PDA

View Full Version : Вярно ли е за Титаник?



MoMoXiXi
06-30-2008, 08:07
Абе вчера реших да гледам Титаник, че има няма 5 години от както не съм го гледала. Та аз тогава бях малка и не съм се замисляла дали това дето е във филма е истина? В смисъл наистина ли е имало Роуз , която се е срещнала с Джак , там кораба вътре така ли е изглеждал, имало ли е такъв диамант "Сърцето на океана", има ли наистина рисунка, която е нарисувана и сичко останало дето се разправя в него? :-o :)

Lunatic-
06-30-2008, 08:07
50/50

BlackWings
06-30-2008, 08:17
Имало е Титаник , който е потънал , много хора са загинали , останалото най-вероятно е художесвена измислица.

ludata90
06-30-2008, 08:29
Да, имало е 8)

Fionna
06-30-2008, 09:03
Да,със сигурност е имало Титаник и наистина се е блъснал в айсберг,но за самите герои това просто е художествена измислица

MoMoXiXi
06-30-2008, 09:12
Е, то ясно, че е имало Титаник , и се е блъснал в айсберг. Не съм толкова зле :-D Питах за историята на героите,камъка,рисунката.. :)

haterkata
06-30-2008, 09:42
имало ги е.тази история се разбира и от целият свят когато Роуз вече доста възрастна решава да разкаже какво се е случило (така е в самият филма) но съм почти на 100% сигорна че е имало такова нещо

Seducti0n
06-30-2008, 10:12
Самата история е истинска, свидетелския разказ на възрастната жена, оцеляла след корабокрушението-също. :)

_SmiLe_FoR_yOu_
06-30-2008, 10:25
Любовната история е художествена измислица,но иначе потъването на Титаник и хилядите жертви и това как са чакали във ледената вода е истина.

P.S. Титаник е един от най-страхотните филми на света. :-) :-)

fire_cat
06-30-2008, 10:41
Любовната история е художествена измислица,но иначе потъването на Титаник и хилядите жертви и това как са чакали във ледената вода е истина.

P.S. Титаник е един от най-страхотните филми на света. :-) :-)

+1

fire_of_dreams
06-30-2008, 10:41
Аз знам, че любовна история е нямало. Това според мен е худ. измислица, имаща за цел да направи филма по-интересен. Защото никой няма да гледа 2 часа и половина някаква група от хора, които не правят нищо съществено, освен че накрая умират. Роуз-Джак само подсилва драмата според мен.

Bombshell
06-30-2008, 10:41
:lol: Сигурно... :lol:

BoRiTo0o
06-30-2008, 10:56
rouz - ne , jak- da rouz se e kazvala babata na rejisiora :)

DELIRIOUS
06-30-2008, 10:57
и аз точно за това се чудех...ясно е, че е имало Титаник, айсберга, хилядите загинали....но според мен за любовната история никой не може да гарантира-и все пак филмът ни кара да повярваме, че и това се е случило... :)

OtherDimension
06-30-2008, 10:57
и аз точно за това се чудех...ясно е, че е имало Титаник, айсберга, хилядите загинали....но според мен за любовната история никой не може да гарантира-и все пак филмът ни кара да повярваме, че и това се е случило... :)
как точно те кара? :shock:

ell_ownz
06-30-2008, 11:02
glypostiiiiiiii ne e hydojestvena izmislica ima rose ima i djak

MoMoXiXi
06-30-2008, 11:53
Aм.. сега се разрових в нета, и намерих списък на пътниците в кораба , но Роуз и Джон Доусън няма.
http://www.lva.lib.va.us/whoweare/exhibits/titanic/p2.htm

За нещастие открих няколко загинали българи. :S

fall_out_girl
06-30-2008, 11:58
Имало е...И любовната история и Джак и Роуз...всичко това го е имало наистина :)

Mementomori
06-30-2008, 12:31
Аз мисля,че е имало такава история и това,че в пътниците няма точно такива имена,не означава,че всичко е измислено!

