PDA

View Full Version : За у-щето по политография и фотография



monttitty
06-23-2008, 21:51
Сега тази година завърших 6ти клас и си търся добро у-ще за след 7ми клас та имам голям интерес към фотографията и у-щето по политография и фотография в София дали е добро,с какво се влиза и заслужава ли си плс помогнете ми :(

patenceto_5533
06-24-2008, 00:00
Дневна форма на обучение

ПОЛИГРАФИЯ



Конкурсният изпит за специалност "Полиграфия", професия "Полиграфист" е по български език и литература и се състои в съчинение разсъждение по проблем от изучавано в VII клас литературно произведение или преразказ на неизучаван художествен текст.
Конкурсният изпит е с продължителност 4 (четири) астрономически часа и ще се проведе на 1 юли 2008 г. от 8.00 часа в Националната професионална гимназия по полиграфия и фотография.

Класирането на кандидатите се извършва по низходящ ред на средния успех, получен от конкурсния изпит с точност до 0,01.

Когато кандидатите са посочили повече от една специалност, приемът се извършва в зависимост от последователността на посочените желания и успеха.

В класирането участват само кандидати, които на приемните изпити са показали среден успех не по-нисък от 3,00.

Кандидатите трябва да се явят в НПГПФ на 1 юли 2008 г. в 7.30 часа като носят лична карта, входящ номер и две химикалки (писалки) с еднакъв син цвят.

Дневна форма на обучение

ФОТОГРАФИЯ



Конкурсният изпит за специалност "Фотография" е по рисуване и се състои в рисуване на група обемни тела по натура. Изпълнението е с черен материал по избор на кандидата. Размерът на рисувателния лист е 35/50 см.
Конкурсният изпит е с продължителност 6 (шест) учебни часа и ще се проведе на 8 юли 2008 г. от 8.00 часа в Националната професионална гимназия по полиграфия и фотография.

Класирането на кандидатите се извършва по низходящ ред на средния успех, получен от конкурсния изпит с точност до 0,01.

Когато кандидатите са посочили повече от една специалност, приемът се извършва в зависимост от последователността на посочените желания и успеха.

В класирането участват само кандидати, които на приемните изпити са показали среден успех не по-нисък от 3,00.

Кандидатите трябва да се явят в НПГПФ на 8 юли 2008 г. в 7.30 часа като носят лична карта, входящ номер, моливи и гума.

Дневна форма на обучение

ГРАФИЧЕН ДИЗАЙН



Конкурсният изпит за специалност "Графичен дизайн" е по рисуване и се състои в рисуване на група обемни тела по натура. Изпълнението е с черен материал по избор на кандидата. Размерът на рисувателния лист е 35/50 см.
Конкурсният изпит е с продължителност 6 (шест) учебни часа и ще се проведе на 8 юли 2008 г. от 8.00 часа в Националната професионална гимназия по полиграфия и фотография.

Класирането на кандидатите се извършва по низходящ ред на средния успех, получен от конкурсния изпит с точност до 0,01.

Когато кандидатите са посочили повече от една специалност, приемът се извършва в зависимост от последователността на посочените желания и успеха.

В класирането участват само кандидати, които на приемните изпити са показали среден успех не по-нисък от 3,00.

Кандидатите трябва да се явят в НПГПФ на 8 юли 2008 г. в 7.30 часа като носят лична карта, входящ номер, моливи и гума.



Национална професионална гимназия
по полиграфия и фотография
София 1408, кв. "Стрелбище"
ул. "Златишки проход" №5

телефон: 02/ 858-90-86; 858-21-60; 858-21-80

mail: npgpf@abv.bg , ts.apostolova@abv.bg


Банкова сметка:

УниКредит Булбанк АД
Клон "Батенберг"
Ул. "Ал. Батенберг" № 12

IBAN: BG51UNCR96603119993316
BIC: UNCRBGSF


Задочна форма на обучение



За задочна форма на обучение се приемат кандидати по специалностите:

Полиграфия
Фотография
Графичен дизайн
Срокът за задочна форма на обучение е 2 години.

За задочна форма на обучение могат да кандидатстват само лица, завършили средно образование по реда и условията на чл. 44, ал. 4 от Закона за народната просвета.

Кандидатите младежи навършили 18 години, трябва да са отслужили, освободени или отложени от редовна военна служба.

Кандидатите подават в канцеларията на училището в срок от 19 юни до 31 август следните документи:

Молба по образец;
Диплома за завършено средно образование;
Медицинско свидетелство за здравословно състояние.
Конкусът за прием в задочна форма на обучение е по документи.


Nadqvam se stiga kato informaciq ako iska6 da nau4i6 ne6to pove4e pi6i v google npgpf i 6ti izleze saita ... nadqvam se da sum pomognala ... uspeh :)

s1NNer
06-24-2008, 11:53
На мен ми казаха ,че не е толкова хубаво колкото го хвалеха едно време ..

preichetoy
06-24-2008, 12:11
Няма такова нещо като ''политография''... казва се полиграфия.
За да не спамя ще кажа, че и аз исках там да кандидатствам, но наистина преди е било доста по-добро...

Exothermic
06-24-2008, 17:15
Едно време, когато кандидатствах ме приеха и там,
но в последствие се отказах.Ако са те приели в паралелката за графичен дизайн или фотография - влизай, но в полиграфията не си заслужава.
А отноно учителите, не са лоши или поне така са ми казвали приятели,
които учат там в момента.

_showy_
06-24-2008, 23:03
Имам познати които са учили там и сега са фотография в НБУ, ии явно им е било от полза. Тоест, ако искаш да се занимаваш и по-нататъс с фотография, това училище е добър старт според мен.

Blab
06-24-2008, 23:06
От Полиграфията ходят безплатно на театър в "Зад канала" 8)

run
06-25-2008, 11:28
Ako ne ti se hodi na daskalo i ti se pie s toq po fizika, vlez! :D Ako ti se u4i ne vlizai...

monttitty
06-27-2008, 20:50
ms za komentar4etata 6te si pomislq no ve4e ne sam tolko sig :-o