PDA

View Full Version : Въпрос към момичетата, плс отговорете :(



maharbal
06-20-2008, 19:21
Zdraveite. Iskam da vi zadam edin vypros, po-tochno kym momichetata. Kakvo bihte si pomislili ako nqkoe momche, koeto adski mnogo vi obicha, vi podari nqkakyv podaryk, po nqkakyv povod, naprimer koleda.. 8mi mart... 2-3 pyti sym podarqval na edno momiche, koeto adski mngoo obicham, nqkakyv podaryk... ne nqkakyv golqm ili skyp podaryk... ami cvete i takiva raboti... I predi nqkolko dena tq kaza, che kogato sym i podarqval neshto sym se opitval da q podkupq... Kak moje da si pomisli neshto takova :cry: Vinagi kogato sym i podarqval neshto sym go pravel, zashtoto adski mnogo q obicham, a ne za da q podkupq... Tva napravo e brutalno, kak moje dori da i mine prez uma takava prustotiq... :cry: :cry: Napravo me razbi... Kak moje da si go pomisli... Napravo nqmam dumi...

Nefarian
06-20-2008, 19:24
Офф, човек забрави я, само си вредиш :o

maharbal
06-20-2008, 19:25
Офф, човек забрави я, само си вредиш :o

ne moga be chovek... se pak sme i v edin klas... nqma kak da q zabravq, nito pyk veche da ne q obicham... vinagi shte q obicham... :cry:

keep_smiling
06-20-2008, 19:26
аз бих си помислила това, но зависи много от човека ;) когато е нещо мъничко и миличко и от сърце е много глупаво... и в такъв случей бих се зарадвала много ;) Успех следващия път! :wink:

cinderella_gugutka
06-20-2008, 19:27
еми моми4ето явно си е тъпи4ко...аз ако бях на нея.... :P

maharbal
06-20-2008, 19:28
аз бих си помислила това, но зависи много от човека ;) когато е нещо мъничко и миличко и от сърце е много глупаво... и в такъв случей бих се зарадвала много ;) Успех следващия път! :wink:

nqma da ima sledvasht pyt... osven moje bi na rojdeniq i den... ne znam... prosto... Sled vsichko, koeto mi kaza.... nqma kak...

angelcheeee_93
06-20-2008, 19:30
ami obqsni i,4e ne si takav 4ovek i parite za teb ne sa vajni v edna vrazka.kaji i,4e q obi4a6 i 4e tezi podaraci sa ot sarce,a ne za drugo.uspeh ! :)

maharbal
06-20-2008, 19:30
еми моми4ето явно си е тъпи4ко...аз ако бях на нея.... :P

naprotiv... vyobshte ne e typa, daje tochno obratnoto... strashno umna e... (ne e zubar, prosto e mnogo umna). I ti kakvo ako beshe na neq... i ti shteshe da mi biesh shuta... HaH

maharbal
06-20-2008, 19:32
ami obqsni i,4e ne si takav 4ovek i parite za teb ne sa vajni v edna vrazka.kaji i,4e q obi4a6 i 4e tezi podaraci sa ot sarce,a ne za drugo.uspeh ! :)

kakva vryzka we... :razz: Tva beshe mnogo gotin vic... tykmo predi da q pokana da izleznem tq mi mi kaza che me obicha prosto kato priqtel... Pri tova pred edna priqtelka :cry:

angelcheeee_93
06-20-2008, 19:35
:-D e kvo da praim sq i az bih si pomislila ne6to podobno ,kato neq.
:-o

vesinka91
06-20-2008, 19:37
Офф, човек забрави я, само си вредиш :o
+1

mArMaLaDkA
06-20-2008, 19:40
ne moga be chovek... se pak sme i v edin klas... nqma kak da q zabravq, nito pyk veche da ne q obicham... vinagi shte q obicham... :cry:

Да,вечно ще я обичаш,няма да срещнеш друга,няма да се ожениш и да си имаш деца,защото ще обичаш само тая твойта съученичка :lol: Като почнете такива да ги ръсите се заливам от смях. :D И да сте и да не сте от един клас,училището свърши.И да не е ,скоро идва 30 юни и няма да се видите 2 месеца.През тея 2 мес. ще се случат сума ти и неща. И да не е офтопик:

