PDA

View Full Version : Gothick - Cyber gothick



Pagan_man
06-28-2008, 12:08
някой кефи ли го този стил на обличане , сами ли си правите дрехите, аксесоарите, или от къде ги купувате. и тн.
ето един клип с готик хора, има и българи.
http://vbox7.com/play:66f8d57b

Spider4eto
06-28-2008, 12:11
Яки са, но честно казано бих тръгнала така по улиците само на хелоу уиин 8-)

kalinadelinda
06-28-2008, 12:32
е ти така казваш но може би за някои хора твоят стил на обличане (какъвто и да е той ) е само за хелоуийн така че ... изобщо готик силът не е толкова страшен колкото всички си го представят нека го кажем така :това са романтични и лирични хора , които обичат черно :)

lifelesscorpse
06-28-2008, 12:33
аз обожавам всичко свързано с готик СТИЛА. :grin: (освен обувките на платформи.много са опасни според мен :-D )аз ина4е имам някои дрешки в готик стил от магазин4ета,взимала съм си обикновени тениски и съм ги правела луди :D :grin: и така. :) иначе съм много малка още,за да си правя такива прически и да нося кожени дрехи,а и няма да ми отиват сега :( ноо нищо :)

Pagan_man
06-28-2008, 12:38
ми една приятелка е на 14 и има такава прическа и се облича така.
Аз се нося в подобен стил, защотот не съм добър шивач да си преправям акт хората дрехите и тн илид а си ги шия из атова търся по магазините, но това дето търся мн рядко :( се намира.

lifelesscorpse
06-28-2008, 12:45
Pagan_man :shock: аз съм почти на 15 и не ми дават дори да си боядисам косата :shock: благородно и завиждам на тази твоя фр :)

ell_ownz
06-28-2008, 13:19
lifelesscorpse, kazvash 4e si na 15 i si bila malka??? az sam na 14 sashto i ne sam to4no sashtiq stil no pak se nosq dosta po ekstremno ot dr-te... omg na 15 malka za sobstven stil :D az kat pro4etoh si pomislih 4e si na 11-12

MostHated
06-28-2008, 13:32
мен не ме кефи

Glezanka
06-28-2008, 14:45
Не ми допада стилът ...

Liar
06-28-2008, 14:47
И ква музика слушате?Готик?Ама то нали спада към метъла?Щот гледам в коментарите на клипа във вибокс пише че хората ги бъркали с метъли...Добре какви са тогава?

adizitk1
06-28-2008, 15:23
Мн ме кефат роклите им,но нщ друго.А и не бих тръгнала така по улиците,колкото и готини да са тези рокли.

TheNewReligion
06-28-2008, 16:41
Не ми харесва този стил на обличане и така бих се облякла евентуално на Хелоуин ! Музиката е много подтискаща и въобще не ми харесва , но както и да е , това си е мое мнение .

SuNsEt
06-28-2008, 17:30
На мен ми харесват роклите,музиката ии...някои прически.Бих тръгнала така по улицата само,ако има още някой с мен,обелчен по същия начин. 8-) ...Въпросът е,че аз не съм готик и ако се направя така,ще си е чисто копиране.Не познавам готици,нито съм много запозната с...културата.Но мисля,че хората са готини. :)

ЕPu
06-28-2008, 17:46
Амиии... безразлични са ми, прекалено малко знам за самите тях и за културата им. :-o

Swinkenhoffer
06-28-2008, 18:24
Някво... хем ме кефят, хем ми се виждат претруфени. Не е за мен това, но музиката е добра каквото и да си говорим.

А пък един доволен процент от българските готи са толкова смешни, че чак се плаша. :lol:
Намазани с крем "Здраве" и черно червило... бля.

LovePoisoned
06-28-2008, 19:00
И ква музика слушате?Готик?Ама то нали спада към метъла?Щот гледам в коментарите на клипа във вибокс пише че хората ги бъркали с метъли...Добре какви са тогава?
Ами сигурно имат предвид хората, които слушат други видове метъл.. :D SOAD например нямат нищо общо с готиците. Иначе не разбирам защо да се бъркат едните с други.. :? Но, от друга страна, няма лошо да слушаш и метъл, и готик и пак да си бъдеш облечен в стил готик. :)
На мен готик песните много ми харесват, вече имам доста в компа. :P

death_wish_
06-28-2008, 21:53
Не ме кефи особенно. :(

AutumnTears
06-29-2008, 05:43
na men mnogo mi haresva gothic stila no ne se obli4am 4ak taka :)
tova mi e edna ot lubimite pesni ot tozi stil ni6to 4e zvu4i pove4e kato ambient

