PDA

View Full Version : Не им харесва че сега сме най-добри приятели, моля за съвет



Lavictory
06-29-2008, 14:54
На 17 години съм. Миналата година започнах връзка с един прекрасен човек - К. (тогава беше на 21, сега е на 22). Бяхме заедно 1 година и се разделихме преди няколко месеца. Причината беше сериозна, но не накърняваше отношенията ни по никакъв начин (т.е. не сме се карали, не сме си изневерявали, не е имало проблеми изобщо). Просто се налагаше да прекратим сексуалните взаимоотношения за няколко години (не поради болест, само да не си го помислите :). Разделихме се, но останахме много близки приятели. Дори сме малко по-близки от преди. Виждаме се много често, гушкаме се (е, целувките са по бузата и челото, но пак са приятни :), споделяме си всичко без изключения, излизаме заедно (и общите ни познати забелязаха всичко, някои дори питаха дали наистина сме се разделили), чуваме се по телефона всеки ден по няколко пъти, изобщо всичко си е същото, само без сексуалните отношения, а и не сме във "любовна връзка".
Проблем обаче възниква с приятелите и родителите ми. Когато и да спомена нещо (както преди споделях) за К. те все реагират леко намусено, някак не възприемат това което казвам, а се държат по дистанцирано, защото "Той е виновен че скъсахме". Да, като се разделихме, ми беше гадно няколко дни докато не видях че всичко си остана по същия начин. Но сега не мога да говоря както преди с приятелите и родителите си за него и това ми тежи, защото обикновено най-интересните неща които ми се случват са свързани с някакво събитие, на което сме отишли заедно или нещо, което сме правили заедно (споменах ли че останахме най-добри приятели :). И не ми харесва това криене - аз да съм щастлива от нещо, а да не смея да споделя, за да не започнат отново реплики като "Ама вие не скъсахте ли? Ами тогава защо продължавате да излизате?" и т.н.
Чувствата ни преминаха в малко по-различни, все пак се налагаше от ситуацията, но това не промени отношенията ни. Ние пак се обичаме (казваме го един на друг много често) и се гушкаме, лежим си заедно в леглото понякога, но не с цел някакво съблазняване, а просто по навик и това не ни пречи. Решили сме как ще продължат отношенията ни и така става. Затова ми е неприятно, че другите реагират по този начин. Имате ли някакви идеи какво мога да направя, за д апроменя отношението им, длаи да спра да им споделям или да споделям повече докато свикнат? Много ще съм благодарна за всеки добър съвет :)

Chess
06-29-2008, 15:00
Тръгнете пак. Това ще промени всичко.

Lavictory
06-29-2008, 17:16
Тръгнете пак. Това ще промени всичко.

Ако можехме да тръгнем пак сега, нямаше да късаме изобщо. Вероятно ще може след няколко години (ако и двамата го искаме). Сега не става, моля за други идеи :)

GregoryHouse
06-29-2008, 18:09
Може ли да знам причината поради която се спрели взаимоотношеният си? Все пак и тя е важен фактор...

Lavictory
06-29-2008, 18:47
Може ли да знам причината поради която се спрели взаимоотношеният си? Все пак и тя е важен фактор...

Причината е важна за нас двамата, но никой друг не я знае (и не би трябвало), затова не е фактор за отношението на останалите.
Та все пак може ли някакви съвети по въпроса?

sasha_90
06-29-2008, 20:04
Не е необходимо да обръщате внимание на хорските приказки.Като искате да сте добри приятели,такива си бъдете.А хората да говорят каквото си искат,защото не те решават съдбата ви,а вие самите.

Nadelina
06-29-2008, 20:11
Izpadala sym v podobna situacia. I naistina ne e priatno da znaesh, che iskash da napravish neshto, da go pravish, a vytreshno da se chuvstvash vinoven, no vsyshnost da ne si. Moq syvet e da se otyrvesh ot horskoto mnenie, istinskite ti priateli shte te razberat, ako sa takiva. S vremeto vsichko shte si doide na mqstoto. Pojelavam ti uspeh!

