PDA

View Full Version : T.Vaginalis



korabokroshenec
06-30-2008, 10:32
от какво се получава това? как се лекува какво представлява ? има ли някои запознат?

korabokroshenec
06-30-2008, 10:36
пол и възраст
мъж 18

crimpson_scarlett
06-30-2008, 13:55
Трихомоните се причиняват от едноклетъчен паразит, Trichomonas vaginalis. Влагалището е най-честото място с инфекции при жената, както и уретрата (или пикочния канал). Паразитът се предава по полов път при полово сношение или чрез допир на гениталиите на двама партьори (областта около влагалището). По тази причина, мъжете обикновено се заразяват от жени, а жените могат да се заразят и от двата пола.
Повечето мъже, инфектирани с Трихомони нямат никакви признаци и симптоми. В някои случаи, инфектираните мъже имат временни оплаквания от дразнение във вътрешността на пениса, слаба секреция или парене след уриниране или еякулация.

Някои жени проявяват признаци и симптоми на инфекция, които включват повърхностен, жълто-зеленикав влагалищен секрет със силна миризма. Инфекцията може също така да причини дискомфорт по време на полов акт или уриниране, едновременно с раздразнение и сърбеж в областта на женските гениталии.
В редки случаи, може да се почуства болка ниско в коремната област.
В повечето случай мъжете не проявяват никакви симптоми и затова често носят инфекцията дълго време и без да искат може да заразят партньорката се. При жените се открива с микробиологични изследвания за наличие на бактерията.
При мен се случи по същият начин - приятелят ми се е заразил от предишната си приятелка, а после се е предало и на мен. Той не е знаел понеже не е имал никакви симптоми.
Не се притеснявай лекува се лесно. Не води до никакви усложнения или стерелитет както може да прочетеш на други места.Задължително се лекуват и двамата партньори! :)

korabokroshenec
06-30-2008, 18:19
много ти благодаря...имах съмнение дали е от орален или вагинален контакт..но вече знам.Виновен съм си аз да спя със случайни без капут... :-x ще и кажа и на оная се прегледа...