PDA

View Full Version : имам проблем с космите



biggie
06-23-2008, 14:02
епа момче на 15 съм, но от 1 година имам страшно окосмяване..
Махам си ги по краката, но се чудя дали да почна и по гърба/стомаха/циците и т.н.

Не ме разбирайте погрешно, не го правя за да съм в крак с модата да съм с по-гладки крачета от момичетата, ами защото съм СТРАШНО КОСМАТ.
Баща ми и майка ми не са такива, не знам що тъй се получава...

Дайте ми съвет кво да правя... козметик ли ? къде да ги махам космите и къде не?

Мерси

fiama
06-23-2008, 14:09
Щом се чувстваш некомфортно с косми - махай ги! Най-добре първия път иди на козметик. След това можеш и сам с лентички, кола-маска или епилатор. Можеш да се обезкосмиш навсякъде, щом казваш че си с по-обилно окосмение.

remember_me
06-23-2008, 14:14
sledva6tiqt potencialen gei :D

cOlOr_cHiLd
06-23-2008, 14:54
Първоначално можеш да отидеш при дерматолог и да обсъдиш проблема си с него. Оттам вече, в зависимост от неговото мнение ще прецениш сам. И ако трябва да се махнат, по-добре се довери на лазерната епилация. Вярно е, че е по-скъпо, но все пак става въпрос за твоето тяло и качеството на премахването също е от значение. Можеш да използваш и епилатор, но при лазерът още след втората процедура ( тъй като само една може и да не е достатъчна ) сам ще забележиш промяната. При лазерната епилация също така ефектът трае някъде към 1 година и половина. Надявам се да съм ти помогнала :) Успех

П.С. : Недей да избързваш с действието си, тъй като това е нещо важно и после да не съжаляваш

biggie
06-23-2008, 15:10
sledva6tiqt potencialen gei :D
Ти май си толкова тъп, че не прочете целия ми пост, а? Айде повече не пиши в темата, щото ставаш за смях.


Първоначално можеш да отидеш при дерматолог и да обсъдиш проблема си с него. Оттам вече, в зависимост от неговото мнение ще прецениш сам. И ако трябва да се махнат, по-добре се довери на лазерната епилация. Вярно е, че е по-скъпо, но все пак става въпрос за твоето тяло и качеството на премахването също е от значение. Можеш да използваш и епилатор, но при лазерът още след втората процедура ( тъй като само една може и да не е достатъчна ) сам ще забележиш промяната. При лазерната епилация също така ефектът трае някъде към 1 година и половина. Надявам се да съм ти помогнала Smile Успех

П.С. : Недей да избързваш с действието си, тъй като това е нещо важно и после да не съжаляваш
Не става въпрос за някакво МНОГО голямо и бързо окосмяване, а за това че вече имам косъмчета почти навсякъде по тялото. Даже и по лицето (не мустаците и брадата - те не ме притесняват). ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е.... :(

btw Сигурна ли си, че дерматолога е правилния ?
От друг източник знам, че дерматолог е за пъпки, а ендокринолога е за космите.
В скоро време ще отида до личния лекар за направление.

strangezone
06-23-2008, 15:49
Ба човек покажи една снимка да се посмеем :grin: ...сори това беше малко гръбо :? еми върви до магазина и си земи кола маска нормално е на тази възраст да се окосмяваш(е ама по гърба чак...) а за дерматолога той може да те пренасочи към друг лекар,но все пак се посъветвай с личния си лекар...това е от мен
take care... :)

fenkatakrisi952
06-23-2008, 16:24
Щом се чувстваш некомфортно с косми - махай ги! Най-добре първия път иди на козметик. След това можеш и сам с лентички, кола-маска или епилатор. Можеш да се обезкосмиш навсякъде, щом казваш че си с по-обилно окосмение.
+1 8-)

biggie
06-23-2008, 16:42
ае по гърба нямам де, там са мъхове ама ти говоря за циците и там около тях
вече са черни и ме дразнят много

тия бъзици можеш да ги спестяваш.. я се постави на мое място...

