PDA

View Full Version : Как да помогна на приятелката си



angel000
06-22-2008, 21:06
Доста късно се реших да пиша тук за този проблем , но все пак се надявам да отговорите без критики. Стана така,че най-добрата ми приятелка от моя клас се измести със семейството си в друг град и съответно трябваше да смени училището (това се случи в началото на втория срок тази година ) С нея всяка вечер се чуваме по GSM-a и почти всяка събота си ходим на гости. Проблемът е че докато бяхме в един клас аз , тя и още няколко момичета бяхме така да го наречем VIP-a на класа , но след като се измести в новият и клас вече не е така , разказва ми че била от най-смотаните и никой от съучениците и не я харесвал ( в смисал не за гадже , а просто за приятелка ) , а иначе тя не е надута или някаква такава , просто си е супер яка мацка но нещо не се е полоучило. От тогава е страшно депресирана , опитвам се да я успокоя и и казвам , че всичко ще се оправи , но тя е много зле . Сега към края на годината ми каза , че мислела да избяга от тях , защото родителите и не искали да се върнат в старото си жилище . Имам чувството , че ще свърши някоя страшна глупост . Казах и хиляди пъти да не обръща внимание на съучениците си и да не и пука все пак си има нас истинските и приятелки ,но това не помага. Моля ви ако някой е изпадал в подобни ситуации да каже как се е справил или просто дайте съвет как да и помогна . И моля без злобни нападки , това наистина е сериозен проблем .

TheNewReligion
06-22-2008, 21:36
Еми , според мен ти не можеш да и помогнеш . Тя , ако сама не се опита да общува с новите си съученици открито и да се държи ако както се държи с теб , няма да стане .

MiMcHeToOo
06-22-2008, 23:16
Не може всичко да е розово ;) Аз кво да кажа като никога не съм била от така наречения "ВИП". Не знам що така го наричате, но знам кво имате предвид... Та какво, да си тегля ножа освен? Баси хората дето сте, заклевам се. Кво като не сте на върха?! Та, за бога вие още нищо не сте видели... Айде фукайте се, радвайте се, че сте випченца в даскалото ама ше видим след време като ви очука живота дали ще сте толкова "ВИП" ;) Всичко хубаво ви желая! 8)

_SmiLe_FoR_yOu_
06-23-2008, 00:18
Хахаха "ВИП" сте във вашето даскало щото сигурно сте мааааалко по отракани от др ви съученици и сиг имате по-хубави дрешки. Като сте толкова "ВИП" нека приятелката ти сега като е в ново даскало да се покаже като "ВИП". Като си смениш средата си показваш какъв си всъщност. Ако е толкова "ВИП" да си вдигне главата и да се стегне малко.Да почне да общува с "НЕ-ВИПОВЕТЕ" и да си избие от главата глупостите за рязане на вени и т.н., щото предполагам това имаш в предвид. И ако искаш да и помогнеш и говори позитивно и т.н. Всичко ще отмине. А и остава само една седмица от даскалото.. после идва лятото и ще и вдигнете малко настроението. Айде със здраве вип-чета.

sexy_sladuranka___
06-23-2008, 11:56
Аз мисля че приятелката ти има проблем , а не съучениците и . В крайна сметка нищо няма да изгуби ако поговори с някого или примерно си предложи помоща . Ако тя гледа от високо на другите то как тогава да я искат в компанията си , кажи ми ? Щом се има за толкова ВИП на и сега :-o