DELIRIOUS
06-30-2008, 12:50
DELIRIOUS написа:
и аз точно за това се чудех...ясно е, че е имало Титаник, айсберга, хилядите загинали....но според мен за любовната история никой не може да гарантира-и все пак филмът ни кара да повярваме, че и това се е случило... Smile

как точно те кара? Shocked еми супер истинско е направено, а и е напълно възможно (дори и да не е с точно с Джак, Роуз, диаманта, картината и т.н.)

zvezdichkaaa
06-30-2008, 13:14
Аз знам, че любовна история е нямало. Това според мен е худ. измислица, имаща за цел да направи филма по-интересен. Защото никой няма да гледа 2 часа и половина някаква група от хора, които не правят нищо съществено, освен че накрая умират. Роуз-Джак само подсилва драмата според мен.

Дам,те са хората избрани да покажат това,чрез техните очи,а не документален филм.

BoRiTo0o
06-30-2008, 13:25
Aм.. сега се разрових в нета, и намерих списък на пътниците в кораба , но Роуз и Джон Доусън няма.
http://www.lva.lib.va.us/whoweare/exhibits/titanic/p2.htm

За нещастие открих няколко загинали българи. :S

Разбира се,че няма такива лица,историята за тях е абсолютно художествена измислица.

А вие явно не обичате да четете исторически материали и вестници. Почти всяка година през април месец,около годишнината от потъването на Титаник,по вестниците излиза материал за загиналите българи,повечето от които са от 1 село,в което има и паметник в тяхна чест...


Жалко е че има хора (и искрено ги съжалявам),които са научили за историята на Титаник от филма и никога преди това не са чели за една от най-големите пътнически трагедии в света,символизираща едновременно човешката мегаломания и наивност... napulno sam saglasna vapreki 4e znam filma na izust mi e predelno qsno 4e lubovnata istoriq e izmislica :) i sam sig 4e 4ovek s imeto Jak Dousan e imalo naistina no se e rzbralo 4ak sled filma

LiLGrizzly
06-30-2008, 16:35
spored men i istina ama nz.. :D

MoMoXiXi
06-30-2008, 17:02
Ем до ся не съм виждала форум, в който да няма някой недоволен, някой да ти се опъва, или нещо подобно.

Благодатя ти искрено, че ме съжаляваш, от сега нататък всекид ен ще си купувам вестници, ще гледам новините, по цял ден ще кисна в библеотеката да чета томове книги, че белким науча нещо и да не питам из форумите.

MoMoXiXi
06-30-2008, 17:03
А, и м/у другото някой беше писал , че наистина е имало Роуз и Джак , дори и под различни имена, чак и любовна история-не нямало е.

Canis_Dirus
06-30-2008, 18:27
Да ви кажа, Титаник не потъва от сблъсъка с айсберга. Преградите са щели да си свършат работата и да стигне до Ню Йорк на половин ход. ИМало е експлозия в трюма с въглища от бушувал там пожар, който е избухнал още преди отплаването на кораба, но въпреки това круиза не е отменен по различни причини.

Просто фирмата е искал да се включи в надпреварата за Синята лента на Атлантика, имало е доста влиятелни пасажери, които никак не обичали да чакат и тн.


Но хората обичат да вярват на приказката, която разказва дъртия евреин .

TheNewReligion
06-30-2008, 18:37
Май любовта между Роуз и Джак е измиелна , но обърнете внимание на това :"Трагичната история на най-модерният пътнически кораб за своето време, обявен предварително за НЕПОТОПЯЕМ." Бил е обявен , но както виждаме потъва ! Според мен замисъла на филма е : когато хората създадат нещо огромно , красиво , луксозно за себе си , и има толкова много суета около него , за Майката Природа то е нищожно и глупаво ! Решава , че то не трябва да съществува и го унищожава заедно с всички , позволили си да се суетят около това !

Canis_Dirus
07-01-2008, 08:50
тва са глупости.

