PDA

View Full Version : Антидепресанти



nqma_zna4enie_who
06-22-2008, 16:27
здравейте! Последната година беше ужасна за мен! Насабра ми се ужасно много и не мога да са отарся от ужасните си проблеми! Жовотът ми се промени коренно! На 15 години сам и мисля че няма да мога да продалжа на пред! Имам нужда от някакви антидепресанти и се обръщам към вас за съвет. Надявам се че тези хапчета могат да ми вазварнат радостта от живота... всички от класа казват да опитам с наркотици по простата причина че почти всеки е пушил или пуши ПОНЕ трева! не искам да трагвам по този път и затова ви питам...за по добар начин за да се избавя от тази ужасна и нелечима болест - депресията!

т.7
krem4et0

schhhhhhh
06-22-2008, 16:36
Наркотиците и антидепресантите няма да те избавят от проблемите.

Irrepresible
06-22-2008, 16:43
Вярвай ми радост в наркотици и антидепресанти няма да намериш.. те са последното нещо което ще те направи щастлива,щастието зависи от теб направи така че да се чувстваш добре прави нещата които обичаш замили се за малките неща които те правят щастлива...просто седни и се замисли за положителни неща а съучениците ти нз какви хора са ако си мислят че ще ти стане по добре от наркотици...

ogi_climb
06-23-2008, 06:05
Нелечима болест?? :shock: прочети някои неща преди да си правиш такива заключения, но имай впредвид че ти трябват пресни материали по въпроса защото ако четеш разни буламачи от преди 5-6 години ще се сдухаш повече защото тогава не са разбирали толкова от депресия. Най-добре ако разбираш английки чети чужди материали защото в бг сме много назад. От 1995 насам в развитите страни антидепресантите са забранени за под 18 но нашите лекари ги предписват даже за неща като температура :shock: Не ти трябват нито наркотици нито психо-медикаменти а цел в живота - някакво приятно занимание като спорт или хоби.

akitametam
06-23-2008, 07:17
баче баче иди на психолог не на психиатър той помага с думи не с лекарства трябвати увереност и една мацка да си чукаш и се оправяш имам един френд и той е така и каза след като си е хванал мацка сичко си е дошло на мястото

hottie
06-23-2008, 07:43
първо си малка за антидепресанти, дори и да отидеш на психиатър мнооого се съмнявам, че ще ти ги даде. Второ, така или иначе се дават със зелена рецепта САМО.
Просто най-добре те съветвам, като толкова искаш да се оправиш е да посетиш психотерапевт. Дали вявваш в подобно лечение не знам , но ако имаш малко вяра отиди. Ако не друго, то поне ще си поговориш с някого.

ogi_climb
06-23-2008, 08:50
първо си малка за антидепресанти, дори и да отидеш на психиатър мнооого се съмнявам, че ще ти ги даде. Второ, така или иначе се дават със зелена рецепта САМО.
Просто най-добре те съветвам, като толкова искаш да се оправиш е да посетиш психотерапевт. Дали вявваш в подобно лечение не знам , но ако имаш малко вяра отиди. Ако не друго, то поне ще си поговориш с някого.

Не е вярно това за зелената рецепта, с обикновенна се дават. Може би имаш впредвид лекарства от типа на Диазепам, те не са антидепресанти.

hottie
06-23-2008, 10:37
първо си малка за антидепресанти, дори и да отидеш на психиатър мнооого се съмнявам, че ще ти ги даде. Второ, така или иначе се дават със зелена рецепта САМО.
Просто най-добре те съветвам, като толкова искаш да се оправиш е да посетиш психотерапевт. Дали вявваш в подобно лечение не знам , но ако имаш малко вяра отиди. Ако не друго, то поне ще си поговориш с някого.

Не е вярно това за зелената рецепта, с обикновенна се дават. Може би имаш впредвид лекарства от типа на Диазепам, те не са антидепресанти.

Е ако ми говориш за валериан може и без рецепта... аз имам предвид сериозните анти депресанти.

ogi_climb
06-23-2008, 11:35
първо си малка за антидепресанти, дори и да отидеш на психиатър мнооого се съмнявам, че ще ти ги даде. Второ, така или иначе се дават със зелена рецепта САМО.
Просто най-добре те съветвам, като толкова искаш да се оправиш е да посетиш психотерапевт. Дали вявваш в подобно лечение не знам , но ако имаш малко вяра отиди. Ако не друго, то поне ще си поговориш с някого.

Не е вярно това за зелената рецепта, с обикновенна се дават. Може би имаш впредвид лекарства от типа на Диазепам, те не са антидепресанти.

Е ако ми говориш за валериан може и без рецепта... аз имам предвид сериозните анти депресанти.

