PDA

View Full Version : Трима осъдени за оскверняване на трибагреника ни



visok
07-01-2008, 08:44
Окръжният съд в Габрово наказа трима младежи с глоби и обществено порицание заради оскверняване на националния флаг на България, съобщи БНР.

Момчетата от севлиевското село Ряховците свалили трибагреника от пилона пред кметството, стъпкали го на земята и го скъсали.

За извършеното престъпление съдът реши двама от тях - Хасан и Ибрахим, да платят на държавата общо 2500 лв., а третият - непълнолетният им съучастник, съдебният състав наказа с обществено порицание.

То трябва да се изпълни като присъдата се прочете пред жителите на селото.

По думите на тримата, въздействието на алкохола, а не етнически подбуди са провокирали постъпката им.

Те обаче не посегнали на знамето на Европейския съюз, което редом до българското, се веело в центъра на селото, става ясно от материалите по делото.

http://news.ibox.bg/news/id_933888661


.....................

SMURTTTTTTTTTTTTTT za pomacite s tursko suznanie

SiegHeil
07-01-2008, 08:52
Евала.. :)

Scouse
07-01-2008, 09:05
тупаци

vamp
07-01-2008, 09:22
Евала.. :)

За кое евала?Че циганите ни правят на нищо...
2500лв никакви пари не са,а общественото порицание могат да те осъдят и за 1 шамар.Те са били доста по-нагли...Затвор им трябва на тия :booooomb:

Diam0nD
07-01-2008, 09:57
Олигофрени колкото искаш ... а нашите момчета само да питам от ВМРО много добре ли направиха като скъсаха сръбското знаме ... ех ех вярно е че повечето идиоти са цигани ,ама и ние имаме някои ...

ioancheto
07-01-2008, 10:04
не затвор ми напрво да елекическия стол...Изруди смотани :-x :-x :-x :-x

MostHated
07-01-2008, 10:07
Поне се надявам да са яли тупаници в ареста ...

Pagan_man
07-01-2008, 11:29
затвор требва за тея.

kristo
07-01-2008, 11:44
Олигофрени колкото искаш ... а нашите момчета само да питам от ВМРО много добре ли направиха като скъсаха сръбското знаме ... ех ех вярно е че повечето идиоти са цигани ,ама и ние имаме някои ...
Да, аз не подкрепям такова действие- късане на сръбското знаме специално на територията на Сърбия. Но на територията на България на драго сърце приемам късането на сръбския парцал. Не знам дали България може да има по-голям и упорит враг в исторически, а и в съвременен план от тъпото славяно-циганско племе, наречено сърби.
А относно тази провокация на няколко турски кретени, изобщо не ми минават тези, че била под въздействие на алкохола, оправдания за пред хората. Съвсем очевидно е, че целенасочено са го направили това нещо и си заслужават няколко месеца в затвора за подобна постъпка. Никакви 2500 лева. Ако аз отида в Турция и скъсам турското знаме, ще ме претрепят направо, не да ме глобяват или да ме вкарат в затвора. Не казвам, че и в България трябва така да стане, но за гавра с националния ни флаг трябва да има затвор за 5-6 месеца, пък да си правят сметка дали втори път ще направят подобно нещо.

Diam0nD
07-01-2008, 11:45
Поне се надявам да са яли тупаници в ареста ... о за това не се безпокой :D ушев хване ли циганин в престъпление голям бой яде :D за друг път да знае :D :D

kristo
07-01-2008, 11:46
Поне се надявам да са яли тупаници в ареста ... о за това не се безпокой :D ушев хване ли циганин в престъпление голям бой яде :D за друг път да знае :D :D
Надявам се да са си получили заслуженото наистина. Такава постъпка е престъпление и то голямо.

Diam0nD
07-01-2008, 12:32
кристо 94 ,сърбите когато ние правихме фурор на световното ,се радваха заедно с нас.И сърби и хървати и гърци и румънци ... подкрепяха ни ... каква е тази злоба към тях не мога да си обясня ?? Нима не сме се борили заедно за освобождаване от турците ?? Малко ли българи и сърби са оставили костите си едни до други ?? Защо трябва да ги мразим точно тях ?? Има едни на юг ,които трябва да ненавиждаме ,а не западните ни съседи !! Защо да се караме с тях ?? Сега покрай това европейско : много малко мои познати подкрепяха Русия ! А защо ? Нима не са ни помагали в трудни моменти ,нима не са православни християни като нас ?? Нима не ползват и те кирилицата ?? Чудя се понякога на нашето патриотарство ... (за справка Бай Ганьо точно патриотарства! )

