PDA

View Full Version : Дамски превръзки или тампони през лятото ?



XLaDy
06-24-2008, 15:40
Здравейте! Аз съм на 20 години и досега съм използвала само дам. прев. Но започвам да се замислям дали да непочна вече с тампони (особено през лятото). Вие какво бихте ми препоръчали ? И относно тампоните - има ли някакви тънкости при слагането и тем подомни . :-D

miloto_girl_4e
06-24-2008, 15:53
Няма значение от сезона, винаги тампоните са били по удобни :) т.е по-сигурни(поне аз ги приемам така), а лятото с въпросните бели
панталонки или къси полички е наистина по-подходящо за тампони :)

rozova_lady
06-24-2008, 15:56
еми какво да ти кажа аз съм почти на 18
и от 2 години ползвам тампони,особено лятото.
Голямо удобство са си,ходя си на плаж,на море и навсякъде.
В първите 1-2 дена ако ми е много силно слагам и тампон и превръзка
за да не стане фал. :) Лесно се поставя,само не трябва да се притесняваш.

jotitu
06-24-2008, 16:10
тампони разбира се

blackfate
06-24-2008, 16:31
Тампони определено.
До преди 1-2 месеца и аз си мислех, че скоро няма да пробвам тампони, обаче веднъж ми се наложи и осъзнах предимствата на това да не си с превръзка... и да... а особено за лятото с превръзка е адски тегаво.
тънкости при поставянето - ХИГИЕНА... миеш се преди поставянето, моеш се след това ... и треа да са ти сухи пръстите, а не с капки вода :lol: ... "муши там колко можеш и не му мисли" :lol: :lol: :lol:

qgodka_15
06-24-2008, 16:38
opredeleno prez lqtoto e po dobre s tamponi moje6 da si xodi6 spokoino na plaj :) pak i e po komfortno

BeYourSelf
06-24-2008, 16:44
за мене няма значение лято или зима-тампоните са хиляда пъти по удобни,а за лятото няма какво да говорим.мн по комфортни са ,а и са идеални за плаж :)

jghgh
06-24-2008, 16:45
XLaDy няма философия в един тампон, повечето жени си ги слагат клекнали но според мен всякак може. На мен са ми много удобни когато имам силно течение (първите дни) и е лято и жега, и светли дрешки : )
но се сменят на 2 часа (ако е силно течението)

OB са the best ;]

mimoza16
06-24-2008, 16:47
moje bi tamponite sa po udobni no sa i malko "opasni4ki" taq krav det trqq po princip da izlezne, ostava vatre, a kravta po princip blagopriqtstva razvitieto na nai- nai razli4ni bakterii i gabi4ki....no razbira se vseki si precenqva ;)

darla
06-24-2008, 16:52
az ot kakto imam cikul izpolzvam tamponi,e ok de purvite 4-5 meseca bqh s prevr.no posle nakarah sestra mi da mi obqsni za tamponite kak se slagat i t.n.i ot togava ve4e tolkova god izpolzvam samo tamponi.ne samo za lqtoto i kusite dre6ki,a i sa po-higieni4ni.DA,ima risk ot infekcii,no ako ima6 dobra higiena-smenq6 gi redovno,mie6 rucete predi i sled postavqneto,izpolzva6 intimen du6 gel-ako ne postoqnno,to PONE po vreme na menstruaciqta,to vsi4ko 6te e ok.vednuj hvane6 li im cakata,se slagat lesno.az si gi slagam prava i nqmam problemi.ne bih preminala na prevr v nikakav slu4ai

Blo0dyBitch
06-24-2008, 17:06
от няколко години съм голяма фенка на тампоните,чак зарибих и майка ми :-D дават ми повече възможности,по-удобни са ми,а и сякаш по-сигурни(аз какъвто съм дивак-тя превръзката 100 пъти би се разместила) В първия ден ползвам и двете-все пак съм на даскало и ако се забавя със смяната на тампона-да не стават гафове
във всяка опаковка има опътване как се ползват
Късмет :-)

TasteOfSin
06-24-2008, 17:08
Няма значение от сезона, винаги тампоните са били по удобни :) т.е по-сигурни(поне аз ги приемам така), а лятото с въпросните бели
панталонки или къси полички е наистина по-подходящо за тампони :)
+17830285085014

pepita87
06-24-2008, 18:23
1 godina(v na4aloto)polzvah prevruzki,pri4inata be6e,4e maika mi ne mi pozvolqva6e da polzvam tamponi,4e bili vredni...No mi se naloji da otida na plaj i slojih tampon ot togava zabravih kakvo e tova"prevruzka"!Tolkova sa mi gnusni i napravooo otvratitelni!4ustvam se 4ista,sveja....4ustvam se komfortno!

krem4et0
06-24-2008, 19:02
Тампоните са особено вредни за организма, защото кръвта със всичките боклуци остава в тялото. Ако не ги сменяш на 1-2 часа е особено вредно. Ползвам тампони само, когато излизам навън.

Marina__
06-24-2008, 19:03
Когато излизам навън тампони, когато си седя вкъщи - превръзки.

