
34. В кое от изреченията НЕ е допусната пунктуационна грешка?
А) Мисълта, че ще замине веднага, не го напускаше. Б) Чашата, която беше донесло момичето стоеше на масата. В) Свърших работата, която ми беше възложена и, която ме тревожеше постоянно. Г) Още когато изтеглиха темата беше очевидно, че всички ще пишат много.
35. Колко запетаи са пропуснати в изречението?
(Отговора запишете с думи в листа за отговори.)
Мястото дето друг път се синееха гордите вълни на Дунава сега беше една бяла поляна която на юг се свършваше с висок бряг дето грачеха чавките а на север се сливаше с безкрайната влашка равнина.
36. В кой от редовете вярно са свързани цитат и литературна творба?
А) „… Народ без жертви не е народ” – „Маминото детенце”
Б) „…било постлано черно-жълто китено чердже, на което седели две лебеници” – „Немили – недраги”
В) „… Тя, кай, на сто години я се появи веднъж, я не, ама който я види, от каквато и болест да е болен, оздравя!...” – „Една българка”
Г) „… в гърдите ми под скъсаната овчарска абица биеше едно мъничко сърце, безкрайно влюбено…” – „Ангелинка”
6
37. Посочете НЕВЯРНОТО твърдение:
Художественият детайл „две черни точки”, отнасящ се за очите на Нено от повестта „Маминото детенце”, носи внушение за...
А) прекомерното богатство на героя
Б) бездуховната същност на чорбаджията
В) умствената му ограниченост
Г) липсата на възвишени пориви и идеали
38. Кой от посочените художествени образи представя границата между родината и чуждата страна в стихотворението „На прощаване”?
А) „бащино огнище”
Б) „хоро весело”
В) „тиха бяла Дунава”
Г) „тежка чужбина”
39. Посочете НЕВЯРНОТО твърдение:
Картината на смъртта в Ботевото стихотворение „На прощаване” предхожда картината на победата, защото...
А) лирическият герой търси в смъртта спасение от поробителя
Б) бунтовникът съзнава, че поема по път, изпълнен с опасности и риск
В) в борбата с вековния враг смъртта е по-вероятният изход
Г) юнакът знае, че пътят към победата минава през скъпи жертви
40. С кое от посочените произведения свързвате подзаглавието 11 август 1877 г.?
А) „Немили – недраги”
Б) „Опълченците на Шипка”
В) „Една българка”
Г) „Маминото детенце”
41. На кой ред цитатите НЕ очертават контраста между двата типа човешко поведение – на баба Илийца и на Евтимий, представено в разказа „Една българка”?
А) „... Нали сме христиени...” – „... Какво ще обаждаш и какви христиени?…”
Б) „… нищо тук не оставям да припари” – „И хляб ще ти донеса, и някоя друга дреха...”
В) „И хляб ще ти донеса, и някоя друга дреха...” – „Как къде? Ами у дома!”
Г) „Ти си луда!” – „Луда, не луда, ще вървя.”
42. Коя от изброените стилистични фигури и тропи НЕ откривате в цитирания откъс от разказа „Една българка”?
Тя удвои, утрои усилията си, нейните изпечени селски ръце се напънаха, мишците

desityyy
06-20-2008, 14:28
На теста нямам ни една грешка, ще видим к'во е станало на преразказа. Yay! ти ако имаш 75 точки на теста аз съм трамваи :?

