PDA

View Full Version : Какво е чустовото > ?



fantastic7MUFC
06-28-2008, 19:06
Какво е чуството ,когато напусните България ? Различно ли е в другите държави ? По-красива ли е природата .. ? По-скъпоплатена ли е работа в чужбина ? Елитни ли са училищата ?

Ражкажете :P :-P

btw : Аз лично ,не съм напускал България .. :x

mrssmith
06-28-2008, 19:23
много по-различно е, да. всяка сържава си носи уникалния характер. има места, където е по-хубаво или по-лошо, но важното е не кое място е най-красиво, а кое ти е в сърцето... ;)

nala
06-28-2008, 19:42
много по-различно е, да. всяка сържава си носи уникалния характер. има места, където е по-хубаво или по-лошо, но важното е не кое място е най-красиво, а кое ти е в сърцето... ;)

както се казва:Подкрепям с 2 ръце и 2 крака 8)

Sigrina
06-28-2008, 20:03
Ами навсякъде е различно, в някои отношение я по-добре от Бг, но в други по-зле. Например в момента се покачват непрекъснато цените на жилищата в Бг и хората много се оплакват, но ако знаете в Англия какво е... Но пък за сметка на това се изкарват по-добри пари. В смисъл не е като в България - да се бъхтиш 1 месец и да получиш пари, с които едвам да платиш сметките и да ти останат малко за храна, не е и като да си претрупан с пари. Просто е нормално, стигат ти.
В Испания съм живяла много малко - 3 месеца само, но ми направи впечатление, че храната е много скъпа и то по-специално в Мадрид. И 90% от хората са супер нечистоплътни, но пък постоянно се чисти от фирмите и се поддържат добре обществените места...
На мен винаги ми е било мъчно за България, наистина не е най-доброто място за живеене, ама както каза Смит, като ти е на сърцето...
Определено, ако България се пооправи бих я предпочела пред много други страни...

miska
06-28-2008, 20:08
abe k1deto i da si i kolkoto da e hubavo i da sa niski cenite bg vinagi 6te vi e v s1rcata,ama na nqmame dobri opravnici i za tva vsi4ki bqgat v 4ujbina 6toto v bg nqma perspektiva :( az ne iskam da q napuskam ama ako mi se otvori golqm 6ans da zamina bih zaminala ako nes1m se uredila dobre :P

Presli
06-28-2008, 22:08
Ако не си ходил в други държави освен България ще ти хареса първите 2/3 седмици, но след това ще искаш да се прибереш :)
Аз след 1 месец отивам при нашите в Испания (Сеговия) и ще видя как ще е ;)

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-29-2008, 04:27
оуу живея в Канада.. чувството поне на мен не ми харесва :) .. първите седмици до такава степен ми беше гадно че маика се беше притеснила и обмисляхме някфи варианти да ме върне ... /щот и да се върна няма де да живея :D / таи де не стана... за сега явно така се налага но не мисля да оставам тук ...
1) цените са некфи сравнение с бг сиг са 3 пъти наи малко по скъпи :D
2)нещо което мноооооого ме дразни .... купувам си дрешка и на етикета пише /в 99.9% от случаите ест../ Made in China :shock:
3)тукашните нямат някакво такова от вътре да ги карат да изглеждат добре.. нещо повече ... не им пука как изглеждат .. и доколкото разбрах преди 10 години било още по зле :D пак че дошли европеиики че да ги оправят :D ...
4)момчетата са с някфи грешни разбирания ... :shock: а си мислех че българите са ... :D