B.O.OM..
06-24-2008, 19:44
Когато имам възможност да си сменям тампона на 1час си слагам тампон,а когато знам че имам мн раота и няма да имам никакво вр си слагам огромна превръзка,за да ме държи 2 часа :D :D :D :D :D :D :D :D :D

eveto_xx
06-24-2008, 19:57
Няма значение от сезона, винаги тампоните са били по удобни :) т.е по-сигурни(поне аз ги приемам така), а лятото с въпросните бели
панталонки или къси полички е наистина по-подходящо за тампони :)
+17830285085014
+1

MissBitch
06-24-2008, 20:07
:smt023 Tamponi, nikoga ne sum polzvala prevruzki..izglejdat mn glusni i .... :smt078 uJas ot kakto mi doide..sum samo s tamponi...

p.s. Tampax sa lesni za postavqne i to daje mnogo,te sa sus spec pristavka za postavqne,no i OB sa dobri :)

DevilWish
06-24-2008, 22:25
Uff nikoga ne polzvam tamponi . . . ne mi e komfortno i ne s1m sigurna ; )

Glezanka
06-24-2008, 23:07
Тампони ... с тея превръзки мога да се спаря ...

LP_GirL
06-25-2008, 02:00
Твърдо тампон ....

SINDEL
06-25-2008, 05:37
От 3 години, 4е и пове4е, не съм ползвала превръзки освен през нощта и то само първите 2 дена, когато ми те4е най-силно. Тампоните за мен са много по-удобен вариант, а и шансът да стане мазало пак е зна4ително по-малък. Особено пък лятото, с късите поли и панталонки, просто не виждам друг вариант

krem4et0
06-25-2008, 06:03
Пак си нося късите поли и панталони, ама просто не са прозрачни тогава. Първите 2 дни е абсурд да сложа тампон. Аз превръзката си сменям на 30 минути, а излза ли навън 3-4 часа не ми мърдат, в повечето случаи без достъп до тоалетна. Поставяла съм си тампон първите 2 дни и протичат след 10 минути........И аз мразя превръцките, а ползвам само копринени при това, защото с другите става още по-голямо мазало. Но така държа кръвта далеч от влагалището. С тампон съм усещала такива болки след 1 час, че не е истина. Днес да речем ми е 4-ти ден и като отида на работа ще сложа тампон, а не превръзка, но вчера ми беше крайно невъзможно за това действие. От 12 години имам менструация и първите 11 съм издържала без тампон. Адси много ми върви, а когато е по-голям и се раздуе ме боли ужасно стомаха......ням начин просто.

Puky
06-25-2008, 07:37
Ами по принцип си нося превръзки . Когато ходя на фитнес нося тампони , когато излизам си слагам тампон (но вече когато е към края , защото първите 1 - 2 дена няма начин да сложа ) . Но само през лятото , защото иначе там долу става жега.. :-D :-D А през зимата си ми е добре с превръзки.

inSane_baby
06-25-2008, 07:47
Когато излизам навън тампони, когато си седя вкъщи - превръзки.

Mхм.. И аз тей.

PlAmSsSsS
06-26-2008, 10:20
tampon

hottie
06-26-2008, 10:35
Тампон - винаги тампони ! (освен нощем първите 2 дни). Иначе с превръзките все едно с памперс :D аууу ненавиждам. Колкото и да са тънки и не знам си какви си са ужасни просто. С тампон никога не съм имала проблем, не е пропускал, удобно в и все едно не съм в цикъл!Не усещам нищо, никакво течение.
И най-важното - може да се къпеш в морето без проблем :)

mishaaaaa
06-26-2008, 10:46
Според мен, до колкото съм запозната превръската е по - хигиенична, а тампонът задържа всичко, което трябва да излезе , в теб.За мен наистина за лятото е по - добре да използваш тампони по - чистичка ме пази, но не постоянно и не във времето, в което най - много ти върви.

hottie
06-26-2008, 10:54
тампона не замърсява стига да се сменя честичко. Кръвта не е мръсна.

mishaaaaa
06-26-2008, 11:01
хахах .. кръвта, която излиза от .... е доста мръсна. Защо мислиш, че излиза понякога съсирена? И ако не е мръсна, защо ще трябва да излиза? Пообразовай се малко и тогава ми говори.

FeelMyPain
06-26-2008, 11:03
хахах .. кръвта, която излиза от .... е доста мръсна. Защо мислиш, че излиза понякога съсирена? И ако не е мръсна, защо ще трябва да излиза? Пообразовай се малко и тогава ми говори.