http://youtube.com/watch?v=GeVoCQwIa8c

Pagan_man
06-29-2008, 11:49
ето малко информация, коята покава разликата между метъла и готите.
Младежко движение зародило се през 80-те. Представлява естественото продължение на пънк културата, като взаймства от метъл и електронните(рейв) общества и не само от тях. Музиката и визията основно навяват романтика/тъга/самота. Към готик културата се отнасят следните основни стилове: уейв/индъстриал/готик , който по-късно получават свойте разновидности/разклонения : електро индъстриал/ай.би.ем./индсътриал метъл/готик рок/готик метъл/пост пънк/електро готик/дарк уейв/колд уейв/дет рок/баткейв и други.



МУЗИКА

Както казах вече, музиката се разпростира на широки хоризонти. Сред готите и готик сцената се слуша/изпълнява/взаимства от световната музика(wolrd) , фолклорните елементи (от различни части на света) , музика за медитация както и експериментална музика и нойз.

СТИЛОВЕ

Ай.Би.Ем. (EBM-ELECTRO BODY MUSIC) представители
Баткейв (BATCAVE) представители ALIEN SEX FIEND / SLEEPING CHILDREN /
Готик Рок (GOTHIC ROCK) представители FRANK THE BAPTIST/ FIELDS OF THE NEPHILIM / GHOST OF LEMORAH / GOTHIC SEX /
Готик Метък (GOTHIC METAL) представители LACRIMOSA / CREMATORY / DARKWELL / FLOWING TEARS
Дарк Електро (DARK ELECTRO) представители ASP
Дарк Фолк/лор (DARK FOLK) представители HEKATE
Дарк Уейв (DARK WAVE) представители
Дет Рок (DEATH ROCK) представители CHRISTIAN DEATH / VOODOO CHURCH / CINEMA STRANGE
Електро Готик (ELECTRO GOTHIC) представители BLUTENGEL
Електро Индсътриъл (ELECTRO INDSUTRIAL) представители HOCICO
Ембиент (AMBIENT) представители TRISKILIAN / WOLFENMOND / DIE UNGELICHEN
Класически Готик (CLASSIC GOTHIC) представители
Колд Уейв (COLD WAVE) представители
Индсътриъл (INDSUTRIAL) представители AESTHETIC PERFECTION / HOCICO / KIEW
Индъстриъл Метал/Китарен Индъстриал (INDSUTRIAL METAL) представители MINISTRY / GIRLS UNDER GLASS / DIE KRUPS / RAMMSTEIN / KMFDM
Медиейвъл (MEDIAVLE) представители CORVUS CORAX / BULGARIAN VOICES ANGELITE / FAUN
Милитари Индъстриъл (MILITARI INDSUTRIAL) представители LAIBACH
Нео Фолк (NEO FOLK) представтели DEATH IN JUNE
Нойз (NOISE/NOIZ) представители
Пост пънк (POST PUNK) представители JOY DIVISION / BAUHAUS / SEX GANG CHILDREN / SIOXSIE AND THE BANSHEES / MISSION OF BURMA / THE SISTERS OF MERCY

(PSYCHOBILLY) представители COFFIN NAILS
Ритуална (RUTUAL) представители
Ритуален Индъстриал (RITUAL INDSUTRIAL) представители AESTHETIC MEAT FRONT
Симфоничен Индъстриал (SYMPHONIC INDSUTRIAL) представители DAS ICH
Синт-пънк (Synthpunk) представители THE SCREAMERS / HUMAN HANDS, NERVOUS GENDER / THE PHANTOM LIMBS / THE VANISHING / XBXRX / ATOM AND HIS PACKAGE / BABYLAND / BLECTUM FROM BLECCHUM / CEX / CENTIMETERS / CHROME, CLONE / THE EPOXIES / CORPUSSE / FOETUS / I AM SPOONBENDER / JAPANIC / THE MONITORS / PEACHES / SUICIDE / THE TONE SET / THE UNITS / PLEASEEASAUR / RADIO WEREWOLF / NEUROSIS / THE NEED / MONSTRAWTIKUSS FRANKENSTIENIKUSS / MINDFLAYER / METAL URBAIN / KONGRESS / KALI'S THUNGS / HAPPY FLOWERS / ALGEBRA SUICIDE

Хорър пънк (HORROR PUNK) представители THE MISFITS / SAMHAIN / DANZIG / 45 GRAVE / GLOULS / THE SPOOK

Шок рок (SHOCK ROCK) представители ALICE COOPER


а кибер готика акто стил на обличане е присъш на хората, които слушат индъстриал, ебм и подобни.
Иначе готическата музика няма мн общос метъла. защото тя води началото си от църковните средновековни хорове, взаимма от готическотто през историята и тн - това за стила акто цяло.

