PDA

View Full Version : Университети в чужбина



psihqsala
06-20-2008, 16:49
Можете ли да ми предложите някои хубави университети в чужбина,
които да не са с прекалено високо заплащане, да има българи(български общества), да се учат готини неща и средата да е приятна? Изискванията ми: 1ви език английски(учила съм немски,но не го знам на особено добро ниво). Нещо,което да е проспериращо и да дава възможности. Мерси.

BrokenInnocence
06-20-2008, 16:58
Зависи какво имаш предвид под "не много високо заплащане". Трудно ще намериш добър и евтин университет.

psihqsala
06-20-2008, 17:00
Добре. Ами ти предложи добри университети пък аз ще преценя дали са достъпни за мен?

Water_lili
06-20-2008, 19:06
www.daad.de можеш и сам да си потърсиш, унитата в Гермнаия имат и някои английски специалности, но малко. Внимавай защото повечето са в частни университети ,които имат доста високи такси, а иначе държавните са сравнително "евтини" за европа: таксите варират от 500 до към 750 евро на семестар, допалнително идва и задалжителната здравна застраховка. Доста голямо и развито е българското общество в Nordrhein Westfalen.

psihqsala
06-20-2008, 19:21
www.daad.de можеш и сам да си потърсиш, унитата в Гермнаия имат и някои английски специалности, но малко. Внимавай защото повечето са в частни университети ,които имат доста високи такси, а иначе държавните са сравнително "евтини" за европа: таксите варират от 500 до към 750 евро на семестар, допалнително идва и задалжителната здравна застраховка. Доста голямо и развито е българското общество в Nordrhein Westfalen.
Ама хич нямам предвид за Германия, нещо не си ме разбрала.

Water_lili
06-20-2008, 19:32
Германия също е "в чужбина", по лесно ще е просто да кажеш къде точно искаш, то не че в европа има много алтернативи с английски и то изгодно :o .Но оправяй се както можеш, пожелавам ти успех