Xhxahaxhaxhaxhaxhaxhxahaxhaxhaxhaxhaxhaxh

Ти току що каза на the_hottie да се пообразова малко?Явно не знаеш с кой си имаш работа... :D :D :D

Abigoria
06-26-2008, 11:07
Когато излизам навън тампони, когато си седя вкъщи - превръзки. 8)

ubuntu
06-26-2008, 11:21
Не ползвам тампони , нито превръзки ... просто не са ми нужни :D
Ама до колкото знам тампоа изсушава катерицата .... :oops: :D

mishani
06-26-2008, 11:54
аз до сега съм ползвала само превръзки ,но с тази тема доста ме замислихте и се реших следващия месец да опитам.. :)

mishaaaaa
06-26-2008, 11:54
Е,какво? Не съм ли права? Някой да не е съгласен с мен , че кръвта , която изхвърляме не е мръсна.
пп: Извинявам се , не съм искала да обидя някого, но просто това е моето мнение , чела съм доста и знам за какво става на въпрос.
И не споря когато не съм сигурна.

la4ezara
06-26-2008, 11:58
Аз пък като ползвам тампони корема ме боли още повече. Изборът е лично твой - ако си с поличка или бански, по-добре е с тампон, ако си с панталонки или дънки - превръзка. Винаги обаче има риск да получиш СТШ.


Това го цитирам от един друг форум:
"Здравейте момичета,

Аз съм лекар и бих искал да Ви кажа за някои неблагопритяни последици, които би могъл да предизвика един тампон! Става на въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!

Честотата му е изкючително малка - 7 на 100 000 момичета заболяват! Годишно в САЩ около - 5000, 5% от тях имат летален край!

Симптомите са следните : започва спонтанно с висока температура (38.9°C , може и по-висока); повръщане и водниста диария; силно главоболие; появяват се обриви подобни като след слънчево изгаряне; болки в мускулите и гърлото също са възможни, затова често и не се поставя точна диагноза и се изпускат пациентки!
След тези симптоми момичетата изпадат в септичен шок и прогнозата става все по-лоша!

Тъй че, внимавайте, тампоните не са никак безобидни! По-комфортни - вероятно да!

P.S. Между другото, във всяка една листовка и на O.B., както и на Tampax предупреждават за това опасно състояние!!! Четете ги преди употреба, затова са измислени! "

hottie
06-26-2008, 12:14
Е,какво? Не съм ли права? Някой да не е съгласен с мен , че кръвта , която изхвърляме не е мръсна.
пп: Извинявам се , не съм искала да обидя някого, но просто това е моето мнение , чела съм доста и знам за какво става на въпрос.
И не споря когато не съм сигурна.

Тези бактерии са част от нормалната човешка флора и винаги ще ги има, но това но това не прави кръвта МРЪСНА ! Опасност има когато задържаш кръвта дълго време, било то с превръзка или тампон!
И не нападай така ако обичаш без да си наясно.

hottie
06-26-2008, 12:16
а относно токсичния шоков синдром - товя е рядкост и се случва когато момичетата забравят да си сменят тампона. Ако беше опасно и вредно нямаше да ги продават навсякъде.

VerryBerry
06-26-2008, 12:41
Хм,ми аз за лятото бих предпочела тампоните,тъй като с превръзки много ми протича.И освен това е важно да се сменят често за да не се получават инфекции.

FeelMyPain
06-26-2008, 14:40
Аз съм за тампони през лятото.Момичета са ми споделяли че дамската превръзка през лятото спарвала много сливата...

Да бе "сливата" ти става на ушав :lol: :lol: :lol:

L0LiPoP
06-26-2008, 15:18
Аз съм за тампони през лятото.Момичета са ми споделяли че дамската превръзка през лятото спарвала много сливата...

Да бе "сливата" ти става на ушав :lol: :lol: :lol:
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

mishaaaaa
06-26-2008, 15:37
the_hottie 1-во не нападам а просто разсъждавам върху даден проблем.
И така да е, аз съм на мнение че с превръзката се изхвърля МРЪСНАТА кръв от организма , а тампона я задържа доста дълго време , което води до по - лоша хигиена и не е препоръчително за една жена, която държи не само на външния си вид но и на хигиената.
Да не говорим за страничните ефекти , които се получават при неправилно поставяне на тампона. Лично на мен ми се случи един път да го поставя неправилно : изтръпна ми кракът , зави ми се свят и т.н.

mishaaaaa
06-26-2008, 15:50
А и да ви попитам:
Чували ли сте за токсичния шок (СТШ)?
Самите тампони не съдържат бактерии, но могат да блокират бактериална влагалищна инфекция и да доведат до нейното бързо размножаване и усложняване на заболяването.
Затова категорично се забранява използването на тампони от жени, които страдат от влагалищни инфекции.
По неизвестни причини бактериите започват бързо да се размножават, отделят токсини, които попадат в кръвта. По-често СТШ се наблюдава при жени, използващи тампони с голяма попивателна способност.
Не искам да плаша никоя мадама и това е доста рядко срещано заболяване, но наистина внимавайте с тях.
По - малки - по - добре.
По - рядко - по - добре.
И задължителна смяна на тампоните от 3 до 5 часа.

