PDA

View Full Version : Вадене на зъбен нерв-УЖАС!



densii
06-23-2008, 16:38
Моля за съвет...
Става следното... от доста време на един от зъбите ми имам кариес. Така и не отидох да го оправят и вече изпитвах всяка нощ болка и трябваше да ида. Таз зъболекарят ми каза,че трябва да се вади нерва и тогава да се оправи... До тук добре... После ми отвори зъба и сложи арсен уж да го умъртви. Стоях с него 3 дни.Днес отивам пак и започна да вади нерва... Имаше невероятна болка ( дори и болка е слабо казано). При което майка ми се обажда : Добре де,не трябва ли да е умъртвено и да не боли? Отговор: Ами то арсенът не може да покрие всичко. Самото вадене ставаше като ръчка едно нещо (като игла за ваксина,но по късо) в канала. ПАК КАЗВАМ БОЛКАТА БЕШЕ УЖАСНА! Не успя да ги изчисти ( те са 3 канала,аз 1-вия не можех да издържа...).Сложи пак лекарство и каза в петък да ида да ги доизчисти...
Въпроса ми е да търся ли друг зъболекар, не не ли нормално да вади нерва с една машинка с която се навива и после дърпа..., нормално ли е да усещам болката при "мъртъв" нерв? :-o

petet
06-23-2008, 16:55
Отивам още тази седмица на преглед.И аз май имам няколко и трябва да се оправят(от последното ми посещение през Септември).Просто СМРАЗЯВАЩО.Искренно ти съчувствам.Не искам да изпитвам това.По всяка вероятност ако стане нещо такова и с мене(не дай си боже),просто няма да го извадя,докато не ме приспят изцяло. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

VerryBerry
06-23-2008, 17:35
Попринцип не би трябвало да чувтваш болка,щом нервът е умъртвен.Възможно е да е от това,че не си отишъл/а навреме..А и освен това би трябвало да ти сложат там неква упойка

zvezdichkaaa
06-23-2008, 17:56
Ами наскоро ми вадеха нерв и нищичко неусетих.Тя трябва с едно да го навие и след това да поизчисти канала,след това с една машинка работи и слага пломбата.Обаче никои друг зъболекар няма да те поем,след като тя вече е започнала.Изглежда ще трябва да търпиш.По-добре искай от тези упойки със спринцовка,който ги слагат.

petet
06-23-2008, 18:03
По-добре искай от тези упойки със спринцовка,който ги слагат.

Да допълня:


Не се плаши от спринцовката,вярвай ми,хич не боли,дори не усещаш нищо.




Искрено ти желая късмет!!!

slaDkAtA_GiRl
06-23-2008, 18:06
На мен са ми вадили нерв.
Не боли.Поне аз не почувствах болка.Спокойно. :)

densii
06-23-2008, 18:42
Мерси много за отговорите.
И аз знам,че не трябва да боли като е мъртъв,но болка има! ОГРОМНА БОЛКА!Ще видим какво ще става в петък :-o

petet
06-23-2008, 19:26
Вече се съмнявам тая п-тка дали ти го е умъртвила щом те боли,все едно ти да си мъртва и да те ръгат и да те боли :o :-x

densii
06-23-2008, 19:31
Вече се съмнявам тая п-тка дали ти го е умъртвила щом те боли,все едно ти да си мъртва и да те ръгат и да те боли :o :-x
И аз това се съмнявам... не ми се иска да идва петък :-x

mumiikataa
06-23-2008, 20:49
Предупреди я.Заболи ли те,ставаш и си тръгваш и търсиш друг стоматолог.

sexy_sladuranka___
06-24-2008, 15:04
Моля за съвет...
Става следното... от доста време на един от зъбите ми имам кариес. Така и не отидох да го оправят и вече изпитвах всяка нощ болка и трябваше да ида. Таз зъболекарят ми каза,че трябва да се вади нерва и тогава да се оправи... До тук добре... После ми отвори зъба и сложи арсен уж да го умъртви. Стоях с него 3 дни.Днес отивам пак и започна да вади нерва... Имаше невероятна болка ( дори и болка е слабо казано). При което майка ми се обажда : Добре де,не трябва ли да е умъртвено и да не боли? Отговор: Ами то арсенът не може да покрие всичко. Самото вадене ставаше като ръчка едно нещо (като игла за ваксина,но по късо) в канала. ПАК КАЗВАМ БОЛКАТА БЕШЕ УЖАСНА! Не успя да ги изчисти ( те са 3 канала,аз 1-вия не можех да издържа...).Сложи пак лекарство и каза в петък да ида да ги доизчисти...
Въпроса ми е да търся ли друг зъболекар, не не ли нормално да вади нерва с една машинка с която се навива и после дърпа..., нормално ли е да усещам болката при "мъртъв" нерв? :-o
Искай упойка

AliceSw
06-24-2008, 15:11
никой...ама никой нормален зъболекар няма да ти сложи упойка...да с нещо малко и остро се вадят нервите...просто не е умъртвен все още зъбът ти...стига с превземките...един мой зъб се умъртвява от 3 седмици вече...като отидеш следващия път болката ще е по-малка...ако зъболекарят не е хирург няма право да слага упойка...пък и аз не бих рискувала за 1 зъб...

Isabelle
06-24-2008, 15:14
Моля за съвет...
Става следното... от доста време на един от зъбите ми имам кариес. Така и не отидох да го оправят и вече изпитвах всяка нощ болка и трябваше да ида. Таз зъболекарят ми каза,че трябва да се вади нерва и тогава да се оправи... До тук добре... После ми отвори зъба и сложи арсен уж да го умъртви. Стоях с него 3 дни.Днес отивам пак и започна да вади нерва... Имаше невероятна болка ( дори и болка е слабо казано). При което майка ми се обажда : Добре де,не трябва ли да е умъртвено и да не боли? Отговор: Ами то арсенът не може да покрие всичко. Самото вадене ставаше като ръчка едно нещо (като игла за ваксина,но по късо) в канала. ПАК КАЗВАМ БОЛКАТА БЕШЕ УЖАСНА! Не успя да ги изчисти ( те са 3 канала,аз 1-вия не можех да издържа...).Сложи пак лекарство и каза в петък да ида да ги доизчисти...
Въпроса ми е да търся ли друг зъболекар, не не ли нормално да вади нерва с една машинка с която се навива и после дърпа..., нормално ли е да усещам болката при "мъртъв" нерв? :-o
на мен отдавна като бях по- малка са ми вадили нерв.Трябва да ти сложи упойка мисля че за да не усещаш и все пак и мен ме болеше :( :(

zvezdichkaaa
06-25-2008, 21:41
никой...ама никой нормален зъболекар няма да ти сложи упойка...да с нещо малко и остро се вадят нервите...просто не е умъртвен все още зъбът ти...стига с превземките...един мой зъб се умъртвява от 3 седмици вече...като отидеш следващия път болката ще е по-малка...ако зъболекарят не е хирург няма право да слага упойка...пък и аз не бих рискувала за 1 зъб...