NaNa_SladuRana
06-20-2008, 14:29
иха,от 75те точки от теста само 9 са ми грешни :grin:

darking
06-20-2008, 14:29
На теста нямам ни една грешка, ще видим к'во е станало на преразказа. Yay! ти ако имаш 75 точки на теста аз съм трамваи :?
Нали беше объркала запетайките и определенията :shock: :shock: :shock:

desityyy
06-20-2008, 14:29
кво ще пратиш като отговорите вече ти пътуват към мон :?

desityyy
06-20-2008, 14:30
виж че съм копнала от по нагоре

MirCa
06-20-2008, 14:47
споко за хората които се притесняват ,а пък имат над 60 точки !!!! Над 60 точки е чудесно !! :) :) Това го знам от г-жата си ... :) Наистина ви казвам за тия хор СПОКО ! Аз лично вече не се притеснявам щом разбрах че на теста имам 65 ,а пък и знам че преразказа си го направих добре ... :Р колкото да имам добри точки .... с малко грешки но пак ще ми дадат от 18 нагоре :) :)

bitanem_25.05
06-20-2008, 14:49
Честито на печелившите 8-) и естествено едно голямо БРАВО на всички ви... :-)

karitooy
06-20-2008, 14:55
уффф 56 :( :( :( :(

LostInMe
06-20-2008, 15:03
уффф 56 :( :( :( :(


аз ше иам 6 на преразказа и 4 сиг на теста дано и 3 да няям :( имам 41-42 точки бахти тъпото.. и то се на елементарни въпроси.. ама се притесняях и ... деа знам

MissSun
06-20-2008, 15:12
Някой може ли да ми напише срещу всеки въпрос по колко точки се дават. защото аз не мога да си изтегля от мон. :(

MirCa
06-20-2008, 15:20
Някой може ли да ми напише срещу всеки въпрос по колко точки се дават. защото аз не мога да си изтегля от мон. :(

пиши ми на лично да ти дам скайп си :):) и ще ти ги пратя ;) :-)

desityyy
06-20-2008, 15:52
аз имам 51 точки :smt013 не е чесно теста беше супер гаден :-x

katenceto94
06-20-2008, 16:18
След седми клас през тази година в страната кандидатстват 28 266 ученици от завършващите седмокласници. Общо местата за прием са 33 587 . Спокойно хора дишайте ще ни приемат :)

AnnGi
06-20-2008, 16:19
Zna4i za tezi koito ne sa razbrali-otgovorite na testa sa v www.mon.bg :grin: Ve4e izlqzoha :P Kato si smetnah ot testa (koito e ot 75to4ki) priblizitelno polu4ih ot 55 do 59 to4ki ,a na prerazkaza ot 18 do 20 e vuzmojno da imam Toest vsi4ko stava ot 72 do 79 to4ki koeto e ot 5.00 do 5.25 Az sum mnogo dovolna ot ocenkata ( dano da e taka ) :grin: USPEH na vsi4ki :grin:

MissSun
06-20-2008, 16:23
Аз имам 52 точки на теста, а за преразказа сигурно ще имам 20 точки, защото там съм по-добре, до сега съм имала 6 в училище.На изпита беше много весело и квесторите бяха много готини :grin:

taffy
06-20-2008, 16:28
Zna4i za tezi koito ne sa razbrali-otgovorite na testa sa v www.mon.bg :grin: Ve4e izlqzoha :P Kato si smetnah ot testa (koito e ot 75to4ki) priblizitelno polu4ih ot 55 do 59 to4ki ,a na prerazkaza ot 18 do 20 e vuzmojno da imam Toest vsi4ko stava ot 72 do 79 to4ki koeto e ot 5.00 do 5.25 Az sum mnogo dovolna ot ocenkata ( dano da e taka ) :grin: USPEH na vsi4ki :grin:

Абеее като се замисля май и аз съм така.. Оо бейби :grin:
Ейй после да се похвалите кой колко има!! :P

pifiella
06-20-2008, 16:34
Айде сега пък за нещо друго да ви помоля кой отговор колко точки е.....изобщо не ми отваря теста в мон нз може би има пренатоварване на мрежата....много ще съм ви благодарна :-)

azerot
06-20-2008, 16:40
ето ви теста и отговорите:
83.143.148.119

това е моя сайт за училище

lia555
06-20-2008, 16:41
Айде сега пък за нещо друго да ви помоля кой отговор колко точки е.....изобщо не ми отваря теста в мон нз може би има пренатоварване на мрежата....много ще съм ви благодарна :-)


