PDA

View Full Version : Къде се намират 1-ва и 2-ра немска гимназия?



unfaithful1234
06-23-2008, 13:58
Хора,не мога да разбера къде се намират 1-ва и 2-ра немска.Ако може бихте ли ми казали и други училища,в които се преподава на добро ниво(задължително!) немски


т.7
krem4et0

s1NNer
06-23-2008, 14:09
Във ТС-то знам ,че във 8 клас се учи 13 часа седмицно език ,9клас по 4 часа и такам ,ноооо ако ти се учи ще се справиш и със толко часове седмично. . . ;]

unfaithful1234
06-23-2008, 14:16
Във ТС-то знам ,че във 8 клас се учи 13 часа седмицно език ,9клас по 4 часа и такам ,ноооо ако ти се учи ще се справиш и със толко часове седмично. . . ;]
а можеш ли да ми дадеш сайта на училището?Аз искам да науча немски,а след това по възможност да уча в Германия...Затова търся училище с добро преподаване...И по възможност да е някъде в центъра... :(

TheMaggie
06-23-2008, 15:24
http://www.91neg.com/index.php?module=applying
-- Намира се до бул.Александър Стамболйиски...Солни пазар,ако те ориентира...?
А за 73-то (2НЕГ) не се сещам точно къде,ама беше в Стрелбище май...
Щом искаш после да учиш в Германия,най-подходяща е 91 НЕГ.След 8 клас подготве държиш изпит за "Лайстунгс класе",а ако не го вземеш в след 9ти пак имаш изпит за подобна паралелка,но предполагам в сайта го пише.Накрая излизаш с диплома,която приемат и в Германия. :)

gabi_94
06-23-2008, 16:06
ми според мен 2ра е по яка - аз и там ще кандидатствам
в 1 учи сестрата на една моя френдка и не е особено доволнаот самото училище. Учи добре, ходила е в Германия, ама то и във 2 може да се ходи на разменни начала. Все пак както ти си прецениш. В 1 ти трябва супер висок бал. Някъде към 33 на първо класиране.

unfaithful1234
06-23-2008, 17:18
Мерси много!А какво можете да ми кажете за 133-во? :) Сайтче ако може също няма да ми е излишно..и пак много мерси!

Jamalska
06-23-2008, 17:44
Един приятел учеше в 73то и сега е в Германия вече ..хм 4та или 5та година.Брат му сега е..9кл там и е тръгнал по същия път.От догодина ще им преподват немци.

TheMaggie
06-23-2008, 18:21
Мерси много!А какво можете да ми кажете за 133-во? :) Сайтче ако може също няма да ми е излишно..и пак много мерси!
http://133sou.org/
Доообре де,айде ползвай Гугъл - НЕ БОЛИ!!!

unfaithful1234
06-23-2008, 19:21
Мерси много!А какво можете да ми кажете за 133-во? :) Сайтче ако може също няма да ми е излишно..и пак много мерси!
http://133sou.org/
Доообре де,айде ползвай Гугъл - НЕ БОЛИ!!!
сори,ама не намерих нищо...

FunkyFresh
06-24-2008, 07:12
В 35 СОУ има немска паралелка казаха ми че е доста добро училище.

Axel_f
06-24-2008, 19:26
Ако имаш висок БАЛ не се колебай, 91 НЕГ е мястото. Няма смисъл да се занимаваш с 2ра или 3та немска, ако успееш да влезнеш в 1ва :)

Съвсем в центъра е, близо до Съдебната палата, на ул. Позитано.

SuNsEt
06-24-2008, 19:29
Ох,1ва немска :-) :-) :-) ...Влизай там и не се колебай!Аз ще я пиша на 1во място. 8)

boni.bonbon
06-25-2008, 08:49
Miii 1va nemska e na Stamboliiski ,a 2ra nemska e v kv Goce Del4evvv :-) :-) :-) :-) ai sus zdrave

Na7a6a
06-25-2008, 15:51
Каквото и да си говорим по-добре е в 91 НЕГ, отколкото в 73-то или което и да е друго с "немска паралелка". В тия паралелки вие какво си мислите че е-учиш по час-два на ден немски..а този език така не се научава. И още повече, че ти искаш да следваш в германия-това е най-подходящото място (стига да изкараш добри оценки). Аз тази година бях подготве там и съм много доволна. Като база училището е зле, няма какво да се лъжем, но по-важното е, че дава много добро обучение по езика. Сега влязох и в Leistungsklasse , което е още 1 стъпка към понататъшно следване в чужбина. Определено ти го препоръчвам :)

Axel_f
06-25-2008, 19:29
Каквото и да си говорим по-добре е в 91 НЕГ, отколкото в 73-то или което и да е друго с "немска паралелка". В тия паралелки вие какво си мислите че е-учиш по час-два на ден немски..а този език така не се научава. И още повече, че ти искаш да следваш в германия-това е най-подходящото място (стига да изкараш добри оценки). Аз тази година бях подготве там и съм много доволна. Като база училището е зле, няма какво да се лъжем, но по-важното е, че дава много добро обучение по езика. Сега влязох и в Leistungsklasse , което е още 1 стъпка към понататъшно следване в чужбина. Определено ти го препоръчвам :)

ООо ластик :D Сигурна ли си, че го искаш...?

gorska
06-25-2008, 19:51
Какво да ти кажа, 1ва немска е при Съдебната палата, а 73то на Костенски водопад... Виж, според мен 1ва немска е най-добрият избор, въпреки че една позната, която я завърши тази година имаше някаква учителка пияница, която често идвала пияна на работа и се налагало директорката да я замества. Както и да е, тя си завърши с пълно отличие, изкара си изпитите и ще учи в Германия.
Друга моя позната, завърши 2-ро училище преди няколко години(2-3) като първенец на випуска, и въпреки че беше учила английски през цялото време, отиде на частни уроци по немски за известно време и тя замина за Германия. Сега учи, квото учи НА АНГЛИЙСКИ и въпреки това цените са си като в Германия. Хубаво е там, че е евтино. И все пак ежедневно трява да гооври на немски -със съкрартирантите в общежиитето например..
Моят съвет е НЕГ, после 73-то, после каквото прецениш.
Не си мисли, че 2ро е най-хубавото училище на света, далеч не е + в последно време сигурно се е напълнило с идиоти (защото всички стават все по-тъпи и по-тъпи.)