PDA

View Full Version : Женски презерватив ? има ли ги и къде?



coyote147
06-22-2008, 09:50
Интересуваме в България продават ли се от тези женските презервативи които са за няколкократна употреба и прилицат на мъжките с отвор от единия край защото някъде четох че ги няма в бг но нз секи казва различно и ако ги има кажете къде , кой град коя аптека от специализирано място или как не знам и аз кажете ако знаете

mrssmith
06-22-2008, 10:08
Най-добре потърси в нета кои фирми предлагат и си поръчай онлайн. Иначе не съм сиг, че ще намериш в нашенска аптека... :-o

Puky
06-22-2008, 10:25
Аз не знам да продават тука в България .. Ама хич не ги препоръчват .

jony
06-22-2008, 11:00
Имаше преди такава тема с картинки, адреси и.т.н.
Използвай търсачката или Google 8)

coyote147
06-30-2008, 18:52
a zashto da ne gi preporuchvat ? kakuv e problema

mrssmith
06-30-2008, 19:14
трудни са за слагане + това не са мн надеждни (80 и няколко % доколкото знам).

katttto3
06-30-2008, 19:15
Обиколи големите аптеки в сф и попитай.Там ще кажат всичко което те интересува.

jghgh
06-30-2008, 19:21
глезотийки сега :-P задоволявай се с мъжките презервативи, представяш ли си тоя женския как се слага.. ахах : )

spiderka
06-30-2008, 19:59
верно си е,че по нашите аптеки шанса да намериш е минималенн 8)

Sigrina
06-30-2008, 20:05
Има ги, но са скъпи, не особено надеждни и всичко останали презервативи НЕ МОГАТ ДА СЕ ИЗПОЛЗВАТ ПОВЕЧЕ ОТ ВЕДНЪЖ!

fuck_brainpants
06-30-2008, 20:59
Ето...:

Женският презерватив (фемидом)


По вид доста наподобява мъжкия. Поставя се във вагината преди полов акт.

Има висока ефективност както на мъжките презервативи.

Има ли ги в България?
В България той все още не е разпространен и не може да го намерите в аптечната мрежа. Има само мостри в центровете на Българска асоциация по семейно планиране (БАСП).Женските презервативи все още не са разпространени в България, но може да бъдат намерени в специализирани медицински центрове и аптеки.

Женският презерватив помага да се предпазим от бременност и болести, предавани по полов път. Това е единственото средство за предпазване на жените, което предлага подобна гарантирана защита. Той представлява нещо като торбичка, направена от фина, синтетична, намазнена материя, затворена в единия край. Има меки пръстени в двата края. Пръстенът на затворения вътрешен край покрива шийката на матката и задържа презерватива на мястото му. Друг пръстен, опасващ отворения край, се намира извън самия влагалищен отвор и покрива отчасти срамните устни. Женският кондом осигурява бариера между партньорите като ги предпазва от обмяна на телесни течности като семенна течност, кръв, слюнка. Това гарантира, че няма как да бъдат предадени болести по полов път и няма как жената да забременее. Женските кондоми гарантират ефективност – 79-95 %.

Преимущества


предпазва разпространението на болести, предавани по полов път
предпазва вагината и външните полови органи на жената
не ограничава сексуалната възбуда на нито един от двамата партньори
продава се без рецепта
няма странични ефекти
може да бъде използван от хора алергичн към латекса, тъй като е изработен от полиуретан
може да се използва с лубриканти
може да се постави преди самия акт
самото поставяне може да се използва като част от любовната игра
възбудата не е необходимо условие, за да се постави презерватива
Недостатъци
забелязва се по време на секс
понякога употребата му е по-сложна
може да се скъса или потече
значително по-скъп е от мъжките презервативи.

Съществува опция за няколкократна употреба на женския презерватив, но той трябва да е внимателно измит и дезинфекциран преди следваща употреба. Максимум е препоръчително да се използва 8 до 10 пъти.

Най-голямото предимство на дамските презервативи е, че предпазването от бременност и полово-предавани болести е в ръцете на самите жени, като така се избягва неудобната ситуация, в която партньорът ви отказва да сложи или няма в себе си презервативи.


А, АКО БЕШЕ ИСПОЛЗВАЛА ГУУУГЪЛ ЩЕШЕ ДА ТИ Е ОЩЕ ПО-ЯСНО !

elitututu
06-30-2008, 21:17
В България той все още не е разпространен и не може да го намерите в аптечната мрежа. Има само мостри в центровете на Българска асоциация по семейно планиране (БАСП).

ghostwisper
07-01-2008, 07:17
4estno kazano nali se se6ta6 kva ogromna putka trqbva da ima6 za da polzva6 jenski prezervativ ;) ... toi e za .. i az nz za kvi jeni .. prosto s1m vijdala i moga da ti kaja,4e e ogromen :)

viruskiller
07-01-2008, 07:56
много ми е инт как ще ми отговорите на този въпрос
ВИЕ ЯДЕТЕ СЛАДОЛЕД НАЛИ ОБАЧЕ ПРЕДИ ДА ПОЧНЕТЕ ДА ГО БЛИЖИТЕ МАХАТЕ ЖАРТИИКАТА ОТГОРЕ (ОПАКОВКАТА)
КАК ТОГАВА АЗ МОГА ДА .... СЕ НАСЛАДЯ НА ИЗЖИВЯВАНЕТО ПЪЛНОЦЕННО КАТО МИ СЕ СЛАГА ОПАКОВКА НА ... ?

TigerRulZ
07-01-2008, 08:27
много ми е инт как ще ми отговорите на този въпрос
ВИЕ ЯДЕТЕ СЛАДОЛЕД НАЛИ ОБАЧЕ ПРЕДИ ДА ПОЧНЕТЕ ДА ГО БЛИЖИТЕ МАХАТЕ ЖАРТИИКАТА ОТГОРЕ (ОПАКОВКАТА)
КАК ТОГАВА АЗ МОГА ДА .... СЕ НАСЛАДЯ НА ИЗЖИВЯВАНЕТО ПЪЛНОЦЕННО КАТО МИ СЕ СЛАГА ОПАКОВКА НА ... ?

Напълно си прав НЕ НА ПРЕЗЕРВАТИВИТЕ хД

SK0RP10N
07-01-2008, 08:28
Нарича се фемидом и се продава по аптеките