и .. писна ми да пиша .. та не ме кефи и не виждам нещо което да е по яко от родината.. даа език определно ще знам повече отколкото ако бях останала в Бг .. но ... заради единия език не си струва да кажа че да напуснеш България е яко .. :-o

teenkopele
06-29-2008, 05:13
Като се замисля от 15 годишен родителите ме влачат из "чужбината". След като завърших 7 клас и си взех изпитите, заминахме за Англия, по-точно Брайтън- крайбрежен град, не много голям...има-няма 200 000 човека.
Преди не бях излизал от България и това ми дойде, като гръм от ясно небе. Първите дни незаех къде се намирам...разбираемо.
Нещата, които ми направиха впечатление бяха цените и инфраструктурата. Храната- евтина, инфраструктурата- всичко се поддържа, ала-бала...но почнах даскало и дет се вика видях другата страна на нещата- негативната. Говорели, че нямало расизъм...глупости на търкалета...абре не ми се разправя с подробности.
Вижяхме в Англия година и кусур, след което се върнахме в България за година и малко...и после хайде на следващото пътешествие- до Канада.
Дойдохме при едни наши приятели в Калгари- град намиращ се в провинцията Албърта- англо-говоряща.
Тук всичко се поддържа, като за световно, както се казва, цените не са ниски, напротив, но пък и кинтите, които се взимат, дори и за работа, като чистач не са никак малко. Таксите, за тези, които не ходят на даскало и са над 18 са доста сурови.
По отношение на кинтите, както разбирате от горните няколко реда е доста добре, но за сметка на това социалният живот е почти никакъв...освен да се напиваш и/или да друсаш, друго за правене почти няма. Някои хора от тоз форум ще ме разберат.
И такам...година и 8-9 месеца съм тук, спестявам кинти и чакам да си дойда в България. :)

За някои хора животът извън България е песен, за други не...

Jaden
06-29-2008, 14:40
Az zivea ot 5 godine v Grcia i tuka mnogo mi haresva! Vprosa e ce naste vzimat dosta kinti i nemame problemi ikonomiceski! Znaci tuka sa mi priatelite, tuka mi e gadzeto i tuk mi e zivota! Kato se pribera v Bulgaria nema kakvo da pravia, nemam priateli, nema s kogo da pia edna bira!
Bratovcetka mi zivia 4 godini v Qponiq no vse pak se vrna v Bugaria zastttoto moze bi razlikata s Qponiq e dosta golema, no na men tuka v Grcia mi haresva!

NightSky
06-29-2008, 18:51
Не е хубаво чувството, доста е различно от родната страна. Дори Чечения, родната страна на баща ми, ми се струваше доста неприветлива.

canadeza
06-30-2008, 03:38
Като се замисля от 15 годишен родителите ме влачат из "чужбината". След като завърших 7 клас и си взех изпитите, заминахме за Англия, по-точно Брайтън- крайбрежен град, не много голям...има-няма 200 000 човека.
Преди не бях излизал от България и това ми дойде, като гръм от ясно небе. Първите дни незаех къде се намирам...разбираемо.
Нещата, които ми направиха впечатление бяха цените и инфраструктурата. Храната- евтина, инфраструктурата- всичко се поддържа, ала-бала...но почнах даскало и дет се вика видях другата страна на нещата- негативната. Говорели, че нямало расизъм...глупости на търкалета...абре не ми се разправя с подробности.
Вижяхме в Англия година и кусур, след което се върнахме в България за година и малко...и после хайде на следващото пътешествие- до Канада.
Дойдохме при едни наши приятели в Калгари- град намиращ се в провинцията Албърта- англо-говоряща.
Тук всичко се поддържа, като за световно, както се казва, цените не са ниски, напротив, но пък и кинтите, които се взимат, дори и за работа, като чистач не са никак малко. Таксите, за тези, които не ходят на даскало и са над 18 са доста сурови.
По отношение на кинтите, както разбирате от горните няколко реда е доста добре, но за сметка на това социалният живот е почти никакъв...освен да се напиваш и/или да друсаш, друго за правене почти няма. Някои хора от тоз форум ще ме разберат.
И такам...година и 8-9 месеца съм тук, спестявам кинти и чакам да си дойда в България. :)

За някои хора животът извън България е песен, за други не...

