PDA

View Full Version : Брекети, София? =/



Loshotia
06-26-2008, 13:04
Ами здравейте! Сега се връщам от зъболекар и това е тежката присъда- да прибера на 100% единия кучешки зъб, трябва да нося брекети. Та искам ако може да ми препоръчате стоматолог и зъбен техник за самото апаратче и да и кажете ориентировъчна цена. Благодаря предварително!

Wrathchild
06-26-2008, 13:10
Аз ти препоръчвам д-р Нинов, работи всеки четвъртък в зъболекарския кабинет на адрес София, ул. Цар Асен № 54, намира се ужасно близо до спирката на трамвайте на Витошка. За цена не мога да ти кажа, тъй като предполагам си зависи от продължителността на лечението и какъв точно е проблема.

Nadelina
06-26-2008, 17:00
Az ti preporychvam doktor Hristova. Raboti v klinikata, koqto se zanimava s imenno tova - slagane na breketi, Iuniordent.

Puky
06-26-2008, 17:15
Ами Д-р Доков .. Много добър в спцеиалността си :) Но незнам в коя болница работи мисля че е тази Александровска болница. Но знам , че брекетите не ги препоръчват защото развалят зъбите . И после остават и такива петънца . Няма ли някакъв начин да сложиш телчета . :? :?

gabi_94
06-26-2008, 17:22
това че брекетите оставят петънца не е проблем. Една френдка носеше, оставиха и петънца, ама зъболекарката и ги полира зъбите и ги избели. Освен че няма следи от петънца, зъбките са бели и не е задължително повторно да ги избелва. Аз също имам брекети. Няма да ги махам скоро, но те не правят чак такива проблеми каквито си мислите. Не са толкова зле. :)

6emet4e
06-26-2008, 19:06
Професор Мутафчиев-ортодонтска клиника Валор -Добри са много найстина! намира се малко над пазара красно село
цената зависи от тва колко време ще ги носиш и какви проблеми имаш

Ако се интересуваш мога да ти дам и телефони за връзка ;-) :)

moon_flower
06-26-2008, 19:25
Моята зъболекарка се казва Джорова.Работи в Лознец,има собствен етаж с кабинети.Много е добра в специалността си. :)

Nadelina
06-26-2008, 20:56
Ами Д-р Доков .. Много добър в спцеиалността си :) Но незнам в коя болница работи мисля че е тази Александровска болница. Но знам , че брекетите не ги препоръчват защото развалят зъбите . И после остават и такива петънца . Няма ли някакъв начин да сложиш телчета . :? :?
Az nosih telcheta, no efekta ot tqh ne moje da se sravni s tozi ot breketite. Prosto ne ochakvah, che nqkoga zybite mi shte stanat tolkova pravi i usmivkata mi krasiva. Otnosno petyncata shte kaja, che ako imash hubava higiena i si miesh dobre zybite vsqka sutrin i vecher nqma da imash nikakvi problemi.

Wrathchild
06-27-2008, 04:24
Носила съм и телчета и брекети, е мога да кажа, че телчетата нищо не направиха. Стягат те зъбите, боли те, не можеш да се засмееш дори, ефект - 0. И фъфлиш. А с брекетите такива проблеми няма, мен първата вечер даже ми трябваше едно аналгинче, понеже имаше слаба болка, колкото да дразни. След 5 минути мина, макар че си е до възприятие и организъм де. А това, че оставят петънца не е проблем - на мен Нинов като ми ги махна ми ги изчисти с една машинка и ми каза за всеки случай да си ги измия зъбите вкъщи, в случай, че не е паднало всичко. Единственият проблем беше, че зъбите ми се струваха неестествено големи :razz:

Loshotia
06-27-2008, 06:19
Ами телчета съм носила, цели 4 години при това, ефект някакъв имаше, но накрая и на мен ми писна, много болеше, а и все пк 4 години.....На мен наистина ми е малък проблема и може би за по- малко от година би трябвало да се реши. Колкото за петънцата: имах съученичка, която години е била с шини и брекети, беше страшно гнусно, но като ги свали и ги полираха и сега има най- перфектната усмивка на света

Nadelina
06-27-2008, 06:23
Единственият проблем беше, че зъбите ми се струваха неестествено големи :razz:
Kato mahnaha moite, mama kaza, che sym s izkustveni zybi. Ne moja da me poznae. :D :D :D

bloodymirror
04-09-2010, 12:26
Носила съм и телчета и брекети, е мога да кажа, че телчетата нищо не направиха. Стягат те зъбите, боли те, не можеш да се засмееш дори, ефект - 0. И фъфлиш. А с брекетите такива проблеми няма, мен първата вечер даже ми трябваше едно аналгинче, понеже имаше слаба болка, колкото да дразни. След 5 минути мина, макар че си е до възприятие и организъм де. А това, че оставят петънца не е проблем - на мен Нинов като ми ги махна ми ги изчисти с една машинка и ми каза за всеки случай да си ги измия зъбите вкъщи, в случай, че не е паднало всичко. Единственият проблем беше, че зъбите ми се струваха неестествено големи :razz:

Наистина ли? :shock: боже аз съм толкова комплексирана по отношение на зъбите ми и мисля да си слагам брекети,ама наистина ли се удължават? аз например много искам да имам такава усмивка: http://prikachi.com/files/1498458b.jpg a ще си позволя да кача и една моя снимка на зъбите ми за да кажете дали е възможен този ефект.. макар и твърде трудно.. ето: http://prikachi.com/files/1498470O.jpg
http://prikachi.com/files/1498472F.jpg сигурно не е възможно,но дали поне ще станат прави като тази: http://prikachi.com/files/1498479s.jpg Възможно ли е да се удължат и да се изправят с брекетите? :shock:

YouAteMyHeart
04-09-2010, 14:50
^естетична стоматология :) (фасети,коронки,бодинг и тн.) Цените са доста високи,но можеш да имаш перфектната усмивка :)

Goddess
04-09-2010, 14:55
Ирена Хасара.. :)

Stoencho
11-10-2014, 11:05
Хунджев Хунджев Хунджев! Той е най-добрия! Има кабинет в София и Пловдив. http://www.breketisofia.com/