PDA

View Full Version : Breketi



kalit0_95
06-23-2008, 16:34
Az sum na 13 godini I razbrah che sled okolo mesec I polovina shte mi slagat breketi :shock: .Pochuvstvah se mnogo zle,zashtoto mislq che tova shte poprechi da izlizam s priqteli,na otnosheniqta mi s tqh.I se pritesnqvam ot tova,che otivam v novo ucilishte(gimnaziq-zashtoto az sum trugnala na 6 goshna vuzrast v purvi klas I sum s edna godina po-malka ot s1uchenicite mi) I moje da mi se podigravat poveche!!!
Molq vi ako nqkoi ima breketi da mi razkaje za nego I pone da mi dade nqkakvi suveti,zashtoto sum mnogo pritesnena!!!
8-[

remember_me
06-23-2008, 16:47
vij sega ako ti sa syper krivi zabite si gi sloji.ako li ne...nedei da se ma4i6!!! ne znae6 na mene kakva maka mi be6e! parvite dni ne moje6 da qde6!7dena nqkade. fafli6...govora ti se promenq.sa6to taka si spomnqm 4e mi bqha dali edni lastici. ot ky4e6kiq zab go zaka4a6 i do katnika na dolnata 4elust mislq 4e be6e. s lasticite be6e o6te po kofti da govori6 kamo li da si dviji6 ystata. 4eneto te zabolqva ot te lastici...ima6e i tel koqto prekarvat prez breikite i tq vse mi se zabiva6e c byzite i vse imah rani! a sega ot vatre6nata strana na buzite mi imam belezi ot tova. kazvam ti tova e jiva maka! no ina4e se nosqt breikiteti 3 meseca sredno...ima6e i edna moq pr-ka koqto se kani da i gi slagat ama trqqbva da se navii za da i izkarat pone 5 zaba 4e da i slojat breikiteti.

a3c1M
06-23-2008, 17:21
Не е толкова зле колкото си мислиш, зависи какви скоби ще носи6 ако са прикрепени към зъбите и не се свалят кат ша еде6 ша е по-добре, аз имах такива дето трябваше се кат ям да ги свалям, но след 1 год ги свалих и повече не ги злижих тяхната мама :booooomb:

ThinkerBell
06-23-2008, 17:23
Da ti kaja i az IMAH i kato razbrah che shte gi slagam napravo se razrevah ujas i az si misleh kato teb shte mi se smeqt horata i t.n
Obache ne e taka vaobshte nikoi ne mi se e smql ili e kazal neshto losho . Braketite veche navlizat v BG i stavm neshto normalno , za tva ne se pritesnqvai nqma ishto strashno . Pak i posle rezultat e strahoten mn shte se kefish , slojisi gi i da ne ti puka. Nosi si gi sas samochustvie i nikoi nishto nqma da ti kaje , daje shte si pomislqt che si gotina. emi tva ot men aide yspeh :)

schhhhhhh
06-23-2008, 17:27
Няма от какво да се плашиш.Първо,колко-горе-долу са ти криви зъбите?Защото ако просто трябва да се наместят лечението няма да трае дълго,но ако трябва по-прецизно наместване , то тогава е възможно да ги носиш по-дълго-колко точно не мога да ти кажа,защото за всеки човек е индивидуално.

Носенето на брекети по никакъв начин НЯМА да ти попречи да излизаш с приятелите си или да водиш нормален живот-не си нито първата,нито последната,която носи брекети и за никого няма да бъде нещо ненормално.

Вярно е , че в първите 6-7 дни се яде по-трудно ( не при всички е така,но при повечето ) , защото зъбите са " по-стегнати " един вид и докато се отпуснат ( говоря образно - цялата болка идва от стягането при поставянето на брекетите ) ще имаш леки затруднения с дъвченето на по-твърди неща ( ябълка , препечен хляб , бисквити и пр. ).Но пак казвам-това е в първата седмица - след това всичко си е нормално.

Трябва да се грижиш за тях - да се мият много старателно с обикновена и специална за брекети четка за зъби.

НЯМА ФЪФЛЕНЕ! То е само при шините.Брекетите се лепят на повърхността на всеки зъб и не пречат на нормалния говор.

Ефектът - зъби като на холивудска звезда . 8)

Затова не се притеснявай - никой няма да те упреква или да ти се подиграва затова,че носиш брекети.По-добре сега да ти ги сложат,когато си по-малка и зъбите ти могат да се наредят по-лесно , отколкото след 10 години , да речем , когато вече лечението е горе-долу 2 пъти по-дълго.

Успех и не се шашкай. :) :) :) :) :)