mishaaaaa
06-26-2008, 15:51
Симптоми на СТШ: повишена температура до 40 градуса и повече, повръщане, тръпки, разстройство, гърчове, припадъци, рязко падане на кръвното налягане, обриви. При появата на един или повече от споменатите признаци веднага извадете тампона и се обърнете към лекар.
При ползването на тампони обезателно трябва да съблюдавате няколко прости правила: Старайте се да използвате тампони със степен на попиване, подходяща именно за вас, и избягвайте употребата на тампони super plus. Не използвайте тампони постоянно, а само в редки случаи, когато наистина е необходимо. Сменяйте тампона на всеки четири часа. И едно много банален съвет: обезателно мийте ръцете си преди и след използването на тампона.

mishaaaaa
06-26-2008, 15:54
Не искам да ставам банална , но дано съм помогнала (в добрия смисъл на думата) за СТШ.
Ако се спазват всички указания посочени върху кутийките на тампоните всичко ще бъде наред.
Рядка употреба (само при необходимост ), задържане в себе си 3 максимум 5 часа, малки размери - всичко ще бъде на 6.

mishaaaaa
06-26-2008, 16:31
Какво стана сега?Защо вече никой не ми спори?

baby_leisy
06-26-2008, 18:48
Tamponite naistina sa po-udobni a nai-ve4e prez lqtoto kogato e gore6to i se nosqt kasi pantalonki.Vinagi se 4uvstva6 po udobno, po-sigurno i ne ti e tolko toplo otdolu :-P

hottie
06-26-2008, 19:15
the_hottie 1-во не нападам а просто разсъждавам върху даден проблем.
И така да е, аз съм на мнение че с превръзката се изхвърля МРЪСНАТА кръв от организма , а тампона я задържа доста дълго време , което води до по - лоша хигиена и не е препоръчително за една жена, която държи не само на външния си вид но и на хигиената.
Да не говорим за страничните ефекти , които се получават при неправилно поставяне на тампона. Лично на мен ми се случи един път да го поставя неправилно : изтръпна ми кракът , зави ми се свят и т.н.

Офф аре първо мен не ме учи кое е нехигиенично и кое не. 90% от момичетата тук ми ходят с бяло течение и го смятат за нормално , а всъщност е гнусно.
Второ тампоните НЕ са нехегиенични. Трето превръзките спарват и е за мен това е наистина по-гадно. Четвърто кръвта НЕ Е МРЪСНА !! Ако ти се смяташ за мръсна, омърсена си е твой проблем. И пето на мен лично гинеколожката ми е казвала, че е вредно през деня с превръзки под дрехите и когато е топло защото запарват и това често води до бактериална инфекция и гъбички.

И в крайна сметка и превръзките и тампоните са пригодени за менструация, продават се свободно. Едни предпочиат тампони , други преврзъки - всяко едно от тях с техните плюсове и минуси ! Всеки си прави избот - кое да ползва, кога да го сменя и т.н.

Айде сега ходи си лягай и се успокой и не ме учи за СТШ , което е рядкост и се случва при забравен тампон(най-често). А това, че ти не можеш да си го набуташ пак си е твой проблем.

buns_
06-26-2008, 19:25
ъммм тампони ъфкорс

hottie
06-26-2008, 19:29
Мммм според мен бялото течение е напълно нормално

Ооо да мацка, след това твое изказване определено те мисле за много запозната с женските проблеми :lol:

darla
06-26-2008, 22:17
Мммм според мен бялото течение е напълно нормално

Ооо да мацка, след това твое изказване определено те мисле за много запозната с женските проблеми :lol:

izvestno vreme ne bqh sledila temata i sega uspqh da see zadavq ot smqh!do mackata,smqta6ta bqloto te4enie za "norrmalno": Milo moe neobrazovano ,nevuzpitano i qvno nespazva6to dobrahigiena momi4e,bih iskala da te popitam 6tom bqloto te4enie za teb e normalno,to togava na kolko vreme spored TEB e normalno da si smenq6 prevruzkata(v dnite kogato te4enieto ti e slabo i ne se nalaga prez 30min)-moje6 li da izkara6 3-4 4asa,a!AZ li4no ako stoq 10min s prevruzka se 4uvstvam MRUSNA,gadna i otbluskva6ta.
Vie otrakanite i ustati deca kazvate,4e prevruzkata e po-higieni4na-kakvo higieni4no vijdate v tova da zaparvate poloviq si organi i v produljenie na 4asove izteklata kruv da stoi mejdu krakata vi tam da sazdava suotvetniq aromat.Otnosno ST6-mislq,4e e vreme naistina da pro4etete pove4e po vuprosa,a ne vsi4ki,iz4eli informaciqta za sindroma,napisana na listovite tum tamponite da se s4itat za kompetentni!
Kakuv problem bijdate pri tamponite pri uslovie,4e gi smenqte 4esto,ipolzvate intimen du6-gel,poddurjate izrqdna intimna higiena i PO PRINCIP i PO VREME na cikul...a nqkoi ot vas dali sa 4uvali za damski du6 i vaginalna promivka v doma6ni usloviq

Mili podrastva6ti momi4eta,nedeite da visite po 3 4asa na den pred ogledaloto i da izzbirate o6te tolova vreme spiraata si i 4ervilceto si za6toto porednata "golqma lubov" moje da vi podmine, podobrete elementarnite si higienni navici,kakto i znaniqta otnosno poddurjaneto na intimna li4na higiena! Kogato stane vupros za vidove seks,pozi i koi kolko 4esto pravi seks,vsi4ki ste nomer 1,no zagovorim li za ne6to koeto e ZADULJITELNo vsqko uvajava6to sebe si momi4e i jena da znae,ste 4ista gola voda!!!!!!!!!!
Nz za6to momi4eta kato the_hottie izob6to si gubqt vremeto da vi obqsnqvat ne6ta,koito viebi trqbvalo da znaete ot va6ite MAIKI ili ot va6ite GINEKOLOZI!!!!!Qvno maikite si biqt pas,a za ginekolog vi e sram!!!!SRAM I POZOR!!!!