Ако ми подаряват цветя или ... ъъ..бонбони например :D няма да си помисля,че момчето ме подкупва.Ама ако ми подарява разни дребни подаръченца от рода на сребърни или златни пръстени или гривни-логично е да се опитва да купи любовта ми.

hahavteen
06-20-2008, 19:40
Ох човече спри да занимаваш момичето! Не виждаш ли че си и досаден и не те харесва? Аз ако бях на нея мн по-лошо щях да те отрежа ама тя явно се опитва да е любезна. Уважи решението и и не и досаждай! Айде стига си се самосъжалявал и си се правил на жертва. Момичетата НЕ харесват лигльовци! :?

maharbal
06-20-2008, 19:43
ne moga be chovek... se pak sme i v edin klas... nqma kak da q zabravq, nito pyk veche da ne q obicham... vinagi shte q obicham... :cry:

Да,вечно ще я обичаш,няма да срещнеш друга,няма да се ожениш и да си имаш деца,защото ще обичаш само тая твойта съученичка :lol: Като почнете такива да ги ръсите се заливам от смях. :D И да сте и да не сте от един клас,училището свърши.И да не е ,скоро идва 30 юни и няма да се видите 2 месеца.През тея 2 мес. ще се случат сума ти и неща. И да не е офтопик:

Ако ми подаряват цветя или ... ъъ..бонбони например :D няма да си помисля,че момчето ме подкупва.Ама ако ми подарява разни дребни подаръченца от рода на сребърна или златни пръстени или гривни-логично е да се опитва да купи любовта ми.

hahah ne prysteni, grivni... ili tem podobni, a angelche s krilca...

maharbal
06-20-2008, 19:45
Ох човече спри да занимаваш момичето! Не виждаш ли че си и досаден и не те харесва? Аз ако бях на нея мн по-лошо щях да те отрежа ама тя явно се опитва да е любезна. Уважи решението и и не и досаждай! Айде стига си се самосъжалявал и си се правил на жертва. Момичетата НЕ харесват лигльовци! :?

emi... ne mislq che sym bil dosaden... ili ne znam... prosto moe mnenie... i spoko ostavqm q... No shte si q obicham vypreki tova...

Qnchety
06-20-2008, 19:49
Да. бих си помислила, че се опитва да ме подкупи. Момчето може и да не е с такива намерения, но на мен така ще ми изглежда. А и ще си помисля, че може би не намира друг начин да привлече вниманието ми и затова го прави. Веднъж - два пъти да ми купи нещо - хубу, ама за секи празник.... :?

Иначе ти изглежда си голям кавалер. Ама по добре спри с тея подаръци. От постовете ти разбирам, че нея мн не й пука, тей че ти колкот и да я обичаш няма смисъл...

Nefarian
06-20-2008, 19:49
Офф, човек забрави я, само си вредиш :o

ne moga be chovek... se pak sme i v edin klas... nqma kak da q zabravq, nito pyk veche da ne q obicham... vinagi shte q obicham... :cry:
Е, виж, това вече е гадно. Пробвай да си хванеш някое хубаво момиче и я накарай да ревнува.

dolce_lady94
06-20-2008, 19:50
еми моми4ето явно си е тъпи4ко...аз ако бях на нея.... :P
+1
a tq znae li 4e q obi4ash????

Mementomori
06-20-2008, 19:51
Не го смятам за подкуп,тук важен е жестът на внимание и обич!Обясни й го и да не се заблуждава,че я подкупваш или подобно,наистина не знам как е могла да измисля подобно обяснение,доста странно!

maharbal
06-20-2008, 19:52
Офф, човек забрави я, само си вредиш :o

ne moga be chovek... se pak sme i v edin klas... nqma kak da q zabravq, nito pyk veche da ne q obicham... vinagi shte q obicham... :cry:
Е, виж, това вече е гадно. Пробвай да си хванеш някое хубаво момиче и я накарай да ревнува.