И аз btw съм от Calgary... смисъл живея там :-D

tItEufFf
06-30-2008, 14:48
Hodila sym v Germaniq, Ungariq, Rumyniq i Avstriq .. navsqkyde e hubavo. Men nai me vpechatliha planinite na Rumyniq i spokoistvieto v Germaniq ... No sqkash neshto lipsva .. kato ynaesh che ne e BG ne e syshtoto .. pone az taka se chuvstvam

Rofl4e
07-04-2008, 21:07
Незнам но аз като ходя в Гърция и вече на 3 ден искам да си идвам в БГ.. но искам и да напусна за да имам по висок стандарт на живот

teenkopele
07-05-2008, 14:24
Като се замисля от 15 годишен родителите ме влачат из "чужбината". След като завърших 7 клас и си взех изпитите, заминахме за Англия, по-точно Брайтън- крайбрежен град, не много голям...има-няма 200 000 човека.
Преди не бях излизал от България и това ми дойде, като гръм от ясно небе. Първите дни незаех къде се намирам...разбираемо.
Нещата, които ми направиха впечатление бяха цените и инфраструктурата. Храната- евтина, инфраструктурата- всичко се поддържа, ала-бала...но почнах даскало и дет се вика видях другата страна на нещата- негативната. Говорели, че нямало расизъм...глупости на търкалета...абре не ми се разправя с подробности.
Вижяхме в Англия година и кусур, след което се върнахме в България за година и малко...и после хайде на следващото пътешествие- до Канада.
Дойдохме при едни наши приятели в Калгари- град намиращ се в провинцията Албърта- англо-говоряща.
Тук всичко се поддържа, като за световно, както се казва, цените не са ниски, напротив, но пък и кинтите, които се взимат, дори и за работа, като чистач не са никак малко. Таксите, за тези, които не ходят на даскало и са над 18 са доста сурови.
По отношение на кинтите, както разбирате от горните няколко реда е доста добре, но за сметка на това социалният живот е почти никакъв...освен да се напиваш и/или да друсаш, друго за правене почти няма. Някои хора от тоз форум ще ме разберат.
И такам...година и 8-9 месеца съм тук, спестявам кинти и чакам да си дойда в България. :)

За някои хора животът извън България е песен, за други не...

И аз btw съм от Calgary... смисъл живея там :-D

Абре Николчо....ти ли си бре, лешпер? :D

*ell-oh-ve-ee*
07-06-2008, 12:25
Зависи за къде пътуваш.Аз съм ходила в Русия ама като много малка и нищо не си спомням.В Турция,Кушадасъ съм била и не ми хареса особено много :( но не бих казала също,че и България е цвете за мирисане :(

bubbl3s
07-07-2008, 12:56
Emi az poprincip sum hodila v Gurciq, Franciq, Turciq, Ispaniq, Italiq!!!(tam jiveq), Luxemburg, Bulgariq :D , i o6te nqkolko strani. No v tqh samo sum hodila zamalko, osven v Italiq, tam jiveq ot 1 godina (az sum na 13) i .. mi qko e! Pribiram se v Bg vseki mesec za po nqkolko dena i taka ne mi e tolkova gadno..! Iv 2te strani imam fr i ku6ta i imam kvo da prava.. qko e! I taka ima raznoobrazie! Kato otidoh v Italiq ve4e okon4atelno az bqh hodila tam ve4e mn puti i mi haresva6e i zatova ne mi be6e tolkova gadno! Vednaga si namerih fr i ve4e si znam i ezika i mi e qko! Ina4e u4a v angliisko daskalo i angliiskiq mi su6to go usavar6entsvah napulno ii taka..jivota si jiveq 8-)

xaxa
07-07-2008, 13:10
Какво е чуството ,когато напусните България ? Различно ли е в другите държави ? По-красива ли е природата .. ? По-скъпоплатена ли е работа в чужбина ? Елитни ли са училищата
az xodix zamalko do g1rciq, 4ustvoto nebe6e razli4no po skoro imax 4ustva 4e 6te vidq ne6to novo.. za krasotata imat pove4e vlojeni pari a za krasota edva li.. za u4eli6ta izb6to neznam :lol:

karitooy
07-07-2008, 17:04
Уфф..шибано е бе :( :( Живяла съм в Канада около 3-4 месеца последно сега сигурно пак ще заминаваме,но не знам със сигурност ...
Определено носталгията ме влечеше непрекъснато,но нямах избор ... :( :( Едно момиче преди мен каза,че на местните не им пука как се облечени,което е 100% вярно!!!Имах чувството,че повечето са некви клошари :lol: :? Храната..ооо хранатаа :D разбира се различна е от нашата то и за тва слаб човек е трудно да видиш освен китайците :D ...
Абе като България няма никъде :) Дори и сега положението тук да не е розово и имайки впредвид какви са ни управниците,никога не забравяйте откъде сте :)

Hogwarts
07-08-2008, 13:51
Бил съм в Англия и Гърция.
От Англия имам много впечатления.Като цяло страната е много чиста.Спазват изключително много закона.Храната е супер евтина, но това е за сметка на наемите за живеене.Иначе на мен много ми хареса.Имам известна доза носталгия към България, нооооо щом толкова хора изчезната в чужбина какво да говорим.Иначе много ясно като родна страна, си я чувстваш няй-близка.Абе България си е България, няма какво да говорим.Ама една стара държава с традиции и прочие не я грее много слънцето.
Иначе в Гърция бях само една седмица, ноо то беше на екскурзия.Бях в Солун, Паралия Катерини и Атина.Като цяло храната ми се струваше скъпа, но хората са много дружелюбни.Улиците са чисти времето е супер.Хората си се грижат за туризма, и добре управляват държавата.Морето е все тъй синьо :D и ми направи впечатление, че там не е като в Слънчев бряг, където няма плаж, ами бетон.Просто си пазят природата както трябва. :-)

canadeza
07-09-2008, 16:44
Като се замисля от 15 годишен родителите ме влачат из "чужбината". След като завърших 7 клас и си взех изпитите, заминахме за Англия, по-точно Брайтън- крайбрежен град, не много голям...има-няма 200 000 човека.
Преди не бях излизал от България и това ми дойде, като гръм от ясно небе. Първите дни незаех къде се намирам...разбираемо.
Нещата, които ми направиха впечатление бяха цените и инфраструктурата. Храната- евтина, инфраструктурата- всичко се поддържа, ала-бала...но почнах даскало и дет се вика видях другата страна на нещата- негативната. Говорели, че нямало расизъм...глупости на търкалета...абре не ми се разправя с подробности.
Вижяхме в Англия година и кусур, след което се върнахме в България за година и малко...и после хайде на следващото пътешествие- до Канада.
Дойдохме при едни наши приятели в Калгари- град намиращ се в провинцията Албърта- англо-говоряща.
Тук всичко се поддържа, като за световно, както се казва, цените не са ниски, напротив, но пък и кинтите, които се взимат, дори и за работа, като чистач не са никак малко. Таксите, за тези, които не ходят на даскало и са над 18 са доста сурови.
По отношение на кинтите, както разбирате от горните няколко реда е доста добре, но за сметка на това социалният живот е почти никакъв...освен да се напиваш и/или да друсаш, друго за правене почти няма. Някои хора от тоз форум ще ме разберат.
И такам...година и 8-9 месеца съм тук, спестявам кинти и чакам да си дойда в България. :)

За някои хора животът извън България е песен, за други не...

И аз btw съм от Calgary... смисъл живея там :-D

Абре Николчо....ти ли си бре, лешпер? :D

Последнио път като проверих как се казвам.... не беше Николчо :D

BAD_KID
07-09-2008, 20:56
Аз живея в Англия вече две години почети има мн хубави места и е по лесно за живот от България обаче както казаха преди мен важно е какво ти е на сърцето а на мен ми е на сърцето България и от нея по хубава не виждам. :grin:

Sisito941
08-11-2008, 12:14
ами на мен не ми беше кой знае колко хубаво,но след като се върнах тук и ми се искаше пак да отида.мн плаках като тръгнахме с автобуса :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: все пак ми беше за първи път без родителите да пътувам

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-13-2008, 02:33
Уфф..шибано е бе :( :( Живяла съм в Канада около 3-4 месеца последно сега сигурно пак ще заминаваме,но не знам със сигурност ...
Определено носталгията ме влечеше непрекъснато,но нямах избор ... :( :( Едно момиче преди мен каза,че на местните не им пука как се облечени,което е 100% вярно!!!Имах чувството,че повечето са некви клошари :lol: :? Храната..ооо хранатаа :D разбира се различна е от нашата то и за тва слаб човек е трудно да видиш освен китайците :D ...
Абе като България няма никъде :) Дори и сега положението тук да не е розово и имайки впредвид какви са ни управниците,никога не забравяйте откъде сте :)

