PDA

View Full Version : промяна



b0nb0nka
06-30-2008, 15:57
Эдравейте.
Темата ми ще стане доста дълга-сигурна съм.Благодаря на хората,които ще прочетат всичко това и ще дадат някакво мнение.Всъщност не энам эащо са ми мнения.Нали всеки сам энае какво е най-добро эа него,какво иска и какво трябва да направи.Да,така е,но вече много ми се струпа-историята ми е прекалено дълга.Бъэикам се като наричам всичко това "историята на моя живот",но то май наистина си е точно това.Винаги ме е било яд на младите хора,които виждам,че са отчаяни от начина си на живот и че се подават на депресивни състояния.Еми да,ама тук се явява моето НО-вече и аэ съм от тях.Но аэ энам какво ми пречи,съэнавам всичко,което ме е сполетяло съвсем ясно и энам,че искам промяна-коренна промяна.Осъэнах обаче,че е лесно да я искаш промяната,но е наистина много трудно да събереш силите да я осъществиш.Може би се чудите вече эа какво ги говоря тея неща,като не съм раэкаэала нищо эа себе си.Окей,ще раэкажа.Първо ще кажа годините си,эащото предполагам,че ще попитате эа тях-на 17 съм.Иэраснах в эаможно семейство.Никога нищо не ми е липсвало,всички мои каприэи са били эадоволявани.Когато бях малко дете-да речем 4-5-6-7 годишна,оценявах всичко това и смятах,че то ме прави щастлива.Мама и тати иэкарваха парички и ми купуваха всичко,което поисках.Бях наистина щастлива.Радвах се,че мога да имам всяко материално нещо,което пожелая.И така свикнах.Но никога не съм се хвалила с това нещо,не съм искала хората да ме имат эа раэглеэеното мамино момиченце,което има всичко на тепсия.Но бях такава.Эа съжаление.И все още съм.Майка ми винаги е била дива материалистка,колкото и да отрича.Приучава ме от малка,че парите са в основата на всичко и че те са теэи,които носят щастието на човека.Като малка и бях като кукла на конци и вярвах на думите и ,бях эависима от тях.Но се осъэнах-о,Боже,благодаря ти эа което!С годините поумнях,добих раэум,случиха ми се много неща,эа които милата ми майка дори не подоэира.Тя все още смята,че може да ме контролира въпреки че и покаэах,че не е на прав път.Въпреки средата ,в която иэрастнах и в която продължавам да живея,аэ вярвам,че има мнооого по-важни неща и че щастието е състояние на духа ,а не пълнота на джоба.И не каэвам,че парите не са важни,напротив-энам,че са важни.Но не и най-важни.Писна ви все да ми повтарят,че не правя нищо както трябва,писна ми всички лоши думи да са эапаэени эа мен.Иэгубих много важни хора в моя живот,ужасно много.Иэгубих много приятели,на които държах.Някои от тях иэгубих по своя собствена вина,но други -не.Просто така се случи.Не отдавам теэи ужасни случки на нищо конкретно,эащото не вярвам в кармата.Всеки сам определя кармата си,всеки сам решава как да живее.И именно от тук идва и моят проблем-аэ искам друг живот.Съвсем скоро бях блиэо до щастието-дори го усетих,иэживях го эа миг.Следвах целта си като луда.Эаедно с един човек,с който имахме обща цел.Беше вълшебно иэживяване,съпътствано с много раэочарования,но все пак и те бяха част от цялостното великолепно,непоэнато усещане,което се эароди и остана в мен и след КРАЯ.Но и това свърши.Само че аэ се промених.Повярвах в много неща,в които не вярвах.И станах по-устремена.Искам да напусна къщата си.Энам,че ще нараня семейството си и энам,че ще ми е ужасно трудно,но не искам да живея така-не искам всичко всеки ден да е едно и също,эащото вече много ми тежи и нямам мира....всичко материално,което имам,вече не ме прави щастлива-все ми е едно эа него!Искам да потърся отново щастието!А то е блиэо.Само трябва малко търпение и може би усилие от моя страна.Энам ли-може и да е далеч и може това ,което аэ смятам эа мое щастие,да не е.Но не ми пука.Иска промяна.И дано сте ме раэбрали правилно.Благодаря отново на всички теэи куражлии,които го прочетоха тоя оттегчителен роман :Д!Мерси,хора!И имам какво още да кажа-мнооого,но спирам!!! :Д

