PDA

View Full Version : 17 години - закон



jotitu
06-23-2008, 17:26
след по-малко от месец навършвам 17 години, а нашите още не ме пускат по нощни дискотеки, защото се страхуват от глоби.

Знам, че има закон, че ако си на 16 и не употребяваш алкохол, наркотични вещества и т.н. можеш да стоиш и след 10 и 30 (вечерниячас от полицията) навънка. Ако може някой да ми намери черно на бяло от къде да им го цитирам тоя закон, защото в петък съм на завършване и ми се ходи след това с класа на нощтна дискотека.

Whisper_to_me
06-23-2008, 18:41
Виж сега, не знам дали има такъв закон и не знам къде можеш да го намериш, но винаги може и по-лошо. Аз след 3 месеца ставам на 18. Не ме пускат да излизам нито вечер, нито по дискотеки. Нее, писнало ми е отдавна ама не мога да променя нещата.. Мога само да си чакам да ми минат едни от най-хубавите времена тихо и кротко и да си проклинам съдбата. Така че приятелче, пожелавам ти успех... Поне при теб нещата може и да се пооправят ...

jotitu
06-23-2008, 19:51
не се получи това.. оказва се че от 15 до 18 можеш да си тоиш до 11 4аса и само толкова... с нетърпение чакам лагера - излизаш в 24 и се прибираш в 5 и никой не ти казва нищо.. защо като там не ме глобяват, тук нашите ми правят проблеми.. до сега не съм чула мой съученик да е глобен защото за пореден път се е отрязъл в планета...

CeSc Fabregas
06-24-2008, 17:48
еми аз съм на 16 наскоро един фр имаше РД и ми беше за 1ви път да ходя на нощна и наще бяха доста притеснени 1 ден преди тва, обясних им къде ще ходим първо после къде и така и им мина :) и нямаше никви полицай, те си спят нали знаеш ква полиция имаме :D

izzy
06-24-2008, 23:53
ako ne se luja, ako si pod 18 trqbva da si s pridrujitel sled 10 i 30 ili 11 4asa.
golqma rabota ako izpusne6 edna diskoteka.

kristo
06-25-2008, 10:06
ako ne se luja, ako si pod 18 trqbva da si s pridrujitel sled 10 i 30 ili 11 4asa.
golqma rabota ako izpusne6 edna diskoteka.
И аз така мисля. Не е лошо да се ходи на дискотека, но определено не е болка за умиране ако трябва да почакаш още година и 2-3 месеца, за да можеш да ходиш сам, тоест без придружител. Сякаш света се свършва ако не можеш да ходиш на дискотека... Има толкова много други важни неща в тоя живот, а не само да идеш на дискотека където се пуска основно мангалско-турска музика(чалга), да завъртиш 2-3 гьобека и да се напиеш яко... Ако сегашната младеж мислехте по-малко за дискотеки, купони, пиене и от рода, а малко повече за образованието си, да прочетете някоя друга книга в повече и такива неща, щяхме да сме добре, ама не сме. Иначе пак казвам, съвсем нормално е да искаш да ходиш на дискотека на тази възраст, но според вас все едно това е най-важното нещо. А определено не е.

kristo
06-25-2008, 10:12
Лошото е, че за повечето сегашни тийнейджъри "готиното" в живота е именно и само това- да се напиваш, да ходиш на дискотеки и да спиш наляво-надясно с която по-сгодна мома ти падне. Всичко оттам-нататък е много "тъпо" и не е "готино". Аз съм чувал коментари по тази тема на разни младежи на ваша възраст и общо взето звучат от рода "къде ще седна аз да уча или да чета книги, това е бахти и тъпото... само тъпи зубъри с 10 диоптъра очила го правят..."
И izzy мен ме критикуваш, че съм пускал теми във раздел "Политика" на форума, които нямат общо с политиката, а я ми кажи, тази тема за дискотеките какво общо има с политиката?! И честно казано не знам какво ни засяга, че не можете да ходите на дискотека, дреме ми на шапката, има толкова по-значими неща от това...

CeSc Fabregas
06-25-2008, 15:36
еми аз пък съм донякъде съгласен с теб ! аз така ги мисля нещата ... Според мен животът е един и трябва да се използва максимално, да се купонясва, да се учи, а нашата държава е скапана не заради нас "тия тинеиджъри дето се напиват а не учат " ами заради алчните хора в България защото сме такава страна и няма какво да се лъжем ! И ти си прав и аз съм прав, няма смисъл да се спори ! Успех на момичето с техните и не е болка за умиране ако не те пускат :)

kristo
06-26-2008, 19:05
еми аз пък съм донякъде съгласен с теб ! аз така ги мисля нещата ... Според мен животът е един и трябва да се използва максимално, да се купонясва, да се учи, а нашата държава е скапана не заради нас "тия тинеиджъри дето се напиват а не учат " ами заради алчните хора в България защото сме такава страна и няма какво да се лъжем ! И ти си прав и аз съм прав, няма смисъл да се спори ! Успех на момичето с техните и не е болка за умиране ако не те пускат :)
ОК, никой не е казал, че ще се караме или спорим. Просто ти си каза мнението, аз моето и така. И според мен стигнахме до консенсус, защото съм напълно съгласен с теб. Естествено, че живота е един и трябва да се живее, но и да се учи и това е особено важно за бъдещето на всеки от нас. Защото кой каквото ще да ви разправя, да имаш висше образование е много важно и почти задължително в повечето случай, освен в тези, в които си човек на някого и дори с основно образование можеш да се уредиш на работа, която става само за специалист-вишист. Но висшето си е просто задължително и наложително, иначе много трудно ще се уредиш в живота днес. И затова кой е виновен за днешното трагично състояние на България, разбира се, че алчните и крадливи политици, а не заради младите хора. Просто смятам, че младите българи трябва да бъдем по-активни и адекватни към днешната ситуация на България, в това се състои критиката ми, включително критикувам и себе си разбира се.

izzy
06-27-2008, 09:43
em ti si edin ot malkoto tuka ot koito moga da o4akvam smislena tema. kak da ne kritikuvam pri polojenie 4e o4akvam da vidq ne6to a vsu6tnost se pokazva suvsem drugo? na toz kakvo da mu kaja? to e qsno 4e prosto mu se hodi po diskoteki na 4oveka...
neznam dali mi hva6ta6 ideqta na mislite.

kristo
06-27-2008, 10:02
em ti si edin ot malkoto tuka ot koito moga da o4akvam smislena tema. kak da ne kritikuvam pri polojenie 4e o4akvam da vidq ne6to a vsu6tnost se pokazva suvsem drugo? na toz kakvo da mu kaja? to e qsno 4e prosto mu se hodi po diskoteki na 4oveka...
neznam dali mi hva6ta6 ideqta na mislite.
Аз лично ти схванах долу-горе идеята и си прав. Няма лошо да ти се ходи по дискотеки, просто това не трябва да ти става смисъл на живота или едва ли не най-важното нещо в него. Щом се налага, ще ходиш още година и 2-3 месеца с придружител на дискотека и толкоз. Сега хубаво или лошо, има си закон и трябва да се спазва. Просто трябва да се научим в тази държава да спазваме законите, тъй като определено не го умеем това никак добре. А то оттам се почва, от наглед най-маловажните закони. Но се почва от малкото, за да се стигне до голямото. И критики нека да има, няма нищо лошо в тях, стига да са добронамерени и да водят до някакво развитие. А аз виждам, че ти критикуваш добронамерено, а не с лошото.