Jeuelle
06-26-2008, 23:07
Здравейте! Аз съм на 20 години и досега съм използвала само дам. прев. Но започвам да се замислям дали да непочна вече с тампони (особено през лятото). Вие какво бихте ми препоръчали ? И относно тампоните - има ли някакви тънкости при слагането и тем подомни . :-D
Ооо , ами то си е индивидуално.
Много жени не се чувстват комфортно с тампони , а някои дори са алергични.
Като цяло , са супер вредни , ама понякога просто се налага...
Така че можеш да ползваш , но да не са постоянен заместител на превръзките.



P.S страхотна лична хигиена трябва да спазваш.

hottie
06-27-2008, 05:50
Мисля, че токъ що отказахме мъжете от жените :lol: :lol:

дарла : :-) мерси за подкрепата ;)

Jeuelle
06-27-2008, 11:39
а относно токсичния шоков синдром - товя е рядкост и се случва когато момичетата забравят да си сменят тампона. Ако беше опасно и вредно нямаше да ги продават навсякъде.

Ммм , не . Не е точно така.
Имам приятелка , която 2-3 минутки след като си е сложила тампона е припаднала.

hottie
06-27-2008, 11:41
а относно токсичния шоков синдром - товя е рядкост и се случва когато момичетата забравят да си сменят тампона. Ако беше опасно и вредно нямаше да ги продават навсякъде.

Ммм , не . Не е точно така.
Имам приятелка , която 2-3 минутки след като си е сложила тампона е припаднала.

Добре - но това е главната причина. И е рядкост. Колкото да ти падне тухла на главата по улицата общо взето. Може приятелката ти да е имала някаква непоносимост или друг проблем.

Jeuelle
06-27-2008, 11:43
а относно токсичния шоков синдром - товя е рядкост и се случва когато момичетата забравят да си сменят тампона. Ако беше опасно и вредно нямаше да ги продават навсякъде.

Ммм , не . Не е точно така.
Имам приятелка , която 2-3 минутки след като си е сложила тампона е припаднала.

Добре - но това е главната причина. И е рядкост. Колкото да ти падне тухла на главата по улицата общо взето. Може приятелката ти да е имала някаква непоносимост или друг проблем.

Aми , да . Може ,но всички смятат , че това е небезизвестния в тая тема стш :) ...

hottie
06-27-2008, 11:58
а относно токсичния шоков синдром - товя е рядкост и се случва когато момичетата забравят да си сменят тампона. Ако беше опасно и вредно нямаше да ги продават навсякъде.

Ммм , не . Не е точно така.
Имам приятелка , която 2-3 минутки след като си е сложила тампона е припаднала.

Добре - но това е главната причина. И е рядкост. Колкото да ти падне тухла на главата по улицата общо взето. Може приятелката ти да е имала някаква непоносимост или друг проблем.

Aми , да . Може ,но всички смятат , че това е небезизвестния в тая тема стш :) ...

Абе то ако трябва да се пазим от всичко по-добре да се гръмнем :D

krem4et0
06-27-2008, 12:01
Е,какво? Не съм ли права? Някой да не е съгласен с мен , че кръвта , която изхвърляме не е мръсна.
пп: Извинявам се , не съм искала да обидя някого, но просто това е моето мнение , чела съм доста и знам за какво става на въпрос.
И не споря когато не съм сигурна.

Тези бактерии са част от нормалната човешка флора и винаги ще ги има, но това но това не прави кръвта МРЪСНА ! Опасност има когато задържаш кръвта дълго време, било то с превръзка или тампон!
И не нападай така ако обичаш без да си наясно.

Но кръвта в тъмпона стои в теб, докато на превръзката се обсорбира от тея(даже и гел става)и не е в тялото ти. Като човек ползвал и двете ще кажа, че не бих заменила превръзите. да, случва се да ползвам тампон, но рядко и с доста негативи. Особено ако се заседя навън повече от предвиденето и се започнат едни болки, едно подуване.....стои ли над 2 часа се чувствм като натровена просто.