Всъщност не са. Експлозията, която разделя кораба на две е точчно от въглищата. Иначе в Титаник се вграждат прегради, които да спират водата.

А това за синята лента си е реална история. Защо иначе ще плава на пълен ход при намелена видимост? Просто Уаит Стар от отдавна не са печелели Синята лента на Атлантика за най-бързо прекосяване. Имало е и солидни парични бонуси и тн.

FunkyFresh
07-01-2008, 09:05
Мисля, че не е истина това с любовната история.. Според мен режисьора е искал да направи филма още по драматичен :neutral:

Gothique♫
07-01-2008, 09:59
Като за начало ще кажа,че пра дядо ми е пътувал на тоя кораб доколкото знам от баба си и съм я разпитвала защото и мен ме е интересувало,тя ми каза,че е имало супер много влюбени,разделщи се за последно.Тъй,че не можем да изключим факта че те са съществували,били са там и сценаристите и режисьорите са решили да отразят точно една такава история,или са намерили един от малките оцелели да я разкаже и тя е била точно такава.Никога не можем да бъдем 100% сигурни в нещо което нищо не изключва,че може да е било истина. :)

MostHated
07-01-2008, 10:13
Абе тоя филм никога не ми е харесвал...

IdiOtKa
07-01-2008, 10:27
ако незнаех, че титаник е истина нямаше да ми е гадно да го гледам , въпреки че е филм и че е снимано в леген с малак портотип ми е гадно шото знам, че 1912 година тва се случило , най-здравия кораб е потънал, супер много хора са измряли и ти става някво тъпо такова

MostHated
07-01-2008, 10:46
Титаник не е най-здравият кораб...

IdiOtKa
07-01-2008, 10:49
Титаник не е най-здравият кораб... за онова време е бил направен супер дуре и никой не е очаквал че нещо ще го потои ... както и да е не съм запозната достатачно ..не взимайте под внимание ..

MoMoXiXi
07-01-2008, 11:51
Всъщност пише, че може да пътува с 4 пълни, но не и с 5.

scanadal
07-01-2008, 16:34
Историята за Джак и Роуз си е художествена измислица,за да може да се гледа все пак филма :wink:
Но филмът наистина си остава класика-всеки път когато го гледам се скъсвам да рева :oops: .

Lunatic-
07-01-2008, 16:38
доста е лигав
единствено ми харесва при самото потъване
как падат като чували :)

November
07-01-2008, 17:39
Много ми е странно, доре ми се струва глупаво това, че когато някои хора чуят Титаник се сещат единствено за филма!
Това не е просто филм, това си е трагедия...

И между другото е логично да го няма името на Джак в списъка, тъй като във филма е показано, че той печели билетите...

Lunatic-
07-01-2008, 17:54
май ги печели на покер
с фул 8-)

November
07-01-2008, 18:12
Първа класа:

- няма

Втора класа:

- няма

Трета класа:

- няма

Качили се от Саутхемптън:

Bostandyeff, Guentcho
Angheloff, Minko
Coleff, Fotio
Coleff, Peyo
Danoff, Sigrid
Danoff, Yoto
Dantchoff, Khristo
Denkoff, Mito
Dintcheff, Valtcho
Ivanoff, Konio
Jonkoff, Lazor
Laleff, Kristo
Markoff, Marin
Misseff, Ivan
Minkoff, Lazar
Mitkoff, Mito
Naidenoff, Penko
Nedeco, Petroff
Nankoff, Minko
Nenkoff, Christo
Radeff, Alexander
Sdycoff, Todor
Slabenoff, Petco
Staneff, Ivan
Stoytcho, Mihoff
Stoyehoff, Ilia
Syntakoff, Stanko
Todoroff, Lalio

Качили се от Чербург:

Gheorgheff, Stanio
Kraeff, Thodor
Malinoff, Nicola

Качили се от Куийнстаун:

- няма

Извадих имената на българите, но е възможно да съм пропуснала няколко човека.