Kaval2
06-23-2008, 18:32
Пич порастваш ;) Едно време и аз имах 5 косъма на пъпа и две пички ми се кефиха ама сега имам по - корема, гърдите и т.н... съответно се махат, но на ръцете ако почнеш и да си скубиш веждите си комплексар да знаеш :))
По краката... какво толкова, направи си татус и никой няма да ти гледа космите : )))

biggie
06-24-2008, 08:20
И все пак, може и да ми се смеете но съм забелязал, че всяко поколение се развива все по-бързо и съответно става все по-космато.. Не веднъж съм виждал деца, които нямат 5 години с косми като на 14-15 годишен... А пък през 80-те космите са били рядкост до колкото знам.

Мен лично ме интерисува как да си махам космите по лицето (не мустаците и брадата ами на скулите примерно)

DeathRogue
06-24-2008, 14:46
епа момче на 15 съм, но от 1 година имам страшно окосмяване..
Махам си ги по краката, но се чудя дали да почна и по гърба/стомаха/циците и т.н.

Не ме разбирайте погрешно, не го правя за да съм в крак с модата да съм с по-гладки крачета от момичетата, ами защото съм СТРАШНО КОСМАТ.
Баща ми и майка ми не са такива, не знам що тъй се получава...

Дайте ми съвет кво да правя... козметик ли ? къде да ги махам космите и къде не?

Мерси




6tom maika ti i ba6ta ti ne sa takiva....suseda kosmat li e? 8-)

Marianella
06-24-2008, 23:13
Абе мъжа няма ли косми какъв мъж е?

Ares
06-24-2008, 23:16
епа момче на 15 съм, но от 1 година имам страшно окосмяване..
Махам си ги по краката, но се чудя дали да почна и по гърба/стомаха/циците и т.н.

Не ме разбирайте погрешно, не го правя за да съм в крак с модата да съм с по-гладки крачета от момичетата, ами защото съм СТРАШНО КОСМАТ.
Баща ми и майка ми не са такива, не знам що тъй се получава...

Дайте ми съвет кво да правя... козметик ли ? къде да ги махам космите и къде не?

Мерси




6tom maika ti i ba6ta ti ne sa takiva....suseda kosmat li e? 8-)
Интересното е,че и аз съм в подобна ситуация.След по-малко от 2 месеца правя 15,а съм по-космат от баща си,особено в краката...сега гледам,май и по гърдите ще ми поникнат косми,а баща ми няма 1 косъм на гърдите.Що така бе :o ?Иначе аз те съветвам да си стоиш с космите.За мен мъж без косми не е мъж!Стой си с космите и да не ти пука 8) !Направо ми се повръща като видя някой голям мъж,пък в краката-като женичка!Бляк!Аз не съм тръгнал да свалям прости курветини,които се кефят на мазни фйешън гейчета!Пффф...А ако това,че всяко следващо поколение е по-космато от предишното,е вярно,значи след време човекът и маймуната ще се различават трудно :D .

DeathRogue
06-25-2008, 12:44
епа момче на 15 съм, но от 1 година имам страшно окосмяване..
Махам си ги по краката, но се чудя дали да почна и по гърба/стомаха/циците и т.н.

Не ме разбирайте погрешно, не го правя за да съм в крак с модата да съм с по-гладки крачета от момичетата, ами защото съм СТРАШНО КОСМАТ.
Баща ми и майка ми не са такива, не знам що тъй се получава...

Дайте ми съвет кво да правя... козметик ли ? къде да ги махам космите и къде не?

Мерси




6tom maika ti i ba6ta ti ne sa takiva....suseda kosmat li e? 8-)
Интересното е,че и аз съм в подобна ситуация.След по-малко от 2 месеца правя 15,а съм по-космат от баща си,особено в краката...сега гледам,май и по гърдите ще ми поникнат косми,а баща ми няма 1 косъм на гърдите.Що така бе :o ?Иначе аз те съветвам да си стоиш с космите.За мен мъж без косми не е мъж!Стой си с космите и да не ти пука 8) !Направо ми се повръща като видя някой голям мъж,пък в краката-като женичка!Бляк!Аз не съм тръгнал да свалям прости курветини,които се кефят на мазни фйешън гейчета!Пффф...А ако това,че всяко следващо поколение е по-космато от предишното,е вярно,значи след време човекът и маймуната ще се различават трудно :D .