П.С.Не се чувствам отблъскваща, даже напротив. по неясна причина ставам даже по-хубава като ми дойде, отколкото 3-4 дни преди това. Преди таова съм подута като бален, често изрината, и изобщо не се чувствам конфортно.
Както и да е. Не смятам че тампонът е по-хигеиничен от превръзката. В некакъв случай. Аз съм свикнала и ми е по-удобно, достатъчно често си я сменям и се мия, за да не се чувствам гадно. Изключвайки страничните неща като болки, главоболие и т.н. дори и лятото предпочитам да ползвам превръзки. Особено последните дни, когато течението ми е 2-3 апки. Вземам си едни мултиформ и изобщо забравям, че имам нещо.

hottie
06-27-2008, 12:05
Е,какво? Не съм ли права? Някой да не е съгласен с мен , че кръвта , която изхвърляме не е мръсна.
пп: Извинявам се , не съм искала да обидя някого, но просто това е моето мнение , чела съм доста и знам за какво става на въпрос.
И не споря когато не съм сигурна.

Тези бактерии са част от нормалната човешка флора и винаги ще ги има, но това но това не прави кръвта МРЪСНА ! Опасност има когато задържаш кръвта дълго време, било то с превръзка или тампон!
И не нападай така ако обичаш без да си наясно.

Но кръвта в тъмпона стои в теб, докато на превръзката се обсорбира от тея(даже и гел става)и не е в тялото ти. Като човек ползвал и двете ще кажа, че не бих заменила превръзите. да, случва се да ползвам тампон, но рядко и с доста негативи. Особено ако се заседя навън повече от предвиденето и се започнат едни болки, едно подуване.....стои ли над 2 часа се чувствм като натровена просто.

Е това за болките си е индивидуално ;) аз се чувствам добре само с тампон и не усещам въобще, че съм в цикъл.
А иначе е относително кое е по-"вредно" - дали да си 2 часа с тампон или 2 часа с превръзка с кръв на гъза :D с извинение.
Но в крайна сметка, както вече казах щом се продават и двете, щом се ползват масово значи няма проблем, нали така :)

krem4et0
06-27-2008, 12:09
Нали кръвта била чиста. Какво ви пречи къде е?

mishaaaaa
06-27-2008, 12:13
Да,да - на мен ми говори за хигиена , където през 10 мин съм в банята по време на мензис. същаща съм и в тази жега.
И смятате, че в пубертета не е нормално да ти се появи бяло течение?Хмм
Я запитайте всичките си приятелки дали и те имат същото.
За една узряла жена е невъзможно да има бяло течение без причина , но в пубертета , през който се развиваш е напълно възможно.
ДАЙТЕ, ОБИЖДАЙТЕ , НАЛИ ТРЯБВА ДА СИ ПОКАЖЕМ СЕЛЯНИЯТА,
МНОГО ДОБРЕ. вместо да ми се хилите без да сте ме разбрали ,защо не ме изслушахте?
защо не ми казахте "според мен , не си права ,това е мое мнение" и т.н.
Не съм от най - големите в този форум , но наистина се интересувам от здравето си и лекари са ми казвали ,че бялото течение през пубертета е нормално и не може да се премахне лесно , то само ще изчезне.
Винаги гледам да посъветвам приятелките си в най - добрата посока.
+ това аз имам течение само когато съм в овулация ( в другите дни , много малко)

mishaaaaa
06-27-2008, 12:14
krem4et0 благодаря ти ,че ме подкрепи :) защото после аз излизам необразованата

krem4et0
06-27-2008, 12:15
Щом има бяло течение, значи нещо не е наред. Я безобидно изстиване, я някоя инфекция. То не се появява, защото нищо ти няма. Тук Хоти е напълно права!

hottie
06-27-2008, 12:16
Да,да - на мен ми говори за хигиена , където през 10 мин съм в банята по време на мензис. същаща съм и в тази жега.
И смятате, че в пубертета не е нормално да ти се появи бяло течение?Хмм
Я запитайте всичките си приятелки дали и те имат същото.
За една узряла жена е невъзможно да има бяло течение без причина , но в пубертета , през който се развиваш е напълно възможно.
ДАЙТЕ, ОБИЖДАЙТЕ , НАЛИ ТРЯБВА ДА СИ ПОКАЖЕМ СЕЛЯНИЯТА,
МНОГО ДОБРЕ. вместо да ми се хилите без да сте ме разбрали ,защо не ме изслушахте?
защо не ми казахте "според мен , не си права ,това е мое мнение" и т.н.
Не съм от най - големите в този форум , но наистина се интересувам от здравето си и лекари са ми казвали ,че бялото течение през пубертета е нормално и не може да се премахне лесно , то само ще изчезне.
Винаги гледам да посъветвам приятелките си в най - добрата посока.
+ това аз имам течение само когато съм в овулация ( в другите дни , много малко)

Ооо миличка щом си толкова хигиенична и се интересуваш от здравето си сигурно знаеш колко е вредно да се миеш толкова черсто и как си променяш флората !! Ти чуваш ли се? Нищо чудно от това да имаш течение 8-)
Аз имах течение като бях на 14 и отидох на лекар като голям човек :) Оказа се , че имам не знам си каква бактерия и от тогава нямам.

