PDA

View Full Version : Цигулари



KariZma
06-25-2008, 10:53
Искам да питам има ли цигулари в този форум? :grin: ако има от къде са, къде учат...

KariZma
06-25-2008, 17:02
Явно няма! :smt089

аз съм единствена :) :D :grin: :grin: :grin:

EniTyYy
06-26-2008, 11:23
Брат ми учи в музикална гимназия в Плевен :) е не е точно цигулар,но пък свири на пияно.. :P Имам познати в София,които също учат в музикална гимназия..само не знам в коя :D

KariZma
06-26-2008, 11:41
аз си уча в София.
А ти от Плевен ли си?

Blab
06-26-2008, 11:53
пияно
:razz:

ЛаСт!К
06-26-2008, 12:41
Аз свирих на цигулка около 7 години..но се отказах :grin: просто ми омръзна,разбих сърцето на госпожата :(

hrisence
07-04-2008, 10:15
И аз свирих преди на цигулка, но се отказах заради учителката :o Повечето се отказват заради нея, но е само една в града 8-)

KariZma
07-04-2008, 16:28
Аз свирих на цигулка около 7 години..но се отказах :grin: просто ми омръзна,разбих сърцето на госпожата :(

хм, щом ти е омръзнало, значи не си била за тази професия 8)

а сега съжаляваш ли, че си се отказала или ти е гот?


И аз свирих преди на цигулка, но се отказах заради учителката Повечето се отказват заради нея, но е само една в града :(

и теб ще те попитам същото, съжаляваш ли, защото познавам някои които мн съжаляват за тогавашния си избор да оставят музиката.... но на други пък просто не им е било в пътя.
аз например немога да си представя да несвиря... това до голяма степен осмисля живота ми...

ПП. а ти от кой град си че имате само 1 даскалка по цигулка? :shock:

machoka
07-06-2008, 07:16
аз например немога да си представя да несвиря... това до голяма степен осмисля живота ми...

Олеле, още един възпитаник на Музикалното училище, предполагам?!

Разкажи подробно за музикалното си образование, възрастта си, изявите ))

KariZma
07-06-2008, 14:02
Олеле, още един възпитаник на Музикалното училище, предполагам?!

Разкажи подробно за музикалното си образование, възрастта си, изявите ))

Свиря на цигулка от 6 годишна (вече 11 години станаха).Уча в Национално Музикално Училище ''Л. Пипков'', :arrow: позна!!!
завърших 10 клас (като не броим изпита по зад пиано - само той остана :-D )

Относно изявите - тази година ходих на 1,2 конкурса - имам 2ра награда при неприсъдена 1ва и специална за най - добро изпълнение на Марин Големинов на конкурса ''Светослав Обретенов''. От "ТМакедониум'' в Македония имам 3та награда и още др....
Майсторски класове при проф. Кеворк Мардиросян, Мичо Димитров (и др, които сега немога да се сетя)
2 години като концерт майстор на училищния оркестър /2ра награда в Белгия с друг оркестър.
Два самостоятелни концерта + още мн, мн други изяви! :)

това е за мен, а сега ти кажи подробно инфо за теб, защото виждам че си пианист - къде си учил/учиш, на колко си, още ли свириш....автобиография! :)

chocoleptic
07-06-2008, 14:32
Аз свирих на цигулка около 7 години..но се отказах :grin: просто ми омръзна,разбих сърцето на госпожата :(
Все едно аз съм го писала ..
При мен беше господин. ((;

machoka
07-06-2008, 15:45
хъхЪ, мараба колежке )

Аз го завърших нашето китно даскало преди 2 години /естествено от предучилищна бях там - смятай го 13 години/, в момента завърших 2-а година в Консерваторията в инструментален пиано и първа в ТКДФ с тонрежисура..22 изпита в 30 дена, лошо ли е? От теоритични изпити, през тестове и интервюта, през миксиране на пулт, та да стандартните изпити по специален и камерна музика пред комисията. Какво да ти кажа, автобиографията няма да се събере в един пост, просто има ограничение в символите около 20 хиляди 8) хахах :)

Как се казваш? ) Прати ми пик на ЛС.

При кой си в музикалното, само Танева я знам :)

А Деян Павлов ми е лично, много добро приятелче, страшен пич е, работили сме заедно )

pcdollsbmagi
07-06-2008, 19:18
bratovched mi e cigular,tazi godina zavyrshi :grin:

KariZma
07-06-2008, 19:37
bratovched mi e cigular,tazi godina zavyrshi :grin:
Супер, а в кой град завърши, как се казва - може да го познавам :D

hrisence
07-08-2008, 07:12
И аз свирих преди на цигулка, но се отказах заради учителката Повечето се отказват заради нея, но е само една в града :(

и теб ще те попитам същото, съжаляваш ли, защото познавам някои които мн съжаляват за тогавашния си избор да оставят музиката.... но на други пък просто не им е било в пътя.
аз например немога да си представя да несвиря... това до голяма степен осмисля живота ми...

ПП. а ти от кой град си че имате само 1 даскалка по цигулка? :shock:[/quote]

Аз съм от Шумен, има достатъчно цигулари, но просто само тя е решила да е учителка. Преди мисля че имаше още един учител, но... за него нищо не знам :(
Отначало ми беше гадно, то и сега ми е гадно, че не мога да свиря :(

ЛаСт!К
07-12-2008, 09:56
Не съжалявам ни най-малко!Чувствам се свободна,ама направо страхотно!!Когато се отказах изявих желание да сбъдна една от мечтите си-да я хвърля през балкона.Имах талант,но много изгубих заради тая цигулка.Когато бях малка децата си играеха навън,а аз се упражнявах.Е,когато кажех на някой че свиря на цигулка,той го мислеше за нещо страхотно,ала аз не го смятах за привилегия.
Накрая пък си стана истинско мъчение!Едва-едва се самонакарвах да свиря,ходих неподготвена на уроците,без капчица желание,госпожата я беше яд,караше ми се,но прояви търпение...
Просто реших да прекратя това-никога не съм искала да бъда цигуларка.