PDA

View Full Version : Цикъл и море?!



мухоморка
06-27-2008, 05:18
Здрасти! Сигурно има мн такива теми но предварително ви се извинявам !

Та моят въпрос е - Ще заминавам на море 13 юли а на искам тогава да съм в цикъл и ви питам :
миналия месец ми дойде на 10 юни до 14-15 ( на 15 беше мн мътничко)

сега този месец по мойте изсчисления ще ми дойде на 7???

някой може ли да ми каже на кой приблизително ще ми дойде? Мн ме е страх да не ми дойде на 10-12........ че на морето ще съм само за 7 дена а то достатъчно да не влезна в морето 7 дена :( :(
Мерси!!!

mrssmith
06-27-2008, 06:08
ем никой не може да ти каже по-точно от теб самата,ти си знаеш цикъла най-добре. обаче най-вероятно ще се застъли лекичко с морето. не виждам какъв проблем е това-слагаш тампон и можеш и да влизаш в морето и да правиш каквото си искаш. и аз сега така ходя на море-с тампон. 8)

hgfh
06-27-2008, 06:26
po moite izchisleniq trqbva da ti doide okolo deseti nqkude ili po rano ili po kusno nz ponqkoga cukula zakusnqva ili podrabqva i nishto ne moje da se napravi :( m/y drugoto i na men trqbva da mi doide za moreto ... mn shibana rabota ama kvo da se pravi

Nadelina
06-27-2008, 06:28
Tvoite izchislenia biha bili nai-tochni, nezavisimo kakvo shte ti kajat syforumcite. Pyk i nikoi ne moje da znae koga shte ti doide tochno. No ako ti doide na moreto, ne se pritesnqvai i ne se shashkai, vzemi si sloji tampon i perkai. Ako do sega ne si nosila tampon probvai da slojish ei sega vednaga. Shte vidish, che nito e trudno, daje e po-udobno.

мухоморка
06-27-2008, 06:36
дано д ами дойде на 7 че ще съм с гаджетооо

mrssmith
06-27-2008, 06:43
ами пробвай с канела,някъде бях чула как с канела се предизвиква или спира цикъл. можеш да поровиш в нета. въпреки,че изобщо не е полезно такова нещо,ама виждам,че много държиш. иначе аз не бих тръгвала срещу женската природа,ако не е много наложително. 8-)

Decu
06-27-2008, 07:14
Ами какво ще правите ако сте в цикъл на море? :?
Щото при мен май така ще се получи..

RaI4etO
06-27-2008, 07:38
ами за тампони нали си чувала? И да ти дойде няма проблем слагаш тампон и готово!

angelcheeee_93
06-27-2008, 07:43
zavisi ot organizma ti

rakiQ
06-27-2008, 07:45
ами за тампони нали си чувала? И да ти дойде няма проблем слагаш тампон и готово! ми може да не и е удобно с тампон бе??

Nadelina
06-27-2008, 07:57
ами за тампони нали си чувала? И да ти дойде няма проблем слагаш тампон и готово! ми може да не и е удобно с тампон бе??
Za da ne i e udobno, znachi ne e probvala. Pyk i kakav drug nachin i reshenie mojem nie da izmislim.

Margoto0
06-27-2008, 08:36
Ох с тия тампони генеколог ми е казвал,че преди да родиш не трябва да се слага,ама кой слуша като е единствения вариант.Незнам и аз не се сещам за друг вариант освен хапчета за да ти закъснее,което въобще не е полезно така,че този вариант май е единствен. :D

pinkdiamonds
06-27-2008, 08:43
Ох,от тампон не се умира....и не виждам какво неудобство може да изпита човек от нещо,което не се усеща......

Glezanka
06-27-2008, 08:59
Използвай тампон.

nejnaDROGA
06-27-2008, 09:22
А защо просто не отложите морето с няколко дена за да си спокойна :-o Ние с компанията така направихме :-D Трябваше на 15 юли да заминем,но ще отидем на 18 юли :)

sexa_na_kompleksa
06-27-2008, 11:13
Хапчета или тампон. Избирай...

foreverr
06-27-2008, 12:02
Оф такива теми сигурно има милиони вече и не мога да разбера защо питаш-то е логично, че има само 3 начина-чрез хапче за закъсняване на цикъла, чрез тампони или чрез говорене с родителите по-късно да идете на море!Избирай!Най-доброят вариант според мен е чрез говорене с родителите/няма нищо срамно/, защото с тампоните рискуваш някоя болест, а с хапчетата рискуваш пълното объркване на цикъла си!