hah ne sym takyv chovek, che da q karam da revnuva, pyk i tq nqma da revnuva :razz:

evil_angel69
06-20-2008, 19:56
ами тая е надута.. начи е ено цвете са опитваш да я подкупиш :lol: :lol: да й иам и мозъка на тая :razz: :razz:

maharbal
06-20-2008, 19:59
ами тая е надута.. начи е ено цвете са опитваш да я подкупиш :lol: :lol: да й иам и мозъка на тая :razz: :razz:

eiii bez obidi :x Moje da mi e bila shuta, no q obicham i dyrja na neq :X

hahavteen
06-20-2008, 20:00
Ох човече спри да занимаваш момичето! Не виждаш ли че си и досаден и не те харесва? Аз ако бях на нея мн по-лошо щях да те отрежа ама тя явно се опитва да е любезна. Уважи решението и и не и досаждай! Айде стига си се самосъжалявал и си се правил на жертва. Момичетата НЕ харесват лигльовци! :?

emi... ne mislq che sym bil dosaden... ili ne znam... prosto moe mnenie... i spoko ostavqm q... No shte si q obicham vypreki tova...

Обичай си я тихо и кротко. Просто я остави намира може би един ден ще разбере какво е изгубила... може и да не разбере естествено...
Абе не и досаждай защото само я отблъскваш :? Знам от личен опит колко е гадно да виждаш някой само като приятел и той да ти тича по гъза и да ти показва и казва колко е влюбен.

06-20-2008, 20:03
e momi4eta maina..iznervihte me s vashte typi komenti....toi mom4eto se opitfa da i pokaje 4e naistina q obi4a...4e ima interes kym neq...a ne da q podkypfa..tfa e super mil jest maina...nikfo podkypvvane....prosto..prosto podaryci....ddz...az ne sym go priemala taka ...i vse oshte ne go priemam taka...mom4eto kato mi podarqva podaryk primerno...usmihvam mu se...gu6kam go..i ve4er primerno kat si 4atim po skype mu pisha blagodarq mn...mersi 4e prai6 tfa za men...no mislq 4e nqmashe nujda..nqkfi takifa.. :) ii ako ne go haresvam prosto po nai-delikatniq na4in mu kazvam che ne moga da sym s nego..ili pyk che ne izpitfam nishty...i che sym mu blagodarna za tfa det e napravil za men...no prosto nqma da stane nishty...tfa ne e podkup zaboga..!! :-x :x

maharbal
06-20-2008, 20:03
Ох човече спри да занимаваш момичето! Не виждаш ли че си и досаден и не те харесва? Аз ако бях на нея мн по-лошо щях да те отрежа ама тя явно се опитва да е любезна. Уважи решението и и не и досаждай! Айде стига си се самосъжалявал и си се правил на жертва. Момичетата НЕ харесват лигльовци! :?

emi... ne mislq che sym bil dosaden... ili ne znam... prosto moe mnenie... i spoko ostavqm q... No shte si q obicham vypreki tova...

Обичай си я тихо и кротко. Просто я остави намира може би един ден ще разбере какво е изгубила... може и да не разбере естествено...
Абе не и досаждай защото само я отблъскваш :? Знам от личен опит колко е гадно да виждаш някой само като приятел и той да ти тича по гъза и да ти показва и казва колко е влюбен.

hahaha veche sym reshil che shtq q ostava namira :D iii ne sym i tichal po gyza da i kazvam che q haresvam... daje tochno obratnoto... nikoga ne ysm i kazval lichno che q haresvam ili neshto takova, daje se opitvah da go skriq pred drugite...

AnChItOoOo
06-20-2008, 20:06
Според мен си е напълно нормално :) Един малък жест не винаги значи подкуп :(

MoonAngel
06-20-2008, 20:06
Тя явно не може да оцени жеста ти.

sexy_eJlz
06-20-2008, 20:07
Бих г0 сметнала за мн0г0 мил0 ... и ако0 г0 харесвам ... м0же да му 0бърна малк0 п0вечк0 внимание... Ама ако0 не г0 ... пр0ст0 ше му кажа, че няма смисъл да си прави труда ... :D

maharbal
06-20-2008, 20:08
Бих г0 сметнала за мн0г0 мил0 ... и ако0 г0 харесвам ... м0же да му 0бърна малк0 п0вечк0 внимание... Ама ако0 не г0 ... пр0ст0 ше му кажа, че няма смисъл да си прави труда ... :D

gotin podpis. haresva mi

sexy_eJlz
06-20-2008, 20:11
Ох човече спри да занимаваш момичето! Не виждаш ли че си и досаден и не те харесва? Аз ако бях на нея мн по-лошо щях да те отрежа ама тя явно се опитва да е любезна. Уважи решението и и не и досаждай! Айде стига си се самосъжалявал и си се правил на жертва. Момичетата НЕ харесват лигльовци! :?

