PDA

View Full Version : Християнин или мюсюлманин сте?



angelcheeee_93
06-23-2008, 14:50
vie ste hristiqnka/in ili musulmanka/nin? I za6to klonite kam tazi religiq?

т.7
krem4et0

KariZma
06-23-2008, 15:34
Добре, какъв е проблема да се пише на КИПИЛИЦА, немога да разбера!!! :-x
и специално ти, ангелчееееее93, винаги пишеш на латиница.
егати хората.... да не си случайно в английски форум или някакъв друг. НЕ, ти пишеш в БЪЛГАРСКИ форум и заради това трябва да се пише на БЪЛГАРСКИ! :x :booooomb:

angelcheeee_93
06-23-2008, 15:52
ami v momenta sam v NL i nemoga da pi6a na kirilica,a ti moje li da pi6e6 po temata?

eveto_xx
06-23-2008, 15:52
Не вярвам в нито едно от двете, иначе христянството...

SiegHeil
06-23-2008, 16:21
Атеизъм..а защо го няма не знам..

xaxa
06-24-2008, 19:16
Добре, какъв е проблема да се пише на КИПИЛИЦА, немога да разбера!!! :-x
и специално ти, ангелчееееее93, винаги пишеш на латиница.
егати хората.... да не си случайно в английски форум или някакъв друг. НЕ, ти пишеш в БЪЛГАРСКИ форум и заради това трябва да се пише на БЪЛГАРСКИ! :x :booooomb:
gre6i6 trqbva da pi6e6 zaglavieto na temite na kirilica drugo nesi zad1ljen (to4no za toq forum)

Nam3less
06-24-2008, 20:08
Без религий. Те не са ни нужни. Само разделят хората и са опорочени от тях. А учението корана е за арабските народи, докато библията е за европейците. Те съответстват на културата и начина на живот.

lsd43
06-24-2008, 20:11
Без Религия!Но иначе като че ли християните са по-малкото зло от двете злини.

Nam3less
06-24-2008, 20:16
Без Религия!Но иначе като че ли християните са по-малкото зло от двете злини.Зло е за глупавите. За останалите е добро.

lsd43
06-24-2008, 20:19
Без Религия!Но иначе като че ли християните са по-малкото зло от двете злини.Зло е за глупавите. За останалите е добро.

Дам о благоразумни(на) ние обречените на глупост те поздравяваме.

Nam3less
06-24-2008, 20:23
Без Религия!Но иначе като че ли християните са по-малкото зло от двете злини.Зло е за глупавите. За останалите е добро.

Дам о благоразумни(на) ние обречените на глупост те поздравяваме.Нищо лично :D Всеки е минал по тоя път, и аз не съм съвършен, ама вярвам в доброто.

lsd43
06-24-2008, 20:23
Без Религия!Но иначе като че ли християните са по-малкото зло от двете злини.Зло е за глупавите. За останалите е добро.

Следващият път ,когато някой сектант или фанатичен арабин бомбаджия ти позвани на вратата пак си помисли дали религията носи само добро.

Nam3less
06-24-2008, 20:25
Без Религия!Но иначе като че ли християните са по-малкото зло от двете злини.Зло е за глупавите. За останалите е добро.

Следващият шът когато някой сектант или фанатичен аребин бомбаджия ти позвани на вратата пак си помисли дали религията носи само добро.Религията не носи добро, тя е измислена от хората за да злоупотребява с неща като библията. А и самите хора са виновни че се връзват.

lsd43
06-24-2008, 20:28
Без Религия!Но иначе като че ли християните са по-малкото зло от двете злини.Зло е за глупавите. За останалите е добро.

Следващият шът когато някой сектант или фанатичен аребин бомбаджия ти позвани на вратата пак си помисли дали религията носи само добро.Религията не носи добро, тя е измислена от хората за да злоупотребява с неща като библията. А и самите хора са виновни че се връзват.

Ааа ми аз за какво говорих,предполагам за РЕЛИГИЯТА,а не за на баба ми палачинките.

Nam3less
06-24-2008, 20:29
Без Религия!Но иначе като че ли християните са по-малкото зло от двете злини.Зло е за глупавите. За останалите е добро.

Следващият шът когато някой сектант или фанатичен аребин бомбаджия ти позвани на вратата пак си помисли дали религията носи само добро.Религията не носи добро, тя е измислена от хората за да злоупотребява с неща като библията. А и самите хора са виновни че се връзват.

Ааа ми аз за какво говорих,предполагам за РЕЛИГИЯТА,а не за на баба ми палачинките.Обърках са, да.

SeXyL[!]Nk@
06-25-2008, 11:09
Християнство :)

kristo
06-25-2008, 11:21
Над религията стой вярата! Без вярата, религията не струва нищо.
А иначе само и единствено Християнството, без да отричам исляма и другите религии. Просто това е доказано най-добрата и праведна религия, най-близко до истината, тоест до Бога от всяка друга религия.

AutumnTears
06-25-2008, 12:22
nito ednata

ezi4estvo

xaxa
06-25-2008, 13:28
po dokomenti s1m Xristiqnin

Christ
06-25-2008, 13:37
po dokomenti s1m Xristiqnin А това прави ли те християнин?

xaxa
06-25-2008, 13:38
po dokomenti s1m Xristiqnin А това прави ли те християнин?
imeno nes1m kazal 4e s1m xristiqnin
spazvam golemite xristiqnski praznici no mislq 4e e malko
i az li4no se opreli4avam kato nikav
no v nikav slu4ei kato MISUMANIN ili kakto e..!

Christ
06-25-2008, 13:39
po dokomenti s1m Xristiqnin А това прави ли те християнин?
imeno nes1m kazal 4e s1m xristiqnin
spazvam golemite xristiqnski praznici no mislq 4e e malko
i az li4no se opreli4avam kato nikav
no v nikav slu4ei kato MISUMANIN ili kakto e..! Няма християнски празници.

xaxa
06-25-2008, 13:43
po dokomenti s1m Xristiqnin А това прави ли те християнин?
imeno nes1m kazal 4e s1m xristiqnin
spazvam golemite xristiqnski praznici no mislq 4e e malko
i az li4no se opreli4avam kato nikav
no v nikav slu4ei kato MISUMANIN ili kakto e..! Няма християнски празници.
ti ma ubi na mqsto
ima mnogo xristiqnski praznici..

Christ
06-25-2008, 13:45
po dokomenti s1m Xristiqnin А това прави ли те християнин?
imeno nes1m kazal 4e s1m xristiqnin
spazvam golemite xristiqnski praznici no mislq 4e e malko
i az li4no se opreli4avam kato nikav
no v nikav slu4ei kato MISUMANIN ili kakto e..! Няма християнски празници.
ti ma ubi na mqsto
ima mnogo xristiqnski praznici..

Коледа ли? Кога е роден Иисус Христос? Ако ми посочиш точна дата равен няма да имаш. Също така ако кажеш къде в Библията пише да празнуваме рожденния ден на Христос...

Великден? Какво общо имат яйцата с Иисус Христос? А пазенето на яйцето 1 година "за здраве"?

Ето ти ги двата най-големи "християнски" празника. Извратени от църквата, за да съвпаднат с езическите ни традиции. 25 Декември е рождеството на 90% от езическите божества.

xaxa
06-25-2008, 13:48
ne znae6 li za6to velik den se praznuva imeno s qica? :shock:
a za Isus Xristos za6to da ne praznuvat rajdaneto v nqkoi v kogoto vqrvat..? se 1 da ne praznuva6 rajdaneto na deteto si...

Christ
06-25-2008, 13:50
ne znae6 li za6to velik den se praznuva imeno s qica? :shock:
a za Isus Xristos za6to da ne praznuvat rajdaneto v nqkoi v kogoto vqrvat..? se 1 da ne praznuva6 rajdaneto na deteto si...

Детето ми е различно от Христос. То не е спасителят на света, нали?

Къде пише рожденната дата на Христос? Защо трябва да празнуваме с безбожните? Не ни ли каза Бог да се отделяме от тях?

xaxa
06-25-2008, 13:54
ne znae6 li za6to velik den se praznuva imeno s qica? :shock:
a za Isus Xristos za6to da ne praznuvat rajdaneto v nqkoi v kogoto vqrvat..? se 1 da ne praznuva6 rajdaneto na deteto si...

Детето ми е различно от Христос. То не е спасителят на света, нали?

Къде пише рожденната дата на Христос? Защо трябва да празнуваме с безбожните? Не ни ли каза Бог да се отделяме от тях?
1vo za men bog ne s16testvuva
2ro kato e prieto tugas za rajdaneto mu nevijdam za kakvo da ne se praznuva
3to nes1m mnogo nabojen i nemoga da sporq to4no za riligite
4to pod nenabojni kakvo razbira6

Christ
06-25-2008, 13:55
Не "не-набожни" а безбожни. Такива като тебе. Неосъзнати под силата на греха и смъртта. Използвал съм термина езичници погрешно.

Не те карам да вярваш.. не мога да те накарам да вярваш.

Айде живей си там в илюзията си за християнството. Наслади се на живота колкото можеш.

xaxa
06-25-2008, 13:57
xaxa 6te se nasladq

akinom
06-27-2008, 13:30
ddz.. moje bi hristiqnstvo

xaxa
06-27-2008, 17:58
ddz.. moje bi hristiqnstvo
aa ne spored men si misiumanka :D

akinom
06-28-2008, 11:12
ddz.. moje bi hristiqnstvo
aa ne spored men si misiumanka :D

omFg i za6to misli6 taka aaaa??

SiegHeil
06-28-2008, 11:39
ddz.. moje bi hristiqnstvo
aa ne spored men si misiumanka :D

omFg i za6to misli6 taka aaaa??
Щот си тъпа кат градинска лейка.

FENKATAA
06-28-2008, 11:51
християнка даже съм и причастена :)

chocoleptic
06-28-2008, 12:21
И аз по документи съм християнка.
Но само до там.
Не вярвам в никоя религия.
Но ако трябва да избирам християнството естествено.

InitialD
06-29-2008, 15:54
Православно Християнство!!!

NaughtyWhisper
06-29-2008, 22:09
Коледа ли? Кога е роден Иисус Христос? Ако ми посочиш точна дата равен няма да имаш. Също така ако кажеш къде в Библията пише да празнуваме рожденния ден на Христос...

Преди векове в Мала Азия е живял и разпространявал християнството св. Николай. В тази област той е бил владика. Имал е навика често вечер да навестява къщите на бедните, и да помага с каквото може. Една вечер спрял пред къщата на един мъж вдовец, който имал 3 дъщери, и чул следният разговор:
Най-голямата дъщеря казала на баща си "Продай ме в робство и с парите които ще вземеш омажи сестрите ми."
Разплакал се Свети Николай, и на прозореца оставил, без да го осетят малка кожена кесийка с пари.
Свети Николай пръв казва на християнският свят кога е роден Господ Иисус Христос, и кара християните в неговата епархия да честват този ден, като ден на идването на Месията.

Nam3less
06-29-2008, 22:59
Всички тия религий, не, нека ги нарека вероизповедения, щото религийте са опорочени от хората. Та вместо християнство, мюсюлманство и будизъм, нека ги няма. Има само библия, коран и книгата на буда. Те водят до един и същи Бог, до единствения Бог. Това са различни начини за достигане на духовно съвършенство. За библията съм убеден че е така. Не знам за другите 2 световни "начина", или и те са добри, или са сатанински(95% не са), или имат ядро от истина, но са извратени поради някаква причина.

------

Има един интересен факт. Ако човек, възприел напълно библията и живее според нравствените закони, описани тях, та тоя човек може да се обърне към учението на буда, и да намери нови граници за достигане.

Christ
06-29-2008, 23:11
Коледа ли? Кога е роден Иисус Христос? Ако ми посочиш точна дата равен няма да имаш. Също така ако кажеш къде в Библията пише да празнуваме рожденния ден на Христос...

Преди векове в Мала Азия е живял и разпространявал християнството св. Николай. В тази област той е бил владика. Имал е навика често вечер да навестява къщите на бедните, и да помага с каквото може. Една вечер спрял пред къщата на един мъж вдовец, който имал 3 дъщери, и чул следният разговор:
Най-голямата дъщеря казала на баща си "Продай ме в робство и с парите които ще вземеш омажи сестрите ми."
Разплакал се Свети Николай, и на прозореца оставил, без да го осетят малка кожена кесийка с пари.
Свети Николай пръв казва на християнският свят кога е роден Господ Иисус Христос, и кара християните в неговата епархия да честват този ден, като ден на идването на Месията.

Don't bullshit me, nigga.

Ако не е Библейски източник, не му вярвам.


@Nam3less: Това е ужасно грешно и опасно нещо да кажеш. Корана и Библията си приличат само в Стария Завет. Не може Корана да казва, че Исус е просто пророк а в Библията да Го изкарват Бог.

Противоречия.


Само един е пътя до Бог и това е Исус Христос.

xaxa
06-30-2008, 00:01
zna4i Isus Xristos go e napravil Bog a koi e napravil Bog ;]?

Nam3less
06-30-2008, 00:04
zna4i Isus Xristos go e napravil Bog a koi e napravil Bog ;]?Никой. Бог същестува винаги, той е вечност. Човешкия мозък не може да си представи вечност. А логиката ти е грешна и безсмислена.

Christ
06-30-2008, 00:07
zna4i Isus Xristos go e napravil Bog a koi e napravil Bog ;]?

Ъъъъмм... защо някой трябва да прави Бог, като Бог е извън представата на необразованата ти главица?

xaxa
06-30-2008, 00:09
zna4i Isus Xristos go e napravil Bog a koi e napravil Bog ;]?Никой. Бог същестува винаги, той е вечност. Човешкия мозък не може да си представи вечност. А логиката ти е грешна и безсмислена.
pxapax
vsi4ko ima svoeto na4alo/krai
nqma ne6to koeto e bez na4alo/krai
nikoi ne moje da me nakara da vqrvam v ne6to koeto taka se kaje ne e s1zdadeno!
ps nqmam nikakva logika tova e realnost..

