PDA

View Full Version : Прилепче О.о



Madn3s5
06-23-2008, 10:46
Значи,снощи докато бях навън,майка ми намерила на прането (на простора) едно новородено прилепче съвсем малко и решила да го отгледа щото било грехота да го хвърли .. само,че то е на 1 ден мах. и незнаем нито с какво се храни нито какво пие :shock: сложихме му една клечица на която да виси но ако не яде нещо ще умре сигурно :-o Търсих в интернет с какво се хранят прилепите,но там пише само за големите ( с насекоми,кръв,плодове) и много зависи от породата :-o Пише че българските се хранят с насекоми,но ние сме в Италия :shock: Та въпроса ми е някой отглеждал ли е такова животинче,и какво да го правим :-o ..

пп.незнам дали раздела е правилен.. 8-)

Wrathchild
06-23-2008, 10:53
С мляко. Все пак е бозайник.

VerryBerry
06-23-2008, 11:34
Пуснете го на свобода..

Madn3s5
06-23-2008, 11:34
С мляко. Все пак е бозайник.

Не иска мляко :?


Пуснете го на свобода

Но то е съвсем мъничко,не може да лети едвам диша,ако го пуснем или ще го изядът или ще си умре ..

remember_me
06-23-2008, 12:14
emi 6tom e novoredeno ne bi trqbvalo maika my da go ostavi. spomqnm si 4e ako ima 4yjda mirizma po nego (4ove6ka) maikata nqma da go prieme pove4e. imala sam sly4ai s malki kotenca. s pr-kite mi re6ihme da gi varnem obratno na maikata no tq ysetila razli4niqt miriz po tqh i gi ybi. taka 4e ako ste pipali prilep4eto nqma na4in maikata da go prieme otnovo. i pri nas sa6to e imlo prilep4e. be6e savsem mani4ko.ne go barahme nito go zaka4ahme. i prez no6ta nz kakvo e stanalo no si e tragnalo. ostavi go ediniq den taka ne go pipai ne go zaka4ai i maika my moje da doide da si go pribere ako li ne dai go...ddz nqkade iz tvoqt grad 6otm ne si ot bg bi trqbvalo da ima kade da go ostavi6 za da se grijat za nego.btw mislq 4e s mlqko se hranqt.nali vse pak sa bozainici.

sladur4etyYy
06-23-2008, 12:17
някой отглеждал ли е такова животинче,и какво да го правим :-o ..



със сигурност пове4е от половината форум отглежда прилепи :D

Mementomori
06-23-2008, 13:37
Не съм отглеждала прилеп,спомням си веднъж един беше влязъл в блока,докато живеех там на 2 пъти и после си излезе,доста страхлив,а на едни момичета беше влязъл друг в стаята и те през нощта го бяха усетили :D .Защо не се обърнете към зоолози,зоопарк или нещо такова и те да го поемат,едва ли само би оцеляло.

Madn3s5
06-23-2008, 17:39
Днес майка му даде кашкавал и то яде :shock: :lol: пробвах пак да му дам мляко ама си напъха цялата глава и почна да квичи :shock: тая вечер ще го оставим на терасата дано си го намери майката :( мерси за помоща ..

Entel
06-25-2008, 12:48
По принцип мисля, че са плодоядни тези. Пробвай да му дадеш каша от плодове.

mulgore
06-25-2008, 14:04
Абе я пускайте животното бе.
Ще гледат прилеп.Ебати болните хора.

Wrathchild
06-25-2008, 14:47
Днес майка му даде кашкавал и то яде :shock: :lol: пробвах пак да му дам мляко ама си напъха цялата глава и почна да квичи :shock: тая вечер ще го оставим на терасата дано си го намери майката :( мерси за помоща ..Абе човек... прилепчето е бебе, да не си му давала купичка? Новородени бебета бозайници, които няма кой да ги кърми, им се дава храна с капкомер или нещо подобно. Между другото кашата от плодове е добра идея.

Madn3s5
06-25-2008, 15:32
Абе я пускайте животното бе.
Ще гледат прилеп.Ебати болните хора.

Явно не си видялa,че съм писала,че е НОВОРОДЕНО и само не може да се справи и ако да сме "болни хора" означава да му помогнем да оцелее,да болни сме! :-x

mulgore
06-25-2008, 17:08
И какво,като е новородено?
И да прочетох.

Колко прилепа се раждат,оцеляват и порасват.
Вземи помисли малко.