Normalno e...az sled 2 sedmici pravq 15 i az imam kosmi ama mislq 4e ot slunceto 6te se izrusqt i nqma da si li4i tolkova :grin:

kudrev
06-25-2008, 15:28
Ти си новият Тарзан, бате.. :)

koes007
06-26-2008, 12:12
Абе, ти от каде знаеш че майкати няма косми по циците та си писал че родителите ти нямат? :razz: :razz: :razz:

EarthShaker
06-26-2008, 18:56
само ще си усложниш живота... после доживот ше тряа поддържаш с тия лайна... да не те ебе, с косми или без...

DevilWish
06-26-2008, 20:34
Махай ги ,но на гърдите ,ръцете не ги барай ;)

love__you
06-26-2008, 23:00
aZ SY6TO IMAM PROBLEM S SILNO OKOSMQVANE SAMO 4E MOITO E NAI VE4E po krakata. celite mi kraka ot gore do dolu sa silno okosmeni. ta az prikazvah s ba6ta mi i se ustanovi 4e sled nqkolko meseca kato napravq 18 i mi spre razvitieto na kosmite 6te ida na kontrolen pregled i sled tova otivam v sofiq da mi gi mahnat s lazerna epilaciq i to zavinagi da gi mahnat 4e ne gi ponasqm.Az taka 6te go re6a tozi problem.Ako po4ne6 da gi brusne6 ili epilira6 6te stane ujasnooo. osobenno ot krusta no gore i po gyrba . edno 4e tvyrdi drugo 4e byrzo 6ti raztat.. abe ako gi maha6 imam 4ustvoto 4e za v bude6te moje da sajelqva6. taka 4e misli predi da napravi6 ne6to ! uspeh :) :) :) :)

biggie
06-28-2008, 10:43
Ей тийнчета прости с акъл на 10 годишни, кво търсите тука бе? Що не излезете навън да играете криеница и не си набиете по една ножка а? Ай стига сте ми се правили на интересни. Като нямате кво да казвате просто си трайте бе! СТРАШНО много мразя таквиз...

А до тези, които написаха нещо компетентно по темата - мерси.


AZ SY6TO IMAM PROBLEM S SILNO OKOSMQVANE SAMO 4E MOITO E NAI VE4E po krakata. celite mi kraka ot gore do dolu sa silno okosmeni. ta az prikazvah s ba6ta mi i se ustanovi 4e sled nqkolko meseca kato napravq 18 i mi spre razvitieto na kosmite 6te ida na kontrolen pregled i sled tova otivam v sofiq da mi gi mahnat s lazerna epilaciq i to zavinagi da gi mahnat 4e ne gi ponasqm.Az taka 6te go re6a tozi problem.Ako po4ne6 da gi brusne6 ili epilira6 6te stane ujasnooo. osobenno ot krusta no gore i po gyrba . edno 4e tvyrdi drugo 4e byrzo 6ti raztat.. abe ako gi maha6 imam 4ustvoto 4e za v bude6te moje da sajelqva6. taka 4e misli predi da napravi6 ne6to ! uspeh
братле мойте крака също са космати, ама си ги махам и нямам проблеми с тях. А това за лазерната епилация дето го говориш - де да беше толкова лесно... Космите опадат едва след 2-3 пъти, демек трябва да изръсиш сумати и пари за операциите... Плюс това до колкото знам болката е ужасна


Интересното е,че и аз съм в подобна ситуация.След по-малко от 2 месеца правя 15,а съм по-космат от баща си,особено в краката...сега гледам,май и по гърдите ще ми поникнат косми,а баща ми няма 1 косъм на гърдите.Що така бе Surprised ?Иначе аз те съветвам да си стоиш с космите.За мен мъж без косми не е мъж!Стой си с космите и да не ти пука Cool !Направо ми се повръща като видя някой голям мъж,пък в краката-като женичка!Бляк!Аз не съм тръгнал да свалям прости курветини,които се кефят на мазни фйешън гейчета!Пффф...А ако това,че всяко следващо поколение е по-космато от предишното,е вярно,значи след време човекът и маймуната ще се различават трудно .
И аз бях на твоето мнение. Мислех да си стоя с космите, ама я ми отговори честно ... на сегашната ти възраст ако си много космат би ли отишъл на плаж/басейн(или някъде другаде където ти виждат тялото) ?

