PDA

View Full Version : Защо съм български националист



kristo
06-24-2008, 17:17
1. Защото България е моята Родина.
2. Защото държавата ми отвоюва своята над 13 вековна история на Балканите
3. Защото българите днес удивяват света със своите постижения, знания и успехи.
4. Защото българите са носител на цивилизацията на Балканите.
5. Защото в Добруджа е побит мечът на Аспарух.
6. Защото Македония е българска земя.
7. Защото звездите са най-ярки над Пирин.
8. Защото небето се оглежда в езерата на Рила.
9. Защото в Родопите ехти камбанен звън.
10. Защото Вардар, Струма, Места и Марица се срещат в Бялото море.
11. Защото Балканът пази спомена за Караджата.
12. Защото опълченците все още бдят на Шипка.
13. Защото екът от Сливница се чува в Пирот.
14. Защото “Одрин падна”.
15. Защото над Дойран още се носи българското ура.
16. Защото враговете на България още помнят удара “На нож”.
17. Защото нито едно българско бойно знаме, никога не попадна в плен.
18. Защото моят народ създаде и съхрани през вековете своята писменост и култура.
19. Защото България е там, където има и един българин.
20. Затова живея и се боря за тази България, духовна обединителка на българския род, пазителка на хилядолетни традиция и култура..


Какво не е българският националист:
1. Българският националист не иска чужди земи, история и култура.
2. Българският националист не злоупотребява с националните и религиозните чувства.
3. Българският националист не слуша Вагнер, а Панчо Владигеров.
4. Българският националист не е остриган, беззъб рецидивист, които крещи “Зиг Хайл” и “Циганите на сапун”.
5. Българският националист не размахва “Моята борба”, а чете “Записки по българските въстания”.
6. Българският националист не отрича правото на българите неправославни християни да бъдат добри български патриоти.
7. Българският националист на “другарува” с румънски, сръбски и прочее “националисти”.
8. Българският националист не е вечно пиян футболен хулиган.
9. Българският националист не е антисемит.
10. Българският националист не е езичник.

Facelessman
06-24-2008, 19:19
9. Българският националист не е антисемит.
10. Българският националист не е езичник.

Не мога да се съглася с последните две:

kristo
06-24-2008, 19:38
9. Българският националист не е антисемит.
10. Българският националист не е езичник.

Не мога да се съглася с последните две:
Аз пък съм съгласен изцяло и с двете. Българите сме християни от край време и това е нашата вяра. А за антисемитизма, това понятие трябва да се замени от антиционизъм. Понеже не всички евреи са лоши, тоест ционисти и затова не е правилно да бъдат слагани под общ знаменател. Както и не всички турци са от ДПС и тях не трябва да ги отъждествяваме с тази престъпна организация.

Nam3less
06-24-2008, 20:33
9. Българският националист не е антисемит.
10. Българският националист не е езичник.

Не мога да се съглася с последните две:Това, че си националист и патриот, не значи да си езичник, тва кво общо има примерно :shock:

izzy
06-24-2008, 23:56
dobre be mama mu stara ne moga da razbera koga 6e po4nete da puskate temi svurzani s politikata

love_enrique
06-27-2008, 16:08
Всеки разбира национализма по различен начин.Според мен в днешни дни той не се проявява със саможертва,бой и рискуване на живота.Ето защо смятам,че съмнационалист-изхърлям си боклука в кофите,а не през прозореца-уважавам сънародниците и себе си;спазвам правилата за движение по пътищата-уважавам законите и конституцията;старая се да опазвам околната среда,паркове и градинки,не троша пейки,не драскам по блоковете-уважавам правото на всеки да живее в нормална,чиста и приветлива околна среда.За мен това е национализъм

kristo
06-27-2008, 22:59
Всеки разбира национализма по различен начин.Според мен в днешни дни той не се проявява със саможертва,бой и рискуване на живота.Ето защо смятам,че съмнационалист-изхърлям си боклука в кофите,а не през прозореца-уважавам сънародниците и себе си;спазвам правилата за движение по пътищата-уважавам законите и конституцията;старая се да опазвам околната среда,паркове и градинки,не троша пейки,не драскам по блоковете-уважавам правото на всеки да живее в нормална,чиста и приветлива околна среда.За мен това е национализъм
Така си е, както национализма, така и всяка друга идеология всеки си я приема по свой собствен начин. Но поне национализма в някои отношения има твърди и установени от векове принципи, а те са съпричастност към нацията, национална отговорност и това да се чувстваш част от нацията разбира се. Също така уважение и почитане като светини на националните принципи на всяка една страна, както и почитане на националните герои и следване на техните принципи. Има и още други принципи на национализма разбира се, защото той е разтегливо понятие, но той включва и всичко, което ти изброи, а именно да пазиш страната си чиста и красива, да се грижиш за нейната природа, околна среда и всичко свързано с тази област. Това определено показва любов към родината и си е за поздравление, защото не са много хората в България днес, които правят всичко, което ти изброи за съжаление.

