PDA

View Full Version : ПРОДЪЛЖЕНИЕ КЪМ ТЕМАТА ЗА "ГЛУХОНЕМИТЕ"



ping
06-25-2008, 18:29
Molq moderatorite da ostavqt temata tuk ,zashtoto tq e prodyljenie kym drugata tema za gluhonemite .Iskam da popitam az mnogo 4esto sym se 4udila i neznam dali e taka.No kato 4etoh mneniqta i se zamislih , a i nqkoi mneniq mi navqha tazi misyl (nishto losho) dali na tqh im dopada ili haresva dali im e priqtno da gi syjalqvame .Nali to4no za tova sa hora :( i bi trqbvalo da gi preopshtim kym nas ili po nqkakyv na4in da se dyrjim s tqh kato s ravni a ne da gi syjalqvame .Spored men ne bi trqbvalo da e taka,zashtoto mislq 4e na tqh edva li im haresva .Da horata kazvat "nali i te sa hora" kakto i v mneniqta pisheshe taka ,no nali zashtoto sa HORA za tova trqbva da se dyrjim s tqh kato s ravni ...ne govorq da gi obijdame ili da se gavrim s tqh ,no ne i da gi syjalqvame ...vypreki 4e za tqh vinagi si ostava symnenieto ...predpolagam :) .Kakvo mislite vie?

angelcheeee_93
06-25-2008, 18:32
за да не мислиат че ги съжалиаваме триабва да се държим с тиах ,както с останалите,но през това време да им обръ6таме нужното внимание и да им помагаме с каквото можем.

suny18
06-25-2008, 18:39
...отнасяй се с хората,както искащ те да се отнасят с теб! ;)

gPa3HuTeJl
06-25-2008, 18:51
Ако искаш модераторите да оставят темата пиши на ШИБАНАТА КИРИЛИЦА !!!!!!!

ping
06-25-2008, 19:11
ok ,neznaeh :( i po spokoino de :x

Lord_Of_The_Night
06-25-2008, 19:28
Еми те не са виновни за това,от една страна може да им е приятно,но от друга не да бъдат съжалявани.Обаче и те са хора,но за съжаление различните хора не се приемат от обществото много добре,което си е трагедия,но за съжаление това е истината.

sunset_light
06-25-2008, 19:30
Съжаляването е глупост,трябва да ги приемаме като най-обикновенни хора,нито са болни от нещо нито са извънземни има хора,които се плашат и от слепи и от глухи и много им се чудя имам приятели които са слепи ,както и майка ми и баща ми имат проблеми със зрението и няма никакви проблеми с тях,нито са болни нито нищо. :)

06-25-2008, 19:46
за мен са нормални хора

+1 :)

Wrathchild
06-25-2008, 19:53
Че с какво са по-различни? В крайна сметка да, не могат да разчитат на едно от основните сетива, но има слухови апарати, които до известна степен изравняват везните...

MonSitY
06-26-2008, 09:58
определено не им харесва да ги съжаляват!!никой не обича да бъде съжаляван!!!трябва да се държиш с тях както към всеки познат или приятел!!!

MiMcHeToOo
06-26-2008, 10:25
Те са си хора като хора, какво толкова?

ludo_momiche
06-26-2008, 10:31
за мен са нормални хора

+1 :)

Естествено,че са нормални,много ясно...какви други да са?

sodomicdream
06-26-2008, 10:48
на мен никога не са ми правели впечатление. Имала съм възможност да "разговарям" с такива хора и съм се държала съвсем приятелски, както и с останалите. Не правя разлика между хора с недъзи, болни, здрави, богати, бедни, черни, бели и.. каквито и да било там. Щом те се държат добре с мен и аз ще се държа добре с тях.
Дори и роднини не зачитам, след като имат лошо поведение спрямо мен!!

babity
06-26-2008, 15:22
за мен са нормални хора

spensi
06-26-2008, 15:49
Лоша работа аз миналия ден във едно кафе седнахме и до нас имаше един глухоням и ми стана много кофти и най-якото беше че човека си имаше самочуствие като на здрав човек за което мога да се радвам за него

maaster
06-26-2008, 20:03
Да ви кажа, не мога да се причисля към тези хора, но при мен е налице подобен проблем - като малък щях да оглушея и с едното ухо чувам 40% по слабо а с другото 50%. Та не знам ама може би това ми е причина да съм си нямал момиче досега. Е например онзи ден в фитнеса имаше едно много красиво момиче, което заглеждам от край време, и тя ме попита нещо, аз не можах да я чуя, 1-2 пъти повтори въпроса, аз все "какво" , докато я разбера и накрая ми става едно такова много гадно, че не мога да се разбирам от първия път с хората, и се отчайвам ако трябва да си заговарям момичета например. Знам, че има хора който не могат да виждат и да чуват, спрямо тези проблеми моето е направо нищичко, но все пак мисля че в дадена степен мога да се впиша в тази графа и е много неприятно :( . Инак аз съм виждал и съм контактувал с такива хора, въпреки че ги съжаляваме, поне на някой от тях не бива това да се показва, защото на тях им е гадно, просто се държиш с него като с обикновен човек, така и те се отпускат и се чувстват добре :)