PDA

View Full Version : За температурите на компютъра



lady_blue
06-30-2008, 16:51
Температурата на дънната ми платка е 63 градуса, на процесора ми е 42, а на харда ми е 47 градуса. Опасно ли е и какви могат да са последиците?

vikc
06-30-2008, 17:43
Температурите са нормални, но все пак ако започнат да се покачват и да ти забива машината гаси на момента :)

techCandy
06-30-2008, 18:27
А изобщо къде се проверяваше това, колко градуса е и кои са "рамките
на нормалното"?

lmao
06-30-2008, 18:55
теглите Everest

MakeMeLaugh
06-30-2008, 19:21
не мож на дъното ти да е 60, а на проца 40... ;)
имаш объркване.
това 60 е доста...

xaxa
06-30-2008, 19:56
не мож на дъното ти да е 60, а на проца 40... ;)
имаш объркване.
това 60 е доста...
+1
60 nikoga nemi e bila temperaturata do 45 do kolkoto s1m zabelqzval (prez zimata)

lady_blue
06-30-2008, 19:57
Виж сега - температурата а дъното си ми беше точно 63 градуса, а на процесора 42, или поне толкова ми показва Еверест. В момента е охладило дъното до 52 градуса. А до колко е допустимод а е, и какво да правя, като загрее доста?

moncho
06-30-2008, 21:31
Махни си капаците на кутията за да се охлажда по добре.
Ако вдигне голяма температура би трябвало да се изгаси ако е нагласено в биоса(а би трябвало да е нагласено)

xaxa
07-01-2008, 20:14
Виж сега - температурата а дъното си ми беше точно 63 градуса, а на процесора 42, или поне толкова ми показва Еверест. В момента е охладило дъното до 52 градуса. А до колко е допустимод а е, и какво да правя, като загрее доста?
Turn off

Махни си капаците на кутията за да се охлажда по добре.
Ако вдигне голяма температура би трябвало да се изгаси ако е нагласено в биоса(а би трябвало да е нагласено)
lud li si
probval li si s kapaci ili bez kapaci prez lqtoto 6te vdigne po golqma temperaturata
v taq jega samo tfa ustava si maxne6 i kapacite... :razz:

bquick
07-03-2008, 20:40
Махни си капаците на кутията за да се охлажда по добре.
Ако вдигне голяма температура би трябвало да се изгаси ако е нагласено в биоса(а би трябвало да е нагласено)

Тва да се рестартира може да се изключи и от properties на My Computer.

MakeMeLaugh
07-03-2008, 21:08
Махни си капаците на кутията за да се охлажда по добре.
Ако вдигне голяма температура би трябвало да се изгаси ако е нагласено в биоса(а би трябвало да е нагласено)

Тва да се рестартира може да се изключи и от properties на My Computer.
Да и после да замирише на изгоряло и да настане тишина;)
Рестарта си е мн добра защита.

Относно капаците - аз моите съм ги махнал и свалям 4-5 градуса надолу така. Но за всяка кутия си е индивидуална.
Махни ги за кратко и виж дали ще покачи или спадне.
Другия вариант е да сложиш кутията на проветливо място.
Също не играй на натоварващи компа игри през деня през жегите.

mavado123
07-03-2008, 21:16
дъното 42
процесора 53
диод на графичния процесор 62
хард диск 46

celio
07-03-2008, 22:27
63 градуса за дъно си е доста. 47 за процесор си е нормално. но ако все пак ако си сигурен можеш да направиш следното. разбира се трябва да инвестираш малко парички. трябва да направиш така нареченото "течение" в кутията. за целта - слагаш един вентилатон отпред на кутията който ВКАРВА въздух и един отзад койтo ИЗКАРВА.
ако не можеш да сложиш на страничния капак вентилатор (за по-новите кутии е възможно но не за всички) който да вкарва въздух и по този начин той ще духа директно върху дъното. по практичния вариант според мен е на страничния капак. не само ще духа на дъното ами и на харда, което е добре. разбира се като сложиш на страничния капак трябва да сложиш и отзад. ако неможе да се слага fan на капака можеш сам да си "моднеш" кутията. примерно един 12 silent да вкарва и един нормален да изкарва. немога да гарантирам каква ефективност ще има това нещо, но разлика в температурите ще има със сигурност. по принцип такива "течения" се правят заради overclock.
поразрови се в google и можеш да намериш нещо оригинално като схема и т.н.


поздрави!

Rofl4e
07-04-2008, 21:57
изтегли си Everest тва е програмка точо за тези неща

xaxa
07-04-2008, 22:05
изтегли си Everest тва е програмка точо за тези неща
tfa nego li kazaxa po nagore :shock:

bquick
07-04-2008, 23:44
Еми казаха го ама като няма кой да чете... :?