P.S. I na men mi e lubopitno kakva e tazi prichina da se razdelite, i to za godini... Tova e forum, za Boga! Spodeli...

vamp
06-29-2008, 20:26
Може ли да знам причината поради която се спрели взаимоотношеният си? Все пак и тя е важен фактор...

Причината е важна за нас двамата, но никой друг не я знае (и не би трябвало), затова не е фактор за отношението на останалите.
Та все пак може ли някакви съвети по въпроса?

Как да излекуваш болен ако не знаеш от какво е болен???
Нищо лично,темата ти е сериозна,но докато не кажеш причината никой не може да ти помогне!

xaxa
06-29-2008, 22:52
ne obr16tai nikakvo vnimanie na 4ujdite prikaski sled nqkoi godini daje moje i da nese pozdravqva6 s taka nare4eniete ti priqteli/lki a tozi 4ovek 6te ti ustane za mn d1lgo vr.. taka 4e slu6ai i tqxnite mneniq no negi vzimai na seriozno to4no po otno6enieto na partniora ti ;]

Lavictory
06-30-2008, 03:34
Може ли да знам причината поради която се спрели взаимоотношеният си? Все пак и тя е важен фактор...

Причината е важна за нас двамата, но никой друг не я знае (и не би трябвало), затова не е фактор за отношението на останалите.
Та все пак може ли някакви съвети по въпроса?

Как да излекуваш болен ако не знаеш от какво е болен???
Нищо лично,темата ти е сериозна,но докато не кажеш причината никой не може да ти помогне!

Аз не съм "болна" от причината поради която се разделихме, а от това че другите се мръщят на факта, че сме приятели. Можете да помогнете и без да я знаете, просто приемете късането като факт, толкова ли е трудно? Съветите могат да са абсолютно еднакви независимо от причината, затова просто кажете какво бихте направили.
Факт - скъсахме
Факт - може и да се съберем най-рано след няколко години
Факт - останахме много близки приятели
Какво сложно има?

Chess
06-30-2008, 06:07
Може ли да знам причината поради която се спрели взаимоотношеният си? Все пак и тя е важен фактор...

Причината е важна за нас двамата, но никой друг не я знае (и не би трябвало), затова не е фактор за отношението на останалите.
Та все пак може ли някакви съвети по въпроса?

Как да излекуваш болен ако не знаеш от какво е болен???
Нищо лично,темата ти е сериозна,но докато не кажеш причината никой не може да ти помогне!

Аз не съм "болна" от причината поради която се разделихме, а от това че другите се мръщят на факта, че сме приятели. Можете да помогнете и без да я знаете, просто приемете късането като факт, толкова ли е трудно? Съветите могат да са абсолютно еднакви независимо от причината, затова просто кажете какво бихте направили.
Факт - скъсахме
Факт - може и да се съберем най-рано след няколко години
Факт - останахме много близки приятели
Какво сложно има?


Няма да можеш да ги накараш (най-вероятно :-o ) да го харесат, защото те не го виждат по начина, по който ти...
Нека задам въпроса на другите по друг начин: Мислиш ли,че може да мислят така за него, поради причината, поради която сте скъсали?
Или тя не може да провокира такова държание у другите?

Lavictory
06-30-2008, 07:04
Няма да можеш да ги накараш (най-вероятно :-o ) да го харесат, защото те не го виждат по начина, по който ти...
Нека задам въпроса на другите по друг начин: Мислиш ли,че може да мислят така за него, поради причината, поради която сте скъсали?
Или тя не може да провокира такова държание у другите?

Не, причината не може да провокира поведението им, защото те не я знаят. Те знаят, че просто двамата така сме решили и нищо повече. При тях причината е по-скоро че са свикнали с това, че щом двама души са скъсали, те не могат да останат приятели (или задължително трябва да се изпокарат), защото...и аз не съм сигурна, може би мислят че ако останем приятели само ще страдаме, което изобщо не е вярно.
Въпреки че, както другите споменаха, на мен не ми пука много от общественото мнение, не ми е приятно че трябва да крия повечето интересни неща които се случват, заради някакви техни предразсъдъци. Иначе докато бяхме гаджета, всички страшно много го харесваха (те и сега го харесват, но някои мисли им пречат). Той каза че и техните мрънкали малко, но доста по-малко и при това продължават да са добре настроени към мен (като ходим у тях винаги са много дружелюбни и не се преструват).

otka4ena
06-30-2008, 09:26
Добре като сте приятели сега,не го ли ревнуваш като е с други момичета,а от колко време сте в само приятелски отношения.Питам защото съм в подобна ситуация и ми е интересно :) Мерси,ако отговориш!

sexa_na_kompleksa
06-30-2008, 09:36
Поговори с приятелите си. Поне с по-близките. Обясни им всичко това, което каза на нас. Ако не те разберат... просто не им говори за него.

