PDA

View Full Version : Испания покори Европа!



Presli
06-29-2008, 20:36
След дълъг път и труд и под Испанците взеха дългоочакваната купа на Евро 2оо8 :)
Честито на всички фенове на Испания :)
2-ра за Испанския тийм :)
Същото нещо се случи преди 44 години .. :)
Испания направи едно перфектно Европейско първенство без допусната загуба :)

Испания покори Европа!

http://store.picbg.net/pubpic/0B/47/1486d4d76af20b47.jpg

Испанският национален отбор е новият европейски шампион след победа с 1:0 на финала над Германия, игран на "Ернст Хапел" във Виена. Единственото попадение отбеляза Фернандо Торес в 330ата минута след съмнителна борба с Филип Лаам. Като цяло Ла Роха създаде повече голови положения и заслужено триумфира на Евро 2008 след шест победи (едната с дузпи). В основата на успеха тази вечер бяха нападателят Торес и изобретателната халфова линия, водена от Сеск Фабрегас, заменил успешно контузения голмайстор Давид Вийя.

Бундестимът стъпи по-здраво на терена и превъзхождаше съперника през първите минути на срещата. Със самочувствието на трикратен европейски първенец швабите заиграха по-активно за разлика от стъписаните иберийци. Още в третата минута Клозе можеше да се възползва от грешка в отбраната на иберийците, но си поведе дълго топката. След първите минути на германски натиск Ла Роха се съвзе и започна да играе по-често с топката. На няколко пъти Иниеста нахлу опасно в наказателното поле, но се забави фатално. В 20-ата минута Фернандо Торес стреля опасно с глава и загатна за опасността, което вещаеше. Две минути по-късно голмайсторът нацели гредата след удар с глава от три метра. В 33-ата минута цяла Испания стана на крака, след като Торес откри резултата. Той получи пас от Фабрегас, пребори Филип Лаам със сериозни съмнения за нарушение и търкулна топката покрай ветерана Леман за 1:0. Само минути преди това италианският рефер Розети подмина неволна игра с ръка на Капдевила в наказателното на Испания. До края на полувремето Ла Роха играеше с бързи пасове по земята, а герамнците разчитаха на центрирания от крилата.

След почивката германският отбор установи натиск, който обаче не доведе до точни удари към Касийяс. В 55-ата минута испанците можеха да си услеснят мача с втори гол, но удар на Силва за малко не беше засечен ефектно от Рамос. В 60-ата минута Михаел Балак стреля на 20 сантиметра от гредата. В 63-ата минута селекционерът на уберийците смени един от най-добрите на терена - Фабрегас, за по-дефанзивен халф - Чаби Алонсо.

Минути по-късно е вездесъщият Торес отстъпи място на Дани Гуиса. Бундестимът се опитваше да пресиа съперника по всички точки, но играта на испанците спореше. Именно Ла Роха създаде опасните положения през последните 20 минути, пропускайки да победи по по-категоричен начин. Серхио Рамос, Шави и Сена се разминаха на крачка или сантиметри от попадение.

http://addgadget.com/clock/Spain.png

hamilcar
06-29-2008, 20:42
Напълно заслужена победа. Даже можеше още 1-2 гола да вкарат.

Леман пак се показа като слаб вратар. Германия не показа добрата игра, която видяхме в предишните мачове.


Браво на испанците :).

PeopleAlwaysLeave
06-29-2008, 20:42
И аз бях за тях :---) Честито на всички техни фенове и от мен !! :)

eclipseee
06-29-2008, 20:43
:grin: :grin: :grin:

mgxpower
06-29-2008, 20:48
Oще в началото си знаех кой ще бъде шампион Испания са върха! xaxo_xixi и аз очаквах поне още 1-2 гола от страна на Испания , но с последния пропуск на Сена..се задоволих и на този.. Торес показа класа за сметка на последния срещу Русия където играеше като кашкавал...

ss
06-29-2008, 20:55
E в началото аз казъх че Холандия или Испания ще стане Европейски...почни винаги познавам...крайно време е и аз да спечеля на Евро футбол(но не вярвам да стане :D )

cunt
06-29-2008, 20:58
Айде след 44 години пак.. :razz:

kuklichka_bg
06-29-2008, 20:59
pf zard toq tapiq gol spe4eliha
pFff az bqh za portugaliq poprincip dnes za egrmaniq i ko nakraq ispaniq silni sa ama omggg

Presli
06-29-2008, 21:04
kuklichka_bg по тъпо изказване за футбола не съм чувал или чел :D :razz:

mgxpower
06-29-2008, 21:05
И Casillas ми хареса как спаси и отклони топката точно над главата на играча от германския отбор :lol: :lol: този има ли нещо до което не може да достигне...

Jeuelle
06-29-2008, 21:21
ДА , ДА.
Леман се представи блестящо.
Що никой не му признава спасението от Фабергаз , а?Ами от Рамос.
Добре , че излезе напред и даде шанса на Фернандо.
И .... о, Боже. Льов как не изкара и баба ми не знам.!


Все пак - честита победа!

teenkopele
06-30-2008, 01:06
...заслужено спечелиха...

summer_moon31
06-30-2008, 12:03
И Casillas ми хареса как спаси и отклони топката точно над главата на играча от германския отбор :lol: :lol: този има ли нещо до което не може да достигне...

НЕ! Нали затова е най-добрия вратар..

Viva Iker!!

gigi_00
06-30-2008, 15:53
Страхотен Фернандо Торес .. Страхотен Вратар...Страхотно разбиране между футболистите в игрови ритам.. Заслужаваха да станат Еверопейски Шампиону :grin:

NaNa_SladuRana
06-30-2008, 16:36
Знаех си,че Тарес ще вкара,просто той е един ет най-добрите :-)

chefff :>
06-30-2008, 17:02
Обаче когато гледах повторението на пропуска на Сена на празна врата .. той сякаш не искаше да вкара тая топка в мрежата.Та тя топката едва не му се удари в гъза и му мина под крака