PDA

View Full Version : Английски език-Proficienсy



durotar12
06-27-2008, 12:29
Здравейте,понеже мисля да държа Proficiency на Кеймбридж през декември сега си търся курс.Нивото ми е Advanced и съм доста добре с английския,но единствената причина е Writing-а ,който ме спъва понеже трябва да е на по-високо ниво.Спрял съм се на Междунородна фондация "Кирил и Методий" и на Avo-3.Но ако знаете и други места,където са добри и да не е много солено(не повече от 600лв) ще съм благодарен да споделите. :)

strangezone
06-27-2008, 13:01
а къде си карал за аdvance курсовете?

1n5ub0rd1na73
06-27-2008, 13:11
Щом си добре с езика, защо не се пробваш сам, а ще се ръснеш някаква сума?

kalinadelinda
06-27-2008, 13:38
не знам от къде си но в пк а педполагам и в други градове има езиков център форс добри са :P

kalinadelinda
06-27-2008, 13:40
а и още нещо колко струва за да се явиш на такъв изпит и нивото за което се явяваш определя ли цената на изпита и каде можеш да се запишеш меуси 8-)

your_secret
06-27-2008, 13:42
можеш в британския съвет да държиш тест на speeking,listening,writing&reading.мн са приятни тестчетата и са до 150 лв за най-високите нива.после ги изпращат в англия в кеймбридж и до 2 седмици ти ги връщат и зависи от резултата могат да те изпратят на ваканция в англия и вече спонсорират 100% а не по-малко.поне тва с ваканцията ми го каза учителката нз...аз тест съм държала :grin:

durotar12
06-27-2008, 19:52
Бъркате се много сериозно.Явяването струва 270 лв.Иначе мерси за вниманието.Аз уча в езикова гимназия в София(в темата отгоре забравих да кажа от къде съм :-D )и в десети клас учихме по Advanced Gold-учебник + тетрадка,а и много др неща и беше мн задълбочено и имахме мн повече часове от курс.Но тая година ни смениха учителката с една много смотана не научих особено нещо.Чета си книги в оригинал и пиша добри съчинения ма всеки ми казва,че за Профишънси трябвало много.Ма май верно ще трябва да си седна на гъза и сам да науча.Но пък ще видим-сега ще съм 12 клас и ще дойде нова даскалка,за която съм чувал ,че е много строга и ,че е най-добрата в даскалото.

Kisses_P
06-27-2008, 22:28
Освен да ти препоръчам Международна фондация Св.Кирил и МЕтодий с друго не мога да ти кажа..Бях там на курс /fce/ доволна съм,ще се зпаиша на cae.Сериозни са,учи се.