visok
06-28-2008, 15:24
Думи като България , българин , българско са станали нарицателни в цял свят като , мошеници , крадци , интелекти с ниска култура....

visok
06-28-2008, 15:24
http://news.ibox.bg/material/id_73780785/fpage_0/#clist

kristo
06-28-2008, 21:16
Думи като България , българин , българско са станали нарицателни в цял свят като , мошеници , крадци , интелекти с ниска култура....
Напротив, българите превъзхождаме като човешки качества в много голяма степен прехвалените мазни, лицемерни и злобни англо-саксонци и особено американските отрепки. Тези гадове винаги ще мразят всичко българско и никога няма да ни простят, че в исторически план ние сме едни от създателите на европейската култура и цивилизация, заедно с римляните, гърците и нашите кръвни братя- траките и винаги ще се опитват да ни мачкат, понеже ги е страх, че България събуди ли се, отново ще им бърка много сериозно сметките. Защо мислиш мой човек, че след Освобождението и създаването на Санстефанска България запада побърза да я разедини? Защото се напикават в гащите от една обединена България. А това, че разни мангали, представящи се за българи ходят по света и ни представят в лоша светлина не е проблем на България, а си е на циганите. И каквото и да си приказват, българите сме народ, които превъзхожда като характер, лични и чисто човешки качества повечето народи по света. Защото всичко сме правили по честния път, защото винаги сме се борили и от никого нищо не сме откраднали, защото сме един от най-трудолюбивите народи и въпреки, че ни мачкат и ни обезвериха, пак се събуждаме и един ден ще го върнем на всички мазни долни копелета, причинили толкова много злини на България и българският народ :x.

kristo
06-28-2008, 21:26
http://news.ibox.bg/material/id_73780785/fpage_0/#clist
Ха, тъпите австралийски аборигени ли ще ни учат на везба бе? дейба и деградиралите отрепки, ще не се ебът в гъза чукундурите им с чукундури. Нашата везба от векове е най-красивата в света и когато българите сме имали везба, те са били още тъпи човекоподобни маймуно-аборигени, които за нищо не са ставали. А тези френски свине не могат да пропуснат да поздравят и насърчат някоя антибългарска проява. Едно от най-гнусните и злобни племена са това френските боклуци, мамицата им шейба грозна. И тези "българи" на снимката от къде ги изкопаха бе? Така като ги гледам изглеждат на френски селянчета. Ние тука в България такава мода нямаме от 100 години сигурно. И това си е изцяло подсъдимо, защото не можеш да правиш реклама чрез антиреклама на свой конкурент. Добре, аз не мога да разбера, какво все им пречим и сме им трън в очите бе, еййй, злобни гнусни червеи такива. Само като чуят България и българи и се сещат за битките при Одрин и Дойран и се насират в гащите. Боклуци нещастни долни :-x...

loyal_88
06-29-2008, 00:24
До kristo: Ми не точно брат... Това което си постнал (първото мнение) е патриотизъм. Национализма е действен патриотизъм.
Пример: патриота си седи дОма, гордее се с какво ли не, обича страната си, но и понятие си няма какво й е необходимо. Най-много на изборите да гласува за някоя партийка и до там.
Националиста освен партиот, е и човек защитаващ странта и народа си по всеки възможен начен - примерно като СА и Ратниците на улицата, с ясната идея, че може да бъде убит. Облича кафявата риза, без да му дреме, че навън е пълно с червени. Прочети да речем биографията на Хорст Весел (умишлено не давам пример с българи) ;)
4. Българският националист не е остриган, беззъб рецидивист, които крещи “Зиг Хайл” и “Циганите на сапун”.
Не движа с такива беззъби и остригани, но при всяко положение те са направили повече за България от някой "гордеещ" се българин, който пие ракия по цял ден в къщи и псува политиците.
6. Българският националист не отрича правото на българите неправославни християни да бъдат добри български патриоти.
Я кажи някой свидетел на йехова може ли да е български националист? А някой ходещ по 5 пъти в джамията? Ами някой сатанист с дълга мазна коса, чупещ надгробни плочи, въобразяващ си, че е много страшен като се гримира в черно и бяло? Всичките тия у лево...
7. Българският националист на “другарува” с румънски, сръбски и прочее “националисти”.
Кажи ми една причина да не си "другаруваме" с Германия примерно.
9. Българският националист не е антисемит.
Оставям без коментар просто...
Да не говорим, че национализма без социален елемент е горе-долу въздух под налягане.
ПП. То бая пост излезе бе :D

