PDA

View Full Version : Ужилване ?!



evilkaAaAa
06-22-2008, 20:04
Може да ми е тъп въпроса, но не знам кога ще имам възможност да посетя личната си лекарка и за това се обръщам към вас. Ужили ме пчела.. Има ли възможност да ме зарази с някаква болест.. ??

mumiikataa
06-22-2008, 20:23
НЕ!Дори е полезно жиленето от пчели.Гледай само жилото да не е в теб.Мисля,че най-бързо минаваше от малко оцет(или вода) със сода за хляб...Поне така знам.

remember_me
06-22-2008, 20:44
mi zna4i ako ima jilo go izkarai li ddz. znam samo 4e trqbva da go tarka6 s 4esan i 6te ti mine

mumiikataa
06-22-2008, 20:51
То може да мине и без мазане и такива работи,ма ще я сърби повече...А и още нещо.Пчелите могат да жилят само веднъж => няма от къде да е дошла тази болест. Ако не знаеш защо жилят само по веднъж,ще ти кажа.Защото когато забият жилото и когато опитат да го извадят,то се къса от телцето и така пчелата след много малко време умира.Дори и да поиска няма да може да жили пак,просто защото няма с какво.Чесъна много мирише...И затова аз отново ще се повторя и ще кажа оцет или вода и сода за хляб.Няма как да нямате вкъщи.Разбъркваш мъничко и слагаш на мястото.Може да щипе,да те позаболи малко.След мъничко топни пак.Не го измивай веднага.

evilkaAaAa
06-22-2008, 20:54
тя си остави жилото, но аз го махнах и понеже не си бях в нас помолих за лед - помогна ми за болката. Когато се прибрах майка ми ми даде мехлем някакъв, но аз се притеснявах да не ми предаде някаква болест, че ....

Благодаря, за отговорите! :-)

п.п.: ако има и други хора с мнение по въпроса, моля да пишат ;) 8)

mumiikataa
06-22-2008, 21:00
Леда премахва само болката.Другите методи помагат за евентуално да се премахнат микроби ако има и да се ускори процеса на зарастване.