MoMoXiXi
06-30-2008, 16:15
Ми встъплението е много дълго, докат четох 1вата част се чудих защо го пишеш тъй като в тоя форум всяка втора тема започва така и ми е бактисало вече.

И тъй като не ме засяга твоя живот, най-малкото е и някакъув си форум, ще кажа само - който иска-не може, който може-не иска.

b0nb0nka
06-30-2008, 16:28
Похвално е, че си се осъзнало, въпреки, че това ти е насаждано още от малка.Браво.Ако искаш да се изнесеш - изнеси се, защот въпреки, че ще им е тъжно за теб, то живота си е твой и не си длъжна да живееш така, че на другите да им е добре.Прави това, което те прави щастлива.Горе-долу знам какво имаш предвид.Никога не е късно да започнеш отначало.Следвай мечтите си, само това мога да ти кажа :)
Благодаря эа мнението.

momo.xixi,не ми пука,че ти е бъхтясало.Като не ти се чете-не чети.Ти си решаваш.

Saymon90
06-30-2008, 16:44
Аз съм на мнение, че в живота на всеки има едно точка, в която започва да се чувства различен от досегашното си Аз и иска да излезе от кожата си. Смея да твърдя, че това е точката, в която порастваш - моментът, когато започваш да проумяваш всъщност кой си ти и какви са приоритите ти. Смятам, че тогава човек се захваща да изгражда себе си и започва да мисли отговорно, да се интересува от света около себе си и да проумява всъщност колко много го чака.
Този момент, обаче, носи много тъга със себе си. Наистина не е лесно да се промениш - винаги има страх. Има съмнение. Но всъщност май най-голямият въпрос е, дали знаеш към какво точно да се промениш.
Но все пак не си мисли, че е невъзможно. От личен опит ти казвам, че независимо от родителите ти, от средата ти, от каквото и да е - ти си си ти. И можеш да бъдеш точно това, което искаш - нито повече, нито по-малко. Стига да ти стиска да го направиш, разбира се.
Имай предвид, че тепърва сега започва живота ти... тези детски и юнушески години до сега са били една приказка... може би хубава, но приказка. Тепърва ти предстои да се оформяш, да страдаш, да се радваш... да се гордееш.
Това, което бих могъл да те посъветвам е да изясниш пред себе си какво искаш и да не се отлъчваш от себе си, защото друг няма да те подкрепи така, както ти самата. И това не е тъжен факт - напротив. В момента, в който осъзнаеш, че ти сама си си достатъчна, ще усетиш, че не ти трябва ничие одобрение или похвала - стига ти самата ти да си доволна от себе си, тъй че към това се стреми.

Ох, малко се унесох и аз... ^^
Хайде, късмет ти пожелавам и дано някой ден да се гледаме на върха, наборке ;)

Whisper_to_me
06-30-2008, 16:50
Първо, няма проблем за дългата тема. Аз обичам да чета по-подробните теми. Чрез тях най-добре получавам някаква представа за нещата.
Както вече и други преди мен са казали, най-хубаво е да направиш това, което ще те направи щастлива. Ако искаш нещо и ако имаш възможността да го направиш, най-добре давай!
А пробвала ли си да говориш с майка ти за тези неща, питам само от любопитство ?
Хубаво е, че не си се самозабравила, както повечето от по-заможните семейства. Да, понякога този параван отблъсква другите, за жалост Създава различна представа, която не винаги отговаря на реалността ... :(
Дано нещата при теб се развият по най-хубавия за теб начин ! Успех

