PDA

View Full Version : HDTV релийзите...



*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
06-26-2008, 15:01
Добър ден. Искам да ви питам (който знае) как да си пусна субтитри към такъв филм, тъй като playera ми не ги чете..(с BSplayer съм) Файловете са: .IFO; . BUP.. Ако има начин за конвертиране, моля помощ. Иначе пробвах да му добавя субтитри от по - малък релийз (.sub) и те тръгнаха безпроблемно.. Но нали са повече видео фаиловете, няма как.. Ох.. не ме бива много да обяснявам.. Ако някой знае как да оправя този проблем, да пише. :oops: Вие сте, благодаря предварително. :)

slavito007
06-26-2008, 17:00
Освен да пробваш да конвертнеш субтитрите със Subtitle workshop, друго не знам какво да направиш. Или пък да си изтеглиш други сибтитри за същия филм. Аз лично не съм срещал субтитри в такъв формат 8-)
В момента се запознавам с видео формата ".ts" :D

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
06-26-2008, 17:18
Мерси мн, погледнах програмата, изглежда мн добра. :) Замислих се, щом може да се създават субтитри с нея, сиг може и да се преработват.. Мислех си, ако не успея с конвертирането, дали ще мога да разделя 1sub файл на 4 части... :-o Понеже не съм сигурна на какъв език са субтитрите към филма.. Иначе дано да стане..(: Мерси пак :)

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
06-30-2008, 18:20
Здравейте. За да не правя нова тема, си пиша в старата. Така и не можах да си дооправя тайминга на субтитрите изцяло..все не мога да го уцеля и се отчаях.. Реших да съединя видео файловете от DVD-то в 1-н цял, на който спокойно да добавя готовите субтитри. И да не се тормозя повече.. Ама проблема е, че не знам с каква програма. Пробвах с DVD Shrink, но май щеше да ми смали много качеството и се отказах. Ако се намери някой, който разбира или може да даде линк с насока, ще бъда мн благодарна. :-) Мерси предварително (:

Chipsan
07-02-2008, 08:33
ъм....
не правиш нещата както трябва. свикнала си с .avi формата. при него филмите са на 1 или 2 части. при двд-тата не е така. има програми, с които да се отварят тези файлове

PowerDVD претендира да бъде един от най-добрите плеъри. като си го инсталираш като Source file избери папката в която са всичките файлове(ifo и bup)

enjoy :)

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
07-02-2008, 12:37
Мерси мн, пич, но явно аз съм карък :lol: Изтеглих най - новата версия (тъй като с по стара не ставаше), даже на няколко пъти погледнах едни инструкции и пак не щат да тръгнат субтитрите.. Не знам къде е проблема.... Може би не правя нещо както трябва.. Единственият вариант в момента ми е да деля субтитри на части и да оправям тайминги.. :( а това колко нерви отнема.. :Д Ако имаш идея как да го подкарам тоя двд плеър, със субтитрите, мн ще съм благодарна.. А, btw, има ли опция за промяна на резолюцията (големината) и apect ratio-то , както при BSplayer? Мн мерси предварително..(: