PDA

View Full Version : Езика..



ELiTyYy
06-25-2008, 18:26
Знам,4е темата ми не е за тук..но не се сетих за друго място..
Значи проблема е следния..:
Кървят ми венците...
Имам обица на езика от 3-4 месеца..
майка ми казва,че тя е причината за това кървене..казва,че след кървенето на венци,следва падането на зъби хаха.....но съм сигурна ,че иска да я махна (защото още от началото е против слагането и..)
как да спра кървенето ?...смяна на пастата за зъби..или да махна найстина обицата...може ли това да е причината ? :?

Liar
06-25-2008, 18:28
Не виждам как може една обеца да е причината :-o
Иначе вземи си вода за уста и паста специално за кървящи венци/Лакалут например/ и четка за зъби за чувствителни венци.Те обикновени са с по-мек косъм.Ако нещата не се оправят отиди на зъболекар.

ELiTyYy
06-25-2008, 18:30
аз досега не съм имала проблеми със зъбите...даже пломби нямам хахаьаьа
ама постоянно си играя с обицата ..и дз и аз.. : )
ще сменя пастата и четката..

Liar
06-25-2008, 18:35
Ами тогава допитай се първо до зъболекар.Може пък наистина обецата да е причината...Или пък да си си купила нова четка с твърд косъм??

Jamalska
06-25-2008, 18:38
Зъболекар,неметални чаркове за обицата,и не си играй толкоз...
Надали е заради нея..на мен нищо не ми кърви

Carmen_Kass
06-25-2008, 18:48
Отиди при зъболекар.
А майка ти е права,че след продължително кървене може да падне зъб.Кървенето на венците,не си е шега работа.За това действай навреме.

pcdollsbmagi
06-25-2008, 18:51
Знам,4е темата ми не е за тук..но не се сетих за друго място..
Значи проблема е следния..:
Кървят ми венците...
Имам обица на езика от 3-4 месеца..
майка ми казва,че тя е причината за това кървене..казва,че след кървенето на венци,следва падането на зъби хаха.....но съм сигурна ,че иска да я махна (защото още от началото е против слагането и..)
как да спра кървенето ?...смяна на пастата за зъби..или да махна найстина обицата...може ли това да е причината ? :?
Maika mi e zybolekarka i mi kaza che da naistisna sled kyrveneto padat zybi,no samo ako kyrveneto prodalji mn ama mn dylgo vreme,meseci naprimer,po dobre idi na zybolekar

angelcheeee_93
06-25-2008, 18:54
Lacalut Active е специално за кървене на венците.има такава паста в аптеките струва към 5 лв ,но съм купувала и мислиа ,че има ефект

donkihot
06-25-2008, 18:59
вода за уста корсодил...на майка ми и помогна,ако не спре отивай при зъболекр...аа и съ4етай водата за уста с пастата лакалут актив.

rakiQ
06-25-2008, 19:11
има разни пасти за зъби дето са за стягане на венци

valentinka_1990
06-25-2008, 19:29
Възможно е в обицата да е причината,ако около нея се натрупват бактерии.И да,от кървене на венците наистина се стига до падане на зъби.Вземи си Sandrin,струва около 2-3 лева.В малко вода се слагат около 15 капки от Сандрина и се жабуриш.Моментално стяга венците и даже ако постоянно ти е обложен езикът ще забележиш как след първия път като изплюеш водата ще има и бели парченца и след време и езикът ти ще се оправи.Сандрина се използва не само за кървящи венци,а и за профилактика.Все пак ако искаш се консултирай с лекар.

ELiTyYy
06-25-2008, 19:40
Възможно е в обицата да е причината,ако около нея се натрупват бактерии.И да,от кървене на венците наистина се стига до падане на зъби.Вземи си Sandrin,струва около 2-3 лева.В малко вода се слагат около 15 капки от Сандрина и се жабуриш.Моментално стяга венците и даже ако постоянно ти е обложен езикът ще забележиш как след първия път като изплюеш водата ще има и бели парченца и след време и езикът ти ще се оправи.Сандрина се използва не само за кървящи венци,а и за профилактика.Все пак ако искаш се консултирай с лекар.
хих имах останал садрин от преди...сега се жабурках :) Найстина е по-добре всякъщ ми е по-стегнато..мерси :)
сега остана и нова паста да си взема

IdiOtKa
06-26-2008, 06:06
не е от обицата и аз имам и никви проблеми не ми прави ...
но за да не се притеснява маикати си земи пласмасови топчета ...
и да сандрина пи трябвало да помогне ...

N0_feAR
06-26-2008, 08:40
Напротив! И обицата може да е причина за проблеми с венците. АКо постоянно си играеш с нея и я връткаш из цялата уста е възможно венците ти да се смъкнат и емайла на зъба да изтънее. Приятел с обицата си на езика си изкърти едно парче от един зъб, така че не е шега работа. Просто си вземи силиконови топчета, укроти игричките с обичката и си земи нещо за венците.

o0ps
06-26-2008, 08:53
Кървенето на вемците може да е признак за пародонтит, който наистина довежда до падане на зъбите ако не се лекува, така че не чакай ами отивай на зъболекар.

Romance
06-26-2008, 11:48
Еми гъзарията до тва води..