kristo
07-01-2008, 12:50
кристо 94 ,сърбите когато ние правихме фурор на световното ,се радваха заедно с нас.И сърби и хървати и гърци и румънци ... подкрепяха ни ... каква е тази злоба към тях не мога да си обясня ?? Нима не сме се борили заедно за освобождаване от турците ?? Малко ли българи и сърби са оставили костите си едни до други ?? Защо трябва да ги мразим точно тях ?? Има едни на юг ,които трябва да ненавиждаме ,а не западните ни съседи !! Защо да се караме с тях ?? Сега покрай това европейско : много малко мои познати подкрепяха Русия ! А защо ? Нима не са ни помагали в трудни моменти ,нима не са православни християни като нас ?? Нима не ползват и те кирилицата ?? Чудя се понякога на нашето патриотарство ... (за справка Бай Ганьо точно патриотарства! )
Diamond, аз не съм русофоб, но не съм и русофил. Специално към руския народ нямам нищо против, защото за мен той е достоен народ, макари да си има и доста слабости, като често посягане към чашката и от рода, ама това не е важно. Та имам много голям приятел българин от руски произход, четвърт руснак най-точно казано, който обаче се чувства 100% българин и е български националист. Имаме и приятелско семейство, в което майката е изцяло рускиня. Така, че руснаците не ги мразя, но каквото и да ми говориш, от руската имперска политика България винаги си е патила и то много. Но няма какво да се очаква от страна, която е мачкала дълго време и собственият си народ, държала го е в крепостническо робство и т н. Във всеки случай аз съм твърде против България да се обвързва със която и да е велика сила, защото ще и станем зависими при всяко едно положение.
А за сърбите изобщо не мога да се съглася. Никак не ми се влиза в подробности да ти обяснявам колко лошо сме видели от тях, в някои моменти доста по-лошо отколкото от турците дори. защото сърбите винаги са ни мразели и са ни забивали нож в гърба. защото са искали България да я няма на картата на Балканите, а границите на Велика Сърбия да се мият от две морета- Адриатическо и Черно. Просто явно не си наясно колко много злини са ни сторили, а те са безчет просто. Така че няма как да обичам сърбите и Сърбия и да имам добро мнение към тях. Нито пък искам да имаме каквото и да било общо с тях. Колкото по-далече от тях, толкова по-добре. В някое друго съобщение ще ти обясня с повече подробности за някои от "добрините", които са ни сторили сърбите, за да видим какъв коментар ще дадеш по темата... сега просто трябва да изпиша огромен роман, за да го направя, а не ми се занимава в момента.

Diam0nD
07-01-2008, 15:18
не казвам да обичаш Сърбите а да си толерантен с тях !! Защото не всички са лайна ! Както при нас има така и при тях има !! Аз да не мислиш че много ги любя дето са искали да ни прецакат Съединението ?? Но нима тази война я започва сръбския селянин ?? Чети на вазов "Новото гробище на Сливница" май се казваше ! За 2мата в окопа ,които умират и се познават и така нататък няма да го разказвам. Патриарха на българската литература е знаел ,че обикновения човечец там не мрази българите и не е искал тази война . Виж че обаче там от както са се освободили се опитват да насадят такова отношение си е истина. И маи все повече сърби ни ненавиждат ,но трябва да ти е ясно ,че техните политици правят това !
П.С. а бе човече българският тинейджър е на 2ро място по употреба на алкохол в Европа (класацията включва Русия !! ) На 24 май след манифестацията отидох да си взема да ям нещо и ги гледам 6 клас максимум пишлемета с цигари и бира !! Аз 6 клас не бях помирисвал бира ,те ми седнали и се наливат ... а какво да кажем за това че няма купон на които да няма поне 3 пияни ! (не че не се напивам по купони ... но не е добре това нещо ! ) Да си оправим нашите проблеми ,в България ,а после да търсим кусурите на другите и да ги мразим ! и как няма да ни мразят като българският войник е носил окупационна служба в Сърбия и Гърция ,което значи че буквално е имало война между нас ??

kristo
07-01-2008, 15:40
не казвам да обичаш Сърбите а да си толерантен с тях !! Защото не всички са лайна ! Както при нас има така и при тях има !! Аз да не мислиш че много ги любя дето са искали да ни прецакат Съединението ?? Но нима тази война я започва сръбския селянин ?? Чети на вазов "Новото гробище на Сливница" май се казваше ! За 2мата в окопа ,които умират и се познават и така нататък няма да го разказвам. Патриарха на българската литература е знаел ,че обикновения човечец там не мрази българите и не е искал тази война . Виж че обаче там от както са се освободили се опитват да насадят такова отношение си е истина. И маи все повече сърби ни ненавиждат ,но трябва да ти е ясно ,че техните политици правят това !
П.С. а бе човече българският тинейджър е на 2ро място по употреба на алкохол в Европа (класацията включва Русия !! ) На 24 май след манифестацията отидох да си взема да ям нещо и ги гледам 6 клас максимум пишлемета с цигари и бира !! Аз 6 клас не бях помирисвал бира ,те ми седнали и се наливат ... а какво да кажем за това че няма купон на които да няма поне 3 пияни ! (не че не се напивам по купони ... но не е добре това нещо ! ) Да си оправим нашите проблеми ,в България ,а после да търсим кусурите на другите и да ги мразим ! и как няма да ни мразят като българският войник е носил окупационна служба в Сърбия и Гърция ,което значи че буквално е имало война между нас ??
За всичко друго мога да се съглася, само за окупационната служба нещо не схванах? Искаш да кажеш, че по време на Втората световна война българският войник е "окупирал" "сръбски" територии, като Македония и Западните покрайнини ли, а не ги е освободил от сръбска окупация, понеже са населени с преобладаващо българско население? Само това не го разбрах, иначе и аз не мразя обикновеният сърбин. Просто сърбите са народ с който вървим по различен път и имаме различни проблеми и виждания. Затова нека всеки си върви в собствената посока, а не да се побратимяваме. Просто побратимяване между балканските народи е невъзможно, защото всеки гледа в паницата на другия и завижда ако този друг има нещо повече от него, това е.

Diam0nD
07-01-2008, 15:49
Договора с Хитлер подписан на 1.03 казва така : няма да воювате ,но ще носите окупационна служба : сирич като завладеем Гърция и Сърбия и си махнем 90% от войската, вашите войници отиват там за да има "Ред" в завзетата територия ... вярно е че няма много жертви в тази партизанска войа (от българска страна) но все пак ... отиваме там и ние ги командваме щем, не щем . Това е :)