b0Nb0n
06-30-2008, 16:51
i b0Nb0n sre6tnal b0nb0nka :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
az nerazbrah kvo ti se e slu4ilo

b0nb0nka
06-30-2008, 16:56
Първо, няма проблем за дългата тема. Аз обичам да чета по-подробните теми. Чрез тях най-добре получавам някаква представа за нещата.
Както вече и други преди мен са казали, най-хубаво е да направиш това, което ще те направи щастлива. Ако искаш нещо и ако имаш възможността да го направиш, най-добре давай!
А пробвала ли си да говориш с майка ти за тези неща, питам само от любопитство ?
Хубаво е, че не си се самозабравила, както повечето от по-заможните семейства. Да, понякога този параван отблъсква другите, за жалост Създава различна представа, която не винаги отговаря на реалността ... :(
Дано нещата при теб се развият по най-хубавия за теб начин ! Успех
Благодаря эа пожеланието.
Ами да,говорила съм с майка ми,и то не веднъж.Но с нея сме в доста лоши вэаимоотношения.Никак не се раэбираме и постоянно се караме.даже караниците ни са доста груби.Преди съжалявах и исках нещата да се променят,но вече не е така.Осъэнах,че сме доста раэлични и надали някога ще се раэберем.Невъэможно е дя ме раэбере.Опитвала съм мнооого пъти да говоря с нея и да и обясня,че ме эадушава и ми пречи да бъда щастлива,че ми проваля младостта.Онэи ден и каэах следното - "Ти ми провали част от детството,сега вече ми проваляш младостта".Отсреща се чу нещо от типа на "Идиот неблагодарен!"....не може да ме раэбере и вече се откаэах да пробвам...тъжно е ,но като че ли се примирих с нашето крайно нераэбирателство.

b0Nb0n,ако си прочел,трябва да си раэбрал.Ако не си-логично е ,че ни си раэбрал. :Д

Sam90',благодаря и на теб.

s1NNer
06-30-2008, 19:15
Хмм ... имаш пари - възползвай се от тях! Кажи на ваще ,че искаш да заминете някъде ... обиколете всички интересни неща :] Поне ги използвай по интересен начин :]

Seducti0n
06-30-2008, 21:51
Здравей, всъщност това, което си написала не беше никак отегчително-напротив дори.:)
Човек постоянно се променя, често сменя приоритетите си и открива нови неща далеч по-важни и стойности от настоящите.Твоя случай е пример именно за това преоткриване.Преди години, когато си била малка си откривала щастието единствено от материалното, което си получавала, защото тогава си била със съвсем друго мислене и светоусещане, отговарящо и на крехката ти възраст.Напълно нормално е да се промени ценностната ти система и мироглед.Майка ти е оказвала огромно влияние, но явно не е било достатъчно за да те направи копие на себе си, по отношение на парите.
Казваш, че си се докоснала до щастието, но да истинското такова, защото това което доставя парите е твърде мимолетно и фалшиво...Винаги ще имаш моменти, в които да изпитваш мъка, тъга, безпомощност, но те са просто част от живота и обстоятелствата ги налагат.Не се страхувай да бъдеше себе си и да се противопоставиш на мнението на майка ти.
Понякога родителите са неспособни да разберат децата си и потребностите им, но какво от това.Просто действай и преследвай, това което за теб олицетворява истинското щастие. :)

get_high
06-30-2008, 22:34
и аз прочетох темата ти до край.... за промяната не мога да ти дам съвет , но все пак съвет имам, научи се да бъдеш по конкретна дразнещо е когато човек много говори(в случая пише),а казва толкова малко работи :smt117

MoMoXiXi
07-01-2008, 10:55
momo.xixi,не ми пука,че ти е бъхтясало.Като не ти се чете-не чети.Ти си решаваш.

Значи в темата ти може да се пишат само положителни мнения, критиката забранена, хм?
Пък и гледам не си разбрала това, което написах. Тъй че спирам до тук. Само прочети още веднъж мнението на експлойтедтийн.