PDA

View Full Version : Много лесно се изпотявам ;[[



Just_ME !!!!
06-27-2008, 08:27
of hora ujasno e .. :-# doide li lqtoto zapo4vam da se izpotqvam super barzo i super mnogo :( kapq se po 3 pati na den ama pak ne pomaga ..izpolzvam nai razli4ni dizdoranti i taka natatk ama pak se izpotqqm we .. :-# nemoga da si obleka edna normalna bluza i da si hoda spokoino !! pomagaiteeee 8-[


Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

LeVski_fen
06-27-2008, 08:34
Сажалявам за въпроса,но имаш ли проблем с излишни килограми,обикновенно едното е следствие на другото :-o

xaxa
06-27-2008, 08:47
pi4 i az sam taka i ne samo prez lqtoto /geni/ nemojem da izbqgame ot tqx (br1sni se po 4esto i po podmi6nicite) nqkoi ako napi6e otdolo ne6to polezno 6te mu glagodarq i az ;]

o0ps
06-27-2008, 09:35
http://prikachi.com/files/214561F.jpg
Одорекс део

ОДОРЕКС ДЕО е предназначен за блокиране на изпотяването на дланите и подмишниците за срок от 10-14 дни при пациенти с палмарна /на дланите/ и аксиларна /на подмишниците/ хиперхидроза /прекомерно изпотяване/. Изразеното антиперспирантно действие на алуминиевия хлорид е умело съчетано с широкоспектърния антибактериален и антимикотичен ефект на метенамина и омекотяващото въздействие на глицерина, което гарантира бърз и траен контрол на хиперхидрозата и свързаните с нея усложнения. Уникалният механизъм на действие на ОДОРЕКС ДЕО блокира само свръхактивните потни жлези, без да влияе негативно върху общата терморегулация на организма.

СЪВЕТ: Три вечери поред напръсквайте измитите длани или подмишници с Одорекс Део, а на сутринта ги изплакнете с вода. Това е достатъчно за следващите две седмици, за които изпотяването ще спре. Не е необходимо да използвате продукта по-често от препоръчаното. Ако усетите, че отново започва изпотяване, напръскайте се еднократно и се наслаждавайте на следващите 10-14 дни!

Важно е да знаете, че не трябва да употребявате Одорекс Део ако имате наранявания по кожата или имате свръхчуствителност към алуминиевите соли! Одорекс Део не се използва непосредствено след бръснене или епилация на мишниците!

От личен опит ти казвам, че помага. :wink:

Slun4evko
06-27-2008, 15:43
Алумиеви соли,а ?
Това не помага ли за едно,а да вреди на друго ?

o0ps
06-27-2008, 16:30
Алумиеви соли,а ?
Това не помага ли за едно,а да вреди на друго ?
Често казано не знам, но досега не съм забелязала някакви странични ефекти... :-|

Kisses_P
06-27-2008, 22:16
Odorex :)

_butterfly_
06-28-2008, 11:42
Odorex :)

dare_93
06-28-2008, 14:04
ам аз като съм момиче и съм мн слаба имам същия проблем |(

nOTpeCeH
06-28-2008, 15:36
Аз също се потя като кон :D

japixloops
07-06-2008, 15:38
изсели се в Арктика

Care_me_away
07-06-2008, 15:50
male i az sam momi4e mn slaba i mn sepotq bah za kvo tai :@ ne moga da nosq teniski ili ne6to s vpit rakav ili ednocvetno m nse draznq postoqnno mi emokro pod mi6nicite :#

qg0dkata
07-07-2008, 11:09
И на мене много често ми се случва да се изпотявам много..ама то е страхотна жега..просто незнам кой неможе да се изпоти..аз дори като излизам от банята и докъто стигна до стаята ми съм изпотена...къпя се със студена вода, но просто е ужасно..сменям блузи, потници и всичко наново се изпотява, но няма какво да се прави.. :?

zVeZdIcHkA89
07-10-2008, 07:29
http://prikachi.com/files/214561F.jpg
Одорекс део

ОДОРЕКС ДЕО е предназначен за блокиране на изпотяването на дланите и подмишниците за срок от 10-14 дни при пациенти с палмарна /на дланите/ и аксиларна /на подмишниците/ хиперхидроза /прекомерно изпотяване/. Изразеното антиперспирантно действие на алуминиевия хлорид е умело съчетано с широкоспектърния антибактериален и антимикотичен ефект на метенамина и омекотяващото въздействие на глицерина, което гарантира бърз и траен контрол на хиперхидрозата и свързаните с нея усложнения. Уникалният механизъм на действие на ОДОРЕКС ДЕО блокира само свръхактивните потни жлези, без да влияе негативно върху общата терморегулация на организма.

СЪВЕТ: Три вечери поред напръсквайте измитите длани или подмишници с Одорекс Део, а на сутринта ги изплакнете с вода. Това е достатъчно за следващите две седмици, за които изпотяването ще спре. Не е необходимо да използвате продукта по-често от препоръчаното. Ако усетите, че отново започва изпотяване, напръскайте се еднократно и се наслаждавайте на следващите 10-14 дни!

Важно е да знаете, че не трябва да употребявате Одорекс Део ако имате наранявания по кожата или имате свръхчуствителност към алуминиевите соли! Одорекс Део не се използва непосредствено след бръснене или епилация на мишниците!

От личен опит ти казвам, че помага. :wink:

това наистина помага но е на принципа на запушване на порите ... порите под мишниците и са запушени като се стисне пората много боли(щипе) и излиза едно ... не знам как да го обясня като черна точка е , но е гнездо със застояла пот ... не ти го препоръчвам

iviii31
04-21-2010, 11:02
От няколко дена ползвам Тересон, сега нямам проблем с потенето на ръцете дано да помогне и за подмишниците тогава ще съм най-щастливият човек на света

targowi6te
04-21-2010, 18:16
изсели се в Арктика
няма да помогне. :?

SemperFidelis
04-21-2010, 19:17
Въпреки, че е доста неприятно, понякога и неловко - е полезно да се потиш. При някои е от ген, при други от килограми - да не ви пука, идеални хора няма.

zlatnata_ribkaaa
04-23-2010, 07:13
и аз съм така , дори през зимата и затова съм решила да си взема одорекс , надявам се да няма странични ефекти , е вярно малко е скъпичък 13лв ама дано да си заслужава :) :) :) , ако потенето спре наистина ще съм много щастлива :) :) :)

whitediamond
04-27-2010, 17:44
Абе и аз имам същия проблем.Къпя се преди да тръгна на дск и след като се прибера.Адски е гадно днес да си сложиш изпрана блуза и кат се прибереш цялата е омирисана.Да не говорим,че лятото е още по-трагично положението.Няма ли някакъв продукт на натурална основа,дето да помогне... По темата-не съм дебела,никога не съм имала проблеми с килограмите,даже съм прекалено слаба.Дали не е от пубертетата,щот от тогава май започна прекомерното изпотяване.

missDulce
04-28-2010, 09:29
За момичетата пробвайте Gillette! Чувала съм, че дава добри резултати..

missDulce
04-28-2010, 09:31
Абе и аз имам същия проблем.Къпя се преди да тръгна на дск и след като се прибера.Адски е гадно днес да си сложиш изпрана блуза и кат се прибереш цялата е омирисана.Да не говорим,че лятото е още по-трагично положението.Няма ли някакъв продукт на натурална основа,дето да помогне... По темата-не съм дебела,никога не съм имала проблеми с килограмите,даже съм прекалено слаба.Дали не е от пубертетата,щот от тогава май започна прекомерното изпотяване.

Аз знам, че е от пубертета!

mehasnoname
05-05-2010, 16:51
Пичове и аз го имам този проблем откакто влезнах в пубертета ( сега съм на 19). Изчел съм доста , пробвал съм доста и успях докъдето е въможно да контролирам потенето.

Потя(х) се отвсякъде - чело , длани , подмишници , гръб , корем , крака абе леш . Работата е там , че при всеки човек причините за потенето могат да са различни. При едни могат да се дължат на заболяване наречено хиперхидроза. При други може да е от пубертета ( 70% от децата 11-20 години имат прекомерно изпотяване) , при трети може да се дължи на заболяване наречено social anxiety . В следствие от страха от общуване с хората или от определени действия симпатиковата нервна система се включва при стреса и емоционалното напрежение. Също има вариант да е от конкректни храни и напитки.

Трябва да помислите кога точно се потите и къде за да разберете на какво може да се дължи. Ще ви споделя някой методи които да пробвате , при всеки човек действат различно , някой по отделно други накуп.


1.Обикновенни антиперспиранти и деодоранти няма да ви помогнат. По-горе бяха писали за Одорекс. Пробвайте първо него, активната му съставка е алуминиев хлорид, при останалите антиперспиранти е tetrachlorohydrex ( не го знам на български какво е съжалявам).
2.Има една и-нет книга "Stop sweating and start living" , в нея се твърдеше , че автора е намерил начил за спиране на потенето по естествен начин . В книгата е описана следната рутина : Когато влизате да си вземете душ , не използвайте сапун за местата на които
се потите, вместъ това търкайте с гъба люфа около 1 минута и изплакнете с вода , после подсушете добре.
3.Друг начин за справянето на потенето при дланите и краката е iontophoresis-а ( http://en.wikipedia.org/wiki/Iontophoresis ).
4.Градински чай. по 400мл. на ден разделено на 4 дози през деня.
5.Преустройка на менюто ви и начина ви на хранене.Вкарайте повече плодове.
6.Яко вода. веднага щом почнете да се потите , изпийте едно малко шише студена вода. В тея жеги си е задължително във вас да имате вода непрекъснато.
7.Ако сте с наднормено тегло , може да помислите за отслабане с няколко килограма . Може и това да е проблема.

Има и още , но в момента само за тея се сещам , бях чел за едни хапчета с glycopyrrolate , бях ги срещал в нашите аптеки в лекарство за прекалено уриниране.. но е с рецепта , а да тръгнете да убеждавате личния си лекар , че потенето ви не е нормално няма да стане. Тотална апатия и невежесто откъм този проблем.


Пробвайте всичко , да знаете , чв има голяма вероятност да е от възрастта , но може и да е хиперхидроза. Може и оперативна намеса ( ботокс , хихургическо остраняване на потните жлези)
но не се препоръчват от никой лекар защото верояността да започнете да се потите от друго место е огромна.Сега се потя само подмишниците и то доста малко. Потенето намаля с 90%, на фона на
огромни потни петна до пъпа е направо за празник :Д:Д..

Моята рутина включва следното : Наблягам на плодове , редовно спортувам , упражнения за дишане и одорекс + certain dri (може да си го поръчате от ибей , пак е като одорекса , но има по-голямо количество
алуминиев хлорид)+ бебешка пудра + разни део стикове за през деня. РЕзултата варира спред това колко съм нервен. При мен проблема идва от главата.Замисляли ли сте се, потите ли се докато сте във вас ? ИЛи сред
хора които познавате отдавна или ваши роднини ? Поне аз в тролея се потя повече отколкото докато тренирам :Д...

Малко разхвърлено мнение , но се надявам да помогна на повече хора , знам какъв ад може да е ... Физически вреда няма.Но хората с този проблем се затвярат в себе си и избягват социални контакти
оттам развиват страх от общуване и оттам идва и прекомерното изпотяване. Може всичко да е в главата ви ! Или пък просто да е генетично .. поразпитайте родителите си дали и те не са имали този проблем

:). Ако не сте разбрали нещо , питайте. Ще се радвам да помогна на когото мога !.

п.с Извинявайте за грешките, но бързам.

sladuranata1112
05-23-2010, 14:47
...............................

Kallyn4eto
05-23-2010, 17:25
а ето аз какво четох в едно списание.
предавам по спомен:
трябва да се обезкосмяват подмишниците с нещо друго, не с бръснене, защото косъмчетата много бързо порастват и помагат за образуването на някакви бактерии и т.н.
след къпане и преди лягане се мажат подмишниците с рол-он или нещо такова което има приятна миризма и така през ноща ще попие и ще мирише приятно
и по често с дезодоранти и т.н

по спомен казвам...

Sisi7u
05-25-2010, 11:44
изсели се в Арктика
мн0г0 смешно .. ако нямаш такъв проблем разбира се
а по темата ..
това си е естествен процес за отделяне на вода от тялото ..
няма как да го спреш ..
а с тия дезодоранти само си измъчваш тялото !!
кожата не диша с тези простотии..

Kallyn4eto
05-25-2010, 18:48
^ да и да ходи и да си мирише??

mehasnoname
05-27-2010, 19:32
здравейте! днес си взех това Одорекс и въпросат ми е след колко време след бръснене под мишниците може да се ползва,защото аз днес си ги избръснах и се чудя дали преди лягане тази вечер може да го използвам ???


Благодаря предварително!


24 часа след епилация не изполвай никакви антиперспиранти и деодоранти.

mehasnoname
05-27-2010, 19:36
здравейте! днес си взех това Одорекс и въпросат ми е след колко време след бръснене под мишниците може да се ползва,защото аз днес си ги избръснах и се чудя дали преди лягане тази вечер може да го използвам ???


Благодаря предварително!


24 часа след епилация не изполвай никакви антиперспиранти и деодоранти.

Към горния пост : Окосмяването под мишниците няма нищо общо с потенето. Бактериите се задържат и именно те причиняват лошия мирис , но разликата с избръснати и космясали ( 8-) ) мишници ще е минимална. Но е препоръчително. По-голямо проветрение и по-малко миризма + по-бързо попиване на стиковете и рол-оните.

kinder
10-02-2011, 15:28
и аз съм така обаче на мен ми се потят ръцете и краката ( ходилата) ползвах одорекс не помага топих си ръцете и краката в морска сол не помага ползвах други разни спрейчета и те не помагат някой казват че е от притеснение до някъде да ама има случай в който съм в нас сам и пак се потя без да съм притеснен сега си купих TEРЕСОН не знам дали ще помогне ще пиша след няколко дена след като проверя дали има ефект а вие ако знаете нещо с което да се справя с това гадно потене пишете :)