Валериана не е антидепресант а билков седатив. "Сериозните" антидепресанти се водят SSRI - селективни инхибитори на обратното захващане на серотонина (не че има класификация на сериозни и несериозни). Дават се срещу обикновенна рецепта, не зелена

fiama
06-23-2008, 11:51
А може би ти трябва човек, с който да споделиш проблемите си, и да ти помогне да намериш решение? Било то приятел, родител, роднина, или дори психолог. Повярвай ми- тъпкането с лекарства/ наркотици/ цигари и прочие, само ще задълбава проблемите ти. Не знам какви са те, но си едва на 15. Ако сега гледаш така на живота, не знам като поотраснеш малко, как ще се бориш с останалите трудности.

nqma_zna4enie_who
06-23-2008, 12:48
хора помолих ва само да ми дадете некфи имане не лекарства които помагат не да ми казвате колко били вредни |(

fiama
06-23-2008, 13:13
Антидепресанти има бол, момиче! Но може ли ние, в някакъв форум, да знаем до каква степен си засегната от проблемите си, и да знаем от кое точно успокоително имаш нужда. Като ти трябват имена, можеш и в аптека та питаш, и в google да се поровиш. Хората тук се опитват просто да ти обяснат, че има и друг начин! Ако намираш чак такава нужда от успокоително, за първо време опитай Валериан.

ogi_climb
06-23-2008, 13:43
хора помолих ва само да ми дадете некфи имане не лекарства които помагат не да ми казвате колко били вредни |(

За името на лекарството си питай психиатър, много ясно че никой тук няма да те посъветва да си пържиш мозъка с такива химикали. Психиатрите с удоволствие ще ти изпишат такива лекарства, без оглед че нямаш 18, трябва да отчитат дейност. Само че тези препарати подтискат симптомите по такъв начин, че ако решиш да ги спираш ще се откажеш бързо, като усетиш серотонинов глад в мозъка си. За сравнение питай някой които е взимал амфети как се чуства на следващия ден точно поради недостиг на серотонин. Само че антидепресантите намаляват чувствителността на рецепторите и не се надявай да ти размине за 1 ден като от анфетите! :x

ss
06-23-2008, 14:27
здравейте! Последната година беше ужасна за мен! Насабра ми се ужасно много и не мога да са отарся от ужасните си проблеми! Жовотът ми се промени коренно! На 15 години сам и мисля че няма да мога да продалжа на пред! Имам нужда от някакви антидепресанти и се обръщам към вас за съвет. Надявам се че тези хапчета могат да ми вазварнат радостта от живота... всички от класа казват да опитам с наркотици по простата причина че почти всеки е пушил или пуши ПОНЕ трева! не искам да трагвам по този път и затова ви питам...за по добар начин за да се избавя от тази ужасна и нелечима болест - депресията!

т.7
krem4et0М воля-това е което ти трябва!

hottie
06-24-2008, 20:09
първо си малка за антидепресанти, дори и да отидеш на психиатър мнооого се съмнявам, че ще ти ги даде. Второ, така или иначе се дават със зелена рецепта САМО.
Просто най-добре те съветвам, като толкова искаш да се оправиш е да посетиш психотерапевт. Дали вявваш в подобно лечение не знам , но ако имаш малко вяра отиди. Ако не друго, то поне ще си поговориш с някого.

Не е вярно това за зелената рецепта, с обикновенна се дават. Може би имаш впредвид лекарства от типа на Диазепам, те не са антидепресанти.

Е ако ми говориш за валериан може и без рецепта... аз имам предвид сериозните анти депресанти.

Валериана не е антидепресант а билков седатив. "Сериозните" антидепресанти се водят SSRI - селективни инхибитори на обратното захващане на серотонина (не че има класификация на сериозни и несериозни). Дават се срещу обикновенна рецепта, не зелена

Да за валериана знам ;) ама все пак не знаех ти до колко си запознат. Ами може би се исказах прибързано, защото в чужбине е със зелена. Но щом казваш, че тук не е така значи ОК :) аз не съм добре запозната.

petet
06-24-2008, 20:43
Аз отивам на психолог тези дни,защото започвам да изпадам в много дълбока депресия отново и нз дали този път ще издържа.Просто нз...

Marianella
06-24-2008, 22:16
Вземи си Жълт Кантарион на хапчета на билкова основа са и са за нерви,психо разтройства,лабилна психика...ще те успокои.

Marianella
06-24-2008, 22:17
Аз отивам на психолог тези дни,защото започвам да изпадам в много дълбока депресия отново и нз дали този път ще издържа.Просто нз...
Чакай от психолога да го докараш....само ще ти вземе парите. 8)

ogi_climb
06-25-2008, 06:12
Аз отивам на психолог тези дни,защото започвам да изпадам в много дълбока депресия отново и нз дали този път ще издържа.Просто нз...
Чакай от психолога да го докараш....само ще ти вземе парите. 8)

+1

ogi_climb
06-25-2008, 06:19
първо си малка за антидепресанти, дори и да отидеш на психиатър мнооого се съмнявам, че ще ти ги даде. Второ, така или иначе се дават със зелена рецепта САМО.
Просто най-добре те съветвам, като толкова искаш да се оправиш е да посетиш психотерапевт. Дали вявваш в подобно лечение не знам , но ако имаш малко вяра отиди. Ако не друго, то поне ще си поговориш с някого.

Не е вярно това за зелената рецепта, с обикновенна се дават. Може би имаш впредвид лекарства от типа на Диазепам, те не са антидепресанти.

Е ако ми говориш за валериан може и без рецепта... аз имам предвид сериозните анти депресанти.

Валериана не е антидепресант а билков седатив. "Сериозните" антидепресанти се водят SSRI - селективни инхибитори на обратното захващане на серотонина (не че има класификация на сериозни и несериозни). Дават се срещу обикновенна рецепта, не зелена

Да за валериана знам ;) ама все пак не знаех ти до колко си запознат. Ами може би се исказах прибързано, защото в чужбине е със зелена. Но щом казваш, че тук не е така значи ОК :) аз не съм добре запозната.

Не ти пожелавам да се запознаваш :-s В бг времето тече на бавни обороти, около 10-15 години сме назад в развитието