Lavictory
06-30-2008, 12:36
Добре като сте приятели сега,не го ли ревнуваш като е с други момичета,а от колко време сте в само приятелски отношения.Питам защото съм в подобна ситуация и ми е интересно :) Мерси,ако отговориш!

2 месеца. Не го ревнувам. Но при нас е различно. Нормално е обаче да ревнуваш приятеля си в такава ситуация. Ако бях в такава ситуация, само че нормална, като при всички останали, и аз щях да ревнувам и дори може би бих прекратила всички отношения с Него. Всъщност това може да е част от причината приятелите и роднините ми да реагират така - според тях сигурно се измъчвам и го ревнувам и т.н. Е, жалко за тях, но просто ситуацията ни не е такава.

soul1199
06-30-2008, 12:57
nz,za6o izob6o sly6a6 horskoto mnenie,ti si s nego zaradi nego,a ne zaradi tqh,spodeli,4e ste samo priqteli,no ne moga da razbera,za6o ne te podkrepqt

krem4et0
06-30-2008, 13:32
Кой казва, че за любовна връзка трябва секс непременно? Той е важен, но не е всичко. А заради причината поради която не можете да правите секс, ще умра от любопитство. Гаранция, че 2 днощи няма да мигна!

Mementomori
06-30-2008, 13:48
Близките ти явно се притесняват за самата теб и как ти приемаш изневярата,не искат да бъдеш наранена,но както казах и другите тук,обясни им как стоят нещата между вас и колко добри приятели сте....И все пак няма ли да кажеш причината?Така или иначе не те познаваме,но е много интересно(да му се невидяло) и аз мн любопитна като Кремчето! :oops:

Chess
06-30-2008, 14:40
Близките ти явно се притесняват за самата теб и как ти приемаш изневярата,не искат да бъдеш наранена,но както казах и другите тук,обясни им как стоят нещата между вас и колко добри приятели сте....И все пак няма ли да кажеш причината?Така или иначе не те познаваме,но е много интересно(да му се невидяло) и аз мн любопитна като Кремчето! :oops:


Изневяра ?!?!?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mementomori
06-30-2008, 15:12
Близките ти явно се притесняват за самата теб и как ти приемаш изневярата,не искат да бъдеш наранена,но както казах и другите тук,обясни им как стоят нещата между вас и колко добри приятели сте....И все пак няма ли да кажеш причината?Така или иначе не те познаваме,но е много интересно(да му се невидяло) и аз мн любопитна като Кремчето! :oops:


Изневяра ?!?!?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Може само да гадеем! :oops:

Lavictory
06-30-2008, 16:45
Кой казва, че за любовна връзка трябва секс непременно? Той е важен, но не е всичко. А заради причината поради която не можете да правите секс, ще умра от любопитство. Гаранция, че 2 днощи няма да мигна!

Всъщност много точно го описа. Нашето е нещо като любовна връзка без секс (а, и разбира се, не сме във "връзка" в този смисъл на думата). Заради причината аз не мигнах 2 седмици докато я проумея :wink: Е, заслужава си. На всички ви благодаря за подкрепата, аз знам че другите го правят от загриженост и явно ще трябва да проявя снизходителност и да спра да се дразня от това. Между другото, мисля че ако от време на време споменавам по нещо интересно свързано с К. те ще свикнат. В крайна сметка през август с него ще ходим на море, така че тогава със сигурност който не го е приел докрай ще се наложи да свикне. Нашите няма да ми забранят, но едва ли ще бъдат във възторг като чуят за това. След морето, според мен нещата ще се нормализират. Така или иначе ние излизаме заедно често и обикновено той ме запознава с нови хора, които нямат представа за бившата ни връзка, затова скоро с по-голямата част от приятелите ми ще мога спокойно да си говоря каквото и да е.