+1

simonkaa
06-20-2008, 20:14
ami az lichnio ne bix si pomislila che me podkypva :lol: daje bix se zaradvala i bix kazala che vyprosnoto momche me obicha i t.n. no nikoga ne bix si pomilila che me podkypva :booooomb:

w0sh
06-20-2008, 21:30
Е защо и подаряваш подаръци освен, за да спечелиш любовта и вниманието и. Това си е чист подкуп.

maharbal
06-21-2008, 06:43
Е защо и подаряваш подаръци освен, за да спечелиш любовта и вниманието и. Това си е чист подкуп.

podarqval sym i na praznik. Na koleda se podarqvat podaryci ako ne se lyja... a az q obicham i zatova i podarih... a na 8mi mart... tq e momiche-strahotno momiche i i podarih edin buket, zashtoto e momiche i zashtoto q obicham... Ne moga da proumeq koe pyk mu e podkupvaneto...

w0sh
06-21-2008, 08:07
Коледа е семеен празник. Тя от твоето семейство ли е?
8-ми март.... хм тя майка ли е?
Естествено,че я подкупваш. По-смешното е,че не знаеш.

gabi_94
06-21-2008, 08:39
при всяко момиче е различно. Аз например нямаше да си помисля че се опитваш да ме подкупиш, ама щеше да ми е неловко, особено ако не изпитвам нищо към теб и ти си влюбен в мен, пък и подаръци ми правиш.Може да го е казала просто така, за да не го правиш повече. Може би не и е приятно. Имам една приятелка, дето за всеки празник едно момче и подаряваше разни неща, понеже наистина много я хресваше, беше луд по нея. Ама тя отначало приемаше първите 2,3 подаръка, после вече отказваше, защото и беше мн неловко.

BaBsYyY_SeXyYy
06-21-2008, 12:40
ei mom4e tva momi4e moje da ymno i nz ko o6te oba4e .... spored mene ne te zaslyjava 6tot ti i prai6 tolko mn za neq (se pak malko li e da podari6 na momi4e podaruk bez da ste gadjeta) a tq vika 4e q podkypva6

GregoryHouse
06-21-2008, 14:17
Мацката явно или е тъпа на бургия или не и пука сложно ли е брат?

mhmhmhmhm
06-21-2008, 18:57
еми освен да се спукам да се хила,друго няма да направя :razz: :razz: :razz:
ама тоя требва да е ебати загубеняка
:razz:

SiegHeil
06-21-2008, 19:11
Момче съм и пак бих си помислил че иска да ме чука...сметай ако си момиче кво е 8-)

258
06-21-2008, 21:53
АЗ не мисля че е подкуп...ако е нещо малко нещо не ми се връзва да е подкуп :D ама ако става въпрос за кола,къща и т.н. определено е :lol:

gLoRiOuS_aNGeL
06-21-2008, 22:22
Що за глупост?Казала ти е,че се опитваш да я подкупиш...В такъв случай не осъзнава какъв човек има до себе си и не разбира,че я обичаш... :?

SeXyL[!]Nk@
06-22-2008, 06:02
Ох човече спри да занимаваш момичето! Не виждаш ли че си и досаден и не те харесва? Аз ако бях на нея мн по-лошо щях да те отрежа ама тя явно се опитва да е любезна. Уважи решението и и не и досаждай! Айде стига си се самосъжалявал и си се правил на жертва. Момичетата НЕ харесват лигльовци! :?
Подкрепям slun4ice
И аз преди имах такова гадже лиглио и му бих шута...и той зел ,че се разревал щот'о като ми пишеше по skype и аз му викам кв'o правиш?и той ми вика ми рева... :lol: :lol: и аз паднах от стола щот'o ce cчуих да се хиля... 8) :lol: :lol: :lol:

Whisper_to_me
06-22-2008, 07:02
Това момиче е много глупаво, щом не оценява и най-малкия ти жест спрямо нея... Тя не знае какво иска, кое какво значи ... Кое момиче няма да харесва подаръчета... Я стига, аз при едната роза се разтапям, пък това тук... Явно твоето момиче не заслужава вниманието ти, но това нямам право да ти го казвам аз.. Това си е просто моето лично мнение...