Nam3less
06-30-2008, 00:11
zna4i Isus Xristos go e napravil Bog a koi e napravil Bog ;]?Никой. Бог същестува винаги, той е вечност. Човешкия мозък не може да си представи вечност. А логиката ти е грешна и безсмислена.
pxapax
vsi4ko ima svoeto na4alo/krai
nqma ne6to koeto e bez na4alo/krai
nikoi ne moje da me nakara da vqrvam v ne6to koeto taka se kaje ne e s1zdadeno!
ps nqmam nikakva logika tova e realnost..Кой е създал вселената? Това е реалност.

xaxa
06-30-2008, 00:18
zna4i Isus Xristos go e napravil Bog a koi e napravil Bog ;]?Никой. Бог същестува винаги, той е вечност. Човешкия мозък не може да си представи вечност. А логиката ти е грешна и безсмислена.
pxapax
vsi4ko ima svoeto na4alo/krai
nqma ne6to koeto e bez na4alo/krai
nikoi ne moje da me nakara da vqrvam v ne6to koeto taka se kaje ne e s1zdadeno!
ps nqmam nikakva logika tova e realnost..Кой е създал вселената? Това е реалност.
to4no tova 4e nikoi ne e s1zdal vselenata
spored men tova nemoje da se dokaje po nikav na4in kak e s1zdadena dali e 4rez zriv i t.n. ta nie dori ima mnogo ne6ta po na6ata planeta koito nesa ni qsni 4e 6a sme tr1gneli da dokazvame koi s1zdal vselenata.. next time i ako vqrva6 4e Bog e s1zdal vselenata
i ako 3te (sve6teni knigi vodqt do 1 izxod) za6to togas sa 3 a ne 1?

Christ
06-30-2008, 00:19
zna4i Isus Xristos go e napravil Bog a koi e napravil Bog ;]?Никой. Бог същестува винаги, той е вечност. Човешкия мозък не може да си представи вечност. А логиката ти е грешна и безсмислена.
pxapax
vsi4ko ima svoeto na4alo/krai
nqma ne6to koeto e bez na4alo/krai
nikoi ne moje da me nakara da vqrvam v ne6to koeto taka se kaje ne e s1zdadeno!
ps nqmam nikakva logika tova e realnost..Кой е създал вселената? Това е реалност.
to4no tova 4e nikoi ne e s1zdal vselenata
spored men tova nemoje da se dokaje po nikav na4in kak e s1zdadena dali e 4rez zriv i t.n. ta nie dori ima mnogo ne6ta po na6ata planeta koito nesa ni qsni 4e 6a sme tr1gneli da dokazvame koi s1zdal vselenata.. next time i ako vqrva6 4e Bog e s1zdal vselenata
i ako 3te (sve6teni knigi vodqt do 1 izxod) za6to togas sa 3 a ne 1?

Защото не са 3, а една. Само една.

Нали всичко си има начало и край? Къде е началото на видимата Вселена? ;)

xaxa
06-30-2008, 00:22
zna4i Isus Xristos go e napravil Bog a koi e napravil Bog ;]?Никой. Бог същестува винаги, той е вечност. Човешкия мозък не може да си представи вечност. А логиката ти е грешна и безсмислена.
pxapax
vsi4ko ima svoeto na4alo/krai
nqma ne6to koeto e bez na4alo/krai
nikoi ne moje da me nakara da vqrvam v ne6to koeto taka se kaje ne e s1zdadeno!
ps nqmam nikakva logika tova e realnost..Кой е създал вселената? Това е реалност.
to4no tova 4e nikoi ne e s1zdal vselenata
spored men tova nemoje da se dokaje po nikav na4in kak e s1zdadena dali e 4rez zriv i t.n. ta nie dori ima mnogo ne6ta po na6ata planeta koito nesa ni qsni 4e 6a sme tr1gneli da dokazvame koi s1zdal vselenata.. next time i ako vqrva6 4e Bog e s1zdal vselenata
i ako 3te (sve6teni knigi vodqt do 1 izxod) za6to togas sa 3 a ne 1?

Защото не са 3, а една. Само една.

Нали всичко си има начало и край? Къде е началото на видимата Вселена? ;)
kakto kaza ti ili Nam3less (izvenete me nese se6tam koi) o6te nesme dostignali p1lnoto savar6enstvo (ne mojem da si nap1nem mozacite do max) i ako tova stane obe6tavam da ti otgovorq ot kade e proizlqzlo vsi4ko

Christ
06-30-2008, 00:24
zna4i Isus Xristos go e napravil Bog a koi e napravil Bog ;]?Никой. Бог същестува винаги, той е вечност. Човешкия мозък не може да си представи вечност. А логиката ти е грешна и безсмислена.
pxapax
vsi4ko ima svoeto na4alo/krai
nqma ne6to koeto e bez na4alo/krai
nikoi ne moje da me nakara da vqrvam v ne6to koeto taka se kaje ne e s1zdadeno!
ps nqmam nikakva logika tova e realnost..Кой е създал вселената? Това е реалност.
to4no tova 4e nikoi ne e s1zdal vselenata
spored men tova nemoje da se dokaje po nikav na4in kak e s1zdadena dali e 4rez zriv i t.n. ta nie dori ima mnogo ne6ta po na6ata planeta koito nesa ni qsni 4e 6a sme tr1gneli da dokazvame koi s1zdal vselenata.. next time i ako vqrva6 4e Bog e s1zdal vselenata
i ako 3te (sve6teni knigi vodqt do 1 izxod) za6to togas sa 3 a ne 1?

Защото не са 3, а една. Само една.

Нали всичко си има начало и край? Къде е началото на видимата Вселена? ;)
kakto kaza ti ili Nam3less (izvenete me nese se6tam koi) o6te nesme dostignali p1lnoto savar6enstvo (ne mojem da si nap1nem mozacite do max) i ako tova stane obe6tavam da ti otgovorq ot kade e proizlqzlo vsi4ko

Добре. Само, че нали знаеш, че не можеш да знаеш всичко? ;)

xaxa
06-30-2008, 00:27
nqma da znam ni6to 6te znam samo tova i nqkoi vajni ne6ta za PCto mi ;]

Christ
06-30-2008, 00:36
nqma da znam ni6to 6te znam samo tova i nqkoi vajni ne6ta za PCto mi ;]

Уааау, важни неща за персоналния компютър...

Да ти имам амбициите. :-D

xaxa
06-30-2008, 00:41
nqma da znam ni6to 6te znam samo tova i nqkoi vajni ne6ta za PCto mi ;]

Уааау, важни неща за персоналния компютър...

Да ти имам амбициите. :-D
xx 6eguvax se prosto iskax da kaja 4e ako zapo4nat po natata4ni razvitiq i se ob1rnat v isledvaneto na na4aloto na sveta bix te usvedomil ;]

Jeuelle
06-30-2008, 01:11
Уф , мамоо....

Как го омаловажихте християнството , чак не е истина.

"Може би християнство " , "Ам по документи..." " Ако трябва да избирам - християнство"

Бе вие нормални ли сте??? Тук не става въпрос за това какъв размер чорапогашник ще си купиш или какъв цвят са очите ти??
Малоумници такива.

NaughtyWhisper
06-30-2008, 21:01
[quote=Christ]Коледа ли? Кога е роден Иисус Христос? Ако ми посочиш точна дата равен няма да имаш. Също така ако кажеш къде в Библията пише да празнуваме рожденния ден на Христос...

Преди векове в Мала Азия е живял и разпространявал християнството св. Николай. В тази област той е бил владика. Имал е навика често вечер да навестява къщите на бедните, и да помага с каквото може. Една вечер спрял пред къщата на един мъж вдовец, който имал 3 дъщери, и чул следният разговор:
Най-голямата дъщеря казала на баща си "Продай ме в робство и с парите които ще вземеш омажи сестрите ми."
Разплакал се Свети Николай, и на прозореца оставил, без да го осетят малка кожена кесийка с пари.
Свети Николай пръв казва на християнският свят кога е роден Господ Иисус Христос, и кара християните в неговата епархия да честват този ден, като ден на идването на Месията.

Don't bullshit me, nigga.

Ако не е Библейски източник, не му вярвам. [quote]


Понякога е хубаво човек да чете повече и да патува. Ако се напънеш да прочетеш нещо за Свети Николай ще видиш че това е исторически факт. Ако не повярваш в написаното похарчи малко пари, и патувай до Турция. Там в Мала Азия, на брега на морето, има едно малко градче, което се казва Демре. Успоредно с Ликийските скални гробища, ще видиш един малък каменен християнски храм, съхранен от векове. В този храм се е намирал гроба на Свети Николай. Ще видиш как мюсюлмани подържат християнски храм, ще видиш и уважението което изпитват към този християнски светец. Пътувай и чети повече мой човек.

death_wish_
07-01-2008, 10:27
ХРИСТИЯНСТВО!!!!!!!!!!!!

Pliok0019
07-23-2008, 19:43
Християнка съм.

Pagan_man
07-25-2008, 13:03
паганист :)

glymo14
07-25-2008, 14:40
:smt007 Аз съм ХРИСТИЯНИН :---) :grin:
I Love GOD
God Bless You !!!

SiegHeil
07-25-2008, 19:29
Уф , мамоо....

Как го омаловажихте християнството , чак не е истина.

"Може би християнство " , "Ам по документи..." " Ако трябва да избирам - християнство"

Бе вие нормални ли сте??? Тук не става въпрос за това какъв размер чорапогашник ще си купиш или какъв цвят са очите ти??
Малоумници такива.

Бах и чувствителния тип...верно е Блунт е педерас, ама си му само фен, не се вживявай ^^

ПП: И от кога е задължително да вярваш в Бог, тва време мина преди няколко века.

AutumnTears
07-25-2008, 19:46
old wicca :D

InitialD
07-25-2008, 20:44
Уф , мамоо....

Как го омаловажихте християнството , чак не е истина.

"Може би християнство " , "Ам по документи..." " Ако трябва да избирам - християнство"

Бе вие нормални ли сте??? Тук не става въпрос за това какъв размер чорапогашник ще си купиш или какъв цвят са очите ти??
Малоумници такива.

Бах и чувствителния тип...верно е Блунт е педерас, ама си му само фен, не се вживявай ^^

ПП: И от кога е задължително да вярваш в Бог, тва време мина преди няколко века.

Това е "тя" групенфюреро!

SiegHeil
07-25-2008, 21:16
Бах и чувствителния тип...верно е Блунт е педерас, ама си му само фен, не се вживявай ^^

ПП: И от кога е задължително да вярваш в Бог, тва време мина преди няколко века.

Това е "тя" групенфюреро!
Тва обяснява що е фен на Джеймс Блунт 8-)

ThunderGoddess
07-28-2008, 10:43
Proud pre-chistian. Proud to be PAGANIST!
За жалост съм кръстена, с удоволствие, обаче, се отрекох :D :D :D

ThunderGoddess
07-28-2008, 10:45
паганист :)
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Christ
07-28-2008, 10:55
Proud pre-chistian. Proud to be PAGANIST!
За жалост съм кръстена, с удоволствие, обаче, се отрекох :D :D :D

Това, че си кръстена значи един хуй, ама... :-D

ThunderGoddess
07-28-2008, 11:05
Именно - гаден и мазен, не търпя такива неща около себе си :)

InitialD
07-28-2008, 22:56
паганист :)
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Пфффф ахахахаххахахаахах :razz:

Cheap^Chic
07-28-2008, 23:52
Sled kato pro4etoh temata, ustanovih 4e predstavata vi za bog e ni6tojna.
Iskam da se zamislite "vqrva6tite xpucTuaHu i XpucTuaHku" kato kakvo si predstavqte bog (jivo li e, umrqlo li e, tq ili toi e, kude e, za6to e? kakvo e) Sy6to taka "Az za6to vqrvam v tova koeto mi kazvat ili tova koeto sa prieli kato pravilno "nqkoi si, nqkakvi si"" (Ili vie go priemate kato dulg kum maika si, durjavata :D , sebe si, kosata si, kamuka na uicata, zaradi drugite ili prosto za6toto taka trqbva :) ) Za6to izob6to ima religiq? Kakvo e tova? Koi go e izmislil pruv? A dali ne e ne6to kato ezikut ili azbukata? Moje bi sredstvo.... Za6to ima razli4ni ezici, za6to ima razli4ni religii, za6to ima razli4en na4n na mislene, za6to ima voina, za6to ima interesi, za6to ima upravlqva6ti, za6to ima pari :booooomb: .............
Az vqrvam v bog, az vqrvam v moqt bog, moqt bog e nasqkade, moqt bog e edin, otri4am vsi4ki religii, no ne moga da otreka 4e v sqka edna ot tqh ima ne6to dori i ni6tojno no.... vqrno. Sigurno nqkoga e imalo su6testvuva6to ne6to na ime Iisus koito e pravil 4udesa, kakto i e imalo baba Vanga koqto su6to e pravila ne6ta koito mogat da se narekat 4udesa... (ne sravnqvam hristos s vanga, prosto dadoh edin ot mnogoto primeri za takiva hora....) A i si predstavete togava horata v kakva "mizeriq"(spored vas) sa jiveli... Predstavete s sega da otida v minaloto i da im svetna s fener4e v o4ite..... ala-bala.. se taq........

I vse pak za6to ste hrisitqni i naistina li vqrvate tolkova v tiq ne6ta 4e da budete istinski hristiqni?

nailana
07-29-2008, 06:27
Sled kato pro4etoh temata, ustanovih 4e predstavata vi za bog e ni6tojna.
Iskam da se zamislite "vqrva6tite xpucTuaHu i XpucTuaHku" kato kakvo si predstavqte bog (jivo li e, umrqlo li e, tq ili toi e, kude e, za6to e? kakvo e) Sy6to taka "Az za6to vqrvam v tova koeto mi kazvat ili tova koeto sa prieli kato pravilno "nqkoi si, nqkakvi si"" (Ili vie go priemate kato dulg kum maika si, durjavata :D , sebe si, kosata si, kamuka na uicata, zaradi drugite ili prosto za6toto taka trqbva :) ) Za6to izob6to ima religiq? Kakvo e tova? Koi go e izmislil pruv? A dali ne e ne6to kato ezikut ili azbukata? Moje bi sredstvo.... Za6to ima razli4ni ezici, za6to ima razli4ni religii, za6to ima razli4en na4n na mislene, za6to ima voina, za6to ima interesi, za6to ima upravlqva6ti, za6to ima pari :booooomb: .............
Az vqrvam v bog, az vqrvam v moqt bog, moqt bog e nasqkade, moqt bog e edin, otri4am vsi4ki religii, no ne moga da otreka 4e v sqka edna ot tqh ima ne6to dori i ni6tojno no.... vqrno. Sigurno nqkoga e imalo su6testvuva6to ne6to na ime Iisus koito e pravil 4udesa, kakto i e imalo baba Vanga koqto su6to e pravila ne6ta koito mogat da se narekat 4udesa... (ne sravnqvam hristos s vanga, prosto dadoh edin ot mnogoto primeri za takiva hora....) A i si predstavete togava horata v kakva "mizeriq"(spored vas) sa jiveli... Predstavete s sega da otida v minaloto i da im svetna s fener4e v o4ite..... ala-bala.. se taq........

I vse pak za6to ste hrisitqni i naistina li vqrvate tolkova v tiq ne6ta 4e da budete istinski hristiqni?