Да бе няма право на упойка-ГЛУПОСТИ!Все пак не ти слага упойка да заспиваш,а просто на зъб,да има право-на мен са ми слагали.

skatemore
06-25-2008, 22:01
мене са ми вадили и само ме сърбеше и мн малко болеше ама толко малко че неможе да се нарече болка

sexy_sladuranka___
06-26-2008, 08:44
никой...ама никой нормален зъболекар няма да ти сложи упойка...да с нещо малко и остро се вадят нервите...просто не е умъртвен все още зъбът ти...стига с превземките...един мой зъб се умъртвява от 3 седмици вече...като отидеш следващия път болката ще е по-малка...ако зъболекарят не е хирург няма право да слага упойка...пък и аз не бих рискувала за 1 зъб...

Да бе няма право на упойка-ГЛУПОСТИ!Все пак не ти слага упойка да заспиваш,а просто на зъб,да има право-на мен са ми слагали.
+1 Зъболекаря ИМА право да и слага упойка /разликата между анестезията при зъб и при операция са коренно различни /!

japixloops
06-26-2008, 22:01
болката трае максимум 20 секундu , не бъдu бебе -_-"

densii
06-27-2008, 17:40
пФф И пЕтЪк дойде... :?
Отидох на зъбар... махна ми лекарството и почна на ръчка пак. Болката беше огромна и изведнъж ми се схванаха ръцете и краката.Просто нищо не усещах. Добре че беше майка ми и викнаха бързо лекар. Та тая нищо не направи.Сега съм с отворен зъб ... :(

o0ps
06-27-2008, 17:43
пФф И пЕтЪк дойде... :?
Отидох на зъбар... махна ми лекарството и почна на ръчка пак. Болката беше огромна и изведнъж ми се схванаха ръцете и краката.Просто нищо не усещах. Добре че беше майка ми и викнаха бързо лекар. Та тая нищо не направи.Сега съм с отворен зъб ... :(
И това не ти ли е достатъчно за да разбереш, че зъболекарката ти е калпава? :shock:

didkatagb
07-04-2008, 18:20
И на мен са ми вадили 1 път :razz:

LiveFlower
07-04-2008, 18:45
пФф И пЕтЪк дойде... :?
Отидох на зъбар... махна ми лекарството и почна на ръчка пак. Болката беше огромна и изведнъж ми се схванаха ръцете и краката.Просто нищо не усещах. Добре че беше майка ми и викнаха бързо лекар. Та тая нищо не направи.Сега съм с отворен зъб ... :(a we taq zubolekarka normalna li e weeeeee,taq e za sud napravo bee.Kak moje e tolko prosta,4e se e stignalo 4ak do shva6tane na krazinicite tctct

ThePowerOfLove
07-04-2008, 22:25
Веднага отивай при друг/а да те оправи

samonervi
07-05-2008, 03:59
Боли те ,защото нерва попринцип не само във самия зъб а и надолу към венците и нпонякога от 1 път не може да се извади.Моя приятел така ходи няколко пъти,но пък на него му каза ,че при някой хора самия нерв се прибирал малко навътре и затова така

laracools
07-09-2008, 17:42
i men me bole6e mn kato mi go vadiha a bqh na 12 godini ebasi :( nz kak sum izdurjala no revah mn :D na men mi obqsni 4e sa mi bili izviti kanalite i nemojelo da budat napulno ymurtveni :(

MrSex
07-09-2008, 23:57
Моля за съвет...
Става следното... от доста време на един от зъбите ми имам кариес. Така и не отидох да го оправят и вече изпитвах всяка нощ болка и трябваше да ида. Таз зъболекарят ми каза,че трябва да се вади нерва и тогава да се оправи... До тук добре... После ми отвори зъба и сложи арсен уж да го умъртви. Стоях с него 3 дни.Днес отивам пак и започна да вади нерва... Имаше невероятна болка ( дори и болка е слабо казано). При което майка ми се обажда : Добре де,не трябва ли да е умъртвено и да не боли? Отговор: Ами то арсенът не може да покрие всичко. Самото вадене ставаше като ръчка едно нещо (като игла за ваксина,но по късо) в канала. ПАК КАЗВАМ БОЛКАТА БЕШЕ УЖАСНА! Не успя да ги изчисти ( те са 3 канала,аз 1-вия не можех да издържа...).Сложи пак лекарство и каза в петък да ида да ги доизчисти...
Въпроса ми е да търся ли друг зъболекар, не не ли нормално да вади нерва с една машинка с която се навива и после дърпа..., нормално ли е да усещам болката при "мъртъв" нерв? :-o
Здравей.Значи и на мен са ми вадили нерв.Даже два на веднъж и аз както тебе уж го омъртвяваха ала бала ма болката е ужасна незнам как съм изтърпял тогава два нерва да ми изкарат.След около месец ще ходя да ми вадят още един но вече съм при нова зъболекарта много добра каза че ще ми бие упоика и нищо няма да почуствам.И преди това ми беше почиствала един зъб и ме болеше докато го почистваше каза ще ти сложа упоика и няма да чустваш нищо аз не повярвах мн мн сложи ми тя изчака около 5 мин след това започна да работи и наистина нищо не почуствах.Дано да е така и с нерва.Кажи на зъболекарката ти да ти ги извади с упойка.

o0ps
07-10-2008, 01:08
Хаха, така като гледам никой май не обича зъболекарите и ако ви кажа че искам да ставам зъболекар сигурно с камъни ще ме убиете. :D

Freak.
07-10-2008, 01:14
никой...ама никой нормален зъболекар няма да ти сложи упойка...да с нещо малко и остро се вадят нервите...просто не е умъртвен все още зъбът ти...стига с превземките...един мой зъб се умъртвява от 3 седмици вече...като отидеш следващия път болката ще е по-малка...ако зъболекарят не е хирург няма право да слага упойка...пък и аз не бих рискувала за 1 зъб...

Да бе няма право на упойка-ГЛУПОСТИ!Все пак не ти слага упойка да заспиваш,а просто на зъб,да има право-на мен са ми слагали.
Всъщност е прав/a, и много ще се радвам ако кажеш името на зъболекаря ти. Без проблем може да му се отнеме пълномощното.

funnygirl
02-12-2009, 14:32
абе няма страшно на мен днеска ми вадиха нерв и не болеше много. обаче имам 1 въпрос. запълването на канала повече ли боли от вадене на нерв?

jinatanar0nald0
02-14-2009, 20:15
т0чн0 преди 1 месец бях на зъб0лекар и ми вадиха нерВ :} И аз тка мн0г0 се страхуВах , щ0т0 ме бяха наплашиЛи здраВата.. но нямаше нищ0 страшн0 :) .. Няма как да те б0ли к0гат0 ти вадят нерва,п0неже преди да ти г0 извадЯт ти слагатлекарстВо за 2-3 дена ,коет0 умъртвЯва нерва... :) После ти маха лекарств0т0 и с една мн0г0 тънка спирал0видна игличка ти мушка в коренчето на зъба и вади нерва..из0бщо ама из0бщо не е страшо или болезнено :) Не оставяй другите да те наплашат както стана с мен :)

deni15
09-01-2009, 11:17
Вижте зависи и от зъболекаря явно тази твоята е мн калпава :)

Dimana99
09-01-2009, 11:23
Зависи си от зъболекаря да

abcabc
09-01-2009, 23:43
На мен са ми вадили нерв 1 път в живота - беше ужасно. А още по-ужасно е да се запълват каналите след като се извади нерва. Това не го пожелавам на никой. Прави се с машинка, която има приставка, голяма горе-долу 3/4 от малкия пръст на ръката. И се спускам имам чувството до челюстната кост :shock: Беше отвратително, не искам и да си спомням.

