PDA

View Full Version : Нещо като фимоза,но не



pancho
06-27-2008, 08:46
Като малък са ме водили на хирург да го оправя...
Сега съм на 16 години
Мога да си забелвам главичката,но нали има един канал около него и той не е свободен ми все едно срастнат...
Нямам проблем със забелването(но при мастурбиране малко боли)
Като малък родителите ми казваха да правя упражнения(да не се срастнело отново)
Изглежда не съм бил достатъчни активен?
Има ли възможност да се оправи без отново гадното ходене при хирург и операцията?

Kassu
06-27-2008, 09:52
Късо гемче?

pancho
06-27-2008, 10:00
Гемче това дето опъва отзад ли е?
Не мисля,че ми е късо
Просто канала под главичката е срастнал... :(

pancho
06-27-2008, 10:14
Изглежда е синехии(така мисля аз)
Какво трябва да правя за да се махне?

Kassu
06-27-2008, 11:38
От темата за фимоза на баткодоки:

2.СИНЕХИИ

Синехиите представляват слепвания, сраствания на вътрешния лист на препуциума /кожичката/ с лигавицата на главичката на члена непозволяващи напълно или частично откриването, оголването, забелването на главичката. (Възможни са и при момиченца, където се проявяват като слепвания на малките срамни устни.)
По-горе вече беше казано, че почти всички момчета се раждаме със слепнала за главичката кожичка и невъзможност да се оголи главичката до към първата година от живота. Това е нормална физиологична защита на нежните тъкани през този жизнен период.
С израстването, съобразно индивидуалните генетични и анатомични особености на вс момче главичката постепенно започва да се разлепва и оголва в различна степен, като този процес започва около втората година и завършва като правило към 6-7 година на детето. Днес вече се приема, че ако не създава други проблеми разлепването може да продължи до около 10-11 годишна възраст когато члена започва да нараства. Когато обаче настъпи баланопостит или баланит /възпаления/ разкриването, разлепването на главичката се прави след стихване на възпалителния процес независимо от възраста на момчето.
Ако до третата година пениса на детето не позволява никакво оголване на главичката – родителите трябва внимателно да помогнат на този процес при всяко къпане като внимателно, без усилие, натиск и напъване забелват по малко кожичката.

ЛЕЧЕНИЕ НА СИНЕХИИТЕ

Лечението се състои във внимателното и ПОСТЕПЕННО разлепване на слепените участъци, когато те са узрели за това. Извършва се от мамите и татковците в ранна възраст, от самото момче когато е поотрасло или от спец-хирург в затегнатите случай. Синехиите НЕ се лекуват с “операция”. Хирурзите и педиатрите от старата школа все още прилагат дивашкия метод на едномоментно принудително разлепване, което е абс погрешно и води до описаните по долу следствия! Разлепването от медик се прави САМО под локална упойка, без да се ползват остри хирургични инструменти. Допустимо е само ползване на жлебовидна притъпена сонда. Ваше право е да ИЗИСКВАТЕ ползването на упойка или да откажете манипулацията! В домашни условия поотраслото момче може да опита с маслен разтвор на витамин А, или с бебешки олио-гел при всяка мастурбация да разлепва по МАЛКО от слепените участъци. Тежките случаи налагат да се търси квалифицирана помощ.
При наличието на синехии хигиената на половия член следва да бъде със завишени изисквания за да се избегне възпалителен процес: щателно измиване сутрин и вечер, щателно промиване след еякулация, бани с отвара от лайка, антибактериални средства и т.н..Maстурбацията, играта с половия член с цел самозадоволяване или сексуалните контакти трябва да се провеждат само с обилно ползване на неутрални лубриканти /смазки/.

ВАЖНО: всяко НАСИЛСТВЕНО разлепване води до:
- силна болка, психичен дискомфорт, комплекс на страх и отказ на детето да бъде пипано „там”. В полово активна възраст този детски комплекс резултира в страх от лекари както и невъзможност за нормално сексуално общуване с половия партньор.
- насилствено разлепените места много бързо срастват отново, като ръбцуват това често води до истинска ръбцова фимоза и съответно до обрязване рано или кусно.

Трябва да стане яно, че синехиите /слепванията/, са нещо различно от фимозата и могат да са налице самостоятелно без да има фимоза! Възможно е обаче да е налице и фимоза и синехии и тогава обрязването радикално разрешава и двата проблема.

pancho
06-27-2008, 15:21
Значи да си купя някакъв овлажнител и с мастурбация?

Kassu
06-27-2008, 15:49
Ами общо взето да, но внимавай и не бързай, лека полека ще се оправиш.

Van4y
06-27-2008, 15:56
И аз мисля ,че имам някакав проблем.Значи отлепих си главичката защото беше срастнала покрая.И сега ми е по яко ,но незнам кат забела напълно глаичката и като дръпна кожичката още назад(мастурбация)нещо почва главичката да се криви надолу,но не мисля ,че е късо гемче :? Отговорете и на мене плиз!

pancho
06-27-2008, 16:45
Какво бихте ми препоръчали за овлажнител??

Kassu
06-27-2008, 20:03
Може би 1 плюнка? Знам, че е дезинфектант, може даже да е по-добре от някакво гелче, но иначе не съм запознат.. 8-)

pancho
06-28-2008, 08:08
Може би 1 плюнка? Знам, че е дезинфектант, може даже да е по-добре от някакво гелче, но иначе не съм запознат.. 8-)хахаха трябва да е доста...