Скоро българският език ще остане на заден план като гледам.....
Така като чета значи Бог и Христос ги сравняваш с оная ясновидка Ванга...моля те обясни ми връзката?Тези "дарби",които тая бабичка е имала не са й дар от Бога.....шарлатанка.Аз достатъчно съм обяснявала какво е Христос за мен.Вярно,че не всички са истински вярващи,но никой не ги задължава.По принцип в България се водим христяни,ходят тук - таме някои заблудени на църква,спазват тъпите суеверия и обичаи,но това не значи че са истински вярващи.А иначе и това за религията съм го обяснявала милион пъти - за фалшивата църква,която търси печалба.Религията има за цел да манипулира и да ни вземе парите.Тя няма нищо общо и истинско с Христос.Има различен начин на мислене защото има хора,защото всеки е различен.Има войни понеже всеки си търси шибаните интереси - пари/петрол,а умират толкова много хора.Но разбира се на тях не им пука.Защото тях ги интересуват парите....защото са алчни и горделиви.Има управляващи,както в България примерно - за да крадат парите на хората и да отиват в техния джоб.Цел - пари и власт.Щом казваш "Сигурно някога е имало съществуващо нещо :-o на име Исус...." какво да си мисля?Да,Бог е навсякъде.Какво вярно има в другите религии,дори и да е "нищожно"(цитат),какво е то?
Явно не си прочела достатъчно добре....защо представата ни за Бог да е "нищожна"(цитат)?Ти не можеш да знаеш какво знаем и какво не.Или и ти имаш роднинска връзка с Ванга?
Обясни ни каква е твоята.Никой не може да твърди,че има силна вяра или,че знае всичко за Него!След време това всеки сам си го разбира.Моята вяра все още не е достигнала такава сила и аз не зная за Него толкова дори колкото грахово зърно.Нима ти твърдиш,че твоята вяра не е "нищожна",но голяма?
Предполагам истината е,че явно никой от нас не знае почти нищо за Него.Познанията ни са доста посредствени.

А,са ти видях подписа........
"Пушенето е болест,
болестта е смърт,
смъртта е сън,
сънят е здраве...
Извода си направете сами!"
Какъв извод да си направя?Достигнах до там,че явно според теб пушенето е здраве,или съм в грешка?Ако е така най - искрено Ви моля да ме извините!

Поздрави и най - добри благопожелания!

Cheap^Chic
07-29-2008, 23:58
Начи:
1во: И с тоя език и без него е все тая... Не се гордея с азбуката. Тя е смешна, тя е просто едно огледало на латиницата. Мразя я, срам ме е...
2ро:Казах изрично че не сравнявам ХХХристос с ванга. И ще ми обясниш ли по какъв начин се става като нея та да мамя и аз орицата по нейния начин :)
3то: Тия въпроси не ги зададох за да ми отговаря някой/я си на мен, а за да си отговорите сами и да се замислите над някои нещица.

Като прочетох поста ти Найлана разбрах, че си от хората които колкото повече четат все повече ще се объркват...

Къде споменах црквата? И по какъв начин точно религията ше ни вземе парите? Да не би да даваш дарения? Да не бинякой да те насилва да давш пари? Колко са според теб хората които правят дарения ма църквата? Не им се знае броят както и те не си знаят парите но не са много...

"Има различен начин на мислене защото има хора,защото всеки е различен *** Има управляващи,както в България примерно - за да крадат парите на хората и да отиват в техния джоб.Цел - пари и власт." :shock: Малко по - подробно ще може ли, че ми стана интересно? Защо е така....хмммм....

"Има войни понеже всеки си търси шибаните интереси - пари/петрол,а умират толкова много хора.Но разбира се на тях не им пука.Защото тях ги интересуват парите....защото са алчни и горделиви." - Е ти не си ли?

"Щом казваш "Сигурно някога е имало съществуващо нещо Surprised на име Исус...." какво да си мисля?" - Аз ли трябва да тиказвам какво да мислиш? Прочети ми пак поста ако тряба 10 пъти и ше разберещ. И все пак ако не - кажи ми да ти обясна :P

"Да,Бог е навсякъде.Какво вярно има в другите религии,дори и да е "нищожно"(цитат),какво е то?" - Нали си много грамотна или още не си стигнала до урока че "исус" се пише с double E?! A пък за другите религии не ме питай мен - а мисли сама... Щом вярваш на това, в което те карат да вярваш Тук у БАлгаря и е толкова правдоподобно и звучи като истина и "Е" истина, има доказателства и прочие... Сигурно ако почнеш да четеш Бхагавад Гита ще станеш индуистка....

"Явно не си прочела достатъчно добре....защо представата ни за Бог да е "нищожна"(цитат)?Ти не можеш да знаеш какво знаем и какво не.Или и ти имаш роднинска връзка с Ванга?" - Начи да разбирам че за теб знанието = представата (хитро..де да беше така..) А и нали Ванга е шарлатанака :)

Никой не може да твърди,че има силна вяра или,че знае всичко за Него! - Всеки може :) Въпроса е кой или колко ще му повярват ;)

"Моята вяра все още не е достигнала такава сила и аз не зная за Него толкова дори колкото грахово зърно." - Сигурна ли си? Докажи го.. Или май пак обърка, но този път знанието с вярата ;)

"Нима ти твърдиш,че твоята вяра не е "нищожна",но голяма?" - Чети преди да изригнеш... Много се объркваш...

"А,са ти видях подписа........" - някои ден няма да разбереш :) колко вида маски има или не :)

"Поздрави и най - добри благопожелания!" - И на теб :)

nailana
07-30-2008, 08:52
Добре, Cheap^Chic относно някои неща си права,грешката е моя.Просто е безсмислено да споря вече и нерви нямам затова.Трудно е да убедим който и да било в каквото и да било след като хората си знаем нашето си.
:smt006
Приятен ден!

Christ
07-30-2008, 09:10
Немам нерви вече, ей!



1во: И с тоя език и без него е все тая... Не се гордея с азбуката. Тя е смешна, тя е просто едно огледало на латиницата. Мразя я, срам ме е...

Без коментар.


2ро:Казах изрично че не сравнявам ХХХристос с ванга. И ще ми обясниш ли по какъв начин се става като нея та да мамя и аз орицата по нейния начин :)

Като нея няма как да станеш, но дарбата й със сигурност не е от Бог. Прочети темата във форума за нея.


Като прочетох поста ти Найлана разбрах, че си от хората които колкото повече четат все повече ще се объркват...

Не и ако имат насока.




"Има войни понеже всеки си търси шибаните интереси - пари/петрол,а умират толкова много хора.Но разбира се на тях не им пука.Защото тях ги интересуват парите....защото са алчни и горделиви." - Е ти не си ли?

Не е. Войните са вина на човека, не на Бог.


"Щом казваш "Сигурно някога е имало съществуващо нещо на име Исус...." какво да си мисля?" - Аз ли трябва да тиказвам какво да мислиш? Прочети ми пак поста ако тряба 10 пъти и ше разберещ. И все пак ако не - кажи ми да ти обясна :P

Искам да обясниш.

"Да,Бог е навсякъде.Какво вярно има в другите религии,дори и да е "нищожно"(цитат),какво е то?" - Нали си много грамотна или още не си стигнала до урока че "исус" се пише с double E?! A пък за другите религии не ме питай мен - а мисли сама... Щом вярваш на това, в което те карат да вярваш Тук у БАлгаря и е толкова правдоподобно и звучи като истина и "Е" истина, има доказателства и прочие... Сигурно ако почнеш да четеш Бхагавад Гита ще станеш индуистка....

Нали, гъската снесе яйцето и ние живеем върху него. Исус се пише и с едно и с две "И". Зависи от превода.


"Явно не си прочела достатъчно добре....защо представата ни за Бог да е "нищожна"(цитат)?Ти не можеш да знаеш какво знаем и какво не.Или и ти имаш роднинска връзка с Ванга?" - Начи да разбирам че за теб знанието = представата (хитро..де да беше така..) А и нали Ванга е шарлатанака :)

Какво е представа?


Никой не може да твърди,че има силна вяра или,че знае всичко за Него! - Всеки може :) Въпроса е кой или колко ще му повярват ;)


На мен не би ли ми повяравала?


"Моята вяра все още не е достигнала такава сила и аз не зная за Него толкова дори колкото грахово зърно." - Сигурна ли си? Докажи го.. Или май пак обърка, но този път знанието с вярата ;)


Трудна тема.



"А,са ти видях подписа........" - някои ден няма да разбереш :) колко вида маски има или не :)

Подписа ти е меко казано смешен.

lsd43
07-30-2008, 10:31
Във близо 60% от темите накрая се стига до спора дали или няма Бог.
:?

Christ
07-30-2008, 10:50
Във близо 60% от темите накрая се стига до спора дали или няма Бог.
:? Не думай. :D

ThunderGoddess
07-30-2008, 11:43
Само 60%? Пак добре ....

lsd43
07-30-2008, 12:55
Във близо 60% от темите накрая се стига до спора дали или няма Бог.
:? Не думай. :D

Виж ся най- много се дразня щото някакви малки прочели един урок по биология и вече се мислят за професори. :lol:

lsd43
07-30-2008, 12:57
Само 60%? Пак добре ....

Пуснеш тема с извинение "Как да си обърша задника?" ,а накрая четеш спорове дали има Бог :razz:

Nam3less
07-30-2008, 15:14
И двете са криворазбрани и използвани срещу човечествтото за жалост. Това не са религий, ами начини на живот в синхрон с бог, и в хармония със себе си.

anichkaaaaa
08-09-2008, 16:38
ами християнка съм...........

NaughtyWhisper
08-11-2008, 23:37
Я ми обяснете от каде е дошла дарбата на баба Ванга? Вие кви сте че ще знаете? То бива, ама като не си компетентен по някоя тема си мълчи.
Седнала да ми обяснява че баба Ванга била врачка шарлатанка...АЛОООООООООО Ти някога чела ли си изобщо за НЕЯ?!?
То по тази логика сега ако изляза на улицата и почна да предсказвам бъдещето ще се прочуя, яко а? Ще пробвам.
А вие, които познавате Господ лично, и говорите от Негово име като казвате какво е дал и какво е взел, осъзнайте се малко.

Тука всеки е на принципа "Има 2 мнения грешното и моето", нали? Това че милиони хора вярват в нещо, а ви си съчинявате някаква шантава теория, веднага значи че сте прави?

С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?

Искам отговор на горните въпроси!!!

Кви ли няма тука..вещици, магове, върколаци.....очаквам и Франкенщайн да се разпише..

lsd43
08-11-2008, 23:46
Я ми обяснете от каде е дошла дарбата на баба Ванга? Вие кви сте че ще знаете? То бива, ама като не си компетентен по някоя тема си мълчи.
Седнала да ми обяснява че баба Ванга била врачка шарлатанка...АЛОООООООООО Ти някога чела ли си изобщо за НЕЯ?!?
То по тази логика сега ако изляза на улицата и почна да предсказвам бъдещето ще се прочуя, яко а? Ще пробвам.
А вие, които познавате Господ лично, и говорите от Негово име като казвате какво е дал и какво е взел, осъзнайте се малко.

Тука всеки е на принципа "Има 2 мнения грешното и моето", нали? Това че милиони хора вярват в нещо, а ви си съчинявате някаква шантава теория, веднага значи че сте прави?

С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?

Искам отговор на горните въпроси!!!

Кви ли няма тука..вещици, магове, върколаци.....очаквам и Франкенщайн да се разпише..


Спокич де. :)


За мен дарбата на Ванга не е от Бог а от Дяволът(според мен човек не бива да знае бъдещето ).
Тя е имала дарба,но както казах не е била чиста,смисъл тя сама преди да умре е била казала ,че няма да отиде в раят.
Пък и какво може да означава "малките сили",аз лично го тълкувам като малките бесове,които са я били обзели и мъчели до краят на дните и.

ПП.Лично мое мнение.

NaughtyWhisper
08-12-2008, 00:06
Ти нали уж не вярваше? Как така според теб?

lsd43
08-12-2008, 00:10
Ти нали уж не вярваше? Как така според теб?


Смисъл при мен положението е следното хем вярвам,хем не вярвам абе ддз,като ме закопаят,ще видя дали има има или няма.

NaughtyWhisper
08-12-2008, 16:06
Ясно :)
btw, баба Ванга не е била просто врачка.. айде научете се малко.

Christ
08-12-2008, 16:15
Ясно :)
btw, баба Ванга не е била просто врачка.. айде научете се малко.

А кои са тия невидими същества, казващи й какво да говори?

Natalia
08-12-2008, 16:16
Ясно :)
btw, баба Ванга не е била просто врачка.. айде научете се малко.

А кои са тия невидими същества, казващи й какво да говори?аз

Christ
08-12-2008, 16:17
Ясно :)
btw, баба Ванга не е била просто врачка.. айде научете се малко.

А кои са тия невидими същества, казващи й какво да говори?аз

Тебе те виждам...

NaughtyWhisper
08-12-2008, 23:31
Тва беше идиотски въпрос...
2-мага умника да ми отговорят на 3-те въпроса:

С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?


Както казах, прочетете повече и тогава се правете на интересни.

Christ
08-12-2008, 23:39
Тва беше идиотски въпрос...
2-мага умника да ми отговорят на 3-те въпроса:

С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?


Както казах, прочетете повече и тогава се правете на интересни.

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/vanga/index.htm

Thanks.

lsd43
08-12-2008, 23:49
Ясно :)
btw, баба Ванга не е била просто врачка.. айде научете се малко.

Не съм някакъв професор ,нито твърдя ,че съм нещо повече от останалите(най-малкото нямам това право),просто мнението ми за пророчицата Ванга е отрицателно. :)

AutumnTears
08-13-2008, 05:54
Тва беше идиотски въпрос...
2-мага умника да ми отговорят на 3-те въпроса:

С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?


Както казах, прочетете повече и тогава се правете на интересни.

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/vanga/index.htm

Thanks.
tova 4e pove4eto ne6ta napisani za vanga v tozi sait sa "otricatelno" nastroeni kum neq pravi li gi dostoverni ?? :-D

Christ
08-13-2008, 06:45
Тва беше идиотски въпрос...
2-мага умника да ми отговорят на 3-те въпроса:

С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?


Както казах, прочетете повече и тогава се правете на интересни.

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/vanga/index.htm

Thanks.
tova 4e pove4eto ne6ta napisani za vanga v tozi sait sa "otricatelno" nastroeni kum neq pravi li gi dostoverni ?? :-D

Не знам, пича е православен. Pravoslavieto.com трябва да е достоверна информация за него. ;)

NaughtyWhisper
08-13-2008, 12:18
Брат трябва да ти спрат интернета, вреди ти... МНОГО!!
justme_ за първи и надявам се не последен път съм съгласен с теб.

Така Christ помисли малко, ти отричаш всичко освен Библията, нали? Вярваш на православен Пич? Защо? Защо вярваш само на хора които подкрепят тезата ти? Четеш изборно..
А ако аз направя сайт в който пише че съм вярващ и ти казвам да се хвърлиш от някъде, ще се хвърлиш ли?