Jamaica
06-27-2008, 14:48
А случайно да знаете някакъв трик без хапчета за забавяне на цикъла с поне 10-12 дни :-) Трябва да ми дойде в началото на юли, а аз заминавам в края...следователно ще ми доде докато съм на море :x

miShle
06-27-2008, 15:06
Всяка година,всяко лято,все едни и същи теми ... Тая търсачка за нищо я намате. Знечиии отиваш в аптеката и си купувах хапченца... не ги помня как се казваха вече .. ама ти обясни и те ще те разберат .. Пият се по два пъти на ден вечер и сутрен и много важно е,че не трябва да ядеш никакво сладко,най-вече шоколад докато ги вземаш и така .. :)

miminkaa
06-27-2008, 15:20
Ми незнам.. Но и на мен преди трябваше да ми идва преди морето и пиех витамин С и ми закъсня.. Но не знам на теб как ти действа защото е възможно да ти дойде и от него... :)

miShle
06-27-2008, 15:24
Ми незнам.. Но и на мен преди трябваше да ми идва преди морето и пиех витамин С и ми закъсня.. Но не знам на теб как ти действа защото е възможно да ти дойде и от него... :)

Въобразяваш си ... :lol: :lol: :lol: Просто ти е закъсняло,но не е от витамин С ... Тфа си е просто витамин о боже .... :lol: :lol: Разбивате ме в тоя форум :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
06-27-2008, 15:30
Мда.. този витамин има и такова действие.. Намалява кръвотечението, може и да забави цикъла. Изпитано е. Не съм чела информация, която да потвърждава това, но може и да има такава, ако се поразтърси човек.. Та..можеш да пиеш вит c , ако ти дойде, да не е толкова силно..

angel000
06-27-2008, 15:39
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=1416&sectionid=7&id=00002 - погледни тук . Ако не ти хареса това просто влез в www.google.bg и напиши забавяне на цикъла там ще ти излязат много неща , необходимо е просто малко да разгледаш . :)

angel000
06-27-2008, 15:55
ше ти кажа една "бабините рецепти"..то се прави повече, за да провериш дали си бременна, следователно можеш да си предизвикаш цикъла ако не си бременна.Поне аз съм го правила така...бях сигурна, че не съм бременна, но си го направих, защото много ми закъсняваше и ми дойде на другия ден.Та..работата е такава.Вземаш обелки от 3-4 средни глави лук и ги вариш във водичка.Ще се получи една червеникава отвара.Ако не се лъжа се пиеше топла, но не гореща.Ако можеш изпий 2 чаени чаши, но се съмнявам че ще успееш, защото е много гадно на вкус.Аз едвам изпих една чаша..щях да повърна наистина.Иии предполагам, че ако не си бременна на другия максимум по-другия ден ще ти дойде.Поне на мен ми дойде на другия.

Това го гледах в един друг форум и ми прилича на голяма простотия без ефект , но все пак може да опиташ , нищо не губиш !

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
06-27-2008, 17:36
Някъде около 7-10 юли трябва да ти дойде! Но на море така ... малко гадно :( вземи си някакви хапчета дето го забавят

adizitk1
06-27-2008, 18:48
Ходи с тампон.