DisciplineAndOrder
06-29-2008, 12:52
Някво... хем ме кефят, хем ми се виждат претруфени. Не е за мен това, но музиката е добра каквото и да си говорим..

mda

oba4e ima i nekvi sladki goti,nie s Desi_etnies vidqhme 5-6 pred o.4.z 8-)

kuklichka_bg
06-29-2008, 12:57
ne v nikaf slu4eiiiii! :o

Liar
06-29-2008, 13:31
Мерси за разяснението!Обаче нали Рамщайн са индъстриъл метъл а Мерилин Менсън са шок рок?Към готиката ли спадат???
Иии щом музиката се е зародила от църковни работи от къде е дошло това облекло и какво общо има с църквата?

Pagan_man
06-29-2008, 13:35
Manson се числи към готика , но рамшайн са индъстриал метъл, немат нищо общо с готика.
А казах че в стила има заемки от църковните хорове и тн.
А тва за стила нема нищо общо просто се изразява световиждането на готите и тн (дрехите и тн)

gothic_angel
06-29-2008, 13:39
Мен пък ме кефят.

Liar
06-29-2008, 13:39
Manson се числи към готика , но рамшайн са индъстриал метъл, немат нищо общо с готика.
А казах че в стила има заемки от църковните хорове и тн.
А тва за стила нема нищо общо просто се изразява световиждането на готите и тн (дрехите и тн)
Аха щот музиката е мрачна за това и дрехите са черни?
И нали горе пише индъстриал метъл...

jghgh
06-29-2008, 13:54
cyber goths рулз.. обожавам да слушам готик/индъстриал и същевременно да гледам картинки на кибер готички.. супер яко се издокарват, и с тези дредове, awww... невероятни са : )

иначе не че това е точно моя стил.. не ми е нито музика нито стил на обличане но ми харесва; )

Gothique♫
06-29-2008, 16:51
Че вие да не мислите,че тва им е ежедневното облекло бе хора да има някой с рокли и дрън дрън дето си носят в което няма нищо лошо това си е култура,ама точно половината от тея на клипа да не мислите,че ще тръгнат така по улицата.Просто всичко е за снимачната площадка и до там.

Briseis
06-29-2008, 20:07
Преди много харесвах мелодичният готик. Бях влюбена в тази музика. Ама ми омръзна.
И се кефя на готиците. Но както каза пор, често се претруфени. Не мисля, че за всеки ден за подходящи този грим и дрехи. Но всеки сам си преценява.

Обаче ми е интересно, примерно като ходят на работа как се обличат :)

ЕPu
06-29-2008, 20:30
^ предполагам пак черен грим (не фрапиращо количество)
черни дрехи..
ако имат възможност - и кубинки..

Pliok0019
06-29-2008, 22:13
Винаги съм свирзвала готиката с Лагуна койл и черни, невероятно красиви рокли.

Честно казано, за пръв път виждам дредове в този стил. Символиката, както обикновената ли е?

barbie_94
06-29-2008, 22:36
Не ме кефи особенно. :(

oTPoBHa
06-30-2008, 05:57
някой кефи ли го този стил на обличане , сами ли си правите дрехите, аксесоарите, или от къде ги купувате. и тн.
ето един клип с готик хора, има и българи.
http://vbox7.com/play:66f8d57b

тва е тру работа .. прекале-е-е-ено даже

zloto
06-30-2008, 08:01
Тези с дредовете и обръснатото не ми харесват особено, нито пък музиката им... а особено на уейв готик трефен такива индивиди съм виждала на снимки, че после щях да сънувам кошмари :-o
Предпочитам дълги рокли и малко по-нормален външен вид...
И на Emilie Autumn харесвам стила, много даже :)
http://darksanctuary.unblog.fr/files/2007/07/emy8.jpg

PollyPoi
06-30-2008, 08:03
Ми не са лоши ,но определено не ми допадат :?

AutumnTears
06-30-2008, 13:44
moje li nqkoi da mi dade link kum celiq concert Wave Gotik Treffen
/nqma zna4enie koq godina/

ANTI
07-01-2008, 15:44
виж в замундата нема ли .

Abigoria
07-01-2008, 16:32
Такам, аз преди бях такава, смисъл, преди около година... Самият стил още ми харесва, но просто... омръзва :?
Вече ме потиска тая музика :?

Pagan_man
07-08-2008, 23:11
ми пробвай нещо по така - блек, дед, индъстриала е мн готина музика.