kristo
06-29-2008, 13:09
До kristo: Ми не точно брат... Това което си постнал (първото мнение) е патриотизъм. Национализма е действен патриотизъм.
Пример: патриота си седи дОма, гордее се с какво ли не, обича страната си, но и понятие си няма какво й е необходимо. Най-много на изборите да гласува за някоя партийка и до там.
Националиста освен партиот, е и човек защитаващ странта и народа си по всеки възможен начен - примерно като СА и Ратниците на улицата, с ясната идея, че може да бъде убит. Облича кафявата риза, без да му дреме, че навън е пълно с червени. Прочети да речем биографията на Хорст Весел (умишлено не давам пример с българи) ;)
4. Българският националист не е остриган, беззъб рецидивист, които крещи “Зиг Хайл” и “Циганите на сапун”.
Не движа с такива беззъби и остригани, но при всяко положение те са направили повече за България от някой "гордеещ" се българин, който пие ракия по цял ден в къщи и псува политиците.
6. Българският националист не отрича правото на българите неправославни християни да бъдат добри български патриоти.
Я кажи някой свидетел на йехова може ли да е български националист? А някой ходещ по 5 пъти в джамията? Ами някой сатанист с дълга мазна коса, чупещ надгробни плочи, въобразяващ си, че е много страшен като се гримира в черно и бяло? Всичките тия у лево...
7. Българският националист на “другарува” с румънски, сръбски и прочее “националисти”.
Кажи ми една причина да не си "другаруваме" с Германия примерно.
9. Българският националист не е антисемит.
Оставям без коментар просто...
Да не говорим, че национализма без социален елемент е горе-долу въздух под налягане.
ПП. То бая пост излезе бе :D
Абе не мога да разбера защо националсоциалистите все не давате за пример за подражание и за български национализъм Васил Левски, Ботев, Каравелов, Раковски, Бенковски и пр. български национални герои, а ми давате за пример някакви си Хорст Весел и други такива нацистки кретени, които въобще нямат нищо общо с България и още по-малко с българският патриотизъм/национализъм. И незнам защо си мислите, че за да си български националист непременно трябва да мразиш някой, за да "доказваш" национализма си. Е, ако вие се чувствате по-патриоти/националисти чрез омразата си към евреите примерно, аз пък се чувствам по-голям националист, като чета Под игото, Немили-недраги и други такива библии на българщината, в които омраза към никого не се насажда, а се споменава за величието на българският национален дух и саможертвата на българският народ за неговата свобода.
И какво ми даваш пример пак за "български" национализъм чрез обличане на някакви си кафяви ризи. Сигурно Левски като не е навличал кафява риза и не е крещял "циганите на сапун" е бил по-малко националист от твоите прехвалени кафяводрешковци-пумияри, които много били "направили" за България?! И дай ми пример, какво точно са направили за България? Ако крещенето на "Зиг-хайл" означава правене на нещо положително за България и рисуването със спрей на свастики означава да "правиш" нещо за България, е за мен лично не означава нищо. Или пък да се съберат една група от 20-30 човека от тези, да вземат още толкова бухалки и да намерят някой пиклив циганин, та да го смачкат от бой за теб означава голям "национализъм", за мен това означава избиване на комплекси за малоценност и следване на чужди, антихуманни и небългарски образци на "национализъм"
А за това, че неправославният българин също може да бъде български патриот, в това съм убеден. А примерите, които си дал "свидетели на Йехова" и други глупости са просто смешни. Защото българският национализъм и в най-умерените му форми винаги е бил против сектите ако не знаеш. Става въпрос за това, че един българин-мюсюлманин може да бъде български националист и да членува в българска патриотична организация. Ако за теб това е невъзможно, аз пък познавам такива българи-мюсюлмани, които определено не са по-малко българи и националисти от теб примерно и от твойте насрани кафяводрешковци.
И какво за сатанизма бе умник, не знаеш ли също, че българският патриоизъм/национализъм винаги се е борил срещу тази най-страшна и вредна за всяко човешко същество идеология. А между другото, твоят аватар никак не ми изглежда християнски, а напротив, изглежда ми твърде сатанистки. Нещо да кажеш в своя защита в случая?
И последно за другаруването с Германия и антисемитизма.
Ами ние вече другарувахме два пъти с Германия и какво, нещо положително да имаше от това- май нищо. Загубихме две войни и след втората ни пати 45 години комунизъм, голяма файда от съюз с прехвалената Германия, няма що. И за мен България трябва да върви само и единствено по совят си път, а не да другарува непременно с някоя велика сила, та да й става зависима. Дали ще е Германия, Сащ или Русия, за мен няма значение, във всеки случай България като малка страна ще трябва да се подчинява на всяка една от посочените страни. Ако за теб слугуването на Германия означава пак български национализъм и следване на българските интереси, за мен определено не означава това.
И последно за антисемитизма. Какво, защо не коментираш думите на Апостола пак, който е заявил, че след Освобождението на България в нейните предели "евреи, турци, цигани" трябва да живеят живеят спокойно тук и наравно пред закона с българите. Защо Левски не е бил антисемит и пак е най-големият български националист, ще ми отговориш ли на този въпрос? Или ти май от Левски нищо не си чел, а само драсканиците на родения от братовчедката на баща си Адолф Шикългрубер/Хитлер, който заявява, че всички евреи са за избиване. И ти ли мислиш, че е така? Нима смяташ, че свестни евреи няма, а? Смешен си и ти и твойите "бойни" другари скинари, които българският национализъм го разбирате само през призмата на германския националсоциализъм. Само че за мен чуждопоклонниците на националсоциализма, тоест една чужда на българина идеология могат да бъдат германски, но не и български националисти. Омразата към която и да било друга народност или раса не те прави по-голям българин, а по-голям национален комплексар, който извън расизма и антисемитизма губи основата на национализма си.