КурвиВашСъм
07-01-2008, 11:57
Да ни ти пука пич.Кво те интересува другите кво мислят за теб.По-добре не ги махай, след време ще съжаляваш

Ares
07-01-2008, 23:28
Ей тийнчета прости с акъл на 10 годишни, кво търсите тука бе? Що не излезете навън да играете криеница и не си набиете по една ножка а? Ай стига сте ми се правили на интересни. Като нямате кво да казвате просто си трайте бе! СТРАШНО много мразя таквиз...

А до тези, които написаха нещо компетентно по темата - мерси.


AZ SY6TO IMAM PROBLEM S SILNO OKOSMQVANE SAMO 4E MOITO E NAI VE4E po krakata. celite mi kraka ot gore do dolu sa silno okosmeni. ta az prikazvah s ba6ta mi i se ustanovi 4e sled nqkolko meseca kato napravq 18 i mi spre razvitieto na kosmite 6te ida na kontrolen pregled i sled tova otivam v sofiq da mi gi mahnat s lazerna epilaciq i to zavinagi da gi mahnat 4e ne gi ponasqm.Az taka 6te go re6a tozi problem.Ako po4ne6 da gi brusne6 ili epilira6 6te stane ujasnooo. osobenno ot krusta no gore i po gyrba . edno 4e tvyrdi drugo 4e byrzo 6ti raztat.. abe ako gi maha6 imam 4ustvoto 4e za v bude6te moje da sajelqva6. taka 4e misli predi da napravi6 ne6to ! uspeh
братле мойте крака също са космати, ама си ги махам и нямам проблеми с тях. А това за лазерната епилация дето го говориш - де да беше толкова лесно... Космите опадат едва след 2-3 пъти, демек трябва да изръсиш сумати и пари за операциите... Плюс това до колкото знам болката е ужасна


Интересното е,че и аз съм в подобна ситуация.След по-малко от 2 месеца правя 15,а съм по-космат от баща си,особено в краката...сега гледам,май и по гърдите ще ми поникнат косми,а баща ми няма 1 косъм на гърдите.Що така бе Surprised ?Иначе аз те съветвам да си стоиш с космите.За мен мъж без косми не е мъж!Стой си с космите и да не ти пука Cool !Направо ми се повръща като видя някой голям мъж,пък в краката-като женичка!Бляк!Аз не съм тръгнал да свалям прости курветини,които се кефят на мазни фйешън гейчета!Пффф...А ако това,че всяко следващо поколение е по-космато от предишното,е вярно,значи след време човекът и маймуната ще се различават трудно .
И аз бях на твоето мнение. Мислех да си стоя с космите, ама я ми отговори честно ... на сегашната ти възраст ако си много космат би ли отишъл на плаж/басейн(или някъде другаде където ти виждат тялото) ?
Да ти кажа честно,хич не ми пука!Предпочитам да съм космат,отколкото да съм като някаква женичка.Наистина не е красиво да си много космат,но го предпочитам пред това да нямам никакви косми.Най-добре е някъде по средата-да си имаш косми,но не много,за съжаление,това не може да се осъществи...А какво мислят разни комплексарчета не ми пука!

kest
06-09-2010, 02:35
po-spokoino be hora iaz sum kosmat i kakvo ot tova nali si muj da si jena ok ama si muj 6tom sa na tialototi zna4i tam triabva da sa si mnogo e prosto

KumchoValcho
06-09-2010, 13:53
БОЖЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Какво като е мъж, задължително ли е да седи с косми? Въпроса е, че НА НЕГО НЕ МУ ХАРЕСВА, това е важното в случая, не че вие харесвате мъжете да са космати. Не ви пита дали да си ги маха, пита ви КАК.

