PDA

View Full Version : Фитнес



bokoboko
06-25-2008, 22:19
Аз съм на 14 години и по принцип тренирам едикакъв си спорт но сега лятото ще спирам, защото свърши сезона и мисля да почна да ходя на фитнес.Проблемът е следния...Аз съм доста нисък за възрастта си (163см.)Не съм много дебел но има какво да се свали, единственият проблем ми е, че съм чувал, че фитнесът намалява растежа.Примерно яко дигане на щанги и т.н. намалявали растежа, ако някой знае дали това е вярно, или някакви други съвети, моля да сподели!

Мерси предварително!

bTw Момче съм :D

thefreak
06-25-2008, 22:59
Не е доказано 100%, че това е вярно. Има някакви съмнения и предположения..
Аз мисля, че няма никакъв ефект фитнеса в/у растежа на височина.

ogi_climb
06-26-2008, 07:22
Аз съм на 14 години и по принцип тренирам едикакъв си спорт но сега лятото ще спирам, защото свърши сезона и мисля да почна да ходя на фитнес.Проблемът е следния...Аз съм доста нисък за възрастта си (163см.)Не съм много дебел но има какво да се свали, единственият проблем ми е, че съм чувал, че фитнесът намалява растежа.Примерно яко дигане на щанги и т.н. намалявали растежа, ако някой знае дали това е вярно, или някакви други съвети, моля да сподели!

Мерси предварително!

bTw Момче съм :D

По принцип фитнеса е супер, но по-добре не слагай много на клека, мъртва и чукчета докато не дръпнеш на височина. За всеки случай на тия упражнения слагай до 70% макс от твоята тежест.

p_doichinov
06-28-2008, 04:12
Значи,слагай колкото си искаш,защото за да порасне мускула той трябва да се товари оптимално,което далеч не е 70% ами по малко според мен.Проблема,че си по нисък няма да стане по-зле с фитнес.Просто като се ошириш малко и ставаш се 1 квадратен..а всъщност не си.Това става защото имаш по-къси крайници и като порасне мускула след около година той става с голям обем на къса ръка..и така изглежда.По-скоро го ползвай фитнеса за поддържане и ходи на плуване,на бягане,ако обичаш бойни изкуства и т.н...

Red_Bull4o
06-28-2008, 07:00
bqx pusnal podobna tema v razdel Спорт и здраве