PDA

View Full Version : Силен сърбеж



Smokk
06-21-2008, 03:00
Значи незнам това от какво се е получило но от 3-4 дена имам страшен сърбеж на главичката на пениса..когато я помачкам сърбенето се увеличава и направо откачам..мсилих си че ще мине но вече се притеснявам..дайте съвет..

zelenooko_kote
06-21-2008, 08:21
Ами на тебе не трябва съвет,а лекар специалист.Отивай навреме докато не е станало сериозно,за6тото колкото отлагаш по-зле

Smokk
06-21-2008, 09:03
Защо да ходя на специалист..Дай пример какво може да ми има ..

SeXyL[!]Nk@
06-21-2008, 09:05
Защо да ходя на специалист..Дай пример какво може да ми има ..
Гъбички......

Smokk
06-21-2008, 09:07
какво представлява това как изглежда дайте инфо.. плс

hottie
06-21-2008, 09:53
сърбежа е типично за гъбички

SeXy_BeBe
06-21-2008, 10:32
Отиди веднага на лекар и ако имаш приятелка и сте правили секс без презерватив и тя ВЕДНАГА да отива на лекар, защото това не си е шега работа и може да се усложнят нещата..... Иначе ако се установи на време всичко се оправя много бързо............. Но за следващия път ще си знаеш, че при най малкото такова нещо отиваш на лекар за да разбереш какво може да бъде...... И правете секс с ПРЕЗЕРВАТИВ!! Не си мислете, че нищо няма да хванете и т.н. НИКОГА не може да си сигурен в партньора си, докато не му видиш изследванията.

Бъдете по внимателни и наистина дори и нищо да ви няма е хубаво на всеки 6 - 8 месеца да си правите профилактични изследвания за да сте сигурни в себе си :)

Smokk
06-21-2008, 10:53
Абе то добре хубу правя без презерватив ..ама сам малак и бях с фимоза нямах възможност да правя със ..сега ми е много чуствителна и работя над въпроса проблема е че тя ми е 1-вата и аз съм и 1-вия..това само по полов път ли се предава защото незнам тя дали е спала с друг и ако е само по полов да мисля ли че е спала с друг и ги е хванала тези работи..значи ако аз имам и тя 100% има.. ?!?

xoEyelinerWhore
06-21-2008, 15:14
Отиди на доктор =/ сами няма да се махнат =.=' и ще стане по-зле
едит:Може и да си болен от “.“ забравих му името,което беше адски гадна болест

SeXy_BeBe
06-21-2008, 16:06
Абе то добре хубу правя без презерватив ..ама сам малак и бях с фимоза нямах възможност да правя със ..сега ми е много чуствителна и работя над въпроса проблема е че тя ми е 1-вата и аз съм и 1-вия..това само по полов път ли се предава защото незнам тя дали е спала с друг и ако е само по полов да мисля ли че е спала с друг и ги е хванала тези работи..значи ако аз имам и тя 100% има.. ?!?

ами на днешно време в повечето ситуации се предават по полов път.... и както ти казах не бъди сигурен, че тя е светица и преди теб не си го е сложила с някой друг.Така, че отиди на лекар виж какво ти е и след това говори и с нея, защото ако ти си го имал и щом сте го правили без капут 100% си и го предал, или тя на теб ти го е предала.

Smokk
06-21-2008, 17:01
ми добре ама от както го написах това измих се с интимен гел всичко ок и не съм нямал никакви симптоми.. :)

sladkoto8801
06-23-2008, 13:57
според мен са гъбички и това ,че не те сърби сега не означава че си се оправил!може да си ги прихвнал от твоята приятелка,но не си мисли че тя е спала с друг-гъбички се получават от много други неща ,а не само по полов път.накараи я и тя да отиде на лекар защото ако ти се излекуваш, а тя не и продължавате да го правите без презерватив -няма смисъл от лечението.

а може твоята приятелка да не е винована ,а ти да си хванал гъбички от нещо...

