PDA

View Full Version : Какво бихте ме посъветвали?



great_mari
06-22-2008, 20:57
Здасти на всички.Тази годиназавърших 7. клас и сега са ми изпитите.Още от 6. клас уча като побъркана и се надявам да изкарам добри оценки,а и майка ми само ме натиска да уча и ме държи като в затвор,но това е друга тема.Въпросът ми е как да накарам наще да ми купят хъски ако изкарам хубави оценки на изпитите и ме приемат в Руската гимназия в Пловдив(там искам)?Винаги съм била изпълнителната и послушна дъщеря,правя каквото ми наредят,а това да си имам куче ми е мечта от малка.Проблемът е в това,че имам 2 папагала,които аз не исках,след като умря първият,който имах - той беше всичко за мен и след като умря не исках други папагали,но наще ми купиха против волята ми.Миналата година се опитах да говоря с тях да ми купят куче,но те отказаха.Кажете как да се опитам да ги убедя,моля ви :( :cry:

Canis_Dirus
06-22-2008, 20:59
Влез в Английската и прати много поздрави на М. Маркова :D

great_mari
06-22-2008, 21:08
Стига де,никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем.Моля ви кажете :-o

Lunatic-
06-22-2008, 21:11
заеби ученето
заеби майка си
заеби и хъскито
заеби ги всички
покажи им кой е шефа :D

kindergarden
06-22-2008, 21:13
Здасти на всички.Тази годиназавърших 7. клас и сега са ми изпитите.Още от 6. клас уча като побъркана и се надявам да изкарам добри оценки,а и майка ми само ме натиска да уча и ме държи като в затвор,но това е друга тема.Въпросът ми е как да накарам наще да ми купят хъски ако изкарам хубави оценки на изпитите и ме приемат в Руската гимназия в Пловдив(там искам)?Винаги съм била изпълнителната и послушна дъщеря,правя каквото ми наредят,а това да си имам куче ми е мечта от малка.Проблемът е в това,че имам 2 папагала,които аз не исках,след като умря първият,който имах - той беше всичко за мен и след като умря не исках други папагали,но наще ми купиха против волята ми.Миналата година се опитах да говоря с тях да ми купят куче,но те отказаха.Кажете как да се опитам да ги убедя,моля ви :( :cry:накарай някой да ти подари...това според мен е начинът...и моите родители са такива...но вече ги оставям просто да си плямпат :-D

great_mari
06-22-2008, 21:17
Здасти на всички.Тази годиназавърших 7. клас и сега са ми изпитите.Още от 6. клас уча като побъркана и се надявам да изкарам добри оценки,а и майка ми само ме натиска да уча и ме държи като в затвор,но това е друга тема.Въпросът ми е как да накарам наще да ми купят хъски ако изкарам хубави оценки на изпитите и ме приемат в Руската гимназия в Пловдив(там искам)?Винаги съм била изпълнителната и послушна дъщеря,правя каквото ми наредят,а това да си имам куче ми е мечта от малка.Проблемът е в това,че имам 2 папагала,които аз не исках,след като умря първият,който имах - той беше всичко за мен и след като умря не исках други папагали,но наще ми купиха против волята ми.Миналата година се опитах да говоря с тях да ми купят куче,но те отказаха.Кажете как да се опитам да ги убедя,моля ви :( :cry:накарай някой да ти подари...това според мен е начинът...и моите родители са такива...но вече ги оставям просто да си плямпат :-D

Koй би ми подарил куче за 300 лв?! 8-) :lol: тва тряя някой го е блъскал товарния влак.За жалост нямам роднини в чужбина например или такива,които ще ми подарат 300 лв,освен наще,но те не са съгласни да ми купят куче :(

SiegHeil
06-22-2008, 21:19
Крайно, радиакално, маниалкално неподчиение.
Хъски няма да получиш ама поне ще им го начукаш 8-)

Ебавам те за хъскито ^^...тва съм го опитвал лично и се получава...в момента имам много-много кратно по голяма свобода от миналата година...а за хъскито...циклиш, циклиш, циклиш им на главата..пък ако не щат - майната им прави квото си искаш..пиене, купони, не се прибирай с дни, смени радиакално стила си на обличане...ще си правиш кефа и ще получиш огромни количества свобода...а най вероятно и доста наказания..ама след 3-4 тия път ще спрат и наказанията...ако пак не получиш хъски до няколко месеца събери си пари и си купи от магазина, нищо няма да ти кажат...и все пак не прекалявай..много :>

ПП: Не при всички родители действа, но поне аз не знам неуспешни случаи...

