PDA

View Full Version : Слънцезащитни лосиони



n0va_s1m_tYk
06-28-2008, 08:18
Какъв ползвате и доволни ли сте?
Аз за сега съм се спряла на Нивеа, но някъде бях прочела, че попивал малко трудно. Вярно ли е? :D Просто не мога още да се спра на някакъв, а слънцето вече стана адски силно иии .. ;/ вече е наложително.

lunnoto_momi4e
06-28-2008, 10:33
Недей с Нивеа! Миналата година бях с Нивеа фактор 25 и изгорях като рак :-x Тази година съм с Ейвън фактор 6 и още не съм изгоряла 8)
П.П. :Наистина Нивеата попива с много зор :x

BeboP
06-28-2008, 11:52
Аз използвам Piz Buin вече трета година и нямам оплаквания. Сегашният ми лосион е с 30 фактор, тъй като съм довооолно бяла и много бързо изгарям... :( Но продуктите определено са добри! От Nivea нямам впечатления - все пак действието на лосиона зависи от типа кожа, така че... опитай, пък ако не ти понася добре, ще го смениш.

Spider4eto
06-28-2008, 12:16
Аз съм всяка година с различен. Малко оффтопик за да не пускам нова тема: някой пробвал ли е новия слънцезащитен на гарниер(един такъв прозрачен, дето уж не се лепи пясък по кожата като си с него)?

LadyCarameL
06-28-2008, 13:36
Аз съм с олиото на Clio sun oil и съм доволна от него ;)

n0va_s1m_tYk
06-28-2008, 14:52
Уфф амии добре - отказах се от нивеа :D И аз гледах рекламата на Гарниер и не знам и аз вече.. В козметичния магазин ми предлагаха някакъв лосион, но не помня на ква марка беше - 30 фактор за 17 лева.. :-o
Поразрових се сега и PIZ BUIN 1 DAY LONG LOTION SPF 30 е 25.99. Пишат, че осигурява 10-часова защита само с едно нанасяне, устойчив е спрямо вода и триене с пясък. :D

а този на LittLe{}BuNnY не можах да го намеря..

Моята кожа не почервенява от слънцето, но имам др проблеми и просто наистина ми е наложително. Надявам се, че ще получа и др. отговори. :)

n0va_s1m_tYk
06-28-2008, 15:20
Намерих малко информация, ако някой се интересува кой е най- подходящият лосион за неговата кожа:

Последиците от слънчевите лъчи зависят от нашия „фототип“.
Той се определя от цвета на кожата – генетично заложеното съотношение между червени и кафяви пигменти:

* Фототип 1: Много бледа кожа, руса или червена коса и лунички, светлозелени или сини очи. На слънце кожата изгаря и никога не добива загар. Нуждае се от много висока степен на защита (SPF над 50).

* Фототип 2: Светла кожа, светла коса и сини или кафяви очи. Кожата изгаря при продължително излагане на слънце и лесно добива загар. Нуждае се от много висока степен на защита (над 50).

* Фототип 3: Светла кожа, кафява коса и кафяви или сини очи. Кожата изгаря, ако се излага на слънце продължително време, но обикновено лесно добива загар. Нуждае се от висока степен на защита (20-30).

* Фототип 4: Матова кожа, тъмнокафява коса и кафяви очи. Кожата изгаря, само ако е била изложена на слънце продължително време и лесно добива загар. Нуждае се от средна степен на защита (15-30).

* Фототип 5: Тъмна кожа, черна коса и тъмни очи. Кожата изгаря само при прекомерно излагане на слънце и много лесно добива загар. Нуждае се от ниска степен на защита (6-15).

* Фототип 6: Много тъмна кожа, черна коса и тъмнокафяви очи. Кожата изгаря само при свръхизлагане на слънце и много лесно добива загар. Нуждае се от ниска степен на защита (2-6).

Слънцезащитните продукти се предлагат под формата на масло, крем, лосион, пяна, спрей и гел

Има и предложени продукти за това ето статията:
http://krasota.rozali.com/kozmetika/p7969.html

06-28-2008, 16:58
На Ейвън с фактор 6 или 10 . От няколко години се с такъв се мажа и не съм изгоряла

BeBoNcHeTo
06-28-2008, 19:31
Аз исползвам на Ейван и съм си доволна,но понеже кожата ми е по-сетла и взимам по-голям фактор

paola_Rey
06-28-2008, 19:37
s dva sam v momenta tozi na GARNIER 30 FAKTOR I EVELINE 10 FAKTOR,dovolna sam i ot dvata

gabi_94
06-28-2008, 19:40
Аз съм с олиото на Clio sun oil и съм доволна от него ;)

сегашния ми лосион е същият и аз съм много доволна :grin: на евелин също е хубав и от него съм имала

little_elf
06-28-2008, 19:43
от няколко години ползвам "Hedera" SPF 30(марката не е мн известна,но ми върши чудесна работа 8) ,като се има в предвид колко лесно изгарям :( )

n0va_s1m_tYk
06-28-2008, 21:18
Teзи на Avon остават ли следи :D че не ми е за плажа, а по принцип като излизам иии .. :D ухх нз нз, но май ще заложа на Гарниер, но пък не съм особено сигурна :-o труден избор..

Forester
06-28-2008, 23:52
Аз бях с накакъв на Eveline (май така беше) 18 фактор и не изгорях много...

fiama
06-29-2008, 05:24
Доволна съм от лосионите на Нивеа. Минлото лято ползвах детския с 30 фактор - не съм изгаряла, не съм почервенявала, и лосиона си попива много добре даже. ;)

Slun4evko
06-29-2008, 09:14
Доволна съм от Eveline SPF 25 for kids, нищо че вече не съм дяте :) Не съм изгаряла с него,но пък аз съм и с тъмно-матова кожа така че...

sladku_bebzi
06-29-2008, 18:20
Я кажете нещо слънцезащитно за коса.Няма значение кво.Може спрей, емулсия, олио и там квото се сетите, стига да действа!!!