pet_14
06-22-2008, 08:08
Emi kaji i 4e go pravi6 ot lubov,a ne 4e iska6 da q podkupi6...Kazva6 e 4e po tozi na4in iska6 da i pokaje6 4uvstvata si i....Struva mi se e e leko pov1rhnostna....

jilibonka_
06-22-2008, 08:22
извинявай че ще ти го кажа ама тая или и страшно тъпа или просто нещо я е избила съчмата и ти го е казала...нооо....по принцип момчета които искат да бъдат с някое момиче за една нощ..не биха си направили труда и цвете да купят даже..а аз лично даже бих се зарадвала ако някой се сети на най-хубавите ни празници да ми подари нещо малко,но от сърце !

Ivalinka
06-22-2008, 08:50
тази нещо не е добре...такъв мил жест и да си реши,че я подкупваш....аз никога не бих си помислила такова нещо :?

м!sS wendy
06-22-2008, 08:56
аз бих си помислила това, но зависи много от човека ;) когато е нещо мъничко и миличко и от сърце е много глупаво... и в такъв случей бих се зарадвала много ;) Успех следващия път! :wink:


+1

TheMaggie
06-22-2008, 09:03
Ох човече спри да занимаваш момичето! Не виждаш ли че си и досаден и не те харесва? Аз ако бях на нея мн по-лошо щях да те отрежа ама тя явно се опитва да е любезна. Уважи решението и и не и досаждай! Айде стига си се самосъжалявал и си се правил на жертва. Момичетата НЕ харесват лигльовци! :?

ivanchooo
06-22-2008, 11:35
Zdraveite. Iskam da vi zadam edin vypros, po-tochno kym momichetata. Kakvo bihte si pomislili ako nqkoe momche, koeto adski mnogo vi obicha, vi podari nqkakyv podaryk, po nqkakyv povod, naprimer koleda.. 8mi mart... 2-3 pyti sym podarqval na edno momiche, koeto adski mngoo obicham, nqkakyv podaryk... ne nqkakyv golqm ili skyp podaryk... ami cvete i takiva raboti... I predi nqkolko dena tq kaza, che kogato sym i podarqval neshto sym se opitval da q podkupq... Kak moje da si pomisli neshto takova :cry: Vinagi kogato sym i podarqval neshto sym go pravel, zashtoto adski mnogo q obicham, a ne za da q podkupq... Tva napravo e brutalno, kak moje dori da i mine prez uma takava prustotiq... :cry: :cry: Napravo me razbi... Kak moje da si go pomisli... Napravo nqmam dumi...

pich zemi bii shuta na taz typa krava, kak moje da tyrpish da ti govori takiva glusposti. Kak moje da si e pomislila che q podkupvash :shock:

maharbal
06-22-2008, 11:39
Zdraveite. Iskam da vi zadam edin vypros, po-tochno kym momichetata. Kakvo bihte si pomislili ako nqkoe momche, koeto adski mnogo vi obicha, vi podari nqkakyv podaryk, po nqkakyv povod, naprimer koleda.. 8mi mart... 2-3 pyti sym podarqval na edno momiche, koeto adski mngoo obicham, nqkakyv podaryk... ne nqkakyv golqm ili skyp podaryk... ami cvete i takiva raboti... I predi nqkolko dena tq kaza, che kogato sym i podarqval neshto sym se opitval da q podkupq... Kak moje da si pomisli neshto takova :cry: Vinagi kogato sym i podarqval neshto sym go pravel, zashtoto adski mnogo q obicham, a ne za da q podkupq... Tva napravo e brutalno, kak moje dori da i mine prez uma takava prustotiq... :cry: :cry: Napravo me razbi... Kak moje da si go pomisli... Napravo nqmam dumi...

pich zemi bii shuta na taz typa krava, kak moje da tyrpish da ti govori takiva glusposti. Kak moje da si e pomislila che q podkupvash :shock:


pyrvo nqma kak da i biq shuta, shtoto tq veche mi go bi 8-) I vtoro, vypreki che me otrqza dosta gadno az vse tolkova silno q obicham i ne pozvolqvam da q obijdash po takyv nachin. Vse pak mersi za komentara

SpOrTs_GiRl
06-22-2008, 12:14
Вместо да се радва, че си се сетил да й подариш нещо, по случай празника .....