Briseis
06-27-2008, 20:40
Хващаш майка си и й обясняваш как стоят нещата. После отивате на гинеколог, за да ти изпише подходящи противозачатъчни.
Аз всяка година правя така и нямам никакви проблеми. От един блистер нищо няма да ти стане, така че не се шашкай, че ще ти се обърка цикъла.
Пък и нали ще си с гаджето 8-) Противозачатъчните ще са ви от полза 8)

zxcvbnmasdfghjkl
06-27-2008, 21:21
Ми незнам.. Но и на мен преди трябваше да ми идва преди морето и пиех витамин С и ми закъсня.. Но не знам на теб как ти действа защото е възможно да ти дойде и от него... :)
i az taka piq vitamin C,deistva ;)

BeBoNcHeTo
06-28-2008, 19:43
В такива ситоации се тъпча с витамин c

Forester
06-28-2008, 23:50
Спокойно,има тампони за тази работа.И аз бях така като ходих на море,но с тампон е 6+ :)

zizita_88
06-29-2008, 15:11
tva za kanelata i az sam o 4uvala no znam 4e predi neq trqbva da izoie6 3 aspirina i do 4as trqbva da ti doide az sam go probvala i povqrvai naistina mi e idvalo no izob6to ne e polezno tova moje golqma belq da si napravi6 i mnogo ama mnogo boli stomah pone men me bolq parviq den :smt002

TheMostBestest
07-08-2009, 09:22
ами за тампони нали си чувала? И да ти дойде няма проблем слагаш тампон и готово! ми може да не и е удобно с тампон бе??
Твой проблем.
Момичето дава съвет.
Аман от селяндури.
Дай сега момичето да измисли някакъв свръхнов вълшебен и магически метод, за да й е на rakiQ кеф.

Иначе, по темата, гадно е, ама се преживява. Слагаш тампон, който сменяш често и при всяко излизане от водата, пиеш много течности, не ядеш сол и ако имаш болки- нурофен или нещо такова.

thfenka13
07-08-2009, 09:37
ако си девствена по добре не си слагаи тампон :? :? иначе какво ще ти стане ако не влизаш във водата 3 4 дена :-o

TheMostBestest
07-08-2009, 09:58
Не е хубаво да си играете с хормоните и здравето си. Тия неща не са безвредни. Хапчета, глупости. Не е проблем ако си девствена да ползваш тампони, знам от опит. Иначе коментари като 'какво ще ти стане ако не влизаш 5 дена' не са много удачни, щото нали затова отиваш на почивка, ебати.

NeverTheSame
07-08-2009, 11:08
ако си девствена по добре не си слагаи тампон :? :? иначе какво ще ти стане ако не влизаш във водата 3 4 дена :-o


e какво като е девствена...?
има тампони специално за такива случай,които са съвсем миниатюрни,тка че дори и да не е `отворена xD` с тампоните няма проблем.

tItEufFf
07-08-2009, 11:49
Да питам с тампон може ли да се влиза в морето?

djudjulinkaa
07-08-2009, 12:30
До колкото знам от студената вода може да се пресече така да се каже.. т.е. ако не ти е дошло и ако стоиш повече време във водата може да се забави.. но не съм сигурна.. :)

pinki
07-08-2009, 13:13
Да питам с тампон може ли да се влиза в морето?
аз влизах :-D нищо не стана

em4etyyy
07-08-2009, 16:43
мацки а която е девствена може ли пак да ползва тампон на морето , за6тото случая с мене е така .. а маика ми едва ли 6те се склони на хапчета :?

mArMaLaDkA
07-08-2009, 16:52
^ Да, можеш да ползваш тампон, като си девствена. Ти не си болна от чума, ебати...

NeverTheSame
07-08-2009, 16:58
Да питам с тампон може ли да се влиза в морето?

може естествено,нали тфа е целта...да се чувстваш пълноценна докато си на море xD

mArMaLaDkA
07-08-2009, 19:11
Щом се тревожи дали майка й ще й позволи, значи не е на повече от 13-14. Защо още от малка да взема такива хапчета? Много по-лесно е да си пъхне един тампон, поне няма да си разбъзиква организма. Друг е въпросът дали майка й е съгласна за тампон, още по-малко за хапчета... Най-вероятно ще я накара да си сложи една превръзка и да стои по къси панталонки на плажа.

