PDA

View Full Version : Безхарактерност?



love_enrique
06-27-2008, 16:32
Не мислите ли че хора,които никога в спорове не взимат страна са безхарактерни?Когато си замълчиш само за да не си създаваш проблеми и не заставаш на страната на твой приятел особено ако е прав,това не е ли проява на малодушие?Защо повечето хора нямат смелост да заявятпозицията си сриск да се скарат с някой?Какво е мнението ви за такивахора,и какво трябва да направиш ако имаш такива приятели?

Nam3less
06-27-2008, 16:40
Няма спор а само чесане на езици.

eveto_xx
06-27-2008, 17:36
Не мислите ли че хора,които никога в спорове не взимат страна са безхарактерни?Когато си замълчиш само за да не си създаваш проблеми и не заставаш на страната на твой приятел особено ако е прав,това не е ли проява на малодушие?Защо повечето хора нямат смелост да заявятпозицията си сриск да се скарат с някой?Какво е мнението ви за такивахора,и какво трябва да направиш ако имаш такива приятели?
Всеки е свободен да прави каквото си поиска, ако не взима страна- може би си има други проблеми на главата , или не иска да се занимава с безмислени спорове.От една страна е хубаво да си мълчиш, и да не се бъркаш там , където не ти е работата.Ако имаш желание, бъркай се...

minka_69
06-27-2008, 18:18
Аз съм на мнението,че не бива да се бъркате там където не е задължително и необходимо.Излишни проблеми и конфликти с хора-не се нуждая.Аз почти винаги си мълча,защото просто си гледам интереса.На някои хора им харесва много да се бъркат и да си създават главоболие,но това е техния избор.
Не мисля,че когато си замълчавам съм безхарактерна.Аз винаги имам мнение,но това,че не го изразявам е друг въпрос. Това е от мен.
go ahead :)

MoonAngel
06-28-2008, 06:06
Не знам какво точно му давате като определение на понятието "безхарактерност". Но аз лично се дразня малко от такива хора. Те винаги са съгласни с твоето мнение (или на някои друг). И смятам, че дори и да е неправилно собственото мнение си е твое и трябва да си го отстояваш.

Lychezar
06-28-2008, 08:49
Според мен такова тип поведение се дължи на възпитанието и на средата.Ако например след заемането на някоя позиция личността получи някакви подигравки и снизходителни оценки,той и в бъдеще може да не да не взима страна по определени въпроси,защото ще се страхува от реакцията на останалите.
Така че за развитието на всеки един човек определяща значение оказват хората около него и съответно,ако изпитва някакви проблеми и затруднения в общуването,пак ще са породени от тях.

SunnyG
06-29-2008, 08:35
Аз имам контакт с такъв човек и то всеки ден.Не понасям такова поведение.Лощото е,че винаги си трае,а после коментира!Казвах и го многократно и не само аз,докато един ден стана така,че се наложи да и го кажа пред целия клас.Кофти ситуация,от която не можа да се измъкне и оттогава не ми говори ;)

Jeuelle
06-29-2008, 12:29
Не. Понякога просто ти се иска да стоиш и да гледаш сеири отстрани.
Когато видиш , че нещата отиват на сериозно - тогава изказваш мнение , но не спориш :)