November
07-01-2008, 18:25
Добавям Златьо Христов и Пенко Стайков.
Следва продължение...

Diam0nD
07-01-2008, 18:26
50/50или е имало или не :D :D

MoMoXiXi
07-02-2008, 10:11
Много ми е странно, доре ми се струва глупаво това, че когато някои хора чуят Титаник се сещат единствено за филма!
Това не е просто филм, това си е трагедия...

И между другото е логично да го няма името на Джак в списъка, тъй като във филма е показано, че той печели билетите...


мама му да еба бе , от къде разбра, че се сещам само за филма, да ви имам малоумните глави , поне четете!
казах, че като изгледах филма СЕ ЧУДИХ дали наистина е имало Джак и Роуз, а не ЧЕ СЪМ СЕ СЕТИЛА за Титаник от филма, оф майкоу...........

paola_Rey
07-02-2008, 10:16
Аз мисля,че е имало такава история и това,че в пътниците няма точно такива имена,не означава,че всичко е измислено!+1

TheOtherME
07-02-2008, 16:13
Наред с трагедията на самия кораб е имало и много трагични раздели между влюбени, но точно такава история като тази на роуз и джак няма.Ако някой беше разказал на екипа такова нещо наистина, не мислите ли, че щяха да го споменат в надписите?Просто една обикновена любовна история(каквито ги е имало много сред пътниците на кораба) е била доукрасена.

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-03-2008, 00:26
аз защо имам някакъв спомен че или като почва или като свършва филма има някакъв надпис "по деиствителен случаи" или нещо такова :-o

FeelMyPain
07-03-2008, 05:02
a[N]D[i]T[k]a]аз защо имам някакъв спомен че или като почва или като свършва филма има някакъв надпис "по деиствителен случаи" или нещо такова :-o

:razz:
:razz:
:razz:
:razz:
:razz:
:razz:
:razz:
:razz:

АХАХАХАХ
ХАХАХА
АХХАХАХА
АХАХА
АХАХАХАХХАА


:lol:
:lol:
:lol:
:lol:
:lol:


щото да не си помислиш,че Титаник е художествена измислица

OWNED!
П.П.Роуз жива ли е още?

soul1199
07-03-2008, 14:52
50/50или е имало или не :D :D+1 :)

slun4ice_90
07-03-2008, 17:09
И аз знам,че е имало такъв случай. :-P :)

Юлия Петрова
01-05-2014, 21:52
http://www.encyclopedia-titanica.org/the-real-jack-dawson.html Мисля че наистина е имало Джак, но не съм сигурна нямах врее да го дочета

Dam Yeo Wool
01-06-2014, 03:19
Не съм сигурна за любовната история,но да - имало е Титаник,който е потънал..

Ако ги нямаше Джак и Роуз щеше да е както казва Коцето: Три часа вода и накрая всички се издавиха.

anonymous895156
01-06-2014, 05:35
Да, Титаник Е по действителен случай, но любовната история е красива художествена измислица.

~LadyCrawley~
01-06-2014, 08:10
Ок, един филм, американски, не дотам научен, за да го направят интересен трябва да включат невъзможна любов, изчезнало/изгубено/покрито съкровище, Леонардо ди Каприо и няколко престрелки. Направи си сама изводите. Роуз и Джак обобщават трагичната съдба на много двойки, разделени по един или друг начин при потъването на Титаник.

yoana.petrova.39
01-06-2014, 10:02
Наистина така е изглеждал кораба и е пресъздадено точно копие на Титаник. Не е сигурно но има вероятност Роуз да не е истинското име, а името на бабата на Камерън но любовта я е имало. Моите родители са ми казвали, че Джак е успял да качи Роуз в една от спасителните лодки. Рисунката съществува и е нарисувана от Джак той е рисувал Роуз. Диаманта и той е истина както и неговата легенда. Надявам се да съм помогнала поне малко.