trayana
06-30-2008, 16:53
nz,za6o izob6o sly6a6 horskoto mnenie,ti si s nego zaradi nego,a ne zaradi tqh,spodeli,4e ste samo priqteli,no ne moga da razbera,za6o ne te podkrepqt
Suglasna sum!Nqma nishto po-hubavo ot tova,che ste ostanali blizki!Priqtelite ti bi trbvalo da se radvat a ne da te uprekvat! :?

vamp
06-30-2008, 17:01
Добре като сте приятели сега,не го ли ревнуваш като е с други момичета,а от колко време сте в само приятелски отношения.Питам защото съм в подобна ситуация и ми е интересно :) Мерси,ако отговориш!

2 месеца. Не го ревнувам. Но при нас е различно. Нормално е обаче да ревнуваш приятеля си в такава ситуация. Ако бях в такава ситуация, само че нормална, като при всички останали, и аз щях да ревнувам и дори може би бих прекратила всички отношения с Него. Всъщност това може да е част от причината приятелите и роднините ми да реагират така - според тях сигурно се измъчвам и го ревнувам и т.н. Е, жалко за тях, но просто ситуацията ни не е такава.

Да бе,гаджето ти е гей и трябва да му се оправи сексуалната ориентация или какво?Причина поради която може да се съберете най-рано след няколко години???Че още утре може някой да умре.Ако искаш да си с някой сега е моментът,с времето чувствата охладняват,нещата се променят,живота става различен.
Няма такова нещо като "Обичам те,сега не може да сме заедно,но ще те чакам 10 години..."
Ако сте нормални и здрави,няма причина да чакате да сте заедно,това е ФАКТ!!!Затова те питах каква е причината ти!

Lavictory
06-30-2008, 18:04
Ако сте нормални и здрави

Здрави сме :) Незнам какво разбираш под нормални, ще обясниш ли? Иначе какво ти пука каква е причината? Споко ;)

Любопитството ще изяде света...

muhlqsal_4orap
06-30-2008, 23:13
Близките ти явно се притесняват за самата теб и как ти приемаш изневярата,не искат да бъдеш наранена,но както казах и другите тук,обясни им как стоят нещата между вас и колко добри приятели сте....И все пак няма ли да кажеш причината?Така или иначе не те познаваме,но е много интересно(да му се невидяло) и аз мн любопитна като Кремчето! :oops:


Изневяра ?!?!?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Може само да гадеем! :oops:
"Гадея" "предизвиквам гадене" ли означава?
Ей тва не го мога. Демн айм ретардед.

MonSitY
07-01-2008, 06:19
че напълно нормлано е вашите понати да се чудят ако тръгнете пак ще се получи според мен! ти пък каза че след 1-2 години е възможно....

krem4et0
07-01-2008, 06:21
Аз пак да се изкажа-любовна връзка без секс може! Е, ако сте правили секс по принцип или заедно нещата са по-сложни, но след като има основателна причина и двамата сте склонни на това, не виждам защо да не сте гаджета, а да не правите секс. Аз не правих секс с моя приятел година и половина(е, и двамата бяхме девствени тогава де), майка ми и баща ми са били заедно 4-5 години без да правят секс и са се оженили. Истинската интимност между двама души не се проявява в 1 проникване. Тя е в погледа, ласката, думата, в това, което се създава между тях, когато са заедно. И все пак става дзума за определен период(аз още се чудя какво може да е, ама си поспах, де :D ), а не завинаги. Не виждам причина вие да не сте заедно без да правите секс. не мисля, че чувствата са по-слаби от нагона. човек може да го подтисне в себе си, а и може да мастурбира, нали? бъдете си заедно, след като ви е хубаво да сте заедно. А когато стане време за секс, си го правете колкото ви душа иска. това си е моя съвет.
П.С.Най-романтичните ми моменти до сега са били често платонични. А и не вярвам проблемът ти да забранява целувки, прегръдки, докосвания, нали?

