PDA

View Full Version : обезкосмяване



kalinadelinda
06-21-2008, 12:28
понеже съм чела за проблеми с косата , кожата и за всичко друго неща от баби и майки ре6их да ви попитам дали някой знае някакъв ефикасен метод ( само не казвайте епилатор самобръсначка или лазерна епилация :D ) или пук мозе да е не6то друо знам ли дайте съвети препоръки и т.н. :P 8-)

indecent
06-21-2008, 12:46
ima mnogo temi za obezkosmqvaneto .... izpolzvai tyrsa4kata !

jujulinkaa
06-21-2008, 12:54
`много` меко казано :)

kalinadelinda
06-21-2008, 13:15
ама в никоя не пи6е то4но това което аз ви питам или поне не намирам такава ако има кажета плс 8-)

nejnaDROGA
06-21-2008, 13:18
Ми ти не искаш с епилатор,самобръсначка и лазерна епилация...Значи остават кола маска,лентички и депилатори...
П.П. Има още поне 10-20 такива теми!!!Това,че теб те мързи да ги прочетеш и чакаш на готово - е друг въпрос!!! :x

m3ch3ncee
06-21-2008, 13:22
[b]Според мен най-ефикасен е крема за обезкосмявяне-мажеш сe там където искаш да си махнеш космите,чакаш 5 минути и отмиваш с хладка вода.Държи 1-2 седмици.Има най-различни в аптеките. :)

haterkata
06-21-2008, 13:22
м човек ебахти колко смотано си го написала >.< нищо не ти схаванах,я дай пак

kalinadelinda
06-21-2008, 13:29
ама въпроса ми бе6е за не6то как да кажа ... "по-народно" както има лимонов сок против акне и маска с кисело мляко за мазна коса сетихте ли се кво питам 8-)

LadyCarameL
06-21-2008, 13:33
ама въпроса ми бе6е за не6то как да кажа ... "по-народно" както има лимонов сок против акне и маска с кисело мляко за мазна коса сетихте ли се кво питам 8-)
Е,за обезкосмяване предполагам,че още не са открили такъв метод 8-)

kalinadelinda
06-21-2008, 13:39
ама въпроса ми бе6е за не6то как да кажа ... "по-народно" както има лимонов сок против акне и маска с кисело мляко за мазна коса сетихте ли се кво питам 8-)
Е,за обезкосмяване предполагам,че още не са открили такъв метод 8-)
знам ли :P аз за тва питам 8-) :D

Spider4eto
06-21-2008, 13:41
попринцип може да се прави кола маска в домашни условия, ама нз точно рецептата

Tutmanik
06-21-2008, 13:43
Намерих едно нещо....
Много ефективна е депилацията с "топче", приготвено у дома от захар и лимонтузу. 5 ч. л. захар, 1 ч. л. лимонтузу и 1 ч. л. вода се разбъркват в подходящ плосък съд. Сместа се загрява на котлона, докато стане светлокафява (с цвят на бира). Сваля се от огъня и се оставя да позастине. От нея замесвате меко топче. Разстилате го на участък на крака (или търкаляте по него), след което с рязко движение го отлепвате обратно на косъма. Отново правите топчето и продължавате нататък. Ако малко се е повтвърдило, прибавяте му 1-2 капки вода и отново замесвате. Няма да съжалявате - ефектът от този вид обезкосмяване е поне 4 седмици.

Не съм го пробвала....надявам се да подейства.

kalinadelinda
06-21-2008, 13:46
Намерих едно нещо....
Много ефективна е депилацията с "топче", приготвено у дома от захар и лимонтузу. 5 ч. л. захар, 1 ч. л. лимонтузу и 1 ч. л. вода се разбъркват в подходящ плосък съд. Сместа се загрява на котлона, докато стане светлокафява (с цвят на бира). Сваля се от огъня и се оставя да позастине. От нея замесвате меко топче. Разстилате го на участък на крака (или търкаляте по него), след което с рязко движение го отлепвате обратно на косъма. Отново правите топчето и продължавате нататък. Ако малко се е повтвърдило, прибавяте му 1-2 капки вода и отново замесвате. Няма да съжалявате - ефектът от този вид обезкосмяване е поне 4 седмици.

Не съм го пробвала....надявам се да подейства. :grin: :P ето има и разбрани хора 8-)

alxx
06-21-2008, 13:59
ама въпроса ми бе6е за не6то как да кажа ... "по-народно" както има лимонов сок против акне и маска с кисело мляко за мазна коса сетихте ли се кво питам 8-)
Е,за обезкосмяване предполагам,че още не са открили такъв метод 8-)

+1