InitialD
06-29-2008, 16:03
9. Българският националист не е антисемит.
10. Българският националист не е езичник.

Не мога да се съглася с последните две:
Аз пък съм съгласен изцяло и с двете. Българите сме християни от край време и това е нашата вяра. А за антисемитизма, това понятие трябва да се замени от антиционизъм. Понеже не всички евреи са лоши, тоест ционисти и затова не е правилно да бъдат слагани под общ знаменател. Както и не всички турци са от ДПС и тях не трябва да ги отъждествяваме с тази престъпна организация.

Я в тоя форум имало и умни хора бе!!!
Браво за мнението ... няма по-точно от него относно евреите и турците!

loyal_88
06-29-2008, 16:51
kristo, сорка брат, но не ми се четеше целия ти пост. Пример с Хорст Весел ти давам, защото Левски и Ботев са живяли в друго време и нещата са се променили след Освобождението.
А ако прочетеш нещо за Ратниците ще разбереш защо говоря за кафяви ризи.
Ако имаш някакви въпроси пиши на лично защото наистина много ме мързи да чета всичко ;)

kristo
06-29-2008, 19:16
kristo, сорка брат, но не ми се четеше целия ти пост. Пример с Хорст Весел ти давам, защото Левски и Ботев са живяли в друго време и нещата са се променили след Освобождението.
А ако прочетеш нещо за Ратниците ще разбереш защо говоря за кафяви ризи.
Ако имаш някакви въпроси пиши на лично защото наистина много ме мързи да чета всичко ;)
За ратниците съм чел много неща човече. И да ти кажа не съм очарован, понеже това е някаква странна конспиративна организация, тип масонска, включваща в своята идеология националсоциализъм и комунизъм. Даже към емблемата й, която първоначално е била кръст, вписан в кръг(прабългарски символ), впоследствие са били прибавени сърп и чук, което на мен ми изглежда доста странно. Някаква странна компилация между нацизъм и болшевизъм е това тяхното, в днешно време му викат национал-болшевизъм, доколкото знам има такава партия в Русия. Но тази идеология също е далеч от българският национализъм. За това става въпрос. Иначе не казвам, че не са били патриоти/националисти, но за мен не са били автентични такива. Просто автентичните български националисти трябва да следват модела на възрожденския български национализъм, а не да се увличат от чужди за него национализми, какъвто е германския например. А иначе от националистическите ни организации преди 9 септември харесвам единствено "Отец Паисий", БНС"Кубрат" и "Българска орда", защото те са истински и автентични български националистически организации и не са нацистки. И най-вече ВМРО разбира се, понеже за мен е най-великата. ОК, този път се надявам да съм бил по-кратък, а иначе ще ти пиша лично съобщение, само че по-късно, че сега имам малко работа :).