PDA

View Full Version : Медицинско свидетелство за почване на работа



radik90
06-25-2008, 17:12
Здравейте имам следния проблем ходих при личната лекарка и тя каза че за 10 лв ще ми изкара и така и стана. Само че когато отидох в инспекцията по труда ме върнаха че нямам някакви си тъпи подписи и печати от комисията. Проблема е там че много бързам а незнам какво да правя. Утре или най-късно други ден трябва да си изкарам истинско тоест да мина прегледите аме е страх че понеже съм късоглед може да не мина очния. Дайте некви съвети. Естествено утре ще ходя при личната тя да намери там някой нейн колега да сложи печат ама я предложете други варианти.

Saymon90
06-25-2008, 18:13
Ходи при нея и й кажи да ти го оправи - щом си си платил, трябва да ти направи валидно. Моят личен си ми го направи така и нямах проблеми...

Freeminded
06-25-2008, 21:18
Как може никой да не ти е казал какво точно да направиш?
Така сериозно по въпроса: Купуваш си 1 стерилно бурканче от някоя аптека и го пълниш с ако. Отиваш до ХЕИ (до там се стига с 1цата тролей ако си от София) и даваш пробата. Таксата е към 8 лв. Трбява да си извадиш от там лична здравна книжка. Подпечатват ти там на място нещата, а после тичаш при личния си лекар и той да сложи някакъв печат. Това е всичко и става за около 1 ден. Гледай да свършиш това преди края на седмицата защото събота и неделя в ХЕИ не работят!

Успех!

hottie
06-25-2008, 21:31
Ами на мен личната ми сложи печатите :)
Иначе ако нямаш време отиваш в някоя частна клиника и за 20лв ще минеш на бързо прегледите, няма и да те погледнат. Не знам каква работа си кандидатствал но аз съм с висок диоптър и никога не съм имала проблеми :)

durotar12
06-25-2008, 22:19
Значи и аз вадих такива документи тая седмица.За здравната книжка си копуваш две контейнерчета за изпражнения от аптеката и се там правиш с тях квото трябва.Занасяш ги в ХеИ.Едното се дава отпред и плащаш 14 лв ,а другото отзад на сградата и там плащаш 8 лв.След 3 ще са ти готови изследванията и ако са наред ще ти поставят по един печат и от двете места.После отиваш до личната лекарка и тя също ти написва там констатация и пак се връщаш в ХеИ,но този път на 3я етаж,където заверяваш книжката и си готов.Там плащаш 6 лв.А за свидетелство за постъпване на работа-на мен направо ми го написа без прегледи мойта.

get_high
06-25-2008, 22:45
това което ти трябва на теб се прави в инспекция по труда и се казва заверение, то е един лист и стружа 1 лв. обаче за да го получиш на медицинското ти трябва да има печат от 'уши нос гърло, очен лекар, хирург, невролог и личния лекар мисля) като си правих моито всичките изредени ми ги подпечата моя личен лекар ;) теб може да те прати до още няколко лекари за печат, но те всъщност ня,а да те преглеждат всичко е формално и безсмислено ;)

radik90
06-26-2008, 07:30
Как може никой да не ти е казал какво точно да направиш?
Така сериозно по въпроса: Купуваш си 1 стерилно бурканче от някоя аптека и го пълниш с ако. Отиваш до ХЕИ (до там се стига с 1цата тролей ако си от София) и даваш пробата. Таксата е към 8 лв. Трбява да си извадиш от там лична здравна книжка. Подпечатват ти там на място нещата, а после тичаш при личния си лекар и той да сложи някакъв печат. Това е всичко и става за около 1 ден. Гледай да свършиш това преди края на седмицата защото събота и неделя в ХЕИ не работят!

Успех!
В ХЕИ минах още миналата седмици всичко е ок освен че ме изтърсиха с 28 лева от които 6 само за един печат.

А колкото до мецинското идеята на личната лекарка беше да не ме разкарва по лекари само. За тови ги лепна там няколко подписа и печата и не ме разкара по кабинети. Ако не стане днеска при нея утре ще мина през някоя частна за 20 лв и 10 мин да оправя всичко.