VinDa
06-22-2008, 13:27
Postapila e tapo no moje da se e izbazikala a ti da ne razbral :D

maharbal
06-22-2008, 13:43
Postapila e tapo no moje da se e izbazikala a ti da ne razbral :D

hah opredeleno ne beshe bazik... Ti mai si golqm opimist :razz:

GlOrSiTy
06-24-2008, 13:14
ами подарявали са ми :D :D ..
аз съм си мислела че ми ги подаряват щото тоя човек ме обича ;)
а тфойта приятелка не струва :?

Sweet happY
06-24-2008, 16:16
според мен т`ва е мн мило и на мен такъв отг ми се струва направо смешен :-k :smt023

dimanushka
06-24-2008, 16:46
vij sq 6te ti kaja edno ne6to ama da ne stane samo da go pro4ete6 i da si kaje6 "ne moga be"... ok?!?!? edinstveniq izhod e da q zabravi6 a dokato se vijdate tolkova 4esto e mn mn mn trudno i za da prestane6 da misli6 za neq po tozi na4in edinstvenoto re6enie e da go poiska6.. na tebe sq ti e gotino da si misli6 za neq i da si me4tae6 4e nqkoi den.. bla bla bla.... da ama NE... samo ako poiska6 da q zabravi6 togava 6te stane... kazvam ti go ot li4en opit i znam kakvo e :) 2 godini bqh ludo vlubena v edin suu4enik ama toi ne znae6e po prostat pri4ina 4e 6te6e da mi se izsmee v liceto i ako 6te6 vqrvai za okolo sedmica ve4e ne bqh vlubena v nego... uspeh.. zaebi gi teq podaruci .. i q zabravi :)

MemoRieS
06-24-2008, 16:50
Гласувах с: Не. Но много зависи и какви са подаръците, защото някой може да си помисли, че имат друг предтекст :wink:

S_L_A_D_U_R_K_A
06-24-2008, 17:37
Гласувах НЕ, но зависи от случая

ludo_momiche
06-24-2008, 18:00
Офф, човек забрави я, само си вредиш :o

ne moga be chovek... se pak sme i v edin klas... nqma kak da q zabravq, nito pyk veche da ne q obicham... vinagi shte q obicham... :cry:

Вмомента може да си хлътнал много здраво,но чак пък винаги да я обичаш :grin: ...гарантирам ти няма да стане така. Може би чувствата ти към нея са наистина много силни, даже ако не се лъжа и друг път в разни теми са си проличавали отношенията ви,ти я обичаш прекалено силно,а тя теб-явно не. Забрави я...Истинското удолетворения от любовта е тя да е взаимна,не разбираш ли?

s0m30n3
06-24-2008, 18:09
Не мисля че е редно всички да обиждате момичето. Явно някоя от нейните приятелки и е казала, че се опитваш да я подкупиш. Всички момичета биха послушали приятелките си колкото и глупави съвети да дават понякога :) а ти не се отказваи ... :)

maharbal
06-27-2008, 14:04
ами подарявали са ми :D :D ..
аз съм си мислела че ми ги подаряват щото тоя човек ме обича ;)
а тфойта приятелка не струва :?

Naprotiv... strahotna e... ne smao kato priqtelka ami i kato chovek i vyobshte sichko...

maharbal
06-27-2008, 14:06
Не мисля че е редно всички да обиждате момичето. Явно някоя от нейните приятелки и е казала, че се опитваш да я подкупиш. Всички момичета биха послушали приятелките си колкото и глупави съвети да дават понякога :) а ти не се отказваи ... :)

hah.. veche se opitvam da se otkaja... az pak shte q obicham prosoto.... shte si traq i nqma da go pokazvam.... qvno nqma nikakyv smisyl veche...

soul1199
06-27-2008, 14:35
ne nqma da si pomislq,4e me podkypva,em tq nz ,kvo iska,kaji i ,4e si i kypil vsi4ki tezi ne6a,za6oto q obi4a6 i ,ako ne iska ve4e ,ne e kypavai

Lucho
06-27-2008, 14:39
Да ме подкупи,ли ? :shock: Ама че тъпо ? :x
Това никога не ми се е случвало !
Тва незначи че като ти подаряват,те и подкупват ! :)