PDA

View Full Version : Упражниения



abble
06-26-2008, 09:49
От няколко дена съм по4нал да правя упражнения за цяло тяло всеки мускул да у4аства и искам да ви попитам дали има някаква опасност да прецакам не6то в себе си.Упражненията вклю4ва:
100 коремни преси (4х25)
50 лицеви опори (2,4,6,8,10,8,6,4,2)
3мин стол4е (тва 6е ре4е обляга6 гръб на някоя стена ,дига6 ръце и и сви6а6 коленете)
100 свивания на ръцете с гири 1,5 кг
И много те4ности
Моля всеки ,който разбира да изрази мнението си мерси :)

Sunny_stz
06-26-2008, 09:58
Ami kakvo iska6 da kaje6 s tova moga li da si napravq ne6to??Ni6to nqma da ti stane,pravi uprajneniqta redovno,to e polezno :)

Chacho
06-26-2008, 10:43
Ти да се поддържаш ли искаш? Мисля, че са ти много повторенията и може да се получи проблем в някоя става. Особено в последното упражнение. 100 свивания с дъмбели 1.5кг - WTF.. По добре си вземи две туби по 3-5 литра вода и свиваш ръката, вдигаш в страни за рамо и след това вдигаш горе като раменна преса, връщаш в изходна позиция по същия път. Това е едно повторение, правиш колкото можеш. С 5 литра би трябвало спокоино да правиш серии от по 20. 3 серии са добре. Коремните преси може да ги заместиш със крънчове и повдигания на краката. Лицевите опори нека си останат така. Столчето също, въпреки че аз предпочитам да го правя и него на серии от по минута + клякания. Пропускаш трицепс, гръб, прасец, трапец и рамо в програмата си, та опитай да ги включиш.
Най-доброто решение според мен ще е да си направиш програма с различни тренировки през дните. За два дни примерно да си обикаляш групите, като разделиш дните на горна и долна част на тялото.
Течностите са задължителни, ще ти трябват малко бързи въглехидрати преди тренировка и яж протеини и витаминозни храни. Може да си вземеш и центрумгруп витамини.
Успех в тренирането.

thefreak
06-26-2008, 10:55
Всеки, който разбира сега разбра, че ти нищо не разбираш.
Нека поясня.
Упражненията се правят на серии задължително. Забрави тези сумати повторения. Второ сериите варират от Х повторения до У повторения.
В зависимост от упражнението и тежеста, пример: Лицеви опори класичеки - от 15 до 20 повторения, от 3 до 4 серии с 1 до 2 минути почивка ме/у серии.
Трето, когато нямаш удобството на фитнес залата(да можеш да акцентираш на даден мускул без да натоварваш другите) тогава сериите е най-добре да са супер серии. Пример:
Класически лицеви опори комбинирани с клякания;
Коремни преси комбинирани с гири(за бицепс,трицепс);
Четвърто, вода не се пие безразборно. Пиеш като ужаднееш на малки глътки задължително.
Това са в общи линии правила, които трябва да спазваш когато тренираш вкъщи, независимо коя част от тялото тренираш.

redbul2
07-05-2008, 08:43
не си писал нито възраст,нито ръст и тегло и други физически данни.И какво представлява това "свиване" с гири.

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-07-2008, 18:23
Тук можеш да си намериш и други опражнения :wink: ===> http://fitnes-muje.tialoto.bg/

machine
07-07-2008, 18:41
thefreak ти го каза правилно.С това само може да загряваш.Казвам ти истината отиди в близката зала и почвай да вдигаш и си вземи някакви леки,подходящи за теб дъмбели и почвай.
Ако си по-пълен коремните преси няма да ти свалят корема,те ще си натоварват плочките,но заедно с тях ще изтласкваш напред и събраната мазнина.Плочки се правят с тичане.
тренирай през ден,за да не претренираш-тежестите нямат значение.Мускулът расте доката почива.
Не правиш крака-акор решиш да си останеш с тази програма вкарай клякания
Ако искаш да чистиш приемай по-малко въглехидрати от изразходваните.ЛЯтото трудно се качва

ОТ мен да знаеш въпреки малкото ми опит и невнушителни размери и познания хубавото тяло се прави мн трудно.Първо направи маса а после релех.Имам 1 приятел на едни и същи кг сме но той има адския релеф , аз имам съвсем леко коремче и релефа бяг,но изглеждам по-внушителен.
Ако се заемеш сериозно отиди на зала и качвай маса.ПО-ЗДРАВИИИ

DJACK
07-16-2008, 20:15
Мое мнение:

Коремните преси са добре след време овеличи малко
Лицевите опори според мен са ацки много няма нужда да ги закръгляш точно на 50 според мен от тези по 2 няма никакъв смисъл те са просто за бройка тези от 4 има повече смисал но нз какъв щще е ефекта ако бях аз щях да ги правя така: 10 8 8 6
това столче не го знам какво е така като го прочета ми изглежда че само те подлага на напрежение "като наказан в ъгала" -не коментирам
За гирите незнам какви са тези свивания на рацето но 100 доста доста ми се виждат по добре с малко по голяма тежест и с по по малко :P

пак казвам мое мнение :)