Len4etyYyy
07-01-2008, 07:37
А само да попитам междувременно всичко, което сподели досега...той има ли си друга приятелка, в смисъл гадже?

didi_baby
07-01-2008, 10:23
не ми е ясно защо те интересува мнението на хората...гледайте си живота а другите остават на заден план

deep
07-01-2008, 10:39
Аз пак да се изкажа-любовна връзка без секс може! Е, ако сте правили секс по принцип или заедно нещата са по-сложни, но след като има основателна причина и двамата сте склонни на това, не виждам защо да не сте гаджета, а да не правите секс. Аз не правих секс с моя приятел година и половина(е, и двамата бяхме девствени тогава де), майка ми и баща ми са били заедно 4-5 години без да правят секс и са се оженили. Истинската интимност между двама души не се проявява в 1 проникване. Тя е в погледа, ласката, думата, в това, което се създава между тях, когато са заедно. И все пак става дзума за определен период(аз още се чудя какво може да е, ама си поспах, де :D ), а не завинаги. Не виждам причина вие да не сте заедно без да правите секс. не мисля, че чувствата са по-слаби от нагона. човек може да го подтисне в себе си, а и може да мастурбира, нали? бъдете си заедно, след като ви е хубаво да сте заедно. А когато стане време за секс, си го правете колкото ви душа иска. това си е моя съвет.
П.С.Най-романтичните ми моменти до сега са били често платонични. А и не вярвам проблемът ти да забранява целувки, прегръдки, докосвания, нали?

Абсолютно съгласна!!! И ние с моят приятел имахме проблем и нямаше как да правим секс супер дълго време, но си останахме заедно.... Това не ни попречи, защото се обичаме много, а и си имахме интимни моменти... просто го нямаше проникването.... Издържахме! Щом се обичате бъдете заедно! Или той не може да издържи без секс толкова време? От една страна разбирам близките ви... 2-ма човека, които се обичат по този начин не могат да бъдат най-добри приятели. Приятелските чувства са различни.... Но пък, прави това, което на теб ти харесва, това, което те прави щастлива. Те би трябвало да те разберат, дори да е след известно време. Говори с тях и им кажи, че ще ти е приятно да можеш да споделяш повече с тях...

Lavictory
07-03-2008, 14:41
не вярвам проблемът ти да забранява целувки, прегръдки, докосвания, нали?

"Забранява" целувки по устата, интимни докосвания и изобщо интимни отношения. Макар че нашите отношения са доста близки и лесно биха се сбъркали с интимни. Хората като гледат отстрани, си мислят че сме гаджета.

Len4etyYyy, не, няма си ново гадже засега, а не си и търси.

Mementomori
07-04-2008, 11:25
Да не е дал някакъв обет за въздържание?......Просто опитвам с предположения?

:) щастливката (:
07-04-2008, 13:49
Не обръщай внимание на родителите си и приятелите си спрямо това какво говорят за него. Това е много хубаво, че сте най-добри фр много трудно тези, които са ьодели остават приятели, че камоли най- добри. Никой не може да ти забрани да бъдеш щастлива, след като не го разбират техен проблем, живота си е твой радвай му се :)

estrella
07-04-2008, 14:16
ако прочета още един пост , че няма да кажеш причината ,, направоо.... :o :o :o
виж ся никой от тука изобщо не може да разбере за ко иде реч??????
здрави сте,.,,, поддържате отношения все едно не сте късали,,но не може да правите секс ( и тва при положение, че сте здрави и т.н.) а и тука идва най - интересната част,,,след години ще можете,,,,, и пишеш, на всички че са любопитни и какво няма извинявай.,,тва си е цяла мистерия еее..

Lavictory
07-04-2008, 15:53
щаслтивката, благодаря за подкрепата ;) Значи поне не е ненормално да се държат така. Бавно, но славно, ще им мине :)

estrella, ти си го правиш на мистерия. Проблемът, за който искам съвет няма нищо общо с това защо сме скъсали. Затова не мисля че е необходимо да го обяснявам във форума след като не съм казала дори на най-близките си хора ;) Забрави я тая причина и помисли върху ситуацията, пък ако ти дойде наум нещо ефективно, кажи ни ;)