4eere6ka_kiss
06-23-2008, 16:43
Къпеш ли се ? Гъбясал си :x

mumiikataa
06-23-2008, 19:11
ми добре ама от както го написах това измих се с интимен гел всичко ок и не съм нямал никакви симптоми.. :)
Няма значение.Отиди на доктор за всеки случай.

densii
06-23-2008, 19:28
Ето някои болести и всичко което аз знам за тях.Ако откриеш някой симптом .....!МОЯ СЪВЕТ Е ДА ИДЕШ НА ДОКТОР!

Сифилис:
Протича в 3 фази:
1.След изтичането на инкубационния период от 10 до 90 дни (най-често около 20) след заразяването, на мястото на входната врата на инфекцията се образува раничка, порядко язва наречена твърд шанкър или (ulcus durum). Тя е с кръгловата форма с диаметър от 5 до 20 мм, гладко дъно с медно-червеникав цвят, с оточно-червеникав цвят, с оточни твърди ръбове, неболезнена. Локализацията на язвата най-често е в областта на главата и препуциума на пениса, вулвата и влагалището. Няколко дни след появата на сифилистичната язва, регионалните лимфни възли се увеличават и достигат големина на лешник, като са неболезнени при опипване. Оставена без лечение раничката заздравява за няколко дни. Обикновенно в този период, серологичните тестове стават позитивни при появата на шанкъра, но често и по-късно в хода на първия етап от болестта.

2.Най-значителният симптом са сифилистичните обриви (сифилиди), които се появяват по цялото тяло, неболезнени са, и не предизвикват сърбеж. В началото това са малки и дискретни лезии с бледо розов цвят. С напредване на болестта обаче те прерастват в големи и забележими обриви разполагащи се по цялото тяло, най-вече в областта на дланите и ходилата, корема, гърдите, гърба и други места, като областта при челото и косата.

3.В третата фаза на болестта, по тялото се появат образувания, които на пипане са твърди и приличат на гумени топчета или тумори. Те се наричат сифилистични гуми (Gummas). Гумите са по-малобройни от обрива характерен за втория период. Те се намират под кожата, подвижни са спрямо нея, а големината им е с размер на бобено зърно до яйце. С времето те нарастват, размекват се и от тях изтича лепкава материя от гной и кръв. Разяждат кожата и подкожните тъкани, зараствайки бавно и причинявайки деформации и белези. При появата на гумозни образувания на небцето, те разяждат костта и се образува кухина между носа и устата, оставяйки тежки анатомични дефекти след себе си. Могат да се образуват също в областта на очите, предизвийквайки слепота. Появата им в мозъка води до психични разстройства, невросифилис или смърт.


Гъбички

Това са червени точици по главичката на пениса.Предизвикват сърбеж. Обикновенно се лекуват чрез мазане с паста (ама как прозвуча :D ) Трябва да се отиде на доктор и той ще ти каже с коя,как и къде:)

Smokk
06-23-2008, 19:53
Много благодаря

avangard1
12-08-2013, 07:25
Здравейте от два дни имам лек сърбеж по кожичката, която захлупва главичката на пениса. Няма ранички както и някакво сериозно зачервяване но ме сърби на моменти и гъделичка. Дайте някъкав съвет, какво лечение да предприема?
Благодаря!

baby_baby
12-09-2013, 21:32
Гъбички

avangard1
12-10-2013, 10:42
Гъбички
Интересна работа не са гъбички а някаква алергия..... вече ми мина, сърбя ме точно 3 дни като на моменти беше доста силно, а ето днес вече не ме сърбе изобщо и няма и помен. Нещо ми причинява алергия и вероятно това са едни аминокиселини които пия. Казват се Л лизин и помагат срещу вируса на херпес . Пия ги профилактично, защото кожния ми лекар ми е казал, че са безвредни но явно имам алергия към тях (така предполагам не съм обаче 100% сигурен) защото преди време ми се бяха появили едни малки сърбящи пъпчици по дланите на ръцете от външната страна и пак така пиех от тия аминокиселини. Ще се консултирам с доктора още веднъж, защото явно тия аминокиселини ми причиняват тия алергични реакции. Излизат ми доста често херпеси тази година и цялата работа явно идва от тия аминокиселини, които пия профилактично. Ако някой може да потвърди дали от тия аминокилени л-лизин може да се получи алергия нека пише.