А сега май пак имам някой кариес, трябва да ида :(

mumiikataa
09-02-2009, 08:54
И на мен ми вадиха нерв преди около месец и малко... Само при самото вадене на всеки нерв трябва да се усети боцкане и друга болка нямаше... Само тъпо чувство, че някой вкарва тея иглички и ги върти вътре... И за няколкото дни, през които ми го правиха тва нещо ми се събира максимум 30 минути в кабинета... Не е кой знае к'во обаче не го препоръчвам..

JaCkSpAr0y
09-02-2009, 09:33
В петък никъде няма да ходиш сменяш зъболекарката :smt104

InVic7us
09-03-2009, 15:49
Всички казват, че не боли, но при всеки е различно. На мен до преди 2 седмици ми вадеха нервите на 3 зъба. Цял месец ходех по зъболекари. На долния, който е с 3 нерва ме болеше адски много направо...много плаках даже докато ми го вади, нищо, че 2 пъти имах лекарство..явно е бил много развален и твоя, като моя..така че не е от зъболекара спокойно;) Аз не бях ходила от 5 години иначе..и нормално, че имах 3 зъба за нерви и 2 с кариеси :-D .. Поне се радвам, че всичко приключи..вече ще ходя редовно (тва си го казвам винаги ама..нещо все не става тъй), че тва с нервите е много опасно..на никой не го пожелавам..за тва ходете си на време..страх не страх- по-добре няма да стане :)

sladi4ka_qni4ka
09-04-2009, 12:56
мне нерва не се вади с ма6инка .. а с едно като игла тънко ... винаги боли.. никога не може да се умъртви напълно .. пък и тфа лекарство ни6то не умъртвява ... нз може би др път искай упойка .. аз винаги искам .. ама нз с упойка не ми е ваден нерв и немога да ти кажа дали пак 6те боли .. така :) :)

Beautyful
09-05-2009, 16:06
Да със тази игличка се вади нерв,споко,но щом като те е боляло значи зъбът не е бил умъртвен...знам от личен опит за каква болка говориш..УЖАСНО Е,ДА!!! :o :(

Beautyful
09-05-2009, 16:08
Вижте зависи и от зъболекаря явно тази твоята е мн калпава :)
Това определено не е вярно!!От зъба зависи и от чувстителността на човека 8)

MakeMeLaugh
09-05-2009, 22:49
АААААААААаааааааааааааа
е сега вече съм тотално шаш и не мога да се навия да ида :smt090

BePoHuKa
09-07-2009, 16:34
АААААААААаааааааааааааа
е сега вече съм тотално шаш и не мога да се навия да ида :smt090 :lol: Искай упойка!! Това е абсолютна глупост, че лекаря няма право да я слага... к'во? Ще ходим до болницата да ни слагат упойки, че после при зъболекаря? :?

ricogross123
10-11-2009, 21:58
аз трябва да стоя с арсена 1 месец за да ми махне нервите
тая мойта майси прави базик с мен

acer666
10-11-2009, 23:48
аз трябва да стоя с арсена 1 месец за да ми махне нервите
тая мойта майси прави базик с мен
:shock: Това е лудост! Арсена трябва да се махне на 72 час! В противен случай започват да се умъртвяват и околните тъкани и става страшно :shock:

Най-йхарактерния симптом при престоял арсен е силна болка при натиск върху зъба.

Веднага си смени зъболекара, че тая ще те съсипе! :-x

Hayashi
10-12-2009, 15:03
Тва миналата година колко го изтърпях. Но наистина на мен не ми позволи да стоя повече от 48 часа с арсен. А иначе няма как. Просто стискаш нещо наблизо (препоръчително е, да не е уста xD). Иначе мен слава богу само единият път ме боля що годе много. При мен болката беше преди да сложи лекарството. Направо умирах докато стигне до нерва, веднъж дори я захапах горката жена. Упойка е по-добре да не се слага. Или поне аз предполичам без, щото тая конска инжекция да ми я забие в устата...

edelweiss96
10-13-2009, 17:53
Ох, и мене ме чака вадене на нерв, дано да няма голяма болка, че не знам как ще издържа...

clever
10-14-2009, 12:36
Ох, и мене ме чака вадене на нерв, дано да няма голяма болка, че не знам как ще издържа...има едно хубаво нещо наречено
У П О Й К А

просто я поискай и няма да имаш НИКАКВА болка ;)

Belair
10-21-2009, 09:21
На мен са ми вадили нерв без упойка,с една игличка.Това е най-прекрасната болка,която съм изпитвал

acer666
10-21-2009, 10:43
Ваднене на нерв с упойка :lol: :lol: :lol: Вие на ред ли сте бе?! :?
Ваденето на нерва НЕ БОЛИ! Усеща се само едно придърпване, когато иглата стигне до края, може да се усети боцване.

Кариес боли много повече, отколкото ваденето на нерв!

maranthea
10-25-2009, 09:39
Зависи от това в какво състояние е зъба,дали е умъртвен добре и как се справя зъболекаря :) Не може да се каже "Мен не ме боля,ти си лигльо стискай...".Когато ми вадиха нерв при първия опит беше същата болка дори и с упойка и аз и казах директно,че така нещата няма да ги бъде..пак ми сложи арсен и след няколко дни отидох за истинското махане..тогава нямах никакви проблеми.Дори упойка не сложихме,а по принцип съм таква пъзла,че без упойка и стиснати очи на зъболекарски стол не сядам :)

ricogross123
10-30-2009, 21:38
ПО НА КОЛКО ГОДИНИ СТЕ ТА ВИ ВАДЯ НЕРВИ. аз си признавам за момента нямам проблеми със зъбино имам 6 пломби. :lol: 8-)

mumiikataa
10-31-2009, 08:41
ПО НА КОЛКО ГОДИНИ СТЕ ТА ВИ ВАДЯ НЕРВИ. аз си признавам за момента нямам проблеми със зъбино имам 6 пломби. :lol: 8-)
Нали знаеш вследствие на какво се вадчт нерви? Ако не знаеш най-често това са кариеси, кофти направени пломби и т.н

ricogross123
10-31-2009, 09:43
ПО НА КОЛКО ГОДИНИ СТЕ ТА ВИ ВАДЯ НЕРВИ. аз си признавам за момента нямам проблеми със зъбино имам 6 пломби. :lol: 8-)
Нали знаеш вследствие на какво се вадчт нерви? Ако не знаеш най-често това са кариеси, кофти направени пломби и т.н

ми да ходи на зъболекар на 5 година 1 път.
Познвам едно момиче, та тя си пие аулинче 3х2 от 2 години, представиси до какво състояние е стигнала. И после защо и вадели нервите, имала нерви на 5 зъба само!!!

clever
10-31-2009, 10:19
И после защо и вадели нервите, имала нерви на 5 зъба само!!!Ъ ?!?? .. .. :shock: ужас .......

JerKShht
02-08-2010, 19:56
ПО НА КОЛКО ГОДИНИ СТЕ ТА ВИ ВАДЯ НЕРВИ. аз си признавам за момента нямам проблеми със зъбино имам 6 пломби. :lol: 8-)
Нали знаеш вследствие на какво се вадчт нерви? Ако не знаеш най-често това са кариеси, кофти направени пломби и т.н

На мен сега ми предстои вадене на нерв точно от лекарска "немарливост" - гадната ку*ка ми е затворила с пломба непочистен зъб и вследствие от това развих гангрена. Сега в петък ми предстои да се започне с ваденето на нервите на 6-ти зъб (за който незнае това е е кътник от долната челюст) и да си призная честно не ми се ще да идва петък... Много ме наплашиха с тези нерви пък и аз по принцип мразя да ми бъркат в устата, камоли пък в зъба :shock:...

ImmortalSportFreak
02-08-2010, 20:12
споко бе JerKShht.. ;)
по-скоро би трябвало да искаш да дойде петък че да мине... :D
не е страшно.... поискай упойка
повечето хора не обичат да ходят на зъболекар и изпитват някакъв безмислен страх затова са писали тук по такъв начин че другият да се уплаши.... ама ако беше толкова страшно досега да не са правили тая процедура.. ;)
успех ;

BeezyJey
02-11-2010, 21:33
Предупреди я.Заболи ли те,ставаш и си тръгваш и търсиш друг стоматолог.

insane7
02-12-2010, 10:07
Аз преди месец някъде ходих да ми вадят нервите и да ми оправят зъба. Сложи ми упойка докато ги вадеше и после нямаше проблеми и не ме болеше. Не знам на теб за какво не са ти сложили. Зъболекарката каза, че ако не ми сложи упойка няма да мога да издържа на болката. И така първия път бях с упойка, след това пак човърка, но вече без упойка и нямаше болка. :D

rakiQ
02-12-2010, 10:07
не боли бе ,кофтито е звука

JerKShht
02-12-2010, 12:58
Дойде и петъка и слава на бога всичко мина без проблемно :) не болеше много, само както повечето тук казват "леко боцване". Нервите ми ги вади с упойка и да успокоя тези, които ги е страх от игли, че изобщо нищо не се усешта :) . В момента съм с лекарство и ми каза в понеделник да отида отново, за да промие каналчетата и да ми сложи пак лекарство някакво и вече на следващия път да го запълни с паста и да го пломбира :).
Единственото едно нещо ме притеснява - нормално ли е с извадени нерви да ме боли зъба при натиск??? :o

ImmortalSportFreak
02-12-2010, 17:14
^^ не са ти извадени всички нерви на зъба и е нормално да те наболява споко.. ;)

BiGBaDWolF
02-16-2010, 22:29
Търси друг заболекар тоя е ''ПОБЕСНЕЛ'' и искай упоика ..

mumiikataa
02-17-2010, 07:41
Дойде и петъка и слава на бога всичко мина без проблемно :) не болеше много, само както повечето тук казват "леко боцване". Нервите ми ги вади с упойка и да успокоя тези, които ги е страх от игли, че изобщо нищо не се усешта :) . В момента съм с лекарство и ми каза в понеделник да отида отново, за да промие каналчетата и да ми сложи пак лекарство някакво и вече на следващия път да го запълни с паста и да го пломбира :).
Единственото едно нещо ме притеснява - нормално ли е с извадени нерви да ме боли зъба при натиск??? :o
Ами нормално се оказва... Аз на моменти имам адска чувствителност... Даже снощи се изпотих и ми потекоха сълзи от болка... Предния път като ми се случи си отидох при зъболекаря, дори снимка направихме всичко е окей, просто е чувствителен... Каза ми, че когато се ядосвам, при смяна на сезони и т.н може да боли...

nicolepcd
02-22-2010, 09:43
Оооооооо, с тия нерви тоя глупав, гаден интернет така ме наплашиииииии. Навсякъде чета колко било болезнено и ми се мрешееееее. Беше ми първото ходене на зъболекар като цяло, падна ми се супер яка зъболекаркааа. Ходих сигурно около 3-4 седмици подред само за един зъб ;д Слагаше ми нещо в зъба, да ми омъртви нервите, после пак ми слагаше, после ми ги извади и нищичко не усетих 8-) Даже ми ги показа :D Много бяха сладки :D Иначе нервите ми ги извадиха като бях на 16. И то май пломба да ти сложат боли повече :-o Поне като чувам приказките на другите :D Дано да не ми се налага да разбирам, де ;д

lori4kavd
04-04-2010, 20:14
ЛеЛеее права си мен когато ми извадиха 3 нерва в Бг. ти знаеш ли 4 часа болка и пищене хода по улиците като луда и я пцувах на майка таа курва
Сега съм в Италиа (живея) ходих на др. зъб нерв да ми вадат казвам ти човека умартви нерва ЗА 2 МИНУТИ с една спринцофка маничка я заби лекичко в нерва от долу и ти казвам никаква ама НИКАВА БОЛКА ако е бял нерва след като го извади значи е бил умартвен ако ли червен само сте си дали повече пари.
Вярно е че тук в Италия е много по скъпо на зъболекар но поне си знаят работата доидох тук и ми смениха всички пломби неструваха и се виждаха ужас :)

viksit0y
04-05-2010, 16:18
Ами наскоро ми вадеха нерв и нищичко неусетих.Тя трябва с едно да го навие и след това да поизчисти канала,след това с една машинка работи и слага пломбата.Обаче никои друг зъболекар няма да те поем,след като тя вече е започнала.Изглежда ще трябва да търпиш.По-добре искай от тези упойки със спринцовка,който ги слагат.
Същото беше и при мен. Сложи ми упойка и не усетих почти нищо.

KumchoValcho
04-06-2010, 10:13
Като малък са ми вадили.
Честно, мисля, че това беше най-силната физическа болка, която съм изпитвал някога през живота си! Беше УЖАСНО..
А зъболекаря, макар че е много голям специалист, си пада малко съдист, защото никога не слага упойки. 8-)

Adrianna
07-13-2010, 00:21
Привет на всички!

Регистрирах се във форума само заради тази тема и нещата, които прочетох по-горе. Ако някой, който никога не е минавал през умъртвяване на нерв влезе тук и прочете тези неща, които някои хора са написали, директно ще му иде да се отгърми. :D

Претърпяла съм няколко различни зъболекарски манипулации и ще споделя опита си специално от случаите, в които са ми вадили нерви.

Най-неприятната манипулация, която съм изпитала е била при чистене и запълване на канали и слагане на щифт. Но моят случай беше доста сложен - бях го закъсала много, каналът ми беше крив и трябваше да се изправи леко, но сега съм добре - не съм пукнала - дишам, ходя на работа, смея се и най-важното - не ме боли, когато ям сладолед! :P

Първото и най-важното е да си изберете стоматолог, на който можете да имате доверие. Това да се ходи при случаен зъболекар посред нощ, когато проблемът наболее е колкото наложително, толкова и безотговорно към собственото здраве. Аз ходя при един и същи зъболекар от години и колкото и да ме е боляло понякога (всъщност това е било веднъж в споделения случай по-горе), знам, че накрая всичко ще е ок и че повече няма да страдам от дадения проблемен зъб. Наистина е много важно да се преглеждаме често, за да не се стига до умъртвяване на зъби - поне 4 пъти годишно на профилактичен преглед. Защото е толкова лесно просто да се почисти кариес, да се сложи пломба и да си отидеш вкъщи. Но все пак, ако се стигне до там, че нервите трябва да се вадят...

Умъртвявали са ми нерви 3 пъти (като броим и настоящия момент). В момента съм първи ден с арсен. След 3 дни отивам да ми го махнат. Днес почистихме гадните работи - това боли малко, но се търпи. Най-много 20 минути и ще сте станали от стола, а минутите, в които ще ви заболи, навярно няма да надскочат 2 и то взети заедно. И пак казвам - не става въпрос за неуписеума болка, а за нормална - такава каквато изпитвате и когато ви боли зъб и не пиете аналгин. Всеки нормален зъболекар, след като извади арсена ще провери чувствителността на нерва, за да види дали лекарството се е справило с умъртвяването му. Безумие е да се вадят живи нерви и който твърди обратното е много НЕнаясно с нещата. Ако се наложи, зъболекарят ще сложи отново лекарство, може да използва и друг метод, съответната упойка и т.н. Единственото, което може да се каже, че не е много приятно е леко боцкащо чувство, когато се проверява чувствителността и е нормално няколко часа или 1-2 дни да чувстваш напрежение в тази област и в манипулирания зъб. Но това е нищо, в сравнение с болката, която изпитваш преди да отидеш изобщо на зъболекар.

Пак ви казвам - няма нищо страшно при ваденето на умъртвен нерв. Няма как да ви боли нещо, което е мъртво - толкова е логично! Ходете навреме на зъболекар, на редовни прегледи и веднага в момента, в който ви заболи. Недейте да имате гадния навик да не ходите, когато нямате проблем. Умъртвяването и ваденето на нерви не боли, когато сте при човек, който си разбира от работата. 21 век е, това е рутинна процедура и подобни неописуеми болки са недопустими. И не се настройвайте психически, че ще ви колят на зъболекарския стол, когато ви вадят нерв, защото няма. Най-много да припаднете от глупаво притеснение. Некадърни зъболекари има много и ако сте изпитали подобни кански болки, за каквито прочетох по-горе, вината е в зъболекаря ви. Всичко си има малки изключения, но пак казвам - ВАДЕНЕТО НА НЕРВИ НЕ БОЛИ! :-({|=

Надявам се да съм помогнала! :-)

smallbab
08-02-2010, 18:53
ее и аз да взема участие.
Та така,значи от малка ходя по зъболекари понеже мама и тате са имали проблеми със зъбите и аз колкото и редовно да ги мия и т н и аз имам трябвада имам проблеми. Страшно гадно!
И...сряда трябва да ходя на зъболекар и предполагам че ще ми вадят нерви.От къде знам ли,ами вече са ми вадили на 2 зъба.Честно казано не помня да ме е болялоспециално за нерва,но аз тъй или иначе не много.Но явно не е било фрапиращо.
Притеснена съм и това е защото си сменям зъболекаря.Понеже тези 2та нерва ми ги вадеше една пр която съм ходила от време на време в продължение на 6 години.Защото предната си съвсем не я харесвах.Но тази беше ....абе такава печена,обаче много гадна като седна на стола,мен както ме е страх и тя там ме притиска натиска не ме слуша бе гадна си е.+ това 2рия ми зъб,чиите нерви извади ми го почна съвсем изненадващо докато ми завършваше предния и то ме заболя и само ми довърши и 2рия зъб и си казах че там няма да ходя повече.
Най-добрата ми приятелка с която сме отраснали е била с мен почти винаги на зъболекари,но тя не е имала проблеми.Но с времето и на нея и се появи кариесче и отиде при 1 Тупчев(от Плевен съм) ии беше страшно доволна ии с времето се реших и аз да ида .И като си записвах час за сряда т сестрата ми записа час ии даже ме прати на снимка и тя бяха адски мили и 2мата.
Но са новички и притеснението ми е голямо..от много малка съм по зъболекари ии не искам и да чувам за машинки и т н.Но знам че трябва...
Не знам защо толкова ви занимавам с моите глупости,май е 1 вид изповед.
Въпроса ми е дали може да се направи пълна упойка т.е. да заспя напълно.Аз нямам нищо против да заспя после може да си ме ръчкат колкото пожелаят.Но майка ми е лекар и я питах и тя каза че не може.Но тяя.....не е много запозната със зъболекари де,та и вас да питам за всеки случай :) :) :) :)

Neutral
08-04-2010, 20:52
Аз имам един зъб ,който е просто в уникално състояние и ме е страх да отида на зъболекар. Само да докосна нещо до него и много ме боли .. Не мога да събера смелост ,а като знам какво е състоянието на зъба ми ,1 месец минимум да го лекуват :(

vall97
08-31-2010, 12:59
Аз в събота съм на зъболекър.. Миналия път ми каза, че в събота ще ми вади нерв.. Хич не ми се ходи, ама няма как.. Страх ме е да не боли.. Чета по форумите - едни ги боли, други - не и нз на кой да вярвам... :booooomb: 8-[

FuckTheSystemm
09-09-2010, 13:22
Преди една седмица бях да ми почистват зъбен камък. Всичко беше наред, като изключим ужасната болка и това че плюeх кръв. После зъболекарката забеляза че на най-крайния зъб на горната челюст имах голям кариес, и ме болеше много .. каза да отида след 10дни.. вчера бях, отвори ми зъба и го почисти (болката беше още по-голяма от чистенето на зъбния камък) наложи се да ми извади нерва. Лично аз не усетих почти нищо, после го запълни с лекарство и днес пак отидох.. Махна лекарството направи ми пломба и сега зъбът не ме боли, само венците.. не знам нормално ли е, ако следващата седмица още ме болят ще отида пак :( а колкото до почистването, наистина трябва да се изчисти напълно защото ако се направи пломба на непочистен зъб, накрая ще трябва да се извади..

Lucho
09-09-2010, 19:43
Да, нормално е. Може да не е умъртвил изцяло зъбът и да има още неумъртвени нерви. При всички случаи да ти извадят нерв е доста по-добре, защото после пък няма да те боли като ти го правят :)

@vall97, боли, определено боли.

doctors
09-12-2010, 12:40
Когато нерва е умъртвен болка няма.Но когато не е доста боли.На мен ми слагаха наскоро на един пулпитен зъб 3-4 пъти лекарство докато се умъртви нерва и след това го вадиха и хич не ме боля и нищо не усетих.При болка вадене на нерв може да става под упойка.
Почистването на зъбен камък с лазер не боли.Мен ми го чистиха така преди няколко години в Шумен за 30 лв.

vall97
09-14-2010, 11:09
Извадиха ми нерваа без да усетя...!!! бях с аресен в продължение на 1 седмица.. След това като отидох в събота направихме опит да извадиме нерва... не се беше умъртвил .. усетих някаква болка ( да беше голяма, но веднага спряхме), сложи ми аресен пакк ;( ... и в неделя извадихме нерваа без никакви проблеми... :-P

giveupbitch
11-27-2010, 11:36
оффф днеска бях на зъболекарр..от оня ден ме боли суперр много зъба и днеска отидох оказа се че трябва да ми вадят нерв направоооооооооооооооо :-# :cry: сложиха ми там онова как се казва лекарсвото иии в понеделник ще ми го махнах и понеже заминавам на екскурзия и в сряда се връщам в четвърък или в сряда ще ходя да ми вадят нерва не е ли много малко времето с лекарсвтото...оффф не знам иначе винаги сам имала много здрави зъби това ще ми е първата пломба много ме е страх :cry: :cry: :cry: :cry:
а и ще ми слагат такава бяла пломба да не си личи 8-) ама тя завинаги ли ще е :(

blueberryyy
11-28-2010, 13:16
никой...ама никой нормален зъболекар няма да ти сложи упойка...да с нещо малко и остро се вадят нервите...просто не е умъртвен все още зъбът ти...стига с превземките...един мой зъб се умъртвява от 3 седмици вече...като отидеш следващия път болката ще е по-малка...ако зъболекарят не е хирург няма право да слага упойка...пък и аз не бих рискувала за 1 зъб...