Чакам отговор на въпросите си!!!

С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?

АЙДЕ КАЗВАЙ!

Thanks.

bishop
08-14-2008, 21:30
Аз съм атеист. Вярвам че през 2 точки минава единствена права, вярвам в пържолите, във водата и във всичко друго, което мога да видя, пипна, помириша или докажа. Няма нито една причина да вярвам в нещо, което по никакъв начин не мога да докажа че съществува.

KariZma
08-14-2008, 21:35
Аз съм атеист. Вярвам че през 2 точки минава единствена права, вярвам в пържолите, във водата и във всичко друго, което мога да видя, пипна, помириша или докажа. Няма нито една причина да вярвам в нещо, което по никакъв начин не мога да докажа че съществува.

Ти неможеш да докажеш....
но други могат...

Едни невярват и след като видят истината,
други приемат нещата такива каквито са...

bishop
08-14-2008, 21:41
Аз съм атеист. Вярвам че през 2 точки минава единствена права, вярвам в пържолите, във водата и във всичко друго, което мога да видя, пипна, помириша или докажа. Няма нито една причина да вярвам в нещо, което по никакъв начин не мога да докажа че съществува.

Ти неможеш да докажеш....
но други могат...

Едни невярват и след като видят истината,
други приемат нещата такива каквито са...

Посочи ми един единствен факт в човешката (доказаната) история, който да казва неуспоримо: "Бог съществува, той е единствен, той е баща на Йисус Христос и Библията не е купчина, изсмукани от пръстите на полуадекватни старци, глупости"

А да. И ми е любопитно. Какви са нещата? Нещата съдейки по скромния ми опит са такива каквито ги възприемаме чрез 5-те си сетива, а не такива каквито ни се иска да бъдат. Защото всичките тези дивотии (нищо против вярващите, стига да не се опитват да ме убедят че трябва да вярвам в нещо за което няма никакви логически доказателства) са измислени от хора които са били слаби. Да точно така. Слаби. Така просто е по лесно. Много по лесно е да приемеш че хората умират, ако си внушиш че те всъщност не загиват а по висшата сила ги приема под крилото си. По лесно е да вярваш че има кой да те покровителства. Да ама не. Ако се замислиш, вместо да се движиш в отъпканите коловози на вярата ще откриеш че цялата история е абсурдна. Като започнем с Адам и Ева, които раждат 2-ма синове и от тези 3-ма мъже и 1 жена (вече позастаряла) произлиза цялото човечество, продължим с Бог, който казва "евреите са богоизбрания народ", след което оставя хитлер да ги избива на воля в конц лагерите, и приключим с факта че няма нито 1 научно доказателство че има такава чудесия като бог. Да не говорим че самата идея да приемем ей така на 'вяра' че господ бог го има, а буда, гръцките, египетските, месопотамските богове, алах и тн ги няма е невероятно тъпа.
Скромното мнение на 1 прагматичен човек.

Nam3less2
08-14-2008, 21:55
Аз съм атеист. Вярвам че през 2 точки минава единствена права, вярвам в пържолите, във водата и във всичко друго, което мога да видя, пипна, помириша или докажа. Няма нито една причина да вярвам в нещо, което по никакъв начин не мога да докажа че съществува.

Ти неможеш да докажеш....
но други могат...

Едни невярват и след като видят истината,
други приемат нещата такива каквито са...

Посочи ми един единствен факт в човешката (доказаната) история, който да казва неуспоримо: "Бог съществува, той е единствен, той е баща на Йисус Христос и Библията не е купчина, изсмукани от пръстите на полуадекватни старци, глупости"

А да. И ми е любопитно. Какви са нещата? Нещата съдейки по скромния ми опит са такива каквито ги възприемаме чрез 5-те си сетива, а не такива каквито ни се иска да бъдат. Защото всичките тези дивотии (нищо против вярващите, стига да не се опитват да ме убедят че трябва да вярвам в нещо за което няма никакви логически доказателства) са измислени от хора които са били слаби. Да точно така. Слаби. Така просто е по лесно. Много по лесно е да приемеш че хората умират, ако си внушиш че те всъщност не загиват а по висшата сила ги приема под крилото си. По лесно е да вярваш че има кой да те покровителства. Да ама не. Ако се замислиш, вместо да се движиш в отъпканите коловози на вярата ще откриеш че цялата история е абсурдна. Като започнем с Адам и Ева, които раждат 2-ма синове и от тези 3-ма мъже и 1 жена (вече позастаряла) произлиза цялото човечество, продължим с Бог, който казва "евреите са богоизбрания народ", след което хитлер избива десетки хиляди от тях в конц лагерите, и приключим с факта че няма нито 1 научно доказателство че има такава чудесия като бог. Да не говорим че самата идея да приемем ей така на 'вяра' че господ бог го има, а буда, гръцките, египетските, месопотамските богове, алах и тн ги няма е невероятно тъпа.
Скромното мнение на 1 прагматичен човек.Тука не става въпрос за логика. Аз имам доказателства за съществуването на Бог, но не мога да ти ги споделя. А също вярвах и преди да ми бъде показано това доказателство. Тъй че казвам на всички атеисти - не ви лъжа, тъй че влезте в пътя преди да е станало късно. И за много от написаното ти е обяснено тука http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=189214

ScionOfStorm
08-14-2008, 22:12
Аз мога да кажа, че имам доказателства, че няма Бог.
Мога да кажа, че имам доказателства за друг Бог.

Много неща мога да кажа, всеки може. Пътища много, кръстопътища - също. Никога няма един и само един верен. Така са нещата.

bishop
08-14-2008, 22:13
Аз съм атеист. Вярвам че през 2 точки минава единствена права, вярвам в пържолите, във водата и във всичко друго, което мога да видя, пипна, помириша или докажа. Няма нито една причина да вярвам в нещо, което по никакъв начин не мога да докажа че съществува.

Ти неможеш да докажеш....
но други могат...

Едни невярват и след като видят истината,
други приемат нещата такива каквито са...

Посочи ми един единствен факт в човешката (доказаната) история, който да казва неуспоримо: "Бог съществува, той е единствен, той е баща на Йисус Христос и Библията не е купчина, изсмукани от пръстите на полуадекватни старци, глупости"

А да. И ми е любопитно. Какви са нещата? Нещата съдейки по скромния ми опит са такива каквито ги възприемаме чрез 5-те си сетива, а не такива каквито ни се иска да бъдат. Защото всичките тези дивотии (нищо против вярващите, стига да не се опитват да ме убедят че трябва да вярвам в нещо за което няма никакви логически доказателства) са измислени от хора които са били слаби. Да точно така. Слаби. Така просто е по лесно. Много по лесно е да приемеш че хората умират, ако си внушиш че те всъщност не загиват а по висшата сила ги приема под крилото си. По лесно е да вярваш че има кой да те покровителства. Да ама не. Ако се замислиш, вместо да се движиш в отъпканите коловози на вярата ще откриеш че цялата история е абсурдна. Като започнем с Адам и Ева, които раждат 2-ма синове и от тези 3-ма мъже и 1 жена (вече позастаряла) произлиза цялото човечество, продължим с Бог, който казва "евреите са богоизбрания народ", след което хитлер избива десетки хиляди от тях в конц лагерите, и приключим с факта че няма нито 1 научно доказателство че има такава чудесия като бог. Да не говорим че самата идея да приемем ей така на 'вяра' че господ бог го има, а буда, гръцките, египетските, месопотамските богове, алах и тн ги няма е невероятно тъпа.
Скромното мнение на 1 прагматичен човек.Тука не става въпрос за логика. Аз имам доказателства за съществуването на Бог, но не мога да ти ги споделя. А също вярвах и преди да ми бъде показано това доказателство. Тъй че казвам на всички атеисти - не ви лъжа, тъй че влезте в пътя преди да е станало късно. И за много от написаното ти е обяснено тука http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=189214

Ц-ц, там на моите въпроси не е отговорено, те просто са перифразирани, а т. нар. отговори са купчина от думи които не казват нищо. прост пример: на въпроса защо да вярваме в бог отговорът е следният:

Това е смешно чак, човек трябва просто да вярва*, а не да си търси доказателства, не е толкова лесно. А съществуват неща, които науката не може да обясни, щом не виждаме нещо или щом ни изглежда невъзможно, не значи че не може да се случи**. Физичните закони са създадени от Бог***, той може да ги променя. За всяко фантастично явление си има подобна причина****.


*Аз това го намирам за пълна глупост. особено първия ред. Ми както сме тръгнали можем да повярваме в купчина други неща. примерно в джуджетата на дядо коледа. Аз казвам че тях ги има. Никой никога няма да докаже че ги има или че ги няма, просто щото това не е възможно. Обаче ние трябва просто да вярваме в двуджетата на дядо коледа. И в снежанка. И в шейната. И в летящите еленчета. И в самия добродушен старец който всяка бъдни вечер обикаля земята и оставя подаръци в чорапчетата на добрите деца. Хм.

**Така, тук опираме отново до джуджетата.

***А да, и въпреки че физиката всъщност няма абсолютно нищо общо с теологията, вече сме наясно че физичните закони са дело на Бог, защото вече сме казали че той наистина съществува, макар че си нямаме нито 1 причина за това.

****А тук стигнахме до извода че Бог, както всяко друго фантастично явление (летящата шейна с еленчетата, които със сигурност съществуват заедно с великденския заек), съществува защото Бог съществува. Което е поредния абсурд. И наистина ми се ще уважаемият Неймлес да упомене тази "подобна причина", на която се позовава толкова уверено за втори път.

Изобщо нямам намерение да "тълкувам" и отговорите на другите въпроси. Съгласен съм само с няколко избрани съждения. Всичко останало обаче е...

Nam3less2
08-14-2008, 22:20
Това няма значение. Ти защо не искаш да повярваш в Бог? Прочети Новия Завет. Да вярваш в Бог, значи да вярваш в доброто, в любовта, в това че има промисъл за всеки от нас, във вечността на душата и т.н. Изобщо не е измислено за утеха и надежда на хората.

bishop
08-14-2008, 22:36
Първо, трябва да отбележа че съм чел и стария и новия завед. И точно за 2 седмици мога да прочета новия пак и да ти цитирам всичките противоречия с него самия и с реалността.
Второ, вече на два пъти ти обясних изключително подробно защо не желая да повярвам в Бог. Нямам никакво намерение да се повтарям. Трето, да вярваш в Бог НЕ значи да вярваш във всичко което си изброил. Разликата е от тук до небето и ако прочетеш малко по задълбочено предишните ми постове ще я забележиш.
Така. Защо не вярвам в доброто? Защото доброто е единствено и само въпрос на гледна точка. И това е неуспорим факт. Няма Абсолютно добро. Има просто 2 страни на даден проблем. (И сега само за да те подразня ще цитирам 1 мисъл от книга, не особено точна, но илюстроваща до известна степен това което се опитвам да кажа. Ще те помоля ако продължиш да спориш да не се опираш на съдържанието на тези скоби. "Няма добро и Зло, има само сила и хора които са твърде слаби за да я потърсят." Отново казвам не е точно но има нещо общо.)
В любовта вярвам, но не вярвам в натрапването и опитите да се злоупотребява с термина, по начина по който го правят 4-те евангелия.
Промисъла, няма да го коментирам, защото както вече споменах нямам навика да се повтарям. (Тук ще спомена още 1 фраза, макар и не от книжка. "Ако така е било писано, значи този който го е писал заслужава да му бъдат счупени и двете ръце.") И за в случай че не си ме разбрал ще ти напомня за Хер Хитлер. И само не започвай отново с глупостите за неизмеримо великия промисъл, част от който е избиването на такива количества невинни хора..
Във вечността на душата не вярвам, защото нямам причини да вярвам в самата душа.
В заключение ще кажа 2 неща:
1)Последния ред от поста ти противоречи с остатъка от него.
2)Още не си ни разкрил тази "причина" която доказва съществуването на "фантастичните явления".

ПП:В днешния свят не съществува нито 1 явление което да не може да бъде обяснено. което изключва т. нар. "фантастични явления"
ППП:Самата дума "фантастични", която използваш, говори за твърде развито въображение.
ПППП: (наистина последно) В 21 век сме. Смятам че е крайно време хората да започнат да започнат да разбират кое е истинско, кое - не и каква е разликата.

Christ
08-14-2008, 23:15
Посочи ми един единствен факт в човешката (доказаната) история, който да казва неуспоримо: "Бог съществува, той е единствен, той е баща на Йисус Христос и Библията не е купчина, изсмукани от пръстите на полуадекватни старци, глупости"

http://nobelists.net/

Повечето от основателите на модерната наука са били Християни. Алберт Айнщайн е бил теист с християнски наклонности ако мога така да се изразя. :)


А да. И ми е любопитно. Какви са нещата? Нещата съдейки по скромния ми опит са такива каквито ги възприемаме чрез 5-те си сетива, а не такива каквито ни се иска да бъдат. Защото всичките тези дивотии (нищо против вярващите, стига да не се опитват да ме убедят че трябва да вярвам в нещо за което няма никакви логически доказателства) са измислени от хора които са били слаби.
Да точно така. Слаби. Така просто е по лесно. Много по лесно е да приемеш че хората умират, ако си внушиш че те всъщност не загиват а по висшата сила ги приема под крилото си.


Е тук вече ме обиди. Никаква висша сила не приема никой под крилото си. :) Според моята вяра, хората са в гроба си до второто идване на Христос. Не всеки ще иде в Рая. В интерес на истината, много малко хора ще отидат в Рая.



Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.


21Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца ми, Който е на небесата.

22В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонихме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?

23Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.


Като започнем с Адам и Ева, които раждат 2-ма синове и от тези 3-ма мъже и 1 жена (вече позастаряла) произлиза цялото човечество

Това не е вярно.

1. Библията е патриархално фокусирана. Също така, Адам е живял 900 години. Колко деца можеш да имаш за 900 години? (Не само от жена си, Бог заповяда да се напълни света)


продължим с Бог, който казва "евреите са богоизбрания народ", след което оставя хитлер да ги избива на воля в конц лагерите, и приключим с факта че няма нито 1 научно доказателство че има такава чудесия като бог.

Тук сбърка. http://www.youtube.com/watch?v=11ajMxhpqkA



Да не говорим че самата идея да приемем ей така на 'вяра' че господ бог го има, а буда, гръцките, египетските, месопотамските богове, алах и тн ги няма е невероятно тъпа.
Скромното мнение на 1 прагматичен човек.

Библията е най-добре съвместима с днешната наука. Отново споменавам горния сайт. http://nobelists.net/

...