ОТГОВОРИТЕ:
ИЗПИТ ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА – 20 юни 2008 г.
1. Б 1
2. В 1
3. В 1
4. СО страдателен залог/страдателен 2
5. В 1
6. Б 1
7. Б 2
8. Б 2
9. А 2
10. А 2
11. Г 2
12. СО най-добрият 1
13. СО пр

pifiella
06-20-2008, 16:42
А за квесторите- тая в мойта стая оставаха 5 минути и започна да ми говори колко малко време остава няма да успея да го препиша и аз се шашнах и ръката ми почна да трепери и не можах да си го допрепиша.Много бяха печени децата подскахвахме си и беше супер наистина.УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!!!!! :) :) :)

unfaithful1234
06-20-2008, 16:44
Лелееееее,аз сега видях бе! :D Не съм броила правилно,имам на две места грешки.Яд ме е само,че са на въпроси с по 1 точка.Не знам какво съм правила,ама е тъпо да ми е грешката там! :x А преразказа мисля,че се получи много добре!Оххх,надявам се да имам над 5.50...Много искам да имам хубава оценка! :(

Qnchety
06-20-2008, 16:47
Аз като си сметнах оценката излезе 5.20, ама нио чудно нещо да съм сбъркала. Важното е, че е натам :grin: :grin: :grin:

pifiella
06-20-2008, 16:52
59 :( ЗА КАКВА ЛИ ОЦЕНКА СА 59 Т.

LovePoisoned
06-20-2008, 16:55
Бе мене много ме е страх за преразказа... :D Забравих някои детайли - единият беше с орбитите на старицата, другото - как верижката се увивала като анаконда. Наистина този автор е много сложен. Не е като "Сърце" миналата година. ;(

MirCa
06-20-2008, 16:56
Аз пък акто си я сметнах най-високата възможна която може да изкарам е 5.392 данооооо :grin: :grin: :grin:

pifiella
06-20-2008, 16:59
Аз пък акто си я сметнах най-високата възможна която може да изкарам е 5.392 данооооо :grin: :grin: :grin: А как така я сметна без точките от преразказа?

mimenceto666
06-20-2008, 17:04
Много ми е интересно как си смятате точките като на всеки въпрос има различен брой точки?? Ако знаете как бихте ли ми ми казали ?? Аз имам 8 грешки на 2,4,5,6,25,28,43 и 45 въпрос...
Изтегли си резултатите от сайта на МОН и там пише коя задача колко точки е. :-D
ще ми дадеш ли адреса :oops:

pifiella
06-20-2008, 17:05
ОТГОВОРИТЕ:
ИЗПИТ ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА – 20 юни 2008 г.
1. Б 1
2. В 1
3. В 1
4. СО страдателен залог/страдателен 2
5. В 1
6. Б 1
7. Б 2
8. Б 2
9. А 2
10. А 2
11. Г 2
12. СО най-добрият 1
13. СО пр

bitanem_25.05
06-20-2008, 17:07
Много ми е интересно как си смятате точките като на всеки въпрос има различен брой точки?? Ако знаете как бихте ли ми ми казали ?? Аз имам 8 грешки на 2,4,5,6,25,28,43 и 45 въпрос...
Изтегли си резултатите от сайта на МОН и там пише коя задача колко точки е. :-D
ще ми дадеш ли адреса :oops:
http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/7klas/test_bel_7kl-2008.zip
Заповядай. :)

gabi_94
06-20-2008, 17:07
аз си сметнах че ако на преразказа имам максимум от точки плюс точките ми от теста излиза 5.446. Точките ми са 59, който има толкова максимума ще му бъде като моя. Ако някой иска да му изчисля максимална оценка - тоест точките от теста и максимума на преразказа да пише. Имам една таблица в нас. Не се гордея със себе си, защото знам че мога повече. Не съм доволна :(