PDA

View Full Version : Три въпроса от ВСВ



mitternacht
06-26-2008, 21:07
1.Относно Рудолф Хес.Той е много почитан, ако може да изясните поради какви причини.Няма лошо, разбира се.Чел съм информация за него, за добре известния му полет, но нещо което съм пропуснал?
2.Съществувал ли е реален човек, прототип за вицовете за "Щирлиц"?
3.Почти съм сигурен, че съществува реч на Адолф Хитлер, в която той казва че "Дойчланд нихт капитулийрун" (Или нещо от сорта, щото с немския съм скаран.Но беше точно по повод, че "Германия няма да капитулира")

Надявам се, че има истински заинтересовани от този момент в историята.Благодаря предварително.

kristo
06-27-2008, 10:14
1.Относно Рудолф Хес.Той е много почитан, ако може да изясните поради какви причини.Няма лошо, разбира се.Чел съм информация за него, за добре известния му полет, но нещо което съм пропуснал?
2.Съществувал ли е реален човек, прототип за вицовете за "Щирлиц"?
3.Почти съм сигурен, че съществува реч на Адолф Хитлер, в която той казва че "Дойчланд нихт капитулийрун" (Или нещо от сорта, щото с немския съм скаран.Но беше точно по повод, че "Германия няма да капитулира")

Надявам се, че има истински заинтересовани от този момент в историята.Благодаря предварително.
За Рудолф Хес, признавам си, знам много малко. Просто не съм имал възможност да прочета нещо повече за него поради една или друга причина. Но поне знам, че е бил заместника на Хитлер в НСГРП и общо-взето неговата дясна ръка. И наистина е бил доста влиятелна личност, явно е имал доста лични качества, говоря чисто организационни и пропагандни, а не за чисто човешки.
За Щирлиц, ами не знам дали е имало точно човек, който да е негов прототип, но скоро гледах предаването на Георги Ифандиев по телевизия Евроком Пловдив, казва се "Диагноза" и там той разказваше за последния ръководител на Гесрапо Хайнрих Мюлер ако не се лъжа, който според него е почти 100% доказано, че ебил вербуван от Съветския съюз и конкретно КГБ и след войната е избягал там. След това е станал един от ръководителите на КГБ именно. Не знам, аз това не го твърдя, журналиста Георги Ифандиев го твърди и не знам доколко е истина. Но той твърди, че се позовава на някакви укрити от КГБ документи, където е публикувано досието на Хайнрих Мюлер като офицер от КГБ, които допреди 1-2 години са били укривани, но сега са излязли на яве и публикувани от някакъв руски писател в неговата книга. Във всеки случай, ако имаш възможност гледай предаването на Ифандиев по Евроком Пловдив, всеки седмичен ден от 22.00 часа, защото той много често се занимава с тези теми и разправя много интересни неща.
За речта на Хитлер, че Германия няма да капитулира, и аз доколкото съм чувал е съвсем реална.

Freiheit
07-06-2008, 11:40
1. Рудолф Хес е бил дясната ръка на Фюрера - страшно лоялен и морален човек.

Първа Световна:
Железен кръст
І и ІІ ст;

Райхслайтер,
СС обергрупенфюрер,
СА обергрупенфюрер,
заместник на Фюрера,
член на "Туле",
жертвал се за мира с Англия;

Най-важното - бил е осъден за престъпление срещу мира - човека който е отишъл в Англия да преговаря за мир, но е бил свален самолета му.
Той е нещо като пример за лоялност и себеотрицание.


2. Чувал съм че да, но не помня име.

3. Много възможно, би трябвало.. но замисли се - ти ако си на чело на един колектив - ще кажеш ли "Копелета, нещата са много на зле бегайтее че идат!" - ако го направиш капитулацията е гарантирана, ако ли не - имате шанс. Представи си как се отива на война с мисълта, че 10 000 000 войници ще се сражавате срещу 100 000 000-250 000 000 да кажем?