Ц-ц, там на моите въпроси не е отговорено, те просто са перифразирани, а т. нар. отговори са купчина от думи които не казват нищо. прост пример: на въпроса защо да вярваме в бог отговорът е следният:

Това е смешно чак, човек трябва просто да вярва*, а не да си търси доказателства, не е толкова лесно. А съществуват неща, които науката не може да обясни, щом не виждаме нещо или щом ни изглежда невъзможно, не значи че не може да се случи**. Физичните закони са създадени от Бог***, той може да ги променя. За всяко фантастично явление си има подобна причина****.


*Аз това го намирам за пълна глупост. особено първия ред.

Аз също. :-D



***А да, и въпреки че физиката всъщност няма абсолютно нищо общо с теологията, вече сме наясно че физичните закони са дело на Бог, защото вече сме казали че той наистина съществува, макар че си нямаме нито 1 причина за това.

Отново сбърка. Какво е причинило Големия Взрив? Как е създадено времето? Може ли нищото (singularity, infinite smallness) просто да гръмне? Какво го е накарало? Ако Вселената се разширява и се свива после, защо в момента ускорява скоростта си на разширение? Остатъчната инерция не е достатъчна. Има шанс Вселената да се разширява завинаги. (Стивън Хокинг)



****А тук стигнахме до извода че Бог, както всяко друго фантастично явление (летящата шейна с еленчетата, които със сигурност съществуват заедно с великденския заек), съществува защото Бог съществува. Което е поредния абсурд. И наистина ми се ще уважаемият Неймлес да упомене тази "подобна причина", на която се позовава толкова уверено за втори път.

Съществуването на Бог в никакъв случай не ограничава човешкото въображение. :-D


Изобщо нямам намерение да "тълкувам" и отговорите на другите въпроси. Съгласен съм само с няколко избрани съждения. Всичко останало обаче е...

Както желаеш. :)


Първо, трябва да отбележа че съм чел и стария и новия завед. И точно за 2 седмици мога да прочета новия пак и да ти цитирам всичките противоречия с него самия и с реалността.

Не си и не можеш. :)


Така. Защо не вярвам в доброто? Защото доброто е единствено и само въпрос на гледна точка.
Щом е така, за мен е добро да застрелям новородената ти дъщеря... или баща ти. Или и двамата. Ти ли ще ме спреш?


В любовта вярвам, но не вярвам в натрапването и опитите да се злоупотребява с термина, по начина по който го правят 4-те евангелия.


1Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед що звънти, или кимвал що дрънка.

2И ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.

3И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува.

4Любовта дъблго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее,

5не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,

6не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,

7всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.

8Любовта никога не отпада; другите дарби, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати.

9Защото отчасти знаем и отчасти проракуваме;

10но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати.

11Когато бях дете, като дете говорех, като дете чувствувах, като дете разсъждавах; откак станах мъж, напуснал съм детинското.

12Защото сега виждаме нещата неясно, като в огледало, а тогава ще ги видим лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще познавам напълно, както и съм бил напълно познат.

13И тъй, остават тия трите: вяра, надежда и любов; но най-голяма от тях е любовта.

И за в случай че не си ме разбрал ще ти напомня за Хер Хитлер.

Ако наистина си прочел "стария завед" ще знаеш защо Бог е позволил на Хитлер да убие толкова евреи колкото е убил.


ПП:В днешния свят не съществува нито 1 явление което да не може да бъде обяснено. което изключва т. нар. "фантастични явления"

Хванах те в крачка. ;) Значи човек знае всичко за Вселената? Знае кога от къде е дошла, знае абсолютно всеки nm

SiegHeil
08-14-2008, 23:46
Да вярваш в Бог, значи да вярваш в доброто, в любовта, в това че има промисъл за всеки от нас, във вечността на душата и т.н. Изобщо не е измислено за утеха и надежда на хората.
Идеално. Значи ела във Видин през ПМГ-то..(питай, ще ти покажат пътя) и аз ще дойда с бухалката и ще те счупя от бой...а като се оправиш може и да дойдеш да те пребия от другата страна, понеже си добър християнин..
Религията прави хората слаби.

Националист
08-15-2008, 00:06
"Атеизмът (безбожието) е чифутска болест" - Достоевски
Точно сектантите юдеинеискат да вярваме в Бог ,защото те убиха Иисус и се страхуват от него и християнството.

anichkaaaaa
08-15-2008, 00:18
"Атеизмът (безбожието) е чифутска болест" - Достоевски
Точно сектантите юдеинеискат да вярваме в Бог ,защото те убиха Иисус и се страхуват от него и християнството.
:)

bishop
08-15-2008, 00:22
Посочи ми един единствен факт в човешката (доказаната) история, който да казва неуспоримо: "Бог съществува, той е единствен, той е баща на Йисус Христос и Библията не е купчина, изсмукани от пръстите на
полуадекватни старци, глупости"

http://nobelists.net/

Повечето от основателите на модерната наука са били Християни. Алберт Айнщайн е бил теист с християнски наклонности ако мога така да се изразя. :)

това че много учени са били вярващи не доказва съществуването на нищо което те самите не са доказали.




А да. И ми е любопитно. Какви са нещата? Нещата съдейки по скромния ми опит са такива каквито ги възприемаме чрез 5-те си сетива, а не такива каквито ни се иска да бъдат. Защото всичките тези дивотии (нищо против вярващите, стига да не се опитват да ме убедят че трябва да вярвам в нещо за което няма никакви логически доказателства) са измислени от хора които са били слаби.
Да точно така. Слаби. Така просто е по лесно. Много по лесно е да приемеш че хората умират, ако си внушиш че те всъщност не загиват а по висшата сила ги приема под крилото си.


Е тук вече ме обиди. Никаква висша сила не приема никой под крилото си. :) Според моята вяра, хората са в гроба си до второто идване на Христос. Не всеки ще иде в Рая. В интерес на истината, много малко хора ще отидат в Рая.

Идеята беше че хората вярват защото им е по лесно. смаия факт че използваш местоимението 'ни' говори че ти си дълбоко убеден че ще отидеш в рая. (ако допуснем че него го има). което само доказва теорията ми че на теб един ден ще ти е по лесно да умреш 'знаейки' че това не е краят.




Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.


21Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца ми, Който е на небесата.

22В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонихме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?

23Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.


Като започнем с Адам и Ева, които раждат 2-ма синове и от тези 3-ма мъже и 1 жена (вече позастаряла) произлиза цялото човечество

Това не е вярно.

1. Библията е патриархално фокусирана. Също така, Адам е живял 900 години. Колко деца можеш да имаш за 900 години? (Не само от жена си, Бог заповяда да се напълни света)

тук ми цитираш библията което само по себе си нищо не доказва имайки предвид че истинността на цялата книга е под въпрос. да не говорим че тези 900 години са абсурдни. не се предполага адам да е благословен след като е изпратен в изгнание. още повече че той наистина може да има още деца, но те трябва да са родени от някого. и този някой може да бъде или жена му или дъщеря му, или някоя правнучка.



продължим с Бог, който казва "евреите са богоизбрания народ", след което оставя хитлер да ги избива на воля в конц лагерите, и приключим с факта че няма нито 1 научно доказателство че има такава чудесия като бог.

Тук сбърка. http://www.youtube.com/watch?v=11ajMxhpqkA


Любопитен съм какво точно оспорваш тук. Факта че според стария завет Бог "закриля" евреите или факта че Хитлер ги избива?




Да не говорим че самата идея да приемем ей така на 'вяра' че господ бог го има, а буда, гръцките, египетските, месопотамските богове, алах и тн ги няма е невероятно тъпа.
Скромното мнение на 1 прагматичен човек.

Библията е най-добре съвместима с днешната наука. Отново споменавам горния сайт. http://nobelists.net/


Нещо ти се губи връзката




***А да, и въпреки че физиката всъщност няма абсолютно нищо общо с теологията, вече сме наясно че физичните закони са дело на Бог, защото вече сме казали че той наистина съществува, макар че си нямаме нито 1 причина за това.

Отново сбърка. Какво е причинило Големия Взрив? Как е създадено времето? Може ли нищото (singularity, infinite smallness) просто да гръмне? Какво го е накарало? Ако Вселената се разширява и се свива после, защо в момента ускорява скоростта си на разширение? Остатъчната инерция не е достатъчна. Има шанс Вселената да се разширява завинаги. (Стивън Хокинг)

Именно, незнаем какво го е причинило. Незнаем дори дали е имало 'голям взрив', защото това е само 1 от теориите. Времето е тясно свързано с пространството. Разширяването на вселената, нейната безкрайност и другите такива неща също са само догадки. И това също няма връзка с Бога. Дори да допуснем че големия взрив е създал вселената. И че в началото е имало само 'infinite smallness' (singularity e друго), и нищо повече. и че бог е причинил големия взрив от това. ще стигнем до грешка. защото вече казахме че това е било всичко което е съществувало. а ако допуснем че това и бог са били единствените неща които са съществували, то тогава аз питам: къде точно е бил той?





Изобщо нямам намерение да "тълкувам" и отговорите на другите въпроси. Съгласен съм само с няколко избрани съждения. Всичко останало обаче е...

Както желаеш. :)

може би утре



Първо, трябва да отбележа че съм чел и стария и новия завед. И точно за 2 седмици мога да прочета новия пак и да ти цитирам всичките противоречия с него самия и с реалността.

Не си и не можеш. :)


Да, съм и още сега в 2 часа през нощта ще отбележа, че бог създава нещата 1 по 1. и всеки 'ред' завършва с 'и видя бог че това е добро'. следва да преположим че същото се отнася и за адам (ако не погледна не мога да кажа дали е казано точно) и следователно за човека. в целия остатък от библията (повече в новия завед) се натяква на читателя колко грешен е човек и как трябва д атърси опрощение. което пък свързваме с христос, който загива за да изкупи греховете на хората. да ама хората още са си грешни. (до тука 2, без помощни материали)



Така. Защо не вярвам в доброто? Защото доброто е единствено и само въпрос на гледна точка.
Щом е така, за мен е добро да застрелям новородената ти дъщеря... или баща ти. Или и двамата. Ти ли ще ме спреш?

точно това се опитах да кажа. за теб това е добро. аз ще го възприема като зло. но ти си казал че то е добро. гледна точка.



В любовта вярвам, но не вярвам в натрапването и опитите да се злоупотребява с термина, по начина по който го правят 4-те евангелия.


1Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед що звънти, или кимвал що дрънка.

2И ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.

3И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува.

4Любовта дъблго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее,

5не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,

6не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,

7всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.

8Любовта никога не отпада; другите дарби, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати.

9Защото отчасти знаем и отчасти проракуваме;

10но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати.

11Когато бях дете, като дете говорех, като дете чувствувах, като дете разсъждавах; откак станах мъж, напуснал съм детинското.

12Защото сега виждаме нещата неясно, като в огледало, а тогава ще ги видим лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще познавам напълно, както и съм бил напълно познат.

13И тъй, остават тия трите: вяра, надежда и любов; но най-голяма от тях е любовта.[/quote]

тук даваш нагледни примери за това което казах.



И за в случай че не си ме разбрал ще ти напомня за Хер Хитлер.

Ако наистина си прочел "стария завед" ще знаеш защо Бог е позволил на Хитлер да убие толкова евреи колкото е убил.


опитваш се да ми кажеш че това е изкупление, наказание за грешките им? за греховете им? попрочети какво съм писал по горе. а да. същия този бог не проповядваше ли любов, прошка?


ПП:В днешния свят не съществува нито 1 явление което да не може да бъде обяснено. което изключва т. нар. "фантастични явления"

Хванах те в крачка. ;) Значи човек знае всичко за Вселената? Знае кога от къде е дошла, знае абсолютно всеки nm

Nam3less2
08-15-2008, 01:28
Да вярваш в Бог, значи да вярваш в доброто, в любовта, в това че има промисъл за всеки от нас, във вечността на душата и т.н. Изобщо не е измислено за утеха и надежда на хората.
Идеално. Значи ела във Видин през ПМГ-то..(питай, ще ти покажат пътя) и аз ще дойда с бухалката и ще те счупя от бой...а като се оправиш може и да дойдеш да те пребия от другата страна, понеже си добър християнин..
Религията прави хората слаби.Изобщо не разбираш смисълът. Аз първо никога няма да стана жертва на такова нещо, а второ смирението не е слабост(това не значи да не реагираш), а религията ме прави много по-силен. За тебе може да е така, но аз си знам истината, всъщност защо ли се опитвам да убеждавам хората.

SiegHeil
08-15-2008, 11:46
Изобщо не разбираш смисълът. Аз първо никога няма да стана жертва на такова нещо, а второ смирението не е слабост(това не значи да не реагираш), а религията ме прави много по-силен. За тебе може да е така, но аз си знам истината, всъщност защо ли се опитвам да убеждавам хората.
Никога не ти се е случвало някой да те напсува, удари, преджоби на улицата така ли ? о.0
А смисъла не е ли като някой те преебе, да му простиш понеже си добър християн а ?

NaughtyWhisper
08-15-2008, 12:18
Брат трябва да ти спрат интернета, вреди ти... МНОГО!!
justme_ за първи и надявам се не последен път съм съгласен с теб.

Така Christ помисли малко, ти отричаш всичко освен Библията, нали? Вярваш на православен Пич? Защо? Защо вярваш само на хора които подкрепят тезата ти? Четеш изборно..
А ако аз направя сайт в който пише че съм вярващ и ти казвам да се хвърлиш от някъде, ще се хвърлиш ли?

Чакам отговор на въпросите си!!!

С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?

АЙДЕ КАЗВАЙ!

Thanks.


GG!


Bishop посочи ми един факт, който доказва че няма Бог.

Christ
08-15-2008, 12:21
Брат трябва да ти спрат интернета, вреди ти... МНОГО!!
Ти ще кажеш...



Така Christ помисли малко, ти отричаш всичко освен Библията, нали? Вярваш на православен Пич? Защо? Защо вярваш само на хора които подкрепят тезата ти? Четеш изборно..

Не чета изборно. Вярвам в това, което се подкрепя от Библията.


А ако аз направя сайт в който пише че съм вярващ и ти казвам да се хвърлиш от някъде, ще се хвърлиш ли?

Не, защото не се поддъжа от Библията.

Чакам отговор на въпросите си!!!



С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?

Източника ми разкрит е Библията... Това е.

NaughtyWhisper
08-15-2008, 12:37
В Библията се подкрепя че дарбата на баба Ванга е от рогатия?
Ти не вярваш в Библията , ти вярваш в собствените си разбирания за нея. Не зачиташ чуждото мнение, и аз съм чел Библията но не съм като теб.
Много хора са Я чели, но само ти и още няколко избрани сте я разбрали? Защо другите да грешат ,а ти да си прав?

KariZma
08-15-2008, 14:08
В Библията се подкрепя че дарбата на баба Ванга е от рогатия?
Ти не вярваш в Библията , ти вярваш в собствените си разбирания за нея. Не зачиташ чуждото мнение, и аз съм чел Библията но не съм като теб.
Много хора са Я чели, но само ти и още няколко избрани сте я разбрали? Защо другите да грешат ,а ти да си прав?