PsihoPatka
06-22-2008, 21:19
ами поговори пак с тях и направете уговорка ако направиш нещо,което те искат от теб или ако влезеш където искаш да ти купят хъски.обещай,че ще се грижиш за него и няма да им съзадаваш главоболия.ако и това не помогне-събери пари да си го купиш и накарай някой уж да ти го паради. 8-)

summer_moon31
06-22-2008, 21:25
заеби ученето
заеби майка си
заеби и хъскито
заеби ги всички
покажи им кой е шефа :D

+1

great_mari
06-22-2008, 21:25
Крайно, радиакално, маниалкално неподчиение.
Хъски няма да получиш ама поне ще им го начукаш 8-)

Ебавам те за хъскито ^^...тва съм го опитвал лично и се получава...в момента имам много-много кратно по голяма свобода от миналата година...а за хъскито...циклиш, циклиш, циклиш им на главата..пък ако не щат - майната им прави квото си искаш..пиене, купони, не се прибирай с дни, смени радиакално стила си на обличане...ще си правиш кефа и ще получиш огромни количества свобода...а най вероятно и доста наказания..ама след 3-4 тия път ще спрат и наказанията...ако пак не получиш хъски до няколко месеца събери си пари и си купи от магазина, нищо няма да ти кажат...и все пак не прекалявай..много :>

ПП: Не при всички родители действа, но поне аз не знам неуспешни случаи...

Само мойте родители ли живеят в 18 век?!Вечерният ми час през лятната ваканция е 9.30,през деня НЕ мога да ходя на плаж/на центъра сприятелки.Не трябва след 8 часа да съм далеч от блока,в който живея...Кого ли заблуждавам,та аз ако закъснея с 10 мин се почват едни скандали по тела,едни наказания..а аз искам хъски да ми купят...най-накрая наистина аз ще си събера пари за хъскито,но пък тва за бягането от нас е идея,но проблема е един - нямам на кого да се подпра.Няма кой да ми даде приятелско рамо,защото приятелките ми се промениха коренно и вече не са същите-> съответно не мога да им имам доверие и така :? :-o :x :P

SiegHeil
06-22-2008, 21:29
Спокойно, от една порода са...но никога не е лошо да поемеш риска...просто като те накажат казваш 'Добре' и си правиш квото искаш...като ти кажат да се прибираш пак казваш 'Добре' и си правиш кво си искаш...и се пак си 7ми клас нормално да има някъкъв контрол..
Най добре пробвай първо да седнеш сериозно и да си поговориш с тях че си голям човек бла-бла искаш няква свобода и т.н..

Devilsplaymate
06-22-2008, 21:30
Момиче, не се излагай. Как ще бяхаш от вкъщи? Та това е едно куче. Наистина, според описанието ти, родителите ти изглеждат параноици, но... ще търпиш... о.О
За сега, ако изкараш добри оценки на изпитите, кажи им че си го постигнала с много труд и би трябвало да имаш възнаграждение...

great_mari
06-22-2008, 21:31
Спокойно, от една порода са...но никога не е лошо да поемеш риска...просто като те накажат казваш 'Добре' и си правиш квото искаш...като ти кажат да се прибираш пак казваш 'Добре' и си правиш кво си искаш...и се пак си 7ми клас нормално да има някъкъв контрол..
Най добре пробвай първо да седнеш сериозно и да си поговориш с тях че си голям човек бла-бла искаш няква свобода и т.н..
Тва вече го напрайх и не подейства,а чесно казано ме е страх да поема риск,щото ако ме остаат без ключове и цял ден в нас,няма да мога да изляза,а и съм на 8 етаж следователно няма да мога да се измъкна през прозореца Жива 8-)

great_mari
06-22-2008, 21:32
Момиче, не се излагай. Как ще бяхаш от вкъщи? Та това е едно куче. Наистина, според описанието ти, родителите ти изглеждат параноици, но... ще търпиш... о.О
За сега, ако изкараш добри оценки на изпитите, кажи им че си го постигнала с много труд и би трябвало да имаш възнаграждение...
не бе бягането от нас е осмисляно от по-рано и не заради кучето 8-) :P ама все пак кат избягам най-мн да стана клошарка :razz: :?

SiegHeil
06-22-2008, 21:35
Тва вече го напрайх и не подейства,а чесно казано ме е страх да поема риск,щото ако ме остаат без ключове и цял ден в нас,няма да мога да изляза,а и съм на 8 етаж следователно няма да мога да се измъкна през прозореца Жива 8-)
Който играе печели, който не играе не печели...може да нямаш хъски и да учиш по цял дена може и да имаш хъски и да правиш каквото си искаш ^^
А и винаги можеш да си скриеш ключовете или да направиш копие..1.50 струва..

great_mari
06-22-2008, 21:39
Тва вече го напрайх и не подейства,а чесно казано ме е страх да поема риск,щото ако ме остаат без ключове и цял ден в нас,няма да мога да изляза,а и съм на 8 етаж следователно няма да мога да се измъкна през прозореца Жива 8-)
Който играе печели, който не играе не печели...може да нямаш хъски и да учиш по цял дена може и да имаш хъски и да правиш каквото си искаш ^^
А и винаги можеш да си скриеш ключовете или да направиш копие..1.50 струва..
това за копието е идея..а също така има ли вариант на първо време да пробвам нещо без своенравия и ако тогава не стане да действам? :-o

kindergarden
06-22-2008, 21:40
Момиче, не се излагай. Как ще бяхаш от вкъщи? Та това е едно куче. Наистина, според описанието ти, родителите ти изглеждат параноици, но... ще търпиш... о.О
За сега, ако изкараш добри оценки на изпитите, кажи им че си го постигнала с много труд и би трябвало да имаш възнаграждение...
не бе бягането от нас е осмисляно от по-рано и не заради кучето 8-) :P ама все пак кат избягам най-мн да стана клошарка :razz: :?това са глупости...след няколко години ще се махнеш...не си съсипвай живота...все пак сега те хранят купуват ти дрехи и простотии...потърпи :)

great_mari
06-22-2008, 21:42
мерси на всички,които писаха в темата,но сега аз ще лягам вие можете да пиешете аз утре ще прочета :) :-) лека нощ :-)

stefinka
06-22-2008, 21:49
еми попитай ги дали ако си събереш парите ще ти вземат кучето и кажи че ше се грижиш за него те нищо няма да правят и дано се получи и аз съм имала такива проблеми обаче с декоративен заек и казах че имам парите само да ми позволят и се получи

SiegHeil
06-22-2008, 21:49
това за копието е идея..а също така има ли вариант на първо време да пробвам нещо без своенравия и ако тогава не стане да действам? :-o
Казах ти, провай да и макжеш че искаш повече свобода и по малко контрол..ако не стане...бой през просото..

*BaeuTy:
06-22-2008, 22:10
ami vij sedni i im kaji 4e ima6 1 me4ta i se nadqva6 da bude prevurnata v realnost AKO izkara6 dobri ocenki na izpitite...4e 6te se griji6 za ku4eto/koeto znai ne e tolkoz lesno kolkoto izglejda/ i 4e mn mn mn iska6 ku4ence
a btw az mn iskah ribki ama na6te ne mi davaha 6toto imam kotka... ta subrah si pari,haresah si ribki i za rd-to mi 1 fr mi gi podari /a az se praveh na stra6no iznenadana/ i bqh happy a te nqmaha kfo da napraqt i ribkite si ostanaha i kotkata n6 ne im napravi tei 4e.. ako 1to ne mine probvai s 2roto :D :D :D 8-)

great_mari
06-23-2008, 06:29
ami vij sedni i im kaji 4e ima6 1 me4ta i se nadqva6 da bude prevurnata v realnost AKO izkara6 dobri ocenki na izpitite...4e 6te se griji6 za ku4eto/koeto znai ne e tolkoz lesno kolkoto izglejda/ i 4e mn mn mn iska6 ku4ence
a btw az mn iskah ribki ama na6te ne mi davaha 6toto imam kotka... ta subrah si pari,haresah si ribki i za rd-to mi 1 fr mi gi podari /a az se praveh na stra6no iznenadana/ i bqh happy a te nqmaha kfo da napraqt i ribkite si ostanaha i kotkata n6 ne im napravi tei 4e.. ako 1to ne mine probvai s 2roto :D :D :D 8-)
На 3 юли ще чакам резултатите от изпитите и след това ще ги мъча 8-)
Те са ми казвали,че парите не са проблем,а това,че когато времето е дъждовно или рано сутрин няма да го извеждам и ще карам баща ми,което не е вярно,също така и защото като съм отишла някъде и те трябвало да се занимават с кучето..макар че то и за първия папагал говореха,че като отида някъде ще го пуснат да излети,защото бил настроен срещу тях(когато мен ме нямаше в нас,той почваше да ги хапе,да крещи и т.н. :shock: :razz: )
Ако с оценките от изпитите не стане,ще започна друга песен -> мамо искам свобода,ако не куче,ако ми я дадат ок и след време ще си събера парите за куче и така,а ако и свобода не ми дадат - тогава почвам си права каквото поискам :oops: :P

jony
06-23-2008, 10:19
Оиаш и си вадиш ключ от вас. Кат те накажат и те заключат се изнизваш и се прибираш точно преди тях като трябва да си личи че си била на вънка. Мноого интересно ще те гледат. Иначе т'ва с тръшкането може да не помогне, но неподчинението определено ще ти спаси положението. ГЛадна стачка, мълчАЛива стачка...и.т.н. варианти много, само желание да има 8)

summer_moon31
06-23-2008, 12:12
Оиаш и си вадиш ключ от вас. Кат те накажат и те заключат се изнизваш и се прибираш точно преди тях като трябва да си личи че си била на вънка. Мноого интересно ще те гледат. Иначе т'ва с тръшкането може да не помогне, но неподчинението определено ще ти спаси положението. ГЛадна стачка, мълчАЛива стачка...и.т.н. варианти много, само желание да има 8)

+1