gabbriella12
03-16-2014, 13:06
Господи...Разбира се, че е истина това за историята на Джак и Роуз, за диамантът и всичко останало. Та нали самата тя разказва всичко това? И нали изследователите търсят Титаник, именно заради този диамант. Помислете малко :) И как би могло да има данни за Джак или нея? След като всичко и всички били на този кораб губят личност, документи, реликви и какво ли не?! Всички оцелели след потъването, стават просто дадени лица, без документи и без нищо. Дори не се знае дали казват истинските си имена след това? Няма как да разберете дали Джак и Роуз съществуват наистина като търсите списъци с пътуващите на борда, защото всички списъци и доказателства за това, са потънали заедно с Титаник. :)

AnarchyBoy
03-16-2014, 13:19
Господи...Разбира се, че е истина това за историята на Джак и Роуз, за диамантът и всичко останало. Та нали самата тя разказва всичко това? И нали изследователите търсят Титаник, именно заради този диамант. Помислете малко :) И как би могло да има данни за Джак или нея? След като всичко и всички били на този кораб губят личност, документи, реликви и какво ли не?! Всички оцелели след потъването, стават просто дадени лица, без документи и без нищо. Дори не се знае дали казват истинските си имена след това? Няма как да разберете дали Джак и Роуз съществуват наистина като търсите списъци с пътуващите на борда, защото всички списъци и доказателства за това, са потънали заедно с Титаник. :)

You must be a special kind of stupid.

crazyfenka
04-08-2014, 14:42
what-the fack не ;Д не е имало Роуз и Джак .. Да имало е Титаник xD по времето на 1912 година са строяли само такива кораби с комини :D Може да се каже че Олимпик и Титаник са били най-луксозните кораби :D I Love you Rms Titanic :smt022 :smt054

LadyDi
04-09-2014, 11:06
ква е тая култова тема? :lol:

monii21
04-09-2014, 18:00
Само дето ми казаха , че Титаник го е потопил тюлен. :D

OoVasKoO
04-09-2014, 18:53
Господи...Разбира се, че е истина това за историята на Джак и Роуз, за диамантът и всичко останало. Та нали самата тя разказва всичко това? И нали изследователите търсят Титаник, именно заради този диамант. Помислете малко :) И как би могло да има данни за Джак или нея? След като всичко и всички били на този кораб губят личност, документи, реликви и какво ли не?! Всички оцелели след потъването, стават просто дадени лица, без документи и без нищо. Дори не се знае дали казват истинските си имена след това? Няма как да разберете дали Джак и Роуз съществуват наистина като търсите списъци с пътуващите на борда, защото всички списъци и доказателства за това, са потънали заедно с Титаник. :)
^
|

Само дето ми казаха , че Титаник го е потопил тюлен. :D
^
|

You must be a special kind of stupid.

kaRamella
04-28-2014, 15:28
Aм.. сега се разрових в нета, и намерих списък на пътниците в кораба , но Роуз и Джон Доусън няма.
http://www.lva.lib.va.us/whoweare/exhibits/titanic/p2.htm

За нещастие открих няколко загинали българи. :S

Сори,че връщам стара тема , но ми трябва списъка

LadyDi
04-28-2014, 15:32
има го и в уикипедия

ПyРкО ♠
04-28-2014, 17:25
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8_%D0%BD% D0%B0_%D0%A2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA


Сори,че връщам стара тема , но ми трябва списъка

И аз съм чел списък, но има и Българи който, не са сред него!!!

tori
04-28-2014, 20:02
Само дето ми казаха , че Титаник го е потопил тюлен. :D
Бая тюлен ще да е било. Иначе така е като няма амини да се молиш на тях.

an7raks
04-28-2014, 20:57
Бая тюлен ще да е било. Иначе така е като няма амини да се молиш на тях.

Че кое му е невероятното!? Всеки 200-тонен тюлен може да разпори кораб.

tori
04-28-2014, 21:02
Чакай сега, не мисли, че щом аз съм такъв тюлен, всички тюлени са с тая големина. Айде!