Библията не е проста книга и за да я разбере човек, са му необходими желание, посвещение, дух, изследване и още и още...
И цялата да я прочетеш от кора до кора, незначи че си я разбрал, защото си я прочел.
Можеш с години да я изучаваш и пак да има какво да преоткриваш в написаното, така че не мисли тези които я разбират до някаква степен за избрани, защото всеки ако поиска може да я схване.

lsd43
08-15-2008, 14:19
Хората от хиляди години се опитват да разгадаят загадките на Библията и не са успели,а много ме съмнява точно тук някой да открие точните отговори,които се крият в нея.Въпрос на тълкуване е,но това как например аз възприемам нещата ,не означава че те стоят така,в една книга пълна с метафори и символики,е много трудно,да не кажа невъзможно да се открие прякото послание,ще взема за пример само книгата "Откровение",всеки който е чел това апокалиптично послание,може да открие,колко много символики има в него,това как човек ще ги тълкува е лично негов избор.

NaughtyWhisper
08-15-2008, 19:05
В Библията се подкрепя че дарбата на баба Ванга е от рогатия?
Ти не вярваш в Библията , ти вярваш в собствените си разбирания за нея. Не зачиташ чуждото мнение, и аз съм чел Библията но не съм като теб.
Много хора са Я чели, но само ти и още няколко избрани сте я разбрали? Защо другите да грешат ,а ти да си прав?

Библията не е проста книга и за да я разбере човек, са му необходими желание, посвещение, дух, изследване и още и още...
И цялата да я прочетеш от кора до кора, незначи че си я разбрал, защото си я прочел.
Можеш с години да я изучаваш и пак да има какво да преоткриваш в написаното, така че не мисли тези които я разбират до някаква степен за избрани, защото всеки ако поиска може да я схване.

Това за избраните се отнасяше до Christ, защото той мисли така. Подкрепям напълно мнението ти :)



Хората от хиляди години се опитват да разгадаят загадките на Библията и не са успели,а много ме съмнява точно тук някой да открие точните отговори,които се крият в нея.Въпрос на тълкуване е,но това как например аз възприемам нещата ,не означава че те стоят така,в една книга пълна с метафори и символики,е много трудно,да не кажа невъзможно да се открие прякото послание,ще взема за пример само книгата "Откровение",всеки който е чел това апокалиптично послание,може да открие,колко много символики има в него,това как човек ще ги тълкува е лично негов избор.

Така е, но това дава ли право на хората разбра ли я по един начин твърдо да заклеймяват всичко , което не се връзва със собствените им разбирания, като пълна глупост, и да са съвсем убедени в правотата си?
Нима им дава правото да петнят паметта на една Велика Българка, защото това е различно от техните представи?
Не мисля.

Christ
08-15-2008, 19:44
В Библията се подкрепя че дарбата на баба Ванга е от рогатия?
Ти не вярваш в Библията , ти вярваш в собствените си разбирания за нея. Не зачиташ чуждото мнение, и аз съм чел Библията но не съм като теб.
Много хора са Я чели, но само ти и още няколко избрани сте я разбрали? Защо другите да грешат ,а ти да си прав?

Добре, не прочете ли, че и pravoslavieto.com е против Ванга?

Аз съм казал моите виждания, подкрепил съм ги с текст от Библията. Бог никога няма да промени гласа на свой пророк или да го накара да се чувства зле докато пророкува. Искам да ми покажеш в Библията пророк, който говори с чужд глас и казва "силите ме пуснаха" (Силите, не Бог) когато спира да пророкува.

Отново прочети статията!

ScionOfStorm
08-15-2008, 21:24
Сега, след православието.ком намесете и нова вълна :razz: :razz:

Защо трябва свестни хора да се разрушавате като се утвърждавате (мислейки си), че сте по-висши от нас, "незнаещите"?

Кофти е бе, ебаси. Дискриминация, и то пълна. Познавам толкова християни, считащи другите за измет и не знам си какво си. Смешно е. Трагично.

Christ
08-15-2008, 21:28
Да съм казал, че съм повече от някого?

Всички са съгрешили. Ти си грешник колкото и аз.

ScionOfStorm
08-15-2008, 21:59
Познавам доста, които са, и се мислят действително за повече.

А да, всичките сме шибани грешници в крайна сметка. Имайте знанието, това е хубаво, и аз сигурно имам такова, каквото вие нямате, но нищо не може да е сигурно и да го казвате така убедително.

Знам, че ви е невъзможно, защото сте вярващи, и то силно. Но точно това ми липсва в комуникацията с такива хора. НЕСИГУРНОСТТА, приемствеността и на други теории, на други теми за размисъл, на блъскане на умовете над нещо различно, за което и двете страни не са сигурни...

Тъпо се изказвам, дано ме разбираш. Как и да е..

Christ
08-15-2008, 22:16
Познавам доста, които са, и се мислят действително за повече.

А да, всичките сме шибани грешници в крайна сметка. Имайте знанието, това е хубаво, и аз сигурно имам такова, каквото вие нямате, но нищо не може да е сигурно и да го казвате така убедително.

Знам, че ви е невъзможно, защото сте вярващи, и то силно. Но точно това ми липсва в комуникацията с такива хора. НЕСИГУРНОСТТА, приемствеността и на други теории, на други теми за размисъл, на блъскане на умовете над нещо различно, за което и двете страни не са сигурни...

Тъпо се изказвам, дано ме разбираш. Как и да е..

Да, разбрах те.

Ако някой "вярващ" се има за нещо повече от теб, кажи му да си прочете отново Библията. Май е подминал Исус... :/

sharmen
08-15-2008, 22:45
Кръстена съм в източно православно християнство,но съм атеистка по убеждения

sharmen
08-15-2008, 22:46
Кръстена съм в източно православно християнство,но съм атеистка по убеждения

lsd43
08-15-2008, 23:16
Познавам доста, които са, и се мислят действително за повече.

А да, всичките сме шибани грешници в крайна сметка. Имайте знанието, това е хубаво, и аз сигурно имам такова, каквото вие нямате, но нищо не може да е сигурно и да го казвате така убедително.

Знам, че ви е невъзможно, защото сте вярващи, и то силно. Но точно това ми липсва в комуникацията с такива хора. НЕСИГУРНОСТТА, приемствеността и на други теории, на други теми за размисъл, на блъскане на умовете над нещо различно, за което и двете страни не са сигурни...

Тъпо се изказвам, дано ме разбираш. Как и да е..


Ако някой се мисли за нещо повече от теб,значи е глупак.
Христос проповядва смирение ,а не главозамайване и излишно самочувствие.

ПП.Не съм вярващ.

NaughtyWhisper
08-16-2008, 11:33
Да съм казал, че съм повече от някого?

Всички са съгрешили. Ти си грешник колкото и аз.

Нали твърдеше, че Бог избира кой да вярва в него? Нали казваше че само избраните от Бог ще отидат в рая? Нали ти беше един от тях? Нали нямаме свободна воля?

Не вярвам да имаш наглоста да отречеш. Пълно е с теми, а и хронологията в скайп..

Christ
08-16-2008, 11:53
Да съм казал, че съм повече от някого?

Всички са съгрешили. Ти си грешник колкото и аз.

Нали твърдеше, че Бог избира кой да вярва в него? Нали казваше че само избраните от Бог ще отидат в рая? Нали ти беше един от тях? Нали нямаме свободна воля?

Не вярвам да имаш наглоста да отречеш. Пълно е с теми, а и хронологията в скайп..

Retard.

Бог избира кой да вярва в Него, но това не значи, че избраните са повече от другите! Имаме свободна воля, която е подчинена на греховната ни същност!

Ти имай наглостта да отречеш, че сме родени в грях.

bishop
08-16-2008, 16:29
Брат трябва да ти спрат интернета, вреди ти... МНОГО!!
justme_ за първи и надявам се не последен път съм съгласен с теб.

Така Christ помисли малко, ти отричаш всичко освен Библията, нали? Вярваш на православен Пич? Защо? Защо вярваш само на хора които подкрепят тезата ти? Четеш изборно..
А ако аз направя сайт в който пише че съм вярващ и ти казвам да се хвърлиш от някъде, ще се хвърлиш ли?

Чакам отговор на въпросите си!!!

С кво сте повече от другите? Какво повече знаете от другите? Какви са източниците разкрити само и единствено на вас, че сте толкова компетентни?

АЙДЕ КАЗВАЙ!

Thanks.


GG!


Bishop посочи ми един факт, който доказва че няма Бог.

Не можеш да докажеш че нещо го има казвайки 'докажи че го няма'
Самия факт че няма нито 1 факт който да доказва че го има е много показателен. За да ти обясня какво се опитвам да кажа ще те помоля ти пък да ми посочиш един факт който доказва че няма дядо коледа, великденско зайче, сфетулковци и малки понита, които живеят от другата страна на дъгата. 8)

AutumnTears
08-16-2008, 20:05
izkarahte Vanga s1u4astnica na satanata :-D

bishop
08-16-2008, 21:09
Да съм казал, че съм повече от някого?

Всички са съгрешили. Ти си грешник колкото и аз.

Нали твърдеше, че Бог избира кой да вярва в него? Нали казваше че само избраните от Бог ще отидат в рая? Нали ти беше един от тях? Нали нямаме свободна воля?

Не вярвам да имаш наглоста да отречеш. Пълно е с теми, а и хронологията в скайп..

Retard.

Бог избира кой да вярва в Него, но това не значи, че избраните са повече от другите! Имаме свободна воля, която е подчинена на греховната ни същност!

Ти имай наглостта да отречеш, че сме родени в грях.

Би ли ми обяснил какво точно означава грях. Не. Тва донякъде мога да го си го обясня. Любопитен съм обаче какво значи 'родени в грях'.

Christ
08-16-2008, 21:15
Адам когато е "изял" плода, е паднал от положението си пред Бог. С Адам и ние.

ScionOfStorm
08-16-2008, 21:22
bishop, идеята е, че сме деца на греха, вкоренен в нас. Всеки човек е грешен в началото си, както и да го извърта и каквото и да прави.

Та затуй.

NaughtyWhisper
08-16-2008, 21:27
Да съм казал, че съм повече от някого?

Всички са съгрешили. Ти си грешник колкото и аз.

Нали твърдеше, че Бог избира кой да вярва в него? Нали казваше че само избраните от Бог ще отидат в рая? Нали ти беше един от тях? Нали нямаме свободна воля?

Не вярвам да имаш наглоста да отречеш. Пълно е с теми, а и хронологията в скайп..

Retard.

Бог избира кой да вярва в Него, но това не значи, че избраните са повече от другите! Имаме свободна воля, която е подчинена на греховната ни същност!

Ти имай наглостта да отречеш, че сме родени в грях.

Това, че избраните ще отидат в рая, другите не, не значи ли че ИЗБРАНИТЕ са нещо повече? И кой подяволите ти говори за грях!?

Както и да е... писна ми.

Nam3less2
08-17-2008, 06:49
Родени сме в грях, а греха не е че се раждаме чрез сексуален акт, ами че душата ни е виновна от минали деяния, също носим карма, ако родителите ни примерно са престъпници, не случайно сме се родили от тях, ами защото такова нещо сме заслужили.

ScionOfStorm
08-17-2008, 12:26
Кармата не е особено крисчианишшшЪ, хм.

Душата ни уж е виновна още от семето на Адам :р

Kman
08-17-2008, 12:38
Смирение....никога.
Ако наричаш секса грях значи всички отиваме в пъкала на ада и бог си е загубил много отдавна правомощията над планетката си,ще трябва да си търси друга.Точно пък сексът не е никакъв грях.
Подяволите защо никой не чете............
Ами ако се изхрача на едно растение,това грях ли е!?!?Ами ако му се изпикая отгоре и в следствие на това то загине,това грях ли е,то душа има ли и ако няма защо да е грях,след като не е живо същество!?!?
Значи само господ и дявола имат правомощия да отнемат животи,но кой им е дал тези правомощия!?А какво е правил бог преди да създаде човечеството,той нали е нещото което е винаги,какво е правил преди да създаде адам и ева и какво ще прави след като ни унищожи,ще зъдаде нова земя и нови хора който да са по добри,да не правят грехове,да не ядат ябълки,да не правят секс,да не лъжат......абеее същински ангелчета и да има хармония и сляпо щастие.А...ами то щастие няма да има....те как ще знаят че това е щастие след като няма нещастие.....в такъв случай бог ще трябва да сътвори и нещастие и пак ще бъде същия светът и няма да има развитие,тогава защо ще унищожава и ще създава света на ново като няма развитие и защо му е да го прави пак и пак и пак след като е всемогъщ и може да направи всичко с едно ръкомахане и всичко да бъде хармония и щастие и да няма гладни и да няма болни и да няма нещастни и да няма смърт............НАЛИ Е ВСЕМОГЪЩ.....тогава защо не се пребори със всичко това което е създал и което ще погуби.Нали преди него е нямало нищо т.е. той е създал дявола за да има противопоставяне на самия него.След като го е създал защо просто не го махне след като му краде клиентелата и съществата които обича....тоз човек накрая ще остане сам и ще бъде принуден да ни затрие,въпреки че е всемогъщ.
Или той си има негов си там върховен план и само просветлените могат да го знаят,а всички останали невежи идиотченца не трябва да му се месят в небесните планове иначе какво ще ги последва....смъртта.Е добре дошли в света на вярващите където царува страхът,невежеството,смърт та,гладът,смирението и страхопочитанието.
Аз не участвам в тази збирщина от заблудени стада.