TellMeYourName
06-25-2008, 17:14
И какво,като е новородено?
И да прочетох.

Колко прилепа се раждат,оцеляват и порасват.
Вземи помисли малко.Прилепите живеят на колонии ;)
не ми се вярва да оцелее,особено ако е малко...

Madn3s5
06-25-2008, 17:40
И какво,като е новородено?
И да прочетох.

Колко прилепа се раждат,оцеляват и порасват.
Вземи помисли малко.

А колко умират изядени от други животни или смачкани?!?

Някой мод да заключи темата ..

Pliok0019
06-25-2008, 17:41
Щe умре. Съжалявам.

mulgore
06-25-2008, 17:49
И какво,като е новородено?
И да прочетох.

Колко прилепа се раждат,оцеляват и порасват.
Вземи помисли малко.Прилепите живеят на колонии ;)
не ми се вярва да оцелее,особено ако е малко...
и в пещери.



И какво,като е новородено?
И да прочетох.

Колко прилепа се раждат,оцеляват и порасват.
Вземи помисли малко.

А колко умират изядени от други животни или смачкани?!?

Някой мод да заключи темата ..
И в двата случая ще умре.
Обаче в този,че го държиш у вас е по-вероятно.

TellMeYourName
06-25-2008, 18:14
И какво,като е новородено?
И да прочетох.

Колко прилепа се раждат,оцеляват и порасват.
Вземи помисли малко.Прилепите живеят на колонии ;)
не ми се вярва да оцелее,особено ако е малко...
и в пещери.
и на баба ми на тавана :razz:

mulgore
06-25-2008, 18:38
И какво,като е новородено?
И да прочетох.

Колко прилепа се раждат,оцеляват и порасват.
Вземи помисли малко.Прилепите живеят на колонии ;)
не ми се вярва да оцелее,особено ако е малко...
и в пещери.
и на баба ми на тавана :razz:
[b]Абе ти AnimalPlanet да си гледал някога през живота си?
(риторичен въпрос - не)

Och S

TellMeYourName
06-25-2008, 18:43
Ами,аз за тва,не се ебавах :) верно имаше преди прилепи на баба ми на тавана,убихме ги(споко не ги изядохме)

АнимълПланет не гледам,тъпо е,някфи животни,предпочитам Дискавъри Ченъл.

mulgore
06-25-2008, 19:16
И да ги беше изял нямаше да се съмнявам. :D :-)

4eere6ka_kiss
06-25-2008, 19:23
ООоо лошоо :D Ми излез навън събери разни нещ като треваа , насекоми и ей такива и му ги дай :D Да видиме какво ще яде , а ако не хапне нищо от тия неща :( Нз

chocoleptic
06-25-2008, 19:24
Абе я пускайте животното бе.
Ще гледат прилеп.Ебати болните хора.
+1

TheNewReligion
06-25-2008, 23:33
Еми , аз съм чувала , че прилепите са дяволски създания и носят нещастие , но може и Бог да ви го е пратил , защото знае , че сте добри хора и ще се опитате да помогнете на прилепа ... :)
Миналото лято както си седях в хола , към 2-3 часа през ноща беше , на отворена врата седях и изведнъж нещо падна при сушилката за дрехи . Аз се приближих и видях , че нещо черно с разперени криле иде към мене и така се изплаших ... Започна да лети из стаята , а аз му виках да се маха . Събудих мама и тя дойде и прилепа се беше свил на сушилката за дрехи . Мама я изнесе на балкона и той си отлетя ...
Съжалявам , че се отплеснах , но когато се сетя за тази история много се кефя . 8-)
Та по темата : Давайте му кашкавал щом яде , но недейте да го пипате с ръце , ами с кърпа примерно . Оставете го на терасата през ноща да видим .. Може пък майката да си го познае и да си го вземе (ако не е пипано бебето с ръце и не мирише на чуждо) ! Дано майката да си го намери ! :-) :)

mumiikataa
06-26-2008, 07:14
И аз съм гледала прилепче.С какво му давахте млякото?

Madn3s5
06-26-2008, 08:55
И аз съм гледала прилепче.С какво му давахте млякото?

Ами първо с една капачка,но то е сляпо още и не виждаше,след това с спринцовка (без игла) :)

bulgarche
07-10-2008, 08:00
К'во стана? Пукна ли прилепчето? Много трудно е да отгледаш прилеп, при нас много рядко оцеляват. Но как реши че е малко? Те попринцип са си дребни бозайничета (зависи от вида все пак).