D3Co
07-05-2008, 22:24
Ако отчитаната температура от Еверест е вярна,то дъното ти загрява твърде много,процесора ти е с нормална температура,а за харда...По-принцип температури над 45 градуса за хард дисковете изобщо не се препоръчват.И както споменаха горе - махни капаците на кутията.Тоя,който каза да ги оставиш,да пробва да стои 4-5 часа затворен в една стая,в която влиза директно слъчева светлина,при 30-35 градуса навън и да видим дали ще му е по-добре на отворена врата или на всичко затворено...С ПЦ-то положението е същото...Махни левия капак на кутията.Става за 1-2 мин...

kuklichka_bg
07-05-2008, 22:30
mi az imam na samiq komp i tam pishe 60-63 gradusa i reodvno e tei ? :shock:

xaxa
07-06-2008, 01:26
Тоя,който каза да ги оставиш,да пробва да стои 4-5 часа затворен в една стая,в която влиза директно слъчева светлина,при 30-35 градуса навън и да видим дали ще му е по-добре на отворена врата или на всичко затворено...С ПЦ-то положението е същото...Махни левия капак на кутията.Става за 1-2 мин...
xexe
1vo staqta mi nqma nikakvo sl1nce sled 11 4asa a do tugas sp1 i sled tova s1m s dr1pnati perdeta i izob6to nemi pe4e
a da vzemem drug primer za dobre oxladqva6ta sistema (xladilnika) q otvori na xladilnika 1niq kapak i da vidim kak 6te si oxladqva po dobre? 4 5 4asa..

shweppsy
07-06-2008, 10:01
Занимавал съм се много с охлаждане и кфо ли не ..
ако ти е толкова че грее..
ако ти е хубава машината
едно водно охлаждане .. . 300 лв не мърдат. .
ако ли не .
прочети има няколко теми в гугъл за охлаждане
какви вентилатори ти трябват и кфо ли не . .
:)
полезни са
за старият ми комп дадох 40 лв за охлаждане за процесора.
сега температурата не ми е по висока от 40 градуса

D3Co
07-06-2008, 18:10
Тоя,който каза да ги оставиш,да пробва да стои 4-5 часа затворен в една стая,в която влиза директно слъчева светлина,при 30-35 градуса навън и да видим дали ще му е по-добре на отворена врата или на всичко затворено...С ПЦ-то положението е същото...Махни левия капак на кутията.Става за 1-2 мин...
xexe
1vo staqta mi nqma nikakvo sl1nce sled 11 4asa a do tugas sp1 i sled tova s1m s dr1pnati perdeta i izob6to nemi pe4e
a da vzemem drug primer za dobre oxladqva6ta sistema (xladilnika) q otvori na xladilnika 1niq kapak i da vidim kak 6te si oxladqva po dobre? 4 5 4asa..
Пич,занимавам се с ПЦ-та повече от тебе...
I-во Хладилника изстудява и му трябва да е херметически запечатан,но вътре в самият хладилник не се отделя топлина...Компресора на хладилника не е вътре,където се съхраняват продуктите...Съответно той отделя топлина навън и с това се дига температурата в стаята.Я застани до някой голям хладилник/витрина/фризер и виж дали няма да е топло до него/нея...При компютъра като се махне страничният капак,вентилаторите засмукват повече въздух,защото повече въздух достига до тях,съответно работят на по-малко обороти,а това ги прави по безшумни...+ Това не се задържа толкова топъл въздух в кутията.Ако искаш още обяснения - казвай...

xaxa
07-06-2008, 19:11
Тоя,който каза да ги оставиш,да пробва да стои 4-5 часа затворен в една стая,в която влиза директно слъчева светлина,при 30-35 градуса навън и да видим дали ще му е по-добре на отворена врата или на всичко затворено...С ПЦ-то положението е същото...Махни левия капак на кутията.Става за 1-2 мин...
xexe
1vo staqta mi nqma nikakvo sl1nce sled 11 4asa a do tugas sp1 i sled tova s1m s dr1pnati perdeta i izob6to nemi pe4e
a da vzemem drug primer za dobre oxladqva6ta sistema (xladilnika) q otvori na xladilnika 1niq kapak i da vidim kak 6te si oxladqva po dobre? 4 5 4asa..
Пич,занимавам се с ПЦ-та повече от тебе...
Ако искаш още обяснения - казвай...
da iskam
ot kade znae6 az kolko vreme se zanimavam?

fairy_doll
07-10-2008, 07:55
:}}}}}}