Annity
07-09-2009, 11:20
и аз така ще ходя след 15 някъде при една фр и към 18-ти ми се падаше да ми дойде, а аз не искам тогава да се занимавам с такива неща и си мислех колко щеше да е хубаво да ми дойде по-рано и нз аз ли го предизвиках с мисъл :lol: :lol: :lol: обаче ми дойде на 8-ми и мн се радвам :grin:
иначе аз не виждам нищо лошо в тампоните... има и mini и няма никакъв проблем пък и няма да седиш в морето 8 часа :)

addicted2y0u
07-09-2009, 11:33
Е, тампона окей...ама във водата...имам неприятен спомен какво и се случи на братовчедка ми като влезе в морето.. :?

em4etyyy
07-09-2009, 11:45
ас имах впредвид 4е на 0опаковката пише 4е не се препоръ4ват за девствени момичета и за това реших да попитам.. ( а каква случка е станала :oops: )

addicted2y0u
07-09-2009, 12:01
^ ами тя цял ден стоя на слънце, но накрая не издържа и влезна във водата, при което тампона пропусна и започна да тече червена вода... :?

Nadelina
07-09-2009, 12:07
^ ами тя цял ден стоя на слънце, но накрая не издържа и влезна във водата, при което тампона пропусна и започна да тече червена вода... :?
Аз съм била много пъти във водата с тампон и проблеми не съм имала. Ти нали се сещаш, че и с превръзка можеш да се изцапаш, ако ти е силно и се напълни (или там както трябва да се нарече това, което се случва). А цял ден да седиш с един тампон си е доста.

hottie
07-09-2009, 12:21
Ако обичате спрете да нарушавате правила на форума - пишете на кирилица и не препоръчвайте лекарства !

mArMaLaDkA
07-09-2009, 16:38
addicted2y0u, и ти стой цял ден с превръзка без да я сменяш и гледай няма ли да пропусне.
С тампон цял ден...!? :smt104 Братовчедката ти как така използва тампони, като не се е ограмотила малко? Тампон се сменя на около 2 часа, ако остане повече има голям риск от инфекция. Егати нехигиеничната работа! :smt120

Converse333
07-09-2009, 18:52
Eдна позната е влязла във водата с превръзка :D ,защото за 3ти път ходила на море и не искала да изпусне шанса да влезе във водата. :D Мисля,че се сещате какво е станало след като се е намокрила до кръста... :razz:

Raven23
07-10-2009, 07:19
Ми незнам.. Но и на мен преди трябваше да ми идва преди морето и пиех витамин С и ми закъсня.. Но не знам на теб как ти действа защото е възможно да ти дойде и от него... :)

Въобразяваш си ... :lol: :lol: :lol: Просто ти е закъсняло,но не е от витамин С ... Тфа си е просто витамин о боже .... :lol: :lol: Разбивате ме в тоя форум :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
Витамин C наистина го измества. Хващаш една колонка от блистера и изпиваш на екс. От един път нищо няма да ти стане, то е витамин. Аз лично не съм пробвала, но всички казват че действа.

mArMaLaDkA
07-10-2009, 07:26
Аз пак ще попитам: Това с витамин С-то някаква нова мода ли е?

Raven23
07-10-2009, 07:40
Не, не е, но просто когато си на състезание по плуване или танци или нещо подобно няма да ти е особено комфортно. Имах предвид че не ми се е налагало да прибягвам до крайни мерки като това.

mArMaLaDkA
07-10-2009, 07:45
Една приятелка е плувкиня и си слага тампон, когато има състезание. Не се е оплаквала. Пък и то колко е... отива, прави едно бързо плуване, наааай-много за минута, после излиза и чака да види дали ще се класира. Не е като да кажеш, че все се цамбурка във водата.

ameli
07-10-2009, 19:14
аз пък да се изфукам :-P морето се вижда от нас и мога да си ходя когато ми скимне. а за цикъла по време на ваканция...преди мене добре ти казаха да ползваш тампон :)

бтв имам чуството че и аз го рпедизвиквам с мисъл :lol: :lol: :lol:

tsvet1999
06-21-2011, 17:54
имам подобен проблем и ще бъда със тампон :)

brutaLxxbunny
06-21-2011, 18:02
Един въпрос - ако искам да ми свърши по-бързо,смисъл около 3-4 дена да тече само,ако пия витамина Ц след като ми започне,дали ще има ефект? :-o