живея в канада и потвърждавам това .. :) така е .. но все паак .. нз в началото изобщо не ми харесваше .. но сега някак започнах да свиквам .. е няма луди глави като в Бг ... на купони не танцуват само се дрогират и търсят секс ... НО започнах да се приспособявам.. даже нещо повече .. харесва ми ... ииии относно обличането .. да е таи е но чесно казано предпочитам това от колкото в Бг някакви с извинение прости селянки с акъл на АМЕБА да имат самочувствие на суперзвезди .. пхх тук такова няма да видиш ;) и да хората са пълнички /особено кандците/канадките защото начина по които ги възпитават е такъв..
"ти не можеш да изглеждаш като модел." ...

hahavteen
08-13-2008, 10:42
Ми от 9 годишна съм в чужбина. Живяла съм в Кипър, Гърция и Германия. Само в Германия като дойдох първия път преди 4 години не можах да се интегрирам и за това за минахме за Кипър. Сега пак съм в Германия но ми се струват по-различни нещата и мн ми харесва. Не знам дали е защото вече не съм в пубертета, дали защото съм в друг град.. Абе хубаво ми е.
БГ ми липсва но не толкова колкото като бях малака и не искам да се връщам. Най-добрата ми приятелка от България ще идва и тя да следва тука само че в съседния град и няма почти изобщо да ми е мъчно за БГ... Аз обичам да си ходя защото пада голям купон ама да живея там не мога да си представя... :-o

SabrinaAa
08-14-2008, 15:26
em az ne sam napuskala Balgariq....i ne iskam! 8)

BePoHuKa
08-20-2008, 17:17
Ami chuvstvoto da napusnesh Bulgaria e ujasno...gubish priqtelite si,vruzkite ..sichko!Az q napusnah pred 3 meseca i mi e adski tujno..sega jiveq v Canada-Toronto!Znachi cenite sa si visoki,no v Toronto e taka,,v drugite gradove e po-dobre-primerno v Montreal..Kakto i da e cenite sa visoki no puk zaplatite sa dobri.. horata oabche sa mnogo razlichni..te jiveqt za da rabotqt..mnogo.mnogo razlichno e ot Bg..az adski mnogo iskam v Bg obache tam nqma budeshte prosto..uchilishte shte zapochna sled 2 sedmici i dolkoto znam e mnogo hubavo,vutre izglejda super{ne kato bulgarskoto :-x } na ulicata chistota...perfectno kolite chisti nqma prah vuzdyha e svej..tip top.obache dokato priviknesh kum tukashniqt nachin na jivot moje veche da si se vurnal kum Bulgariq.. :razz:

pinkbecksbabe
08-22-2008, 10:09
mi az jiveq ot po4ti 2 godini v germaniq i predi po4ti vsqka godina sme patuvali s maika mi na gosti na ba6ta mi i brat mi i na men mn mi haresva6e i mn iskah da se primestim da jiveem tam , oba4e kato stanah na 13 ne iskah ve4e 6toto si imah mn fr i gadje, rodninite mi .. ama togava re6iha na6te da se primestim . Spomnqm si kolko mn sam revala i baba i dqdo kolko plakaha za men :( Parvite meseci bqha mn trudni za men i o6te na parvata vakanciq zaminahme malko v BG . Sega mi haresva tuk :) imam tuk fr i v bg fr. Tuk e si4ko po-organizirano, si4ko e to4no. Ne moga da kaja dali e po-skapo ili po-evtino ima nqkoi ne6ta koito sa po-skapi i obratno . I s ezika sam mn dobre, sega 6te se mestq v dr po-hubavo u4ili6te i 6te po4vam i frenski da u4a 8) S udovolstvie si se vra6tam i v bg i v dvete darjavi mi haresva, oba4e za sega 6te si ostana v germaniq :-)