PDA

View Full Version : гинекологични изследвания



zaiobaio
06-25-2008, 18:24
Здравейте! От доста време се каня да ида на гинеколог, но все ме беше страх, защото не съм ходила до сега. Искам да попитам някой ако знае какви точно изследвания мога да си направя? В смисъл отивам и казвам "така и така искам контролен преглед и изследвания". Освен венерическите, за които се взима кръв доколкото знам, какви други има? Общо взето като отида на контролен преглед да знам точно какво искам 8-)
Мерси предварително за отговорите :)
А и освен това ако някой има представа за какви пари става въпрос ;) Имам направление.

hottie
06-25-2008, 20:32
Тя ще знае. Кто и кажеш, че ти е първи и искаш да е контролен тя ще ти назначи - по принцип ти трябва микробиологично изследване и цитонамазка ! А ако имаш конкретно оплакване (течение, нередовна менструация, силни болки по време на менструация и пр. ) й кажи. :)

fuck_brainpants
06-25-2008, 21:08
И аз утре се каня да ходя .... и аз точно се чудя какво ще ми правят :D:D:D

sexy_sladuranka___
06-26-2008, 09:40
Нищо особено . Ще те пита дали водиш полов живот , имаш ли проблем с менструацията /редовна ли е / , вземаш ли противозачатъчни , ще иска да те погледне на видеозон , може да те качи на магарето и изследвания /вземане на кръв / :)

fuklu
06-26-2008, 18:02
Нищо особено . Ще те пита дали водиш полов живот , имаш ли проблем с менструацията /редовна ли е / , вземаш ли противозачатъчни , ще иска да те погледне на видеозон , може да те качи на магарето и изследвания /вземане на кръв / :) xax "magare" 4e za6to magare :razz: :razz: :razz:

deathproof
06-26-2008, 19:09
Прегледа не е нищо особено. Ако нямаш направление към 40-50 лв. ( доста грубо).Като те пита дали си девствена не трябва да лъжеш, защото ако си прегледа ще е различен. "Магаре" е столът, на който сядаш. Разтваряш крака и се отпускаш. Най- вероятно ще те пипа и с ръце и с инструменти, за да провери дали всичко е ок. Цитонамазката се взима като пробите от устата по филмите (само, че в случая е от др място) :) Не боли и не е толкова гадно колкото звучи :)

hottie
06-26-2008, 20:44
Някои гинеколои взимат и по 20лв

darla
06-26-2008, 23:24
ginekologi4en pregled(demek na magareto kakto ti obqsniha po gore),videozon,citonamazka i mikrobiologi4ni,eventualno i kruv zavisi kakvo re6ite s doktorkata.za citonamazkata i mikrobiolog.se vzima sekret ot vlagali6teto-spokoino,ne boli ne hape,ne 6tipe,v slu4ai,4e si devstvena 6te si ostane6 takava(samo informtivno,ti qvno ne si 6tom spomenava i veneri4eskite bolesti)

Liar
06-27-2008, 22:35
Някои гинеколои взимат и по 20лв
тва частните ли?

BurningDesire
07-25-2008, 17:40
Сега първо не бъркайте цитонамазката с взимането на вагинален секрет.Цитонамазка се взима от шийката на матката и се прави в много по-сериозни случаи.Най-вероятно е да ти вземат вагинален секрет за изследвания - с една клечка с памуче на върха просто се "обърсва" по срамните устни, за да се вземе малко секрет. А иначе за прегледа - лягаш на стола, вдигаш си краката, слагат ти разширител във влагалището (ако не си девствена) и те преглежда. Същ често преглеждат с ръка и натискат силно по долната част на корема. Не боли прегледа, просто чувството е леко неприятно. А някой беше казал, че ще пита за половия живот и дали си девствена, но всъщност рядко го правят, просто не им се занимава. А и освен това девствеността се забелязва с просто око, при това не само от гинеколози, така че няма как да се скрие ;)

cooool
07-25-2008, 21:37
Зависи при какъв лекар отиваш и какви изследвания ще ти правят. На мен на пример първия път като ходих бях девствена и ми взе с изследването на хормоните има няма 200 лв, но това е на частна клиника в София, и то при преглед за не повече от 15 мин. :shock: , а иначе един хормон там е 18 лв, зависи колко ти изследват, самия преглед 35, а там другите незнам точно, но този специалист е гинеколог-ендрокринолог. Иначе трябва да се ходи и на мамограф. Ако ходиш с талон - нищо не се плаща за преглед.. И така съм ходила, даже ония ден, че имам проблеми, но ония е голям балама и едва ли не аз трябва да си слагам диагнозата..

darla
07-26-2008, 14:27
Сега първо не бъркайте цитонамазката с взимането на вагинален секрет.Цитонамазка се взима от шийката на матката и се прави в много по-сериозни случаи.Най-вероятно е да ти вземат вагинален секрет за изследвания - с една клечка с памуче на върха просто се "обърсва" по срамните устни, за да се вземе малко секрет. А иначе за прегледа - лягаш на стола, вдигаш си краката, слагат ти разширител във влагалището (ако не си девствена) и те преглежда. Същ често преглеждат с ръка и натискат силно по долната част на корема. Не боли прегледа, просто чувството е леко неприятно. А някой беше казал, че ще пита за половия живот и дали си девствена, но всъщност рядко го правят, просто не им се занимава. А и освен това девствеността се забелязва с просто око, при това не само от гинеколози, така че няма как да се скрие ;)
mili4ka CITONAMAZKA se pravi ne samo pri dadeno oplakvane ot strana na klienta,a i ZADULJITELNO pri profilakti4ni izsledvaniq,koito trqbva da se pravqt na vseki 6 meseca! !!