PDA

View Full Version : Интерферон и противозачатъчни за лечение на киста...



lwsu
06-21-2008, 06:57
Здравейте,

Пиша от името на майка ми (43 год.) , на която преди около година откриха, че има образувана киста във влагалището.. тя обаче има огромна фобия от операции, затова беше немислимо да се оперира.. както и да е, нейната сестра която се оказа че има същия проблем, намери решение на проблема, чрез интерферон - инжекции в продължение на 1 седмица.
И двете се подложиха на това лечение, кото по принцип по време и след терапията лекарката дето го изписа каза, че може да се замаяват на моменти или да се чувстват зле по някога и се очакваше това да продължи около месец.. при сестра и така и стана, но при майка ми продължава, като е съпроводено и с болезнена менструация :(

въпроса ми е, дали ако започне да взима противозачатъчни те могат да поправят болезнена менструация и да регулират цикъла и дали може да се съчетават с по-горе описаното лечение?
Също разбрах че за да започне да взима, трябва да се направят хормонални изледвания, които и идея си нямам къде се правят, ще се радвам ако ми посочите някое добро лечебно заведение или дори конкретен специалист, независимо къде в България и ако някой има опит или информация за интерферона..

Благодаря ви :-o

mrssmith
06-21-2008, 09:27
Според мен преди да се започне някакво такова сериозно лечение, трябва да се консултира с поне 2ма лекари. Не са рядко случаите, когато лекарите не лекуват правилно. Иначе-за сегашната болезнена менструация-мисля,че проблемът не е в самата менструация, а може би много по-дълбоко, може още старият проблем да не е излекуван, което е доста опасно. Аз мисля,че в никакъв случай не трябва да започва самолечение. нека се консултира с който и да е гинеколог във вашия град (в поликлиниките ви би трябвало да има поне няколко такива) и той ще и пусне изследвания,за да разбере къде изобщо е проблема. Ти от кой град си?

hottie
06-21-2008, 09:49
По принцип противозачатъчните облекчават менструалната болка, да не кажа, че съвсем я няма. НО майка ти се е подложила на някакво лечение(предполагам хормонално) и не съм сигурна дали е добре за нея да го съчетава и с други хормонални препарати. Не съм лекар и не мога да бъда сигурна на 100% и все пак със сигурност трябва да се консултира с някой, за да не стане беля. Мога да ти дам телефона на една добра лекарка(според мен). Ще ти пратя ЛС с телефона и.
А хорманалните изследвания се взимат много лесно - взима се кръв. Но пак е хубаво лекар да й каже кои да си направи, защото са доста, а не са евтини.

lwsu
06-21-2008, 09:53
ами, тя определено не на самолечение, посети редица лекари, но само последната лекарка каза за този вид лечение чрез интерферон, за да се избегне операцията (тя се намира в Пловдив)
аз питам за интерферона понеже се надявам някой тук да е чувал за него и да каже някакво мнение и също дали от противозачатъчните е възможно цикъла да се нормализира и да не е болезнен, защото нейния цикъл си беше такъв, още преди да се появи проблема с кистата...
а и съм озадачен дали приемането на противозачатъчни е противопоказно на лечението с така неизвестния на всички интерферон...

hottie
06-21-2008, 21:15
По принцип противозачатъчни се изписват при киста. А обикновено когато една жена има киста цикълът и е нередовен. Сега.. точно за нейната киста не знам. Но по принцип да много жени кистата им изчезва при приема на противозачатъчни или поне намалява. Но тук по-скоро говоря за киста на яйчника. Иначе не знам... честно казано мисля, че само някой компетентен лекар би ви помогнал.