Nam3less2
08-17-2008, 12:46
Смирение....никога.
Ако наричаш секса грях значи всички отиваме в пъкала на ада и бог си е загубил много отдавна правомощията над планетката си,ще трябва да си търси друга.Точно пък сексът не е никакъв грях.
Подяволите защо никой не чете............
Ами ако се изхрача на едно растение,това грях ли е!?!?Ами ако му се изпикая отгоре и в следствие на това то загине,това грях ли е,то душа има ли и ако няма защо да е грях,след като не е живо същество!?!?
Значи само господ и дявола имат правомощия да отнемат животи,но кой им е дал тези правомощия!?А какво е правил бог преди да създаде човечеството,той нали е нещото което е винаги,какво е правил преди да създаде адам и ева и какво ще прави след като ни унищожи,ще зъдаде нова земя и нови хора който да са по добри,да не правят грехове,да не ядат ябълки,да не правят секс,да не лъжат......абеее същински ангелчета и да има хармония и сляпо щастие.А...ами то щастие няма да има....те как ще знаят че това е щастие след като няма нещастие.....в такъв случай бог ще трябва да сътвори и нещастие и пак ще бъде същия светът и няма да има развитие,тогава защо ще унищожава и ще създава света на ново като няма развитие и защо му е да го прави пак и пак и пак след като е всемогъщ и може да направи всичко с едно ръкомахане и всичко да бъде хармония и щастие и да няма гладни и да няма болни и да няма нещастни и да няма смърт............НАЛИ Е ВСЕМОГЪЩ.....тогава защо не се пребори със всичко това което е създал и което ще погуби.Нали преди него е нямало нищо т.е. той е създал дявола за да има противопоставяне на самия него.След като го е създал защо просто не го махне след като му краде клиентелата и съществата които обича....тоз човек накрая ще остане сам и ще бъде принуден да ни затрие,въпреки че е всемогъщ.
Или той си има негов си там върховен план и само просветлените могат да го знаят,а всички останали невежи идиотченца не трябва да му се месят в небесните планове иначе какво ще ги последва....смъртта.Е добре дошли в света на вярващите където царува страхът,невежеството,смърт та,гладът,смирението и страхопочитанието.
Аз не участвам в тази збирщина от заблудени стада.Много си сбъркан, просто не си добър и волята ти не се стреми към самоусъвършенстване, избрал си лесния път, да не вярваш. Заради такива като тебе е горната ситуация. :D

Kman
08-17-2008, 12:55
Не знам кое наричаш "сбъркано".....стремежът към по хубав живот или стемежът към болки и нещастия....защото ти се стремиш сляпо към мъки,докато аз се стремя да ги избягвам и да не допускам друг да определя начина ми на живот.Не съм аз този който вярва в статичност и НЕдвижение,защото както висчки знаят живота е движение и кръговрат и ако отричаш това означава да отричаш целия свят и всеки едун по умен човек ще ти каже че грешиш.Моя път е лесен,защото си вадя поуки от грешките и неуспехите ми,а твоя не е защото правиш все един и същи грешки и не си даваш зор да си извадиш поука(да се съмняваш),за да не се случва отнова падение,което води до пътят на самоусъвършенстването,но този път ще го вървиш с гъза напред и затова постоянно грешиш и не си вадиш поуки.....не се обръщаш на пред,да погледнеш напред и да видиш че с гъза напред не се стига до самоусъвършенстване!
Заради такива като тебе светът е пълен със заблудени овце.

Nam3less2
08-17-2008, 13:14
Не знам кое наричаш "сбъркано".....стремежът към по хубав живот или стемежът към болки и нещастия....защото ти се стремиш сляпо към мъки,докато аз се стремя да ги избягвам и да не допускам друг да определя начина ми на живот.Не съм аз този който вярва в статичност и НЕдвижение,защото както висчки знаят живота е движение и кръговрат и ако отричаш това означава да отричаш целия свят и всеки едун по умен човек ще ти каже че грешиш.Моя път е лесен,защото си вадя поуки от грешките и неуспехите ми,а твоя не е защото правиш все един и същи грешки и не си даваш зор да си извадиш поука(да се съмняваш),за да не се случва отнова падение,което води до пътят на самоусъвършенстването,но този път ще го вървиш с гъза напред и затова постоянно грешиш и не си вадиш поуки.....не се обръщаш на пред,да погледнеш напред и да видиш че с гъза напред не се стига до самоусъвършенстване!
Заради такива като тебе светът е пълен със заблудени овце.Не се стремя към мъки, никой не определя начина ми на живот, не вярвам в статичност, вяда поуки от грешките си, а ги правя рядко и не са едни и същи, а ти си слепеца, които подстрекава към атеизъм. И изобщо тия работи за мене откъде си ги мислиш?

nailana
08-17-2008, 13:22
Родени сме в грях, а греха не е че се раждаме чрез сексуален акт, ами че душата ни е виновна от минали деяния, също носим карма, ако родителите ни примерно са престъпници, не случайно сме се родили от тях, ами защото такова нещо сме заслужили.


Не се осмелявай да приказваш за вярата ти в Христос,щом се уповаваш на карма и чакри/това последното е поради и друго твое изказване/.Думите ти са незначителни и безлични,и словоизлиянията ти нямат стойност.

Nam3less2
08-17-2008, 13:25
Родени сме в грях, а греха не е че се раждаме чрез сексуален акт, ами че душата ни е виновна от минали деяния, също носим карма, ако родителите ни примерно са престъпници, не случайно сме се родили от тях, ами защото такова нещо сме заслужили.


Не се осмелявай да приказваш за вярата ти в Христос,щом се уповаваш на карма и чакри/това последното е поради и друго твое изказване/.Думите ти са незначителни и безлични,и словоизлиянията ти нямат стойност.Христос нито отрича, нито говори за тях, това е просто вид тълкуване.

Kman
08-17-2008, 15:17
:lol: Сами си противоречите,но неможете да го осъзнаете!
Когато осъзнаете един ден колко сте били слепи,ще се сетите за всичките неща които написах.
Аз не подстеркавам към атеизъм а се опитвам да ви накарам да четете повече и да не вярвате сляпо на всичко.А ти защо толкова упорито се наблягаш на тази религия и я набиваш на всички в главите като поредния фанатик.

ScionOfStorm
08-17-2008, 16:41
k'man, aз затова не харесвам религиите от какво и да е естество - правят те изключително ограничен като човек. Какъвто искаш си бъди по душа, но си оставаш ограничен. :Р

NaughtyWhisper
08-17-2008, 18:31
k'man, aз затова не харесвам религиите от какво и да е естество - правят те изключително ограничен като човек. Какъвто искаш си бъди по душа, но си оставаш ограничен. :Р

Защо да сме ограничени?

Christ
08-17-2008, 18:38
Да съм казал, че съм повече от някого?

Всички са съгрешили. Ти си грешник колкото и аз.

Нали твърдеше, че Бог избира кой да вярва в него? Нали казваше че само избраните от Бог ще отидат в рая? Нали ти беше един от тях? Нали нямаме свободна воля?

Не вярвам да имаш наглоста да отречеш. Пълно е с теми, а и хронологията в скайп..

Retard.

Бог избира кой да вярва в Него, но това не значи, че избраните са повече от другите! Имаме свободна воля, която е подчинена на греховната ни същност!

Ти имай наглостта да отречеш, че сме родени в грях.

Това, че избраните ще отидат в рая, другите не, не значи ли че ИЗБРАНИТЕ са нещо повече? И кой подяволите ти говори за грях!?

Както и да е... писна ми.

Ти ми говориш за тях. Библията, също. В Матей 24 глава 3 пъти.



И ако да не се съкратеха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.


защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.



Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.

http://www.biblegateway.com/quicksearch/?quicksearch=elect&qs_version=31

Също така, не не значи, че избраните са нещо повече. Избраните са избрани безусловно и са спасени от Божията благодат за Божия слава.

Това е всичко.

ScionOfStorm
08-17-2008, 18:41
k'man, aз затова не харесвам религиите от какво и да е естество - правят те изключително ограничен като човек. Какъвто искаш си бъди по душа, но си оставаш ограничен. :Р

Защо да сме ограничени?

Защото концентрирането в една вяра/религия те ограничава - не можеш да възприемеш възгледите на другите, изповядващи различни, свои си религии/вярващи в нещо различно от твоето. Защото за християнина истината е единствено Бог и обкръжението му; за мюсюлманите - Аллах и същата работа общо-взето. И от тукашния раздел, и от навсякъде си личи. :)

Christ
08-17-2008, 18:45
k'man, aз затова не харесвам религиите от какво и да е естество - правят те изключително ограничен като човек. Какъвто искаш си бъди по душа, но си оставаш ограничен. :Р

Защо да сме ограничени?

Защото концентрирането в една вяра/религия те ограничава - не можеш да възприемеш възгледите на другите, изповядващи различни, свои си религии/вярващи в нещо различно от твоето. Защото за християнина истината е единствено Бог и обкръжението му; за мюсюлманите - Аллах и същата работа общо-взето. И от тукашния раздел, и от навсякъде си личи. :)

Никой не ти пречи да изучаваш религия. ;)

ScionOfStorm
08-17-2008, 18:49
На мен - не. Ако не си забелязал разглеждам с интерес различните вярвания/религии - християнство, месопотамските богове, нордическа митология, разни библейски мотиви, юдеизъм...Не задълбавам в никое от тях, просто научавам някакви факти и явления от тях, които ми правят впечатление, дори ме вдъхновяват да пиша или да мисля някакви неща.

Просто мога и се опитвам да вляза в кожата на всеки различно вярващ си човечец, който ще ми твърди, че само неговото е истина. Обаче аз ще си знам, че истините в случая е твърде възможно да са много...или нито една. Ще се породи хубав мой разговор само с човек, който не е прекалено навътре в някоя религия - когато пробвах с приятелката ми не се получи, защото тя е ревностна християнка и повечето ни разговори приключваха с отсеченото "Бог е единствената истина."

Което е крайно недостатъчно :)

NaughtyWhisper
08-17-2008, 18:54
Аз също изучавам религийте. Нима това, че вярвам в една от тях да ми пречи да разбера другите? Под ограничен, явно имаш предвид в религиозна насока. Аз не съм фанатик..

Christ
08-17-2008, 18:56
Бог е единствената истина казвам на "християните", които примесват други религии...

ScionOfStorm
08-17-2008, 18:57
Да, в този случай - в религиозна насока. Както е и с музикалната насока, сещаш се - всяко специфично поле за изява.

Това за теб е хубаво, харесвам такива хора принципно :) Поуста ми беше предназначен главно към силно вярващите християни - едно ниво под фанатиците/фанатици. Те са ми ужасни, просто.

^ Дам, кофти е да се имаш за християнин и да го тръбиш навсякъде, а в същото време да правиш някакви безумни смесици с други вероизповедания. Аз си ги смесвам както си искам нещата, но пък никога не съм изпитвал нужда да определя принадлежност към каквато и да е религия.. :)

bishop
08-17-2008, 18:59
bishop, идеята е, че сме деца на греха, вкоренен в нас. Всеки човек е грешен в началото си, както и да го извърта и каквото и да прави.

Та затуй.

Мерси за пояснението, сега вече разбрах поне концепцията.


k'man, aз затова не харесвам религиите от какво и да е естество - правят те изключително ограничен като човек. Какъвто искаш си бъди по душа, но си оставаш ограничен. :Р

Това също напълно го подкрепям

Nam3less2
08-18-2008, 02:18
:lol: Сами си противоречите,но неможете да го осъзнаете!
Когато осъзнаете един ден колко сте били слепи,ще се сетите за всичките неща които написах.
Аз не подстеркавам към атеизъм а се опитвам да ви накарам да четете повече и да не вярвате сляпо на всичко.А ти защо толкова упорито се наблягаш на тази религия и я набиваш на всички в главите като поредния фанатик.Точно аз не съм сляп, защото години наред съм се убеждавал в нещата, които казвам. Свидетел съм бил и на явления, доказващи съществуването на Бог. Това да ме убеждаваш в нещо атеистично е все едно да ме накараш да повярвам че бялото е черно. Тъй че ти си слепия. :) Аз също не подстрекавам към религийте, ами изразявам мнения и то с добър промисъл.

SiegHeil
08-18-2008, 02:24
Точно аз не съм сляп, защото години наред съм се убеждавал в нещата, които казвам. Свидетел съм бил и на явления, доказващи съществуването на Бог.
Нямам търпение да ги опишеш тея 'явления' или поне да ми ги кажеш на лично..мм ?

Nam3less2
08-18-2008, 02:30
Точно аз не съм сляп, защото години наред съм се убеждавал в нещата, които казвам. Свидетел съм бил и на явления, доказващи съществуването на Бог.
Нямам търпение да ги опишеш тея 'явления' или поне да ми ги кажеш на лично..мм ?Няма смисъл, тука хората не вярват в нищо, което не могат да видят.

SiegHeil
08-18-2008, 02:40
Няма смисъл, тука хората не вярват в нищо, което не могат да видят.
А, ясно, значи и явлението е било невидимо..пак 8-)

Nam3less2
08-18-2008, 03:09
Няма смисъл, тука хората не вярват в нищо, което не могат да видят.
А, ясно, значи и явлението е било невидимо..пак 8-)Говоря в преносен смисъл :)

lisi4ety
08-18-2008, 12:20
Християнка.

Kman
08-18-2008, 17:21
Няма значение дали си будист,мюсюлманин или християнин.....червейте нямат предпочитания.

moonbeam
08-18-2008, 23:16
именно :smt023

Kman
08-19-2008, 17:58
И аз съм кръстен,но ми е все тая....избора се прави от самия човек нали,а не от от другите.Е те хрстияните правят изключение,защото колкото и да твърдят че избора е техен,всъщност въобще не е така,просто така са ги накарали да вярват,като са им казали че избора е бил техен.
Те тава е лесно,стига да си чел повечеко психология и можеш да убедиш всеки един не начетен,че е създаден от прах и кал.

Nam3less2
08-19-2008, 18:03
И аз съм кръстен,но ми е все тая....избора се прави от самия човек нали,а не от от другите.Е те хрстияните правят изключение,защото колкото и да твърдят че избора е техен,всъщност въобще не е така,просто така са ги накарали да вярват,като са им казали че избора е бил техен.
Те тава е лесно,стига да си чел повечеко психология и можеш да убедиш всеки един не начетен,че е създаден от прах и кал.Всеки има свободна воля, както изборът да не вярваш е твой. Мене никой не ме е карал да вярва, нито някой ми е говорил за вярата, така че спри да лъжеш че почваш да дразниш. Като не разбираш не говори.

CandituUu
08-19-2008, 22:14
Християнка.

Kman
08-19-2008, 22:42
хах...промиването на мозъка не е на сила.Никога не съм твърдял че разбирам от всичко,ще ми е интересно да ме просветлиш и да ми кажеш,кое не разбирам....и като го разбера това което твърдиш че него разбирам,ще преценя дали е в полза и ако не е ще го отхвърля.
Значи твърдиш че ако човек разбере едно нещо,то той ще го приеме без опровержение и съмнение т.е. няма да го отхвърли....в такъв случай,сега нямаше да съществува науката философия.

Nam3less2
08-20-2008, 01:21
хах...промиването на мозъка не е на сила.Никога не съм твърдял че разбирам от всичко,ще ми е интересно да ме просветлиш и да ми кажеш,кое не разбирам....и като го разбера това което твърдиш че него разбирам,ще преценя дали е в полза и ако не е ще го отхвърля.
Значи твърдиш че ако човек разбере едно нещо,то той ще го приеме без опровержение и съмнение т.е. няма да го отхвърли....в такъв случай,сега нямаше да съществува науката философия.Не ми се изпада в дълги философски промисли. Ако искаш нещо, питай директно(
1.?
2.?
3.?
), само да не е едно и също защото на повечето неща е отговорено многократно.

Kman
08-20-2008, 20:42
" Ако искаш нещо, питай директно"
1.Какво ще стане според теб,ако ти си прави,а аз греша?
2.Какво ще стане според теб,ако ти грешиш,а аз съм прав?
Искам задълбочен и логически отговор.