elito0o0o0
06-09-2010, 17:44
po-spokoino be hora iaz sum kosmat i kakvo ot tova nali si muj da si jena ok ama si muj 6tom sa na tialototi zna4i tam triabva da sa si mnogo e prostoМен ако питаш... и мъжа и жената като порастнат имат косми.. Това значи ли, че една жена като има косми не трябва да се бръсне? Човека има проблем, не му харесва, срамува се и не му е приятно да му гледат косматото тяло и пита КАК да ги махне... Какво като и ти имаш косми? Ми и аз имам.. момиче съм и съм длъжна да си бръсна 23123 места.. както на мен не ми е приятно да имам косми, така и на него... "К`во му пукало" .. Ми пука му на човека, няма да ходи като горила и да се прави, че няма и 1 косъм..

ПП: Отиди на козметик да ти ги махне с кола маска... боли,но поне 2-3 седмици би трябвало после да нямаш косми - зависи от растежа на космите ти. ... :-o :-o

l3thal
06-11-2010, 11:58
бате не се бръсни !!!!!!!!!! :( ПО ефективно е коламаската но боли молко повече :D (поне използвай коламаска ако не искаш да имаш косми ) :)

redbul2
06-12-2010, 12:31
Мен ако питаш... и мъжа и жената като порастнат имат косми.. Това значи ли, че една жена като има косми не трябва да се бръсне?

Еее,жените не си знаят собствения интерес.Щото по окосмяването на краката може да се направи извод(приблизително) за хормоналното ниво на някой мъж.И оттам за много други неща,например как е като любовник и в секса :D .Някои момчета имат висок хормон и окосмяване като големи мъже.А други са като децата.Обаче откъде ще го знае това някое момиче с тая мода за епилиране на краката при момчетата.Трябва още при първо запознанство да му смъкне слипа за да види какво има там,хахаха :-D
Не знам защо някои смятат кожата за чиста,а космите за гнусни.След като те растат върху нея.и колкото е чисто едното,толкова е и другото.

dirtyyy
06-12-2010, 13:34
Абе мъжа няма ли косми какъв мъж е?

Хубаво.
Ама ако ти се просне един чубака кво,яко ли ще ти е..

GaLiN91
03-12-2011, 15:02
Сега да си кажа и моето компетентно мнение.. Първо за да мислиш за пълно премахване и разни такива процедури трябва да си много космат в краката като мен.. На такива маймунки нищо друго не помага.. Половин година ми късаха гъза от кола маска, за да разбера, че няма смисъл.. Щом спреш за половин година ставаш горила. Или пък от колената надолу бях 4 лета с епилатор.. ами не е работа хора! Даже и мазохист да си не е нормално да търпиш това! :D Та като мъж мога да кажа, че вариантите са два, аз засега съм на втория :p Първият е да си паралия и без да се обсъжда много даваш хиледарка няколко пъти в годината докато намалеят наистина! Вторият вариант е да си купиш машинка за коса и през 2-3 седмици, а зимата през 4-5 седмици да си минавате целите крака. Така не остават никакви белези, червени гадости, може една две пъпки, но минават, и гледате да си махнете обърнати косми и разни такива работи с пинсета :) Изглежда супер мъжкарско и не виждам друг вариант. Дай боже секиму пари да не се замисля. Но аз лично съм дал 3 бона по травми и пълен ъпсурд за косми в момента да дам толкова :) А вече като стана по на възраст ще съм е*ал достатъчно, че да правя каквото си искам. Но решението за тиин-овете е машинката. Пък ся едва ли като си добър сваляч боцкането (на космите) ще е проблем ;) И това се отнася за космати хора. Има хора с по-малко окосмяване на тях не виждам какъв им е проблема. Успех !

gab4ooo
03-12-2011, 18:51
махни си ги с лазерна епилация . Няколко процедури и готово . Скъпичко си е обаче . Аз така правя . Ако обаче неискаш повече окосмяване от сегашното ти положение в никакъв случай недей да използваш самобрасначка .

kalpazanka
03-12-2011, 18:54
Стара тема.