PDA

View Full Version : За алкохола и цигарите...



teenkopele
06-30-2008, 00:56
Какви са цените при вас? Искат ли ви лична карта, като отидете в някое заведение и си поръчате бира примерно? ...или като си взимате алкохол/цигари от някой магазин. Какви са цените спрямо заплатите ?
Ако не ви мързи, дайте някакъв пример.

remember_me
06-30-2008, 02:03
znam samo 4e ne mi iskat li4ni mli4ni karti za cigari i alkohol. a pak i da ne iskat mn lesno moje6 da mina s opravdanieto 4e e za ba6ta mi :D

Vikitooo
07-01-2008, 04:22
Ne pusha, ne piq :D 8-) ...i po muje ne hodq :lol: Bazikam se :) Cigarkite pri nas sa dosta skupi. Edna kutiq Marlboro ne pada pod $6-7. Za da zakupish alkohol ili cigari ti tursqt ID!!! No puk tova ne prechi na tineidjerite da si zakupqt suotvetnoto kolichestvo :-)

Ooops v Chicago sum :-)

teenkopele
07-01-2008, 20:11
Ще е добре да кажете къде сте. :-o

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-02-2008, 23:43
Ne pusha, ne piq :D 8-) ...i po muje ne hodq :lol: Bazikam se :) Cigarkite pri nas sa dosta skupi. Edna kutiq Marlboro ne pada pod $6-7. Za da zakupish alkohol ili cigari ti tursqt ID!!! No puk tova ne prechi na tineidjerite da si zakupqt suotvetnoto kolichestvo :-)

и при мен е така...
В Торонто съм :)

teenkopele
07-03-2008, 17:56
Оле, аз забравих да напиша при мен какво е положението...
Лична карта ти искат навсякъде горе-долу...даже онзи ден с един авер отидохме да си вземем въглени за наргиле и всичко точно, тръгваме да плащаме и изведнъж таз срещу нас: "Лични карти имате ли?"...заби ме в земята...и все пак си я носех де.
Иначе алкохола си е цифра...6 малки нормални бири, не говоря за супер добрите, са 12-13$ за 6 броя. Няма както в Бг пвц-та...(има някакви стукла по литър, ама това с мнооооого смелост може да се нарече бира):?
Цигарите около 10$ за кутия с нормален размер...щот тук има какви ли не...даже и някакви "специални" с аромати на незнам си какво, коиот са по няколко $ за 1 брой.:-o
Та горе-долу такова е положението в Калгари, Канада.

kristo
07-03-2008, 21:38
На мен ми е странно как можеш да си даваш парите за нещо, което ти вреди на здравето(цигарите). При положение, че хем са скъпи, хем вредни. Не намирам логика нещо... То всеки си знае, ама на мен лично ми е чудно. Лично на мен цигарите винаги са ми били супер неприятни. Относно пиенето, е, с него съм съгласен, ама не да се порка всяка вечер като битов алкохолик :lol:.

BAD_KID
07-09-2008, 21:11
Аз съм в Англия искат лични карти или шофиорска книжка ако им се сториш под определените години който са 21 за алкохол и 18 за цигари. иначе най евтината бира тука в кварталната кръчма е около 3 паунда а цигарите над 5.50 говорим за нормална кутия с 20 цигари защото тука продават и някакви измислени с по 12 цигари в кутия за тях незнам цени не съм запозната много защото нито пия нито пуша :)

Erica
07-10-2008, 21:46
Аз съм на Тенерифе,вече не съм във възраст в която да ми търсят документи за самоличност при покупка на алкохол и цигари и нямам големи наблюдения . Но от това което виждам,мисля че не търсят нищо ,но не съм сигурна.Иначе тук нещата са евтини и алкохола и цигарите. Цигари има от 50 цента до 3-4 евро.Борото може да се намери от 2 до 3 евро , в зависимост откъде се купува. Аз лично пуша слим Vogue те са на 2,30 - ако си купя стек или от 2.50 до 3 евро, ако си ги купувам по единично.
Алкохола по-големите магазини е достъпен,пфф не пия но ако правилно помня може да се намери уиски за около 7-8 евро...
По заведенията естествено е скъпичко....нормално все пак е курортна зона.

daRcLy`eRotIc
07-18-2008, 20:20
az piq i pu6a .. no nqmam godini .. 4estno kazano ne vijdam na4in kak da si kupq cigari ;[ alkohola 6te go preglutna , no bez cigari 6te mi e super tegavo ..

it_ends_tonight_
07-25-2008, 07:38
Ех, отбор юнаци се събра - пият, пушат, че и се хвалят :)
Хем си кашляте, хем си плащате. Само човек, който не уважава себе си би си го причинил да се трови със алкохол и цигари.

Iowa
07-26-2008, 16:52
аз съм в Montr

hahavteen
07-27-2008, 09:23
Ми на мен нито в дискотека нито като съм купувала алкохол от магазина са ми искали лична карта но за цигари да. Аз другата сряда правя 19 и нямам проблем де ама по принцип изглеждам по-малка и в бг винаги са ми искали лична карта даже когато може над 16 да влизат. Явно просто не проверяват. Цигарите са около 3-4 евро а алкохола също не е скъп. Зависи какво пиеш и откъде си го купуваш де ама по принцип цените са приемливи. То си пише къде съм но да уточня че става дума за Дрезден.

SabrinaAa
08-14-2008, 15:28
centite na cigarite vsqka godina se yveli4avat....i nakraq 6te ni prinydq da spreme cigarite za6toto ne mojem da si gi pozvolim....pak i cenite sa viskoki a dohodite malki!!!! :lol:

azazas
11-30-2008, 01:17
ми зависи кфи цигари има от ама средно 3.40 - 4.50 евро !

Зависи къде идеш някъде ти искат за 16 (за цигари) но казваш че ги имаш но си забраил ИД .. или казваш за баща ми а у.... но не навсякъде се връзват :D

За алкохола същата раота... за бира уж искът поне 17 ... ама аз дето ходя никой не те пита ... зависи къде си де :D

Ф Холандия съм

pLaMmMmM
12-14-2008, 19:22
:D :D :D хич не е евтино