Nam3less2
08-21-2008, 02:06
" Ако искаш нещо, питай директно"
1.Какво ще стане според теб,ако ти си прави,а аз греша?
2.Какво ще стане според теб,ако ти грешиш,а аз съм прав?
Искам задълбочен и логически отговор.
1.Ако аз съм прав относно всичко това казано за Бог, а ти грешиш, мислейки атеистично? Единственото нещо, което може да стане, се отнася за това след смъртта ни, защото реално тогава ще разберем(макар че аз от сега съм убеден и то не просто щото вярвам). Та ако аз съм прав, може да ни очаква да идем в рая или ада или да се преродим(виж ми мненията относно това какво си мисля че е рая и ада). Дори и да не си вярващ, ако си относително добър човек, но не антихрист(да говориш и мислиш зло Христос или Бог или библията), та ако живееш добродетелно и не извършваш зло, определено няма да идеш временно в ада, ами в и 2та ни случая(и за мен съм сигурен) ще се преродим, за да имаме нов шанс да поправим грешките си. В новият ни живот(може и да не е на земята, зависи на какво ниво сме) ще се родим в такова семейство, каквото заслужаваме, и някой неща, независещи от нас ще са такива каквито ги заслужаваме. И трудностите и проблемите в живота ни ще са вече от друго естество(ти примерно ако сега си атеист, в другия си живот сигурно ще започнеш да се занимаваш с вяра).
2.Ако ти си прав, след смъртта ни ще е краят. Нямаме души, просто край, така е в твойте виждания. И атеистични или вярващи, нашите разбирания все пак влият върху живота ни, и аз съм доволен от мойте.

Christ
08-21-2008, 12:52
Спри да говориш простотии.

Ако умре без Исус ако ще най-великия дарител да е, ще иде в "Ада"

Christ
08-21-2008, 15:00
Christ е мюсюлманин това го знам :) :grin:

bishop
08-21-2008, 22:43
" Ако искаш нещо, питай директно"
1.Какво ще стане според теб,ако ти си прави,а аз греша?
2.Какво ще стане според теб,ако ти грешиш,а аз съм прав?
Искам задълбочен и логически отговор.
1.Ако аз съм прав относно всичко това казано за Бог, а ти грешиш, мислейки атеистично? Единственото нещо, което може да стане, се отнася за това след смъртта ни, защото реално тогава ще разберем(макар че аз от сега съм убеден и то не просто щото вярвам)*. Та ако аз съм прав, може да ни очаква да идем в рая или ада или да се преродим(виж ми мненията относно това какво си мисля че е рая и ада). Дори и да не си вярващ, ако си относително добър човек, но не антихрист(да говориш и мислиш зло Христос или Бог или библията)**, та ако живееш добродетелно и не извършваш зло, определено няма да идеш временно в ада, ами в и 2та ни случая(и за мен съм сигурен) ще се преродим, за да имаме нов шанс да поправим грешките си. В новият ни живот(може и да не е .на земята, зависи на какво ниво сме) ще се родим в такова семейство, каквото заслужаваме, и някой неща, независещи от нас ще са такива каквито ги заслужаваме. И трудностите и проблемите в живота ни ще са вече от друго естество(ти примерно ако сега си атеист, в другия си живот сигурно ще започнеш да се занимаваш с вяра).
2.Ако ти си прав, след смъртта ни ще е краят. Нямаме души, просто край, така е в твойте виждания. И атеистични или вярващи, нашите разбирания все пак влият върху живота ни, и аз съм доволен от мойте.

*Съдейки по другите ти постове всъщност ти си 'абсолютно убеден' просто щото вярваш. Визирам следното изказване:
Това е смешно чак, човек трябва просто да вярва, а не да си търси доказателства, не е толкова лесно. А съществуват неща, които науката не може да обясни, щом не виждаме нещо или щом ни изглежда невъзможно, не значи че не може да се случи. Физичните закони са създадени от Бог, той може да ги променя. За всяко фантастично явление си има подобна причина.

**До колкото ми е известно антихристът е синът на сатаната, който ще се роди преди апокалипсиса и ще се изправи срещу христос в армагедон като негова пълна противоположност. А не всеки човек който не вярва свято и непоклатимо в, как се изрази, Христос, Бог и библията. Естествено може и аз да греша (не съм религиозен фанатик и не съм много навътре в тези неща), но имам странното усещане че и Christ ще ме подкрепи в това твърдение.

Nam3less2
08-22-2008, 02:19
Съдейки по другите ти постове всъщност ти си 'абсолютно убеден' просто щото вярваш. Визирам следното изказване:
Това е смешно чак, човек трябва просто да вярва, а не да си търси доказателства, не е толкова лесно. А съществуват неща, които науката не може да обясни, щом не виждаме нещо или щом ни изглежда невъзможно, не значи че не може да се случи. Физичните закони са създадени от Бог, той може да ги променя. За всяко фантастично явление си има подобна причина.
Аз вярвам, а след като вярвам съм достигнал до доказателства, а не преди това.


До колкото ми е известно антихристът е синът на сатаната, който ще се роди преди апокалипсиса и ще се изправи срещу христос в армагедон като негова пълна противоположност. А не всеки човек който не вярва свято и непоклатимо в, как се изрази, Христос, Бог и библията. Естествено може и аз да греша (не съм религиозен фанатик и не съм много навътре в тези неща), но имам странното усещане че и Christ ще ме подкрепи в това твърдение.
По принцип антихристът като понятие е това, което ти каза, аз го използвах в друго значение.
А иначе е интересна тая тема, но битката между Христос и Антихристът може също да се разглежда не като глобално събитие, а като нещо личностно, а именно в простолувата теория за бъдещето - че всеки ще има микрочип "666"(тогава масоните или не знам си кои ще управляват света, както и сега може би малка група от богаташи), няма да има държави и граници, и всеки които не носи чипа ще бъде преследван. Та ако си сложиш чипа, ти се предаваш "на сатаната", именно Антихристът, и това ще е битката дали да се поддадеш на злото или да издържиш.

AceSpades
08-22-2008, 02:23
Католик съм и си ми е кеф, въпреки че скоро разбрах, че се кръстя наобратно... :D :razz:

Kman
08-22-2008, 11:41
Nam3less2 Кажи според теб какво ще стане относно 1. и 2. въпрос който зададох в предишния ми пост,но не от гледна точка на смъртта,а от гледна точка на бъдешето на човечеството.....какво ще стане с човечеството в бъдеше,ако аз съм прав и ако ти си прав?

Nam3less2
08-22-2008, 12:19
Nam3less2 Кажи според теб какво ще стане относно 1. и 2. въпрос който зададох в предишния ми пост,но не от гледна точка на смъртта,а от гледна точка на бъдешето на човечеството.....какво ще стане с човечеството в бъдеше,ако аз съм прав и ако ти си прав?Ние спорим относно това дали има Бог, души, прераждания и т.н. Ако хората разберат кое е истина, това ще повлияе много върху начина ми на живот. Ако аз съм прав, всички ще станат спиритуални и ще живеят с надежда, ако ти си прав светът по-скоро ще потъне в мизерия, защото всеки, знаеки че не съществува задгробен живот или Бог, ще започне да върши зло.

Kman
08-22-2008, 12:47
Хах....как ще започне да върши зло.Не съм видял нито един Атеист да върши "злини"
Атеистите се опират на истината и познанието и никога няма да вършат противо човешки деяния(злини)и да се разруши светът.
Ето защо не си атеист,защото не можеш да си представиш светът без религия т.е. неможеш да си представиш бъдещето.
Истината ще те освободи....
"надежда" е нещо продуктувано от страх.Защо....защото когато човек се надява за нещо,например да се надява да отиде в рая,той се страхува да не отиде в ада,ако не се страхуваше нямаше да има надежда а само сигурност че ще отиде там.Надеждата не е това което ще отвори очите и ще ти покаже истината.
Светът няма да потъне в мизерия,а ще се подобри,защото всеки ще знае че живее само един живот и ще се стреми да го живе максимално добре и да не пречи на останалите да го живеят добре.Това е атеистината гледна точка за бъдещето на всеки един атеист.Всеки един атеист е убеден в това.И това е разлиакат им между Нихилистите,които въпреки че не вярват в богове и чудеса,имат мрачни виждания за бъдещето.
Това ми подсказва че неможеш да разбреш ниюо което пиша,защото имаш страх "какво ще стане със света,ако няма религия"<- това е страх и незнание.Ако преодолееш този страх както всеки би могъл да преодолее страха от високи и ако започнеш да информираш за всички научни открития ще се досетиш какво ще стане в бъдещето и какво ще стане със света без религия.
Според увеличаващата се скорост с която се постигат всички научни открития и се навлиза в светана технолигиите и науката може да се съди че до 50 години светът ще е коренно различен вероятноста до 50 години религиите да започнат да западат е много голяма.
Съветвам те да надникваш от време на време тук
http://www.bgfactor.org/index_.php?&cm=4
и да прегледаш предишни статии в тази рубрика на сайта.Всички новооткрития които стигат до България,първо биват публикувани тук.

Nam3less2
08-22-2008, 16:25
Хах....как ще започне да върши зло.Не съм видял нито един Атеист да върши "злини"
Атеистите се опират на истината и познанието и никога няма да вършат противо човешки деяния(злини)и да се разруши светът.
Ето защо не си атеист,защото не можеш да си представиш светът без религия т.е. неможеш да си представиш бъдещето.
Истината ще те освободи....
"надежда" е нещо продуктувано от страх.Защо....защото когато човек се надява за нещо,например да се надява да отиде в рая,той се страхува да не отиде в ада,ако не се страхуваше нямаше да има надежда а само сигурност че ще отиде там.Надеждата не е това което ще отвори очите и ще ти покаже истината.
Светът няма да потъне в мизерия,а ще се подобри,защото всеки ще знае че живее само един живот и ще се стреми да го живе максимално добре и да не пречи на останалите да го живеят добре.Това е атеистината гледна точка за бъдещето на всеки един атеист.Всеки един атеист е убеден в това.И това е разлиакат им между Нихилистите,които въпреки че не вярват в богове и чудеса,имат мрачни виждания за бъдещето.
Това ми подсказва че неможеш да разбреш ниюо което пиша,защото имаш страх "какво ще стане със света,ако няма религия"<- това е страх и незнание.Ако преодолееш този страх както всеки би могъл да преодолее страха от високи и ако започнеш да информираш за всички научни открития ще се досетиш какво ще стане в бъдещето и какво ще стане със света без религия.
Според увеличаващата се скорост с която се постигат всички научни открития и се навлиза в светана технолигиите и науката може да се съди че до 50 години светът ще е коренно различен вероятноста до 50 години религиите да започнат да западат е много голяма.
Съветвам те да надникваш от време на време тук
http://www.bgfactor.org/index_.php?&cm=4
и да прегледаш предишни статии в тази рубрика на сайта.Всички новооткрития които стигат до България,първо биват публикувани тук.Малко хора имат мислене като твоето, ако нямаше религия и вяра, светът щеше да е жесток. А човек няма от какво да се страхува, като върши зло ще си заслужи злото, като върши добро ще си заслужи доброто. Религията може и да западне, но духовното просветление няма. А в бъдеще според мен науката ще докаже тези неща, които сега се наричат свръхестествени и паранормални, и духовната сила и силата на развития мозък ще се слеят с науката. Макар че целта на властващите е да превърнат човека в нещо като животно, обезверено и да не вярва в нищо, да не знае нищо.
А ако всеки знае че живее един живот и че няма задгробен, повечето хора щяха да живеят така, че да вършат само зло, щото така им е по-лесно и няма да им пука от нищо.

Kman
08-22-2008, 17:03
Все още си в грешка....аз съм един от многото всъщност.
Религията те убеждава че светът би бил такъв и точно това е единствената нейна сила,което е абсолютна лъжа.
"А човек няма от какво да се страхува"Няма човек без страх....ако един човек ти каже че не се страхува от нищо те е излъгал.Дори и аз се страхувам и това е нормално,нормална човешка реакция.Но ако живееш постоянно в страх от някого или нещо се поробваш,трябва постоянно да искаш да го преодоляваш и не говоря за страха от ада и да го преодолееш като откраднеш нещо.Това е просто тъпо.Освободи съзнанието си,а това става като се освободиш от всеки страх и живееш целенасочено и се бориш да збъднеш мечтите си,но ако се страхвуаш прекалено много няма да го постигнеш.Ставаш роб на страховете си......това е силата за вярата,скрита зад всяка една дума в библията
Има си съд,има си полиция,има си разследвания и психолози и т.н. които ако си вършат работата светът ще е много хубаво място за живеене.
"като върши добро ще си заслужи доброто."Трябва ли да искаш да получиш добро за да направиш някому добро.Трябва да го правиш от себе си без да очакваш заслуга за това или без да се страхуваш какво ще стане ако не направиш това добро,нали?
"Религията може и да западне, но духовното просветление няма."
Много религии за изчезвали и продължават да изчезват и да се създават нови....
"А в бъдеще според мен науката ще докаже тези неща,"
По скоро ще опровергае това което е лъжа и ще докаже това което е истина.Тези сили и свръхестествени неща всъщност са сложна комбинация,която все още неможем да разбрем,но след известна еволюция и научни новооткрития ще се разбре точно кое как и защо.Какви импулси,какво представлява тази енергия,какво я предизвиква и т.н.
"Макар че целта на властващите е да превърнат човека в нещо като животно, обезверено и да не вярва в нищо, да не знае нищо. "
Тези властващи сме ги избирали ние,с нашите гласове(прост народ,лесно контролируем народ)...ние сме ги издигали и ние можем да ги смъкнем.Ако не си вършат работата трябва да бъдат смъкнати от власт.Естествено в България е доста западнало мисленето на хората и всеки си казва "не ме интересува" и затова сме на това "дередже".Когато не вярваш в нищо неможеш да не знаеш нищо,защото ако не знаеше нищо щеше да вярваш във всичко,а когато един човек не вярва(в религия) в нищо означава че знае много.Защото е трябвало по някакъв начин да докаже на себе си и да разбере защо тази религия е лъжа и защо да не вярва в нея.
"...щото така им е по-лесно и няма да им пука от нищо."
Ако знаеха че имат един живот,ще го ценят повече от всичко и няма да го провалят като вършат глупости,след което да отиват в затворите и така да си пропиляват малкото време което им остава да живеят.А ще се стремят да збъднат мечтите си.
Аз ценя живота си,защото знам че е един и че като умра това ще е края и не искам да си го пропилявам.Това е мисленето на всеки един овбободен от предрасъдъци човек.Може би аз съм първият такъв който срещаш,но на тази планета има много такива и всеки който е осъзнал това и се опира на истината и науката и е загърбил религията е започнал да мисли така.