Какво има да рискуваш? И това ,че никой нормален зъболекар няма да му сложи упойка е пълната глупост.На мен са ми слагали по 3 със спринцовка за пломба,няколко пъти, при различни зъболекари,просто защото умирам от страх оО
Не са ми вадили нерв и не знам дали е нормално да боли, но на твое място щях да си поискам упойка за всеки случай.Успех,дано всичко мине нормално :-)
А аз да попитам,ако има някой ,който разбира ....кога точно се стига до вадене на нерв?

ImmortalSportFreak
11-29-2010, 13:02
А аз да попитам,ако има някой ,който разбира ....кога точно се стига до вадене на нерв?[/b][/i]
Когато кариесът стане много сериозен и отиде много на дълбоко;тоест когато стигне до нерва. Това състояние когато имаш голям сериозен кариес се нарича пулпит и се инфектира пулпата,затова се прилага кореново лечение и се маха пулпата от кореновия канал и нервичките,които тя съдържа.Това вадене на нерви при дълбок кариес се прави за да се спаси зъба. Обаче стъргането и разчистването около нерва е най-болезненото и това е истинската болка която ви притеснява най-много.Самото вадене на нерв не боли толкова.

blueberryyy
11-29-2010, 17:50
мерси ^^
а болката от разчистването около нерва ,предполагам,упойката я премаха?
ходя си редовно и засега нямам проблеми , обаче понеже имам някакъв луд ужас от зъболекари и да си се подготвям психически :-D

ImmortalSportFreak
11-29-2010, 17:54
Да,като ти сложат упойка изобщо не усещаш как те ръчкат.. :D :D

blueberryyy
11-30-2010, 14:28
Абе ,хора,вие при какви зъболекари ходите? На майка ми и вкостяваха импланти и нищочко не усети ,а преди да започнат буквално щеше да припадне на стола от страх оО

zoreto
11-30-2010, 18:34
е вие къде ходите бе хора? Аз само на 1 зъб ми вадиха нерви без упойка и нищо не усетих ...

dimi93
03-24-2011, 18:20
ДА! И на мен ми предстои вадене на нерв! До сега са ми вадили доста пъти, но никога не ме е боляло. Днес смених заболекаря и при самото слагане на арсена изпитвах доста голяма болка, такава каквато никога не съм изпитвал при предишния си (само при слагането на арсен). Освен това днес е четвъртак, а той ме вика чак в понеделник за да ми го смени! Не стават ли над 72 часа!? До сега никога не ме е боляло при поставянето на арсен... (представям си какво ли ще е при ваденето на нерва). Продължава да ме боли... Хора нормално ли е това? До сега никога не ми се е случвало, а това е може би 4-тото ми вадене нанерв :(:(:(

ImmortalSportFreak
03-24-2011, 20:34
е вие къде ходите бе хора? Аз само на 1 зъб ми вадиха нерви без упойка и нищо не усетих ...
Забравила си че са ти сложили упойка. Никъв шанс без упойка и без болка. 8-)

Дими нз дали е нормално и да стават над 72 часа,но зъболекарката ти не работи събота или нед. предполагам. :D Обади се и питай дали е норм.

Moderatorius
03-25-2011, 21:16
ДА! И на мен ми предстои вадене на нерв! До сега са ми вадили доста пъти, но никога не ме е боляло. Днес смених заболекаря и при самото слагане на арсена изпитвах доста голяма болка, такава каквато никога не съм изпитвал при предишния си (само при слагането на арсен). Освен това днес е четвъртак, а той ме вика чак в понеделник за да ми го смени! Не стават ли над 72 часа!? До сега никога не ме е боляло при поставянето на арсен... (представям си какво ли ще е при ваденето на нерва). Продължава да ме боли... Хора нормално ли е това? До сега никога не ми се е случвало, а това е може би 4-тото ми вадене нанерв :(:(:(
Мен ме е боляло, зъболекарката ми каза, че е нормално. Все пак тоя нерв умира, малко или много трябва да усетиш болка. ПРи единия зъб въобще не ме боля и се оказа, че нервът не беше умъртвен.

doni89
05-12-2011, 11:08
Току що се връщам от зъболекар, три нерва ми заминаха без нищо да усетя, като преди това стоях два дена с арсен.

betterman
08-23-2011, 19:15
Преди няколко дена бях на зъболекар и се оказа че трябва да вада нерв.. Проблема е че заболекарката иска да ми вади не умъртвен нерва, и няма арсен! Това нормално ли е ? Въпроса ми е за да се извади нерв трябва да е умартвен или жив нерва ? :-# :-# :-# :-# :-# :cry: :cry: :cry: :cry:

Altamira
08-28-2011, 18:25
на мен също ми вадиха нерв, спокойно, също ме боля доста, но предполагам, не толкова много, колкото теб. само не се притеснявай, нормално е да боли наистина.

p0rt0kalkaa
08-30-2011, 16:46
за да не пускам нова тема ще попитан тук.. боли ли премахването на зъбен камък ? ще ходя да ми чистят зъбния камък и незнам дали боли, за да се подготвя психически.. моля ви ако някой знае нека да сподели

p0rt0kalkaa
08-30-2011, 21:06
за да не пускам нова тема ще попитан тук.. боли ли премахването на зъбен камък ? ще ходя да ми чистят зъбния камък и незнам дали боли, за да се подготвя психически.. моля ви ако някой знае нека да сподели

никой ли няма да ми отговориииииии ? :(

fallenangel8
08-31-2011, 17:00
Сега като по-дърт и малко по-патил да ви кажа:
Единият път като ми вадиха нерв, умъртвен с арсен, нищо не усетих освен едно като ухапване от комар, даже и по-леко. Това е най-добрия случай, но за съжаление не винаги е така. Аз лично предпочитам начина на премахване на нерв с упойка и без арсени и го препоръчвам този метод на приятелите ми, но моят организъм е такъв, че може да реагира лошо на упойката и се лекувам с арсен, колкото и да е отровен и вреден.
Обаче нервът, който ми извадиха днес, болеше та чак за малко да почна и да викам. Слагахме 1 път арсен - 3 дни, след това втори път арсен - 36 часа, че повече не можело, трета процедура - друго лекарство, 4 - почистване малко и пак друго лекарство чак до нерва (това последното ми попадна на езика за малко - отвратително беше :( и след толкова процедури се опитахме да извадим нерва в Петък. В момента в който иглата леко го докосна, изпитах невероятна болка, докторката каза че след като ме боли така, не може да се лекува в момента. Сложи още лекарство и днес, някъде преди час и нещо го измъкна за няколко секунди, като болката въобще не беше малка, беше обаче по-слаба от петъчната, вече просто ми беше писнало и се настроих, че ще го изтърпя. Каза, че най-вероятно щом ме боли, има някакви усложнения или на каналите или възпаление под канали някъде и болката се разнася, натъпка дупката с антибиотик и утре ме прати на рентген.
Затова не може да се каже трябва да боли или не трябва да боли. Истината е, че зависи от много фактори. Ако всичко е наред - не боли, ако боли - или сте свръхчувствителни, което си е малко гадно, - или има усложнения и трябва незабавно да се вземат мерки.
За да не се мъчите като мен (3 седмици с лекарства и временни запечатки), ходете на зъболекар поне 2 пъти годишно профилактично, слушайте и правете това, което ви казват и гаранция, че болка няма да има. Ако ви заболи зъб, дори малко трябва да идете на зъболекар ВЕДНАГА. Не забравяйте, че зъбите също са органи от човешкото тяло и трябва да си ги пазим и да се грижим за тях, както за всичко останало.
Ако спазвате съветите ми съм сигурен, че няма да се оплаквате от "некадърни" зъболекари. Просто няма да има нужда.