Mischeto
04-28-2014, 21:37
Господи...Разбира се, че е истина това за историята на Джак и Роуз, за диамантът и всичко останало. Та нали самата тя разказва всичко това? И нали изследователите търсят Титаник, именно заради този диамант. Помислете малко :) И как би могло да има данни за Джак или нея? След като всичко и всички били на този кораб губят личност, документи, реликви и какво ли не?! Всички оцелели след потъването, стават просто дадени лица, без документи и без нищо. Дори не се знае дали казват истинските си имена след това? Няма как да разберете дали Джак и Роуз съществуват наистина като търсите списъци с пътуващите на борда, защото всички списъци и доказателства за това, са потънали заедно с Титаник. :)

О.0...потърсете малко за филма в интернет преди да пишете тъпи коментари.Историята за Роуз и Джак е измислена от сценаристана филма,ако малко се поинтересувате ще намерите статии,в които го пише,иначе всички знаем,че самата история за Титаник е истина
.

Mischeto
04-28-2014, 21:40
А и ,,възрастната Роуз" се играе от актриса(не и помня името).Също така изледователи не търсят диаманта(и тойе измислен),а останките кораба,проучват стсите,залите и т.н.И русунката е измислена нает е някой да в нарисува даже скоро я продадоха нс търг,като обявиха,че не е истинска.

AnarchyBoy
04-28-2014, 21:45
^ You don't say. Captain Obvious.

YSMF
04-29-2014, 00:40
:lol:

А дано не издънят през 2016 близнака.

LadyDi
04-29-2014, 06:37
какъв близнак?

YSMF
04-29-2014, 06:55
http://en.wikipedia.org/wiki/Titanic_II
Те взели, че го издънили предсрочно.

LadyDi
04-29-2014, 06:59
що за простотия...

AnarchyBoy
04-29-2014, 10:25
То нали имаше някаква идея оригиналния да го правят подводен музей, ама не знам и това до къде е стигнало..

girlwithblueeyes
04-29-2014, 10:36
Естественон че историята на Джак и Роуз и измислена . Точно романтичната нотка прави филма толкова харесван поне от повечето хора . Ако филма беше просот за историята на кораба едва би станал така известен .

ПyРкО ♠
04-29-2014, 10:59
:lol:

А дано не издънят през 2016 близнака.

Стига деее :D -> :cry:
гадно е :cry: особено който пътува често с кораби/фериботи..

an7raks
04-29-2014, 16:26
Чакай сега, не мисли, че щом аз съм такъв тюлен, всички тюлени са с тая големина. Айде!

Ти си морж, бе, къв тюлен?!?

tori
04-29-2014, 20:45
Направо морска крава.

AnarchyBoy
04-29-2014, 20:49
Направо морска курва.

Поправих те*

an7raks
04-29-2014, 20:59
Поправих те*

Ама е дунавска, демек речна...

tori
04-29-2014, 21:18
Все тая, водна змийка съм макло ас.

CECKO 777
01-14-2016, 05:30
Абе вчера реших да гледам Титаник, че има няма 5 години от както не съм го гледала. Та аз тогава бях малка и не съм се замисляла дали това дето е във филма е истина? В смисъл наистина ли е имало Роуз , която се е срещнала с Джак , там кораба вътре така ли е изглеждал, имало ли е такъв диамант "Сърцето на океана", има ли наистина рисунка, която е нарисувана и сичко останало дето се разправя в него? :-o :)

Незная дали любовната история е вярна,но ако преживея тяхната ще умра щастлива!По-добре да си обичал така,и да го загубиш,отколкото да умреш сам,без да шмаш късмета да срещнеш истинската любов!Аз имам този късмет не във филм,не във приказка а в този живот.Пожелавам го на всеки и евала на режисьора,с този филм е показал една голяма трагедия,но е дал пример на хората как се обича истински и колко сила дава това чувство на човек☺