hottie
06-27-2008, 12:19
А относно превръзките и тампоните казах, че всеки си прави избот. И едното има плюсове и минуси и другото. Просто аз избирам тампоните :) По-скоро се издразних на твоята категорична оценка за тампоните mishaaaaa.
А за течението - няма какво повече да кажа. Непрекъснато го повтарям : бяло течение сигнализира проблем

your_secret
06-27-2008, 12:19
направих анкета за това
можете да я видите,в този раздел е :)

mishaaaaa
06-27-2008, 12:24
Искаш да ми кажеш че никога не слагаш превръзки и че аз не съм права?
И че тампонът е по хигиеничен?
И че кръвта не е мръсна?
И че е по- добре да стоя мръсна от колкото да се мия през 10 мин.?
И че си променям флората?И ти мислиш че като се мия и имунитетът ми към бактерии там долу пада?И не се мия с простите съпунчета или душ-гелчета , които много момичета използват.
И сега кажи че не се заяждаш?

hottie
06-27-2008, 12:41
Искаш да ми кажеш че никога не слагаш превръзки и че аз не съм права?
И че тампонът е по хигиеничен?
И че кръвта не е мръсна?
И че е по- добре да стоя мръсна от колкото да се мия през 10 мин.?
И че си променям флората?И ти мислиш че като се мия и имунитетът ми към бактерии там долу пада?И не се мия с простите съпунчета или душ-гелчета , които много момичета използват.
И сега кажи че не се заяждаш?

оффф омръзна ми. Няма ли да спреш да пишеш :D губиш ми времето. Какво да ти обяснявам вече?Отиди на лекар като искаш да знаеш и го питай него. Но който и да е лекар ще ти каже, че е вредно да се къпеш през 10 минути, половин час. няма да ти отговарям на всичките въпроси защото ми писна да се повтарям.чети малко

darla
06-27-2008, 13:12
haahah, the_hottie,vuzhi6tavam se na turpenieto ti.az ve4e se otkazah da komentiram za6toto deteto naistina ne razbira ot duma.Samo kato zagovori 4e bqloto te4enie prez teenagerskite god bilo normalno i SAMO si iz4ezvalo...prosto za kvo govorim.....krem4eto suvsem kratko i qsno kaza,4e bqloto te4enie VINAGI e priznak za ne6to-bilo to nezna4itelna nastinka ili nqkakva infekciq!

mishaaaaa
06-27-2008, 13:17
darla_f ти пак ли по мой адрес нещо плюеш?не приключи ли вече?

bebeT00
06-27-2008, 13:22
Здравейте! Аз съм на 20 години и досега съм използвала само дам. прев. Но започвам да се замислям дали да непочна вече с тампони (особено през лятото). Вие какво бихте ми препоръчали ? И относно тампоните - има ли някакви тънкости при слагането и тем подомни . :-D
i az sam na prevrazki o6te

darla
06-27-2008, 13:30
darla_f ти пак ли по мой адрес нещо плюеш?не приключи ли вече?
Ne,mila,ne pluq teb konkretno,a neadekvatnite ti izkazvaniq.

miShle
06-27-2008, 15:35
Няма значение от сезона, винаги тампоните са били по удобни :) т.е по-сигурни(поне аз ги приемам така), а лятото с въпросните бели
панталонки или къси полички е наистина по-подходящо за тампони :)

+ 4165435 Пък и превръзките доста спарват ... :)

krem4et0
06-28-2008, 05:22
Абе каквото и да си сложа, главоболието и болките в корема тия дни не може да ги облекчи нищо.......така че все ми е гадно. А пили ли сте аналгин като сте на червено. 1 път имах 40 градуса и пих течен....щях да умра просто. Имах съсиреци колкото черен дроп на прасе. ЮТова кк ще го поеме тампона ми е интересно?

machoka
06-28-2008, 06:03
Не знам, ама повече няма да ям вишни докато чета този раздел :-o

sexy_maniachka
07-20-2008, 19:14
nai dobre si e s tamponi prevrazkite nemoga da gi ponasqm osobeno lqtoto pak i s tampona i na plaj moje da idi6 spored men zemi izpolzvai tamponi po dobre

Lady_B_
07-20-2008, 19:20
Тампони и само тампони :grin: Без значение пролет, лято , есен , зима. Като цяло превръските са по-добрия вариант ( не като удобство) , но на мен лично ми идват адски нехигиенични ! Та пак тампани :)

Hayashi
07-20-2008, 20:02
Ся се очертава лятото накрая на морето да ми дойде.То няма проблеми щото ще е последните два дни и смятам да използвам тампони,че с тея превръзки...Та има ли някакъв проблем,ако си девствен...(Неосведомена съм,да :oops: )

Lady_B_
07-20-2008, 20:03
Ся се очертава лятото накрая на морето да ми дойде.То няма проблеми щото ще е последните два дни и смятам да използвам тампони,че с тея превръзки...Та има ли някакъв проблем,ако си девствен...(Неосведомена съм,да :oops: )

По принцип не е от най-препоръчителните неща, но ще го закрепиш криво ляво ако ще си на зор :)

Hayashi
07-20-2008, 20:05
Не,не аз абсурд да влезна в морето.Работата е там,че пак си е абсурдно да си обуя нещо дълго.пък иначе превръзката ще се вижда... =/

Lady_B_
07-20-2008, 20:08
Не,не аз абсурд да влезна в морето.Работата е там,че пак си е абсурдно да си обуя нещо дълго.пък иначе превръзката ще се вижда... =/

Е няма и едни къси панталонки ще свършат работа ... ;)

CuteBaby
07-20-2008, 20:52
Тампони-чувствам се чиста,свежа и ми е по-комфортно..с превръзка съм само нощем докато спя 8) :)

Drebnoto_f
07-20-2008, 20:57
лято или зима няма значение аз сам на мнението тампони ...... :(

Rebirthing
07-20-2008, 21:19
Тампони-чувствам се чиста,свежа и ми е по-комфортно..с превръзка съм само нощем докато спя 8) :)

+1 8)

hAkEr4E
07-20-2008, 21:28
Чаршав :-D

Iviqna
07-20-2008, 21:37
Тампони...с превръзка само нощем :)

preichetoy
07-20-2008, 22:01
Когато танцувам предпочитам тампони, превръзките много ми пропускат, иначе през другото време може би превръзки, абе зависи си от ситуацията, но докато спя, пак предпочитам превръзки.

Silvi21
07-20-2008, 22:12
mili4ka tamponite sa mnogo po udobni za 1vi pat si slojih lqtoto mnogo mi se hod6e na baseini i neobi4am da mi se provalqt planoovete bqh i s priqteli i si slojih i ot togava samo na tamponi go karamhaha :}pak za tankosti to si pi6e v vsqka kutiika kak se postavqt kolko vreme maksimalnu da sa v teb i tka:}

angelchety
07-23-2008, 08:20
Аз също съм за тампоните .. тънкостите са ,че ако ти тече нормално трябва да го сменяш на 3-4 часа..но може да хванем ТШС което означава Токсичен Шоков Синдром..то е рядко срещано заболяване ,но все пак ..има случай и при който се появява без употребата на тампон,но когато се изполсва е най - вероятна .. синдромите могат да се появят внезапно по което и да е време на менструацията.. може да имате внезапна температура,повръщане,диар ия,главобол ,виене на свят,припадъци,обриви приличащи на изгаряне от слънце(до няколко дни може да последва и белена на кожата)муслулни болки., ако това се появи отидете на лекар незабавно..

Monina
07-23-2008, 12:31
Препоръчвам САМО САМО САМО тампоните. По-удобно, по-хигиенично, по-приятно абе всичко им е ПО от дамските превръзки. Благодаря на този който ги е измислил !!! Дори в басеин съм плувала докато съм в цикал с тампон. Тва е истината за мене. :-) Няма никакви тънкости. Както обикновено си мийте ръцете преди да си смените тампона. Сменя се на 3-4 часа. Има и различни размери.Мисля, че е това. :-)

Virgin
07-23-2008, 13:10
Определено тампон - не го усещаш и същевременно попива доста добре. Какво по-удобно от това? ;)

galkata
07-23-2008, 13:15
тампоните са по- добрия вариант

xxxSnowflakexxx
07-23-2008, 13:25
Пробвай с тампони и си прецени сама кое пове4е ти харесва

dqvolski_angel
07-23-2008, 15:54
ако имаш добра лична хигиена и няма вероятност по кончето да се изкачат микробите на някоя бъдеща инфекция, тампоните са по-еволюирали и уодобни ;)

amadeus
07-28-2008, 09:09
на мен пък още не ми е дошло :D

besnicataa
07-28-2008, 09:50
ако ше ходиш на море тампони...6тото си по-бански и се къпеш..а ако не превръзки тампоните са гадно нещо за ежедневно

marzilia
07-28-2008, 09:53
Тампон+превръзка като си навън. :)

gerinceto
07-28-2008, 10:05
Няма значение от сезона, винаги тампоните са били по удобни :) т.е по-сигурни(поне аз ги приемам така), а лятото с въпросните бели
панталонки или къси полички е наистина по-подходящо за тампони :)

HoneyMoon
07-28-2008, 10:16
Дори и през лятото е хубаво да си носиш дамските превръзки. Всяко чуждо тяло в организма ти е вредно. Аз използвам тампони само когато ходя на басейн или на море и ми идва- все пак не искам да ми се разваля почивката :-D

hot_chocolate_f
07-28-2008, 11:05
Аз не съм пробвала още. :oops: Може да вие смешно ама ме е страх. :oops: Боли ли пъвите пъти?? :oops:

HoneyMoon
07-28-2008, 20:13
Аз не съм пробвала още. :oops: Може да вие смешно ама ме е страх. :oops: Боли ли пъвите пъти?? :oops:
еми ако не си го сложила правилно боли :)

sladkata_bebz
07-28-2008, 21:07
И аз още не съм пробвала.Днес си взех ОB и мисля да ги пробвам...искам само да питам дали като за първи път ще използвам ще ми е чак толкова неудобно