PDA

View Full Version : болка



Nadelina
06-28-2008, 08:22
Smqtate li, che nqkoi chovek moje da dostigne do takova nivo na samopoznanie i naglasa, systoqnie, vyzpriqtie, ochakvania, che nikoga da ne moje da izpitva bolka? Da umee taka da se pazi ot sobstvenite si useshtania, che da ne moje nikoga syrceto mu da useti bolka?

spensi
06-28-2008, 08:26
моето скромно мнение е НЕ. Всеки човек си има слабо място колко по близък човек те нарани толкоз е по голяма болката

Whisper_to_me
06-28-2008, 08:30
Можеш да се залъгваш, че не изпитваш болка за определен период от време (най-често кратък), но не и да спреш да чувстваш..

dimanushka
06-28-2008, 08:37
ami po princip ne.. ama si mislq 4e to v edin momnet pisva.. primerno ako vse te boli i nakraq prosto sedi6 i gleda6 v edna to4ka i vse edno si v ni6toto i ni6to ne use6ta6.. samo prazno bez nikakvi 4uvstva... bilo to lubov ili omraza.. vse edno vitae6..
ne sum go izpitvala ama .. znam li .... tei si mislq :)

xXxScreamxXx
06-28-2008, 08:48
Възможно е ....
ве4е до такава степен ми е писнало от всичко 4е малко неща могат да ме трогнат и да се докаснат до сърцето ми ...

dimanushka границата между любовта и омразата наистина е мн ама мн тънка .. ето пример : излизам една ве4ер с едно мом4е (което харесвах ) ии така .. разбра се 4е нищо няма да стане м/у нас и на следващия ден като се събудих просто го мразех .. когато се сещах за хубавите моменти се дразнех ...

така ми е устроена психиката 4е ако даден 4овек направи дори малък гаф просто мога веднаги4ески да го намразя ( а се 4удех защо мн хора казват 4е характера ми е ужасен :lol: ) ...

ай стига толкоз 4е то цял роман излезе :grin: :grin: :grin:

w0sh
06-28-2008, 08:48
какъвто и да е човека от един пирон в ръката винаги ще усеща болка.

xXxScreamxXx
06-28-2008, 08:50
какъвто и да е човека от един пирон в ръката винаги ще усеща болка.


има вероятност да е мазохист !!! :D

Whyniser
06-28-2008, 08:52
Зависи си от човека и колко се опознал.Например сериала Д-р Хаус (знам,че е се пак филм,но искам да кажа идеята си).Ето човека изпитва голяма болка (ем физическа,ем и духовна до някаква степен) и той само притъпява болката.Според мен няма никой,който колкото и да са го нарънявали да не изпитва болка.
П.П. Това,което ми каза учителката по химия (лека й пръст :cry: ) :Няма нищо съвършено.Отнася се и за човека.Чувствата ни разпределят спрямо другите.

OtherDimension
06-28-2008, 08:56
невъзможно е, колкото и да се стремиш към това

между другото, преди време гледах по дискавъри предаване за хората, ударени от светкавица ... на един от хората, нервите на дясната му ръка бяха умъртвени и той свободно си пъхаше ръката в камината :shock:


Възможно е ....
ве4е до такава степен ми е писнало от всичко 4е малко неща могат да ме трогнат и да се докаснат до сърцето ми ...

слез на земята, утре ако почине някой от семейството ти (чукам на дърво), толкова ли ще ти е писнало?

xXxScreamxXx
06-28-2008, 09:02
OtherDimension отдавна съм слязла на земята ... познавам хора , който няма да се трогнат от ни4ия смърт ..

OtherDimension
06-28-2008, 09:26
познаваш ти....


а нали и ти беше превъзмогнала всичко? какво ми обясняваш за други хора?

angelcheeee_93
06-28-2008, 09:29
mislq,4e ne no dori i da ima,tozi 4ovek 6te e sas sarce ot kamak :?

xXxScreamxXx
06-28-2008, 09:33
познаваш ти....


а нали и ти беше превъзмогнала всичко? какво ми обясняваш за други хора?


такаа ... част от поста ми : ве4е до такава степен ми е писнало от всичко 4е малко неща могат да ме трогнат и да се докаснат до сърцето ми ...

малко неща могат..... НО все пак има такива !!!!

Al3ksandra
06-28-2008, 09:34
Когато човек не очаква нищо и спре да очаква от живота хубаво или лошо, тогава той ще се превърне в някой на който не му пука. Едиствения начин да не усещаш болка е да бъдеш безразличен към всеки и да си изживяла толкова гадни моменти че да не може нищо да те накара да страдаш... но на практика е невъзможно , защото трябва да си живял поне едно 20 30 години и непрестанно да са ти се случвали скапани неща и дори тогава не се знае.. все пак когато човека достигне определена възраст, почва да помъдрява ;)

haterkata
06-28-2008, 09:43
аве вий говорите глупости ве!разбирасе че няя начин да спре да усеща болка говоря за физическа (пък и супер писва от тия ваще шитави лиготий за тва как на по 13-14 години вече сте изживяли любовната драма на живота си :? банални и клиширани звучите което пък от своя страна е ХИПЕР БОТСКО!!!!!!!!!!!!!)

SeaEatsShips
06-28-2008, 09:48
Мисля че човек с много по-голям житейски опит мож е да отговори на този въпрос!!! но не и ние. Но може би човек, който е минал през почти всичко и познава болката.

alkobalko
06-28-2008, 10:01
Лично за мен идеята, че не изпитваш болка е чисто самозалъгване. Човек може да се прави на силен, че не му пука и не се чувства слаб, наранен и т.н. Това обаче не означава, че не изпитва болка. Самозалъгването помага до време, но в един момент писва и да се самозалъгваш.

hottie
06-28-2008, 11:01
ДА, но този човек вътрешно е нещастен според мен.

vamp
06-28-2008, 11:09
Smqtate li, che nqkoi chovek moje da dostigne do takova nivo na samopoznanie i naglasa, systoqnie, vyzpriqtie, ochakvania, che nikoga da ne moje da izpitva bolka? Da umee taka da se pazi ot sobstvenite si useshtania, che da ne moje nikoga syrceto mu da useti bolka?

Да,просто превърташ,спира да ти пука за теб,за всички останали,смееш се в лицето на смъртта и всяка опасност.Качваш се пиян в колата,не ти пука,че ще се разбиеш,че убиеш други,може и себе си,просто караш,караш.Спираш,не знаеш къде си,не ти пука,отиваш някъде си...
Не ти трябва никой да те подкрепи,нито ничие шибано одобрение.Проблемите не спират да излизат,ти само се смееш.Тогава не изпитваш болка,като надрусан си,чувстваш,че можеш всичко,а опитвайки се да ти причиняват болка ти ставаш по-силен и откачен.Виждал съм това да става с близки мои хора.

didi_baby
06-28-2008, 14:28
това че си спрял да го показваш не значи че не го усещаш

sadsad
06-28-2008, 14:36
ами...по принцип не вярвам, но....ако този човек вече е СВИКНАЛ на болка....и вичи така да си каже ни му прави впечатление, че го боли....само в такъв случай мога да сравня думите ти...незнам....може пък и да граничи малко с непукизъм...но нз нз може да греша...

Nadelina
06-28-2008, 16:02
Imah malko po-razlichno neshto v predvid s vyprosa si i izchakah da vidq dali nqkoi shte se dokosne do nego, no nikoi ne uspq da go napipa. Iskah da kaja, che moje da ima chovek, koito da opoznae sam sebe si taka, che da naredi celia pyzel v sobstvenia si svqt i da se chuvstva napylno dostatachen za sebe si i shtastliv, dori kogato izpitva bolka, lipsa i t.n. i ne im pozvolqva da navlqzat navytre v nego, che da go naranqvat. I vsichko e tova e edinstveno i samo systoqnie na duha. Pitah se dali naistina nqkoi moje da dostigne tova systoqnie na duha...

NaNa_SladuRana
06-28-2008, 16:16
Да,възможно е :)

cinderella_gugutka
06-28-2008, 16:26
Можеш да се залъгваш, че не изпитваш болка за определен период от време (най-често кратък), но не и да спреш да чувстваш..

slun4ice_90
06-28-2008, 17:08
Няма начин живи същества сме бе хора...хахахах :-P :grin:

ElisaDay
06-28-2008, 17:25
Не знам .. предполагам, че да!

Zarity
06-28-2008, 19:58
:-o Болката никога не спира...спира да ти пука че боли...!

huligankata
06-28-2008, 20:01
Да спре да изпитва болка - не вярвам. Виж, да свикне с нея и тя да не е толкова страшна за него, а да стане ежедневие и част от живота му като всичко останало - може.

napalm
06-28-2008, 23:48
Smqtate li, che nqkoi chovek moje da dostigne do takova nivo na samopoznanie i naglasa, systoqnie, vyzpriqtie, ochakvania, che nikoga da ne moje da izpitva bolka? Da umee taka da se pazi ot sobstvenite si useshtania, che da ne moje nikoga syrceto mu da useti bolka? Да. По какъвто и да е начин, това е напълно възможно,
ако изпитва това желание, въпреки че зависи от човека, а и не всеки е би могъл да го постигне.

babity
06-29-2008, 07:10
Ако човек можеше по някакъв начин да си е абсолютно достатъчен за себе си... никой от нас нямаше да се обвързва. Виж... четох предната ти тема за гаджето ти... предполагам, че все още си афектирана и затова мислиш такива глупости. Приеми, че не всички са еднакви... няма смисъл да се опитваш да стигаш дотам, че да си си нужна само ти на себе си и да нямаш нужда от половинка.

MonSitY
06-29-2008, 07:53
мисля че това е невъзможно!!може да се залъгваш че не изпитваш болка , но най-вероятно изпитваш болка и то силна.така сме устроени да изпитваме най-различни чувства неможем да се избавим от тези усещания...