Felicityy
06-21-2011, 18:11
addicted2y0u, и ти стой цял ден с превръзка без да я сменяш и гледай няма ли да пропусне.
С тампон цял ден...!? :smt104 Братовчедката ти как така използва тампони, като не се е ограмотила малко? Тампон се сменя на около 2 часа, ако остане повече има голям риск от инфекция. Егати нехигиеничната работа! :smt120

Защо давате квалификации на хората, като самите вие не се виждате :(
Не знам кой ти го е казал това, че тампона се сменя на 2 часа.. дори на упътванията пише от 3 до 6 часа :) А и друг е въпроса, че ако течението е по-слабо след 2 часа тампона, ще е като нов все още (силно казано но..) :)

Kallyn4eto
06-21-2011, 18:21
леле някои момичета ме изумяват! най-малкото прочетете листчето което идва в кутийката с тампоните или поне не говорете глупости и не давайте глупави съвети. тампонът не се носи по цял ден, сменя се на 3-4-5 часа макс като не чувстваш нищо докато си с него, ако е поставен правилно (пише как да се постави на гореспоменатата листовка). ако цикълът ти застъпва с 2 дни морето ще преживееш два дни да седиш на плажа с превръзка и къси панталонки ако ти е толкова некомфортно и страшно да си сложиш тампон. ако се престрашиш гледай да си го сменяш често, за да не се получи някоя инфекция. това с протичането от тампон според мен е пресилено, разбирам да ти изцапа гащите малко, но чак водата около теб да стане червена, преувеличено е, при това много! а глупостите с някакви лекарства - противозачатъчни или витамин ц въобще не ги чети. не винаги се получава с витамин ц, а и не е нужно да пиеш ненужни лекарства защото искаш цикъла ти да е 3 дни вместо 5. и по-полека с глупавите съвети!

xxKiFlAx
06-21-2011, 21:24
Няма нщо срамно да се къпеш тогава..все пак не всички момичета живеем до морето :?
Като ида на море най малко ме интересува какво ще мислят другите..и се къпя :oops:

tsve7i7y
06-22-2011, 12:10
МММ даа и аз ходих на Тасос преди 5 дена и се жертвах за да влизам във водата си слагах тампон ... ии пробвай с тампон когато ти дойде и можеш спокойно да си влизаш в басейни аквапаркове море :---)

doni100
06-27-2011, 08:53
да ви питам:
ами какво ще стане ако отидеш на море и не използваш тампони или противозачатачни

FuckingFreak
06-27-2011, 12:06
Момичета, били ли сте с тампон в басейн? Трябва да отидем тази седмица, защото една приятелка заминава на 4ти и няма да се виждаме близо 2-3 години, и басейните са ни общи интереси, просто няма как да пропуснем. По принцип стоя с нормални превръзки 6 дни, а на 7мия съм с ежедневни, за всеки случай. Ще ходим петък или събота, за всеки случай ще си сложа черния бански, и май ще се наложи да съм с тампон (за първи път) и малко ми е притеснено.. Много се надявам до тогава да ми свърши, защото във водата се качвам по рамена/гърбове на различни хора и все пак мисля и за тях, да не взема да ги изцапам.. Та, какъв е шансът тампона да ми пропусне, защото нали като се намокри от водата се уголемява и след това продължава ли да попива кръвта,която изтича от мен, или де да знам, има ли начин тя да не се задържи в/у него .. Глупав въпрос, но все пак :lol:

didka2121
06-27-2011, 14:00
Майка ми е използвала тампон като е била някъде на 16 години. Тя каза, че когато го е използвала за първи път е било добре, но следващия и цикъл е бил много силен. Това значи, че тампона ти забавя за известно време цикала. Не ти го препоръчвам. Ако искаш да си навредиш на организма. Може да го използваш, но само за един ден, а за останалите гледай много да не го използваш.

xxKiFlAx
06-27-2011, 14:59
Къпете се нормално вместо да сии правите удоволствие мислите за другите :? :?

ra4ence
06-27-2011, 16:05
Аз ходя всеки един ден от седмицата на басейн да плувам по 2 часа, включително и по време на цикъла. Слагай тампон преди това, няма да имаш никакъв, ама никакъв проблем :) А ако си на басейн го сменяй на около 3 часа ;)

Extremescream
06-27-2011, 16:43
Темата е стара.