fallenangel8
08-31-2011, 17:02
за да не пускам нова тема ще попитан тук.. боли ли премахването на зъбен камък ? ще ходя да ми чистят зъбния камък и незнам дали боли, за да се подготвя психически.. моля ви ако някой знае нека да сподели

никой ли няма да ми отговориииииии ? :(

Не, не боли, само дращи и дразни леко самото стържене (на мен лично ми бърка в мозъка ), освен ако не са възпалени венците. Ако венците са възпалени, първо трябва да се излекуват и тогава да се чисти камъка или се прави на няколко процедури лечението и чистенето.

betterman
09-01-2011, 03:17
Преди няколко дена бях на зъболекар и се оказа че трябва да вада нерв.. Проблема е че заболекарката иска да ми вади не умъртвен нерва, и няма арсен! Това нормално ли е ? Въпроса ми е за да се извади нерв трябва да е умартвен или жив нерва ? :-# :-# :-# :-# :-# :cry: :cry: :cry: :cry:

на мен никои не отговаря :-o

fallenangel8
09-01-2011, 16:46
Нерва може да се извади жив, това се прави с упойка и е по-съвременен метод от умъртвяването с арсен. Нищо няма да усетиш.

ImmortalSportFreak
09-01-2011, 23:19
Нерва може да се извади жив, това се прави с упойка и е по-съвременен метод от умъртвяването с арсен. Нищо няма да усетиш.
Да,така си е)) И мен така са ми вадили нервите. Слагат ти упойчица във венеца(съвсем лекичко боцване) и после абсолютно нищо не усещаш! Даже ти е супер яко,защото и вибрирането на машинката не усещаш. ;) Споко,няма от какво да се страхуваш!

betterman
09-08-2011, 16:09
Значи дори нерва да не е умъртвен с Арсен, с упоика няма да боли ? и значи упоиката упоява нерва и няма нищо страшно ако преди това не е бил умървен? :-o

martina22961
05-03-2012, 23:25
днес бях на зъболекър и ми сложиха някакво лекарство... зъболекарката започна да ми ровичка нещо във венеца и болката беше ужасна..даже се разплаках..оказа се че в понеделник ще ходя да ми вадят нерв...един мой познат е ревал при вадене на нерв..много съм объркана и много ме е страх..един казва че не боли, други казват че боли..не знам какво да мисля. а да искам ли упойка или не???

antineutral
05-04-2012, 07:17
днес бях на зъболекър и ми сложиха някакво лекарство... зъболекарката започна да ми ровичка нещо във венеца и болката беше ужасна..даже се разплаках..оказа се че в понеделник ще ходя да ми вадят нерв...един мой познат е ревал при вадене на нерв..много съм объркана и много ме е страх..един казва че не боли, други казват че боли..не знам какво да мисля. а да искам ли упойка или не???
Боли точно за 5 сек докато ти го извадят. После вече няма как да те боли защото няма да го има.

aleto_1124
06-01-2012, 22:40
на мен са ми вадили два нерва и не болеше много ама и ти трябва да ходиш по-често на зъболекар за да не се повтаря този ужас

kitty02
06-04-2012, 08:19
Темата е от 2008 :lol:

horsefly
06-04-2012, 08:22
Хаха, 2008... както и да е - НЕ боли разбира се,
нали преди това ти слагат арсен за да се умъртви...
следователно като е мъртъв вече нерва, не изпитва болка :)

BrokenHearth
06-08-2012, 17:14
Много ме е страх бе хора.. А от това което прочетох се наплаших още повече.. :cry: До сега не съм имала проблеми със зъбите, но ето на и на мен ми дойде реда. Имам кариес, но не само това.. проблема е там, че ме боли УЖАСНО много! Миналата нощ изобщо не можах да мигна от болка :cry: Може да не е присъщо за един 18 годишен човек като мен да циври и да изпитва ужас, но наистина си умирам от страх. Знам, че трябва да отида, защото колкото повече отлагам толкова по-зле става, но имам чувството, че ще колабирам на зъболекарския стол от ужас. :(

bazik2
01-28-2013, 19:56
Преди няколко дена бях на зъболекар и се оказа че трябва да вада нерв.. Проблема е че заболекарката иска да ми вади не умъртвен нерва, и няма арсен! Това нормално ли е ? Въпроса ми е за да се извади нерв трябва да е умартвен или жив нерва ? :-# :-# :-# :-# :-# :cry: :cry: :cry: :cry:

Попринцип аресенче се слага за да се умъртви нерва а после с ваденето му по скоро им защото са 3 нерва и зъба се умъртвява ааа ако няма арсен на зъба болката е неописуемааа бях с моя приятел на него му вадиха 3те нерва без да ги омъртвии аз стояхх до вратата и тя беше отворенаа и така викашееее че направо ми заглъхнаха ушите за 5 минутиии ..... :x

vladyman
01-29-2013, 11:50
Нерв НЕ МОЖЕ да се вади преди да е умъртвен зъба. Да се вадят живи нерви между другото е било едно от любимите мъчения на немците по време на ВСВ, така че определено не е медицински обосновано.

Проблема е, че няма 100% сигурен начин да се умъртви зъба - винаги може арсена да не успее да влезе някъде по каналчетата. Отново за съжаление, нерв НЕ се вади с упойка - никога ! Ако мястото е упоено зъболекаря няма да може да прецени доколко дълбоко е бръкнал в канала.

Просто трябва да отидеш при възможно най-компетентен доктор и да стискаш палци арсена да си свърши работата. Също така - ако са минали повече от 48 часа от слагането на арсена, но все още изпитваш болка в зъба или ако ти сложат арсен, но ти така и не изпиташ поне няколко часа силна болка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го кажи на зъболекаря защото това означава, че арсена не е бил поставен правилно.

Естествено, най-добре е просто да си миеш зъбите и да ходиш редовно на профилактични прегледи, за да си спестиш всичките тия мъчения.

ronaldinio337
01-31-2013, 13:27
Така аз да ти кажа според мен сменяи тоя некадърник/чка на мен моята заболекарка ми вади не един ами два нерва на тия зъби от долу най отзад където дъвча разфасова го от едната ми страна слага арсен след 3 дена отивам с една игла тя е като видиика пъха я в 1 канал върти вади 2-ри вади 3-ти вади хич не боли мен ме беше ужасно страх.Един педерас тук до нас един път аз бях малък към 7-8год и ме завърза за стола и ме направи целия в кръв от тогава имам страх към заболекарите.И извади ми на 2-та зъба нервовете без никакви болки още докато и кажа че ме наболява малко и спира.:) ЗАтова че махай го тоя сменяй го. намери друг :) свестен

heartlesandfreaky
02-01-2013, 19:43
Нерв НЕ МОЖЕ да се вади преди да е умъртвен зъба. Да се вадят живи нерви между другото е било едно от любимите мъчения на немците по време на ВСВ, така че определено не е медицински обосновано.

Проблема е, че няма 100% сигурен начин да се умъртви зъба - винаги може арсена да не успее да влезе някъде по каналчетата. Отново за съжаление, нерв НЕ се вади с упойка - никога ! Ако мястото е упоено зъболекаря няма да може да прецени доколко дълбоко е бръкнал в канала.

Просто трябва да отидеш при възможно най-компетентен доктор и да стискаш палци арсена да си свърши работата. Също така - ако са минали повече от 48 часа от слагането на арсена, но все още изпитваш болка в зъба или ако ти сложат арсен, но ти така и не изпиташ поне няколко часа силна болка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го кажи на зъболекаря защото това означава, че арсена не е бил поставен правилно.

Естествено, най-добре е просто да си миеш зъбите и да ходиш редовно на профилактични прегледи, за да си спестиш всичките тия мъчения.

Миенето на зъбите не е гаранция, че няма да се появят кариеси. Държа адски много на профилактиката и личната хигиена, и въпреки това ми се появява тук таме някой кариес и се налага да ходя да го правят... Понякога, каквото и да правиш за един зъб, той пак се разваля... ._.

mimi_vt
07-26-2013, 17:55
Здравейте,в понеделник ходих на зъболекар и ми сложиха арсен.Болката след човъркането беше ужасна.Все едно ми вадят окото през гръбнака.След 2-3 часа ми мина и не чувствах никаква болка.Зъболекарката ми каза да стоя с арсена една седмица(до другия понеделник 29,07,2013г.).Вчера ме заболя отново зъба.Не е кой знае каква болка,но като стисна леко зъби ме боли много.В понеделник ще ми слага пак арсен,а на 8,08,2013г трябва да ми сложат пломба и май ще се наложи да ми вадят нерв.Ужасно много ме е страх.Кажете нормално ли е да ме боли сега

aniezina
07-27-2013, 14:04
Няма от какво да те е страх, след като се чувстваш притеснен/притеснена обади и се. Друг е въпроса, че сууупер много протака лечението ти. Щом само те тъпче с арсен, просто те бави. Болката може и да не е от този зъб, няма как от тук да ти кажем какво да правиш освен да се обадиш и да поискаш да ти обърне внимание.

Hayashi
07-27-2013, 14:12
Ама как така ще стоиш с арсена седмица????? О_О Ти за толкова време може да се отровиш. На мен зъболекарката ми ми беше казала, че ако след 2-3 дни пак ме заболи зъба е от арсена и е време нерва да се вади. Аз лично бих отишла при друг зъболекар. Не се притеснявай, страшното вече е минало. Има малък шанс съвсем за кратко да те заболи докато извадят нерва.

DarkTemplar
07-27-2013, 14:20
Тоя твоя зъбар ми изглежда доста некадърен, посети друг. Ваденето на нерв звучи страшно, но всъщност хич не е толкова болезнено, по-скоро леко щипе и се усеща минимален дискомфорт, отколкото да боли.

Hayashi, bonne signature. :)

yakuza_
07-27-2013, 14:20
Навиват ти нещо като пружина, дърпат рязко и готово. Никой не е умрял от това. Вадили са ми 3 пъти.

psiho91
07-31-2013, 22:34
Да се включа и аз в темата за този меко казано "кофти" въпрос. От 5 години не бях ходил на зъболекар, и сега си плащам с лихвите... Преди две седмици си правих горен зъб, започна се с арсен, болка след поставянето му... лекарства...ВАДЕНЕ НА НЕРВ(беше зъб с два нерва). При ваденето усетих болка, но лека... не беше нещо кой знае какво. Болката обаче, която беше нещото, което не бях усещал никога, беше при запълването му... бъркаше ми зъбаря с някви тънки иглички ( по-нагоре във форума се споменават) ... и от едната подскочих 15 см... от стола. Като го питах защо ме е заболяло толкова.. той ми казал, че ми е докоснал костта... :х :х :х... е, минаха се интервенциите, пломбира ми го.. и днес отидох да правя друг( долен) с надеждата, че няма да се налагат такива неща като първият. Да бе... уви, останах си с надеждите.. в момента отново съм с арсен и "кандидат" за вадене на нерв.
И тук идва и въпроса ми към вас... зъбаря ми каза, че може да има болка 2-3 часа след това.. Да, при първия зъб имаше толкова време, но след това мина. Тук, при този обаче.. след вече 7 часа и половина, болката е Н Е П О Н О С И М А !!! Пих аулин, пих аналгин... не ми минава... а трябва да ходя в петък да ми маха арсена, т.е. след 1 ден и половина.
Кажете ми какво може да ми помогне срещу тази болка... тая нощ май няма да се спи, но поне другата да не е като тази. Боли, боли и болиииииии.... Хора, ходете на зъболекар... не чакайте, че е ужас, когато закъснееш и не отидеш навреме!
А понеже мен ме е много шубе от тея зъболекари ( затва и си патя сега) .. почти всички казвате, че с упойка е по-добре. А боли ли самата упойка НАИСТИНА. Все пак игла във венеца... във бузата съм чувал.. игла си е??

vladyman
08-01-2013, 07:27
Забрави за упойката, нерви (умъртвени с арсен) не се вадят с упойка, точно за да се знае дали са наистина умъртвени и за да можеш да усещаш ако зъболекаря бръкне по-навътре от небходимото в канала.

Болката която описваш принципно е нормална, макар че чак такава продължителност е наистина над-средната. Ако продължи да те боли му звънни на зъболекаря, той ще знае най-добре дали е нормална тази болка или не.

Колкото до препоръката ти, мога единствено да я подкрепя с две ръце. Хора, ходете на зъболекар на всеки 6 месеца, не се скатавайте и да не ви свидят парите защото след това е страшно.

psiho91
08-02-2013, 02:39
абе то боли още, но много малко.. утре като отида.. ще видя какво ще ми каже!
Иначе да попитам... когато се наложи упойка.. боли ли от нея.. понеже до сега само веднъж са ми слагали и то с нещо, подобно на химикалка.. а мисля, че този, при който ходя... май си ги слага по стандартния "иглов" начин. Та.. слагали ли са ви и боли ли от упойката.. ?

rijata
08-02-2013, 07:04
извадиха ми преди 2-3 години нерва на един преден зъб , не мога да разбера за ква болка става дума като има упойки , вие талибани ли сте че без упойка ? дай напрао викаш операция на апандисит без анестезия и т.н. :smt023

и още нещо , зъба ми стана жълт и прозрачен след умъртвяването и оня ден се разцепи на две , направо едно парче падна , все пак вече е като мъртва тъкан ;) скоро май ще трябва да си слагам металокерамика . да се подготвите не за друго

Mr.Killer
08-04-2013, 18:33
Навиват ти нещо като пружина, дърпат рязко и готово. Никой не е умрял от това. Вадили са ми 3 пъти.

Точно. И на мен са ми вадили доста пъти нерв. Навиват ти нерва с едно ,като пружинка и го дърпат изведнъж и готово. Боли ,но за момент. Какви са тези упойки и умъртвяване на нерви. Слага ти нещо там колко за заблуда..

NissaN
08-